Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Fotoğraf çektirme işini şimdiden yaptıralım mi yoksa kılavuz yayınlansın ordaki bilgilere göre mi yapalım?

fotograf standartlari degismeyecek, klasik ABD pasaport/vize fotografi istiyorlar zaten... O nedenle simdiden hazirlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Fotoğraf çektirme işini şimdiden yaptıralım mi yoksa kılavuz yayınlansın ordaki bilgilere göre mi yapalım?

fotograf standartlari degismeyecek, klasik ABD pasaport/vize fotografi istiyorlar zaten... O nedenle simdiden hazirlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim bilgi için. Fakat geçerlilik ile alakalı endişem var ondan sordum. Ekim başında başvurular başlamazsa bi daha bi daha uğraşmayalım diye. Ama umuyorum ki bir erteleme falan olmayacak ekim başında başvurları yapacağız. Ben 15 eylül gibi foto çektireyim o zaman.

• Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Benim pasaport Temmuz 2020’de doldu. Yeni pasaportu 10 yıllık çıkarmayı düşünüyorum ama malum Pandemide bütün süreçler uzuyor. Ben eski pasaportla başvurup kazandığım taktirde bir sıkıntı oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omondoles şuan pasaport tesliminde gecikmeler yaşanmıyor. dv2021 talihlilerinden pasaport çıkartanlar oldu. 1-2 gün içinde ellerine ulaştı. tavsiyem yeni pasaportla başvuru yapmanız yönünde. zaten değişicek pasaportunuz, direkt onunla devam etsin.

• @gucarslan sıkıntı teslimde değil. Elçiliğe girebilmekte. Lefkoşa’da, cehennem sıcağında saatlerce dışarıda bekletiyorlar. Eşim ve çocukla gideceğim icin beklemek büyük sıkıntı olacak bana.

• ⭐⭐⭐⭐

@omondoles olur başvuru anında geçerli bir pasaportla başvurmanız lazım.

• 🙏🏻.......

• @omondoles, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Benim pasaport Temmuz 2020’de doldu. Yeni pasaportu 10 yıllık çıkarmayı düşünüyorum ama malum Pandemide bütün süreçler uzuyor. Ben eski pasaportla başvurup kazandığım taktirde bir sıkıntı oluyor mu?

Anladığım kadarıyla başvuru anında pasaportunuz geçerli olmayacak, eğer öyleyse tavsiyem pasaport çıkartıp başvuru yapmanız yönünde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ek olarak... zaten pasaportun basvuru sirasinda gecerli olmasi lazim, yoksa sistem kabul etmiyor.

• @crazycells geçerli olabilmesi için elimize ulaşmış olması mı gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐

@siberkaptan e devlette görebilirsiniz numarayı sıkıntı olmaz kazandığınızda gerekecek fizikseli.

• alt metni

Bugün günlerden Indianapolis..

Indiana eyaletinin başkentidir. Mississippi Nehri'nin doğusunda kurulmuştur. ABD'nin nüfusu en hızlı gelişen şehridir. Yaklaşık 876 bin nüfusa sahiptir. Yaklaşık 950 km karedir. İsmi, Indiana eyaletinin sonuna Yunanca şehir manasına gelen polis kelimesinin eklenmesi ile oluşmuştur. Nemli karasal iklime sahiptir. Indianapolis metropolitan bölgesinin 2015'teki gayri safi milli hasılası 134 milyar dolardı. Finans, sigorta, emlak, kiralama ve leasing başlıca sektörlerdir. Fortune 500 listesindeki Anthem Inc., Eli Lilly, Simon Property Group ve daha bir çok şirketin merkezi buradadır. Taipei, Köln, Monza, Piran, Hangzhou, Campinas, Northamptonshire, Haydarabad kardeş şehirleridir.

INDIANAPOLIS HAKKINDA FUN FACTS!

1. 1821'de Corydon şehrinin yerine başkent seçilmiştir.
    2. Gemi geçişine uygun bir nehrin yakınlarında olmayan en geniş Amerikan şehridir.
    3. Şehirdeki Crown Hill Mezarlığı, Amerika'daki en büyük üçüncü mezarlıktır.
    4. Indianapolis Çocuk Müzesi, Dünya'daki en geniş çocuk müzesidir.
    5. Şehir, Dünya'daki en büyük tek günlük spor etkinliği olan Indy 500'e ev sahipliği yapmaktadır.
    6. Indianapolis, Amerika'daki en fazla eyaletler arası yola sahiptir. Bundan dolayı lakabı "Amerika'nın dört yıl ağzı" idir.
    7. Elvis Presley'in 1977'deki son konseri bu şehirde olmuştu.
    8. Eagle Creek Parkı, ülkenin en büyük belediye parkıdır.
    9. Indiana eyaletinin en eski barlarına ev sahipliği yapmaktadır.
    10. Indiana, Amerika'nın patlamış mısır arzının %20'sinin üretmektedir.
    11. Indianapolis'te çıplak elle balık yakalamak yasaktır.
    12. Şehir sakinlerinin atlarını saatte 10 milden daha hızlı sürmesi yasaktır.
  • ⭐⭐⭐

Selam arkadaşlar 👋

• @travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

alt metni

Bugün günlerden Indianapolis..

Indiana eyaletinin başkentidir. Mississippi Nehri'nin doğusunda kurulmuştur. ABD'nin nüfusu en hızlı gelişen şehridir. Yaklaşık 876 bin nüfusa sahiptir. Yaklaşık 950 km karedir. İsmi, Indiana eyaletinin sonuna Yunanca şehir manasına gelen polis kelimesinin eklenmesi ile oluşmuştur. Nemli karasal iklime sahiptir. Indianapolis metropolitan bölgesinin 2015'teki gayri safi milli hasılası 134 milyar dolardı. Finans, sigorta, emlak, kiralama ve leasing başlıca sektörlerdir. Fortune 500 listesindeki Anthem Inc., Eli Lilly, Simon Property Group ve daha bir çok şirketin merkezi buradadır. Taipei, Köln, Monza, Piran, Hangzhou, Campinas, Northamptonshire, Haydarabad kardeş şehirleridir.

INDIANAPOLIS HAKKINDA FUN FACTS!

1. 1821'de Corydon şehrinin yerine başkent seçilmiştir.
    2. Gemi geçişine uygun bir nehrin yakınlarında olmayan en geniş Amerikan şehridir.
    3. Şehirdeki Crown Hill Mezarlığı, Amerika'daki en büyük üçüncü mezarlıktır.
    4. Indianapolis Çocuk Müzesi, Dünya'daki en geniş çocuk müzesidir.
    5. Şehir, Dünya'daki en büyük tek günlük spor etkinliği olan Indy 500'e ev sahipliği yapmaktadır.
    6. Indianapolis, Amerika'daki en fazla eyaletler arası yola sahiptir. Bundan dolayı lakabı "Amerika'nın dört yıl ağzı" idir.
    7. Elvis Presley'in 1977'deki son konseri bu şehirde olmuştu.
    8. Eagle Creek Parkı, ülkenin en büyük belediye parkıdır.
    9. Indiana eyaletinin en eski barlarına ev sahipliği yapmaktadır.
    10. Indiana, Amerika'nın patlamış mısır arzının %20'sinin üretmektedir.
    11. Indianapolis'te çıplak elle balık yakalamak yasaktır.
    12. Şehir sakinlerinin atlarını saatte 10 milden daha hızlı sürmesi yasaktır.

Daha once is nedeniyle 6-7 defa bulundugum bir sehir. Guzel ama oldukca sakin sayilabilecek bir yer. Chicago guzergahina dogru Indianapolis cikisinda Istanbul restaurant vardi. Downtown bolgesi oldukca guzel ve yaz aylarinda hareketli.

• ⭐⭐⭐

@caner-memiş caner bey içimden bir ses size çıkacağını söylüyor, iptal etmeyin 6 aylık bile olsa çıkarıp başvurun tavsiye ederim
    Geçen sene bir hanfendi vardı ona demiştim yada içimden mi söyledim tam hatırlamıyorum, ona çıktı ☺☺👍🏻

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

yanıyommmmmmmmmmmm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fetihy hosgeldiniz, bir suredir goremedik sizi 🙂

• @crazycells 28 Ocak 2000 doğumlu oğlum için ayrı başvuru yapacağım ama bu sene bende kendi başvurumda onu ekleyebiliyor muyum?

• ⭐⭐⭐⭐

@kamile 21 yaş altı tüm çocukları ekliyorsunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |