Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı.
    2019 yeşil kart lotosunda seçilmedim. Lakin uzun zamandır yeşil kart harici gitme yolu arıyorum. Sorum şu; ben türkiyede sinema ve tv sektöründe çalışıyorum, şu an yönetmenim, Amerika ya gelip orada bu işi yapmak ve yaşamak istiyorum. Daha doğrusu kendimi daha iyi geliştirip, hayallerimi geliştirmek istiyorum.Zor bir süreç haliyle, kendimce bazı bilgiler edindim, (göçmen vizesi, sanatçı vizesi vs...)süreç ile alakalı bilgisi olan bu şekilde gelen biri var ise; tecrübelerini ve izlememiz gereken yolu paylaşabilirse çok memnun olurum. Herkese bol şans diliyorum. Sevgiler...

• @sercan-özüsağlam Merhaba sanırım sizin ihtiyacınız olan O1 vizesi geçmişte bununla ilgili bir video seyretmiştim. O1 ile Amerika’da yaşayan biri vardı. Linki paylaşıyorum umarım işinize yarar.

• @Famel Teşekkür ederim baştan sona izleyeceğim, sanıyorum klavız olabilecek nitelikte bir video, umarım işime yarar. çok teşekkür ederim yeniden. Her nerede, ne yapıyorsanız yolunuz ve şansınız açık olsun. Sevgiler 🙂

• Birazcık yardımcı olabildiysem ne mutlu aynı kanalda birde avukat ile röportaj vardı sanırım oda size bilgi verebilir. Iyı dilekleriniz için teşekkürler, umarım sizde hedeflerinize ulaşırsınız. Sevgiler.

• Umudunuzu kırmak istemem ama; radyo-tv-sinema vb branşlar, bildiğim kadarıyla ABD'de rekabetin had safhada olduğu ve dışarıdan gelen birinin kolay kolay mevcut çalışanları ekarte edip yükselemediği bir sektör. Ama inşallah siz zoru başarırsınız. Ayrıca kendinizi sadece branşınızla sınırlamayın. Yok ille de kendi sektörümde bir şeyler denemek istiyorum diyorsanız da, bence en kestirme yol olarak, imkanlar dahilinde öğrenci vizesi alıp ABD'de yüksek lisans vs yapıp, oralarda mesleğinizi icra etmenin yollarını arayın.

• @entelman Merhaba, Teşekkür ederim, benimle düşüncelerinizi paylaştığınız için, evet bizim sektörün genel olarak, ABD'de yapılması en zor meslek gruplarından biri, tıpkı bizim ülkemizde olduğu gibi, zor bir yol deniyorum ama zoru başarabilirsek bu daha da güzel olur. Deneyimli insanların tavsiyelerini dikkate almakta fayda var elbette, aslında en kestirme yol veya garanti yol green card, olarak görünse de en zor olanı da aynı zamanda. O zaman işte belki başka alternatifler bulunabilir ve fazla baskı olmaz gibime geliyor, sonuçta oraya belli haklarla gitmek avantajdır muhakkak. Benim anladığım bir şekilde oraya gitmek sonrası artık yetenek, azim, şans gibi faktörler, bakalım hakkımızda hayırlısı olsun. Size de bol şans diliyorum yürüdüğünüz yolda. Sevgiler....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sercan-özüsağlam Sinema sektoru ve Gocmenlik içinde söyledi:

Herkese selamlar arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı.
    2019 yeşil kart lotosunda seçilmedim. Lakin uzun zamandır yeşil kart harici gitme yolu arıyorum. Sorum şu; ben türkiyede sinema ve tv sektöründe çalışıyorum, şu an yönetmenim, Amerika ya gelip orada bu işi yapmak ve yaşamak istiyorum. Daha doğrusu kendimi daha iyi geliştirip, hayallerimi geliştirmek istiyorum.Zor bir süreç haliyle, kendimce bazı bilgiler edindim, (göçmen vizesi, sanatçı vizesi vs...)süreç ile alakalı bilgisi olan bu şekilde gelen biri var ise; tecrübelerini ve izlememiz gereken yolu paylaşabilirse çok memnun olurum. Herkese bol şans diliyorum. Sevgiler...

Su konuya goz atmanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/105/o-olağanüstü-yetenekli-kişiler-vizesi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |