Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkpnt, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

6 eylul 2019 da almis, 6 mart 2020 ye kadar giris hakki vermis. 6 mart 2020 ye kadar giremez ise, tekrardan niye almiyor. O zaman kasim 2019 da alanda mi hakkini kaybediyor?
    Gercekten anlayamadim. Bu kisiye giris hakki mart 2020 ye kadar verilmis zaten. Cidden anlayamadim.

Niye alamıyor? Çünkü DV2019 bitmiş. 1 Ekim 2019'dan itibaren 2020 mali yılı başlıyor ve sadece DV2020 vizeleri veriliyor. Geçerli vizedeki tarihe kadar giremezse geçmiş olsun diyebiliriz sadece.

• @knnrn
    Kasim 2019 da vizesi basilsaydi ve giris yapamasaydi eylul 2020 ye kadar sansi vardi ama oyle mi? Bu arkadasin ki eylul 2019 da basildigi icin eylul 2020 kurali bu kisiye uygulanmiyor dogru mu anladim.

Umarim bu kisi sorunsuz giris yapmis hakkinda hayirlisi olmustur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkpnt, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

@knnrn
    Kasim 2019 da vizesi basilsaydi ve giris yapamasaydi eylul 2020 ye kadar sansi vardi ama oyle mi? Bu arkadasin ki eylul 2019 da basildigi icin eylul 2020 kurali bu kisiye uygulanmiyor dogru mu anladim.

Umarim bu kisi sorunsuz giris yapmis hakkinda hayirlisi olmustur.

30 Eylul'de o program bitiyor, 1 Ekim'de yeni program basliyor... Yukarida takvimi ekledim, aylarla ilgili bir karmasa yasiyorsunuz. 1 aylik zamanla ilgisi yok bu durumun, vizenin hangi programda olduguyla ilgisi var (DV2019 vs. DV2020)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkpnt Ayları çok kafaya takmayın. DV2020 talihlisi ise 30 Eylül 2020'ye kadar vize alma şansı var. DV 2021 talihlileri için 30 Eylül 2021. Yani bahsettiğiniz arkadaşa bu kural uygulanmıyor gibi bir durum yok. Vizesini DV2019 programının son ayında almış, bir daha yenileme şansı vb yok.

• @crazycells covid ile ilgili surecte kafalara takilan sorularda bu mesajlara gonderme yapmak yerinde olur. Hem gecmis surecler var (1-2 sene oncesi) hem de son mesajlar aciklayici olmus.

• Covid sebebi ile giremeyen epey kisi var sanirim. Bu baslik altinda toplanilirsa yararli faydali olur. Veya alinti yapilirsa @cnpist in dedigi gibi.

• ⭐⭐⭐

• @keysnambır dogru ancak burdada onceden bilgi paylasimi yapilmis. O sebeple buraya alinti yapildi. Covid sebebi ile giris yapamayan kac kisi vat toplanilsa aslinda bir yerde daha saglikli olur.

• Merhabalar,
    Sahip olduğum iş sebebiyle Şubat ayından itibaren 6 aylığına yurt dışında gemide olacağım case number'ım 7xxx'lerde şayet konsolosluklar açılır ve 1 Ocak 2021 tarihinde mülakatlar başlar ise 1-2 defa mülakata gitmeyip, erteleme gerçekleştirerek 2021 eylül ayı içerisinde vize alma ihtimalim var mıdır ? Şayet erteleme durumu oluşursa bu benim için dezavantaj oluştur mu veya Eylül ayı içerisinde hala vize kalmış olur mu?
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim ve sağlıklı günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimdaryagiz, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

Merhabalar,
    Sahip olduğum iş sebebiyle Şubat ayından itibaren 6 aylığına yurt dışında gemide olacağım case number'ım 7xxx'lerde şayet konsolosluklar açılır ve 1 Ocak 2021 tarihinde mülakatlar başlar ise 1-2 defa mülakata gitmeyip, erteleme gerçekleştirerek 2021 eylül ayı içerisinde vize alma ihtimalim var mıdır ? Şayet erteleme durumu oluşursa bu benim için dezavantaj oluştur mu veya Eylül ayı içerisinde hala vize kalmış olur mu?
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim ve sağlıklı günler dilerim.

Aslinda erteleme olmuyor o... Vize tarihiniz gectikten sonra sadece vize almaya hazir oldugunuzda konsoloslukla iletisime gecip yeni bir tarih istemelisiniz. Bu durumda sorun olmadan vizeyi alabilirsiniz.

Eger nedenlerinizi makul bulursa konsolosluk yeni bir tarih verecektir; fakat yeni tarihi sadece ve sadece mulakata gidecekseniz istemelisiniz. Eger tarih istemezseniz otomatik olarak bir tarih verilmeyecek ve Eylul ayi son ay oldugu icin eger ekstra vize kalmadiysa ya da konsoloslugun is yukunu asarsa yeni bir mulakat tarihi almaniz mumkun olmayacak.

Eger Amerika'da yasama ve calisma gibi bir isteginiz yoksa Green Card surecine devam etmemelisiniz.

• merhabalar mart ayında vizem basıldı ama coronadan dolayı ilk girişimi yapamadım ve yapamayacağım tüm ümitlerim tükenmişti sonradan bu konuyu gördüm konsolosluğa yazdım amerika sitesine yazmamı söylediler oraya da yazdım ama cevap yok 1 hafta sonra vize tarihim doluyor neler yapmam gerekiyor yardımcı olacak var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shagydigy senden önce herkesin yaptığını giriş yapıyon bir gece otelde kalıyon sonra 1 gün sonra dönüyorsun bu kadar basit. Eğer amerikaya yerleşmeyi düşünmüyorsan hiç masraf yapma vizen yansın. Sonuçta vizen basılı yurtiçi uçuşu yapar gibi elini kolunu sallaya sallaya uçağa bineceksin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shagydigy, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

amerika sitesine yazmamı söylediler

amerika sitesi derken ABD konsoloslugunun sitesinden mi bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shagydigy, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

merhabalar mart ayında vizem basıldı ama coronadan dolayı ilk girişimi yapamadım ve yapamayacağım tüm ümitlerim tükenmişti sonradan bu konuyu gördüm konsolosluğa yazdım amerika sitesine yazmamı söylediler oraya da yazdım ama cevap yok 1 hafta sonra vize tarihim doluyor neler yapmam gerekiyor yardımcı olacak var mı?

Ayrica vize tarihiniz su an bitmemisse bence de en makul yontem ABD'ye ilk girisi yapmak olur.

Zaten vizeyi yenilemek istiyorsaniz 330 dolar vize ucreti ile, saglik raporu muayene ucretlerini bir daha odemeniz gerekiyor, buraya vereceginiz parayi bence de ucak biletine vermek cok daha mantikli olur. Sonrasinda ayrica ucak bileti de alacaksiniz illaki...

• daha önce konuya yazmıştım bilgi vermek amacı ile yeniden yazıyorum. Konsolosluğa mail atmıştım vize süremi uzatmak istiyorum yeniden mülakata girmek istiyorum diye yaklaşık 20 gün belki biraz daha fazla zamanda döndüler ve direkt yeni mülakat tarihi verdiler. Mülakata gittiğimde neredeyse beklemedim içeri aldılar pasaport ve sarı zarfımı getirmiştim sağlık raporu istediler. Raporu daha sonra göndereceğimi belirttim. 30 Eylülden önce raporu göndermem gerektiğini belirttiler. Sadece ilk mülakattan beri bişi değişti mi diye sordular hayır dedim. Not: Bu mülakatta da 330 dolar görüşme ücretini ödedim.

• Merhaba arkadaşlar Mülakat yerimi değiştirmek istiyorum ds260 formunu nasıl açtırabilirim yardımcı olurmusunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mylife, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

Merhaba arkadaşlar Mülakat yerimi değiştirmek istiyorum ds260 formunu nasıl açtırabilirim yardımcı olurmusunuz

Hangi vize kategorisinde hangi asamadasiniz? Dogru yonlendirme icin imzaniza bilgilerinizi tasimanizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Azerbaycan vatandaşı arkadaşım yazmış 2020 talihlisi Mülakat görüşme yerini Ankaraya aldırmak için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mylife, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

Azerbaycan vatandaşı arkadaşım yazmış 2020 talihlisi Mülakat görüşme yerini Ankaraya aldırmak için

KCC'ye email gonderip, aciklama yapip, mulakat yerini degistirmeyi deneyebilir.

• Merhaba, bizim durumumuz şu şekilde; schengen vizesi için pasaportumuz başka bir ülkenin konsolosluğunda ve mülakat tarihimiz olan 05/10/2022 tarihine yetişmesi mümkün görünmüyor. Pasaportsuz da sağlık raporu ve mülakata giremeyeceğimiz için mülakat randevumuzu ertelememiz gerekiyor. Bu konuda nasıl bir süreç ilerletmemiz gerekiyor? Hangi siteye veya nereye, ne şekilde mülakat erteleme talebinde bulunabiliriz? Konsolosluk telefonlara cevap vermediği için bir bilgi alamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |