Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar,
    Bana 1XXX sıradan GC çıktı.
    Anladığım kadarı ile EKİM de mülakata gideceğim ve vizem hazır olacak.
    Kasım da vize çıksa 6 ay içinde gitmek gerekiyor. En son Nisan 2019.

Ben hemen gidebilirim.
    Ancak 2 çocuğum var. 1 ve 4 ncü sınıf.
    Onların okul bittikten sonra gelmelerini istesem nasıl yapabilirim ?
    Hem ben önden gidip düzeni kurmuş, iş bulmuş olurum.

• @Necatiarslan öncelikle tebrikler. Eger esas talihli sizseniz ilk olarak tek basiniza gidebilirsiniz.6 aylik dediginiz saglik muayane gecerlilik suresi yani pasaporttaki vizeyle 1 yil icinde girebilirsiniz ancak 6 ayi gecerse tekrar muayane olmaniz gerekir buda fazlaca masraf demek.cocuklarin saglik muayane islerinin nasil isledigini bilmiyorum ama onlar icin tekrar gerekebilir okul kapanmasi haziranda oldugu icin.size tavsiyem cocuklarinizla birlikte vizelerinizi alinca gitmeniz okullar gelen ogrenciyi ceviremez donem arasi farketmez emin olun cocuklar icin adapte olmak daha kolay olacaktir okullarda boyle ogrencilere yardimci oldugunu ve kolaylik sagladigini biliyorum.he soyle diyorsaniz benim ilk gidiste beni misafir edebilecek bi tanidigim akrabam yoksa ev tutma ve diğer işler surecinde cocuklarla belki zor olabilir diyorsaniz ona birsey diyemem .soylede yapabilirsiniz ds 260 i simdi doldurmazsiniz sene sonunda doldurursunuz vizenizi otelemis olursunuz.ocak şubat gibi almış olsanız vizenizi yaz tatiline kaydırmış olabilirsiniz

• @necatiarslan
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Şu durumda siz vizeyi aldıktan hemen sonra ABD gitseniz ve ev - iş konularını halledebilirsiniz. Sonrada eş ve çocuklarınızı nisan gibi yanınıza aldırabilirsiniz.

vizeyi ABD ye giriş - çıkış yapmadan uzatamazsınız. Bu nedenle okuldan belki erken bitirme gibi bişeyler yaptırılabilir.

• Başka bir yöntemde konsolosluk vize verdiğinde randevuya gitmemek ve daha sonra yeni randevu istemek. bu yöntem ile ekim yerine kasım veya aralıkta randevuya gitmiş olursunuz.

• Bu ileti silindi!

• çocukların 1. ve 4.sınıfta olduğunu belirtmiş sizce okulu bitirme gibi bi durum mu var ? lütfen dikkatli okuyun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan GC Vize Bitiş Tarihini Ötelemek içinde söyledi:

Arkadaşlar,
    Bana 1XXX sıradan GC çıktı.
    Anladığım kadarı ile EKİM de mülakata gideceğim ve vizem hazır olacak.
    Kasım da vize çıksa 6 ay içinde gitmek gerekiyor. En son Nisan 2019.

Ben hemen gidebilirim.
    Ancak 2 çocuğum var. 1 ve 4 ncü sınıf.
    Onların okul bittikten sonra gelmelerini istesem nasıl yapabilirim ?
    Hem ben önden gidip düzeni kurmuş, iş bulmuş olurum.

Eger kendi vizenizi erken alip sadece cocuklarinizin vizesini daha gec bir zamanda almayi dusunuyorsaniz, mulakat gunu cocuklarinizin saglik raporunu konsolosluga goturmeyin. Daha dogrusu hic almayin. Boylece siz vize alabileceksiniz ama diger aile uyeleri eksik belge durumuna dusecekler. Konsolosluga cocuklarin okul durumlarindan dolayi yazin ABD'ye girebileceklerini o nedenle eksik belgeleri Subat-Mart gibi gondermek istediginizi belirtin. sorun cikartmazlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan Ha bu arada oneride cocuklarinizin mulakatini bilerek ertelemedim, cunku eger mulakat ertelenirse bir daha mulakata katilmalari gerekecek, siz ABD'deyken bu daha zor olur diye dusundum o nedenle herkes mulakata gitsin ilk seferde, zaten eksik belge durumunda posta ile iletisim kuruyorsunuz, bir daha konsolosluga gitmenize gerek yok. Bilginize.

• @crazycells
    Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |