Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Army e girmek kolay mı yoksa tr de ki gibi zor mu? USA da gençlerin girmek istemediği için ihtiyacın çok fazla olduğunu ve her önüne geleni aldıklarını duydum doğru mudur

• @Osman-Demir-0 army e girmek kolay denilebilir .Sadece greencard a ihtiyaciniz var

• Umarım her şey iyi olur

• @Richmond merhaba ordudan memnunmusunuz? Size zor gelen taraflari neler?

• @polat1112 ben memnun degilim , memnun olanda var .Zor olan taraflari benim icin 7/24 izinde olsan bile asker olman ,Field training , ordu yurtlarinda kalmak zorunda olmam , nekadar iyi bir asker olursam olayim bunun rutbe atlamama fayda etmemesi .Benim 8.5 ayim kaldi (67 gun terminal leave ile birlikte ) sonrasinda sivil hayatima geri donmeyi 4 gozle bekliyorum .

• @Richmond cok tesekkur ederim dusundugum bi cok konuda cevaplarimi aldim;)

• @polat1112 Birde -10 derecede kosmak sevmedıgım bırsey

• Merhaba coast guard ile ilgili fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşır mısınız?

• @Manwe6265 merhaba tek bilgim girmenin bile cok zor oldugu

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Manwe6265 merhaba tek bilgim girmenin bile cok zor oldugu

Gocoastguard dan basvuru yaptim 5-10 is gunu icinde doneceklerini soylediler,
    Bi kac video izledim egitimleri zorluymus dogal olarak
    Ayrica ingilizcem yeterli değil şimdilik en azindan denemiş olurum

• @Manwe6265 bol sanslar

• @Richmond ![alt metni](görsel url20201017_130706.jpg )

Coast guard,erkekler için beklenen hareketler

• @Richmond peki tekrar seçme şansınız olsaydı USA da basit işlerde mi çalışmak yoksa orduya katılmak mı diye sorsam hangisini seçerdiniz

• @Osman-Demir-0 Orduyu secerdim.Basit islerle hayat geçmez malesef ya okucaksın yada bir zanaatin olacak abd de benim görüşüme göre.Bende bu yuzunde katıldım zaten

• @Manwe6265 Yani baya basit şeyler gibi duruyor ama nedir bu ben bilmiyorum

• @Richmond Kesinlikle katiliyorum. Niteliksiz islerle hayat gecmez, bir yere bir hedefe varilmasi ise oldukca zordur. Delivery yaparak, restaurantta calisarak hayallerinizi gerceklestirmeniz cok zor. Okullara gidip, hedeflediginiz alanda kurslar alarak kendinizi gelistirmeniz lazim. Orduya katilmak, bunun icin hem zemin hazirlar, hemde maddi yonden katki saglar. Ayrica ilerisi icinde is hayatinda iyi bir referans olabilir.

• kesinlikle ordu. ben 2017'de recruit station'a gitmistim ama o donem isim gucum yerindeydi diye sallamamistim. simdi diyorum keske 2017'de girseymisim su an coktan cikmis olurdum ya da 2 ust rutbede falan olurdum. ordu da bazen cok sacma seyler oluyor ama genel olarak uber, delivery vs islere gore maddi-manevi olarak cok daha iyi. 2-3 senelik kontrat yapip guzel referanslar, GI bill vs her benefiti alip gerekirse cikilmali.

• Peki olurda orduya girmeye hak kazanır ama kontrat bitmeden işi bırakırsak ne gibi bir yaptırımı var
    Cevaplarınız için müteşekkirim çok sağolun bizleri aydınlattığın için

• @Osman-Demir-0, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Peki olurda orduya girmeye hak kazanır ama kontrat bitmeden işi bırakırsak ne gibi bir yaptırımı var
    Cevaplarınız için müteşekkirim çok sağolun bizleri aydınlattığın için

Oyle bir ihtimal yok malesef varsada degmez .Try me diye bir program var sanirim ama onun sartlari ne bilmiyorum

• @Osman-Demir-0 normal sartlarda birakamazsiniz kontrat yapmanin amaci o zaten. o yuzden mumkunse 2 ya da 3 sene kontrat yapin basta. 2 sene bi sekilde gecer memnun kalmasaniz da. yok illa kontrat suresi bitmeden cikicam derseniz bi sekilde sacmasapan seyler yapip kendinizi attirip "dishonorable discharge" alip cikabilirsiniz ki o da sizin icin cok kotu bi sey olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |