Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selam ,
    Çok şükür biricik köpeğimi almak için 7 ekime uçak biletimi aldım (lax) 21 ekimde de istanbuldan köpeğimle beraber amerikaya geri döneceğim,kedimi getirirken hiç problem yaşamamıştık ama şimdi coronadan dolayı açıkçası ben de stres oldum, şu sıralar lax a evcil hayvanıyla inen ve istanbul havalanından çıkan oldu mu acaba? Farklı bir uygulama yapıyorlar mı merak ediyorum, sadece canım kızımı alabilmek için gidiyorum,

• Selamlar, İstanbul - Şikago Hazıran 26 uçuşu ıle eşim köpeğimizle Tarım İl Müdürlüğünden aldığı belge ve aşı kartı ile sorunsuz giriş yaptı. Sorun çıkarmamışlar

• @cem-dinçel çok teşekkür ederim 🤗

• Benim 4 tane scoottish kedim var Abd ye gitmem lazim onlar benim evlatlarim nasil goturcem 4 nü lutfen bir bilgi

• @Kç-Deniz https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/evcil-hayvanlarla-yolculuk/

Buradan okuyabilirsiniz tüm ayrıntıları, tabii ki bırakmayın getirin evlatlarınızı🙏🏻

• @Kç-Deniz bi tanesini kabine alırsınız. Diğer 3 tanesini de büyük boy bir taşıma kabı alıp üçünü bir kargoda getireceksiniz. Eğer iyi anlaşıyorlarsa. Benim önerim bu olur.

• Arkadaşlar vize sürecim bitti. Şimdi köpeğim ile kasım ortadı istanbul- los angales seferi Yapmayı planlıyorum.
    Zeusun çipi takılı
    Aşıları tam
    KUDUZ aşısının en son tarihi 13 Mayıs 2020. Yani uçacağımız vakitler aşısının tam 6.ayı dolmuş olacak sorun teşkil eder mi ?
    Tarım il müdürlüğü belgesini kendi bulunduğumuz ilden alabiliyor muyuz ? Ve ne zaman almalıyım ?
    Zeusum kargo bölümünde götüreceğim aranızda sorun yaşayan oldu mu ?
    Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim 🙂

• @ggmellon hayırlı olsunnn , ben de şimdi köpeğimi almak için türkiyeye geldim 21 inde kısmetse birlikte döneceğiz, ben daha önce de kedimi götürmüştüm il tarımdan değil bulunduğumuz ilçe tarımdan almamız yeterli olmuştu bir hafta öncesinden arayıp randevu almıştık orda ödemesini yapmıştık, köpeğinizi de yanınızda götürmeniz gerekiyor, uçuşunuzdan iki ya da bir gün öncesine randevu veriyorlar tarım ilçeden o kağıt için, bilet rezervasyonunuza arayıp köpeğinizi ekletmeniz gerekiyor, ödemesini de havaalanında yapıyorsunuz

• Arkadaşlar merhaba ,
    Biz turist vizesine sahip bir çiftiz. Ocak ayında Amerika' ya seyahat planlıyoruz. Kedimizi de götürmek istiyoruz. Sormak istediğim ve önemli olan sorum şu yardımcı olursanız çok sevinirim. Amerika kuduz titriyasyon testi istiyor mu ? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dilayla, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

Arkadaşlar merhaba ,
    Biz turist vizesine sahip bir çiftiz. Ocak ayında Amerika' ya seyahat planlıyoruz. Kedimizi de götürmek istiyoruz. Sormak istediğim ve önemli olan sorum şu yardımcı olursanız çok sevinirim. Amerika kuduz titriyasyon testi istiyor mu ? Şimdiden teşekkürler

ilgili iletiyi kontrol ettiniz mi acaba?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/305/amerika-ya-evcil-hayvan-goturmek/19

• @gucarslan okumuştum teşekkürler ama insan yine de emin olmak istiyor.

• @Dilayla hayır amerika için gerekmiyor, tarım ilçeden kağıt almalısınız

• @Femini92 Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Size sormak istediğim bir husus var. Benim oğlum araba , metro , otobüs... vb. gibi taşıtlarda çok korkuyor. En son Ankara'dan Antalya'ya blablacar ile getirdik ve yolculuğa başlamadan önce veterinere götürüp ilaç verdik sakinleşip uyuması için. Acaba uçağa binmeden önce de ilaç versek yetkililer tarafından bir sorunla karşılaşır mıyız? Çünkü ciddi anlamda bağırıyor 🙂 Bir diğer sorum ise nasıl diyet yaptırdınız.. Mamaya aşırı düşkün.. Her gün mama saatinden 3 saat önce yalvarmaya başlıyor. Bugün yatak odasının kapısında yaklaşık 3 buçuk saat miyavladı sonra bi 10 dklık sessizlik oldu(sanırım su içmeye gitti salona) sonra bi yarım saat daha miyavladı.

• Pardon yanlis konuya yazdim, o yuzden sildim.

• @newyorker Yetkililer bununla ilgilenmiyor. Biz kopegimize veterinerin verdigi ilaci ucaga binmeden once vererek getirdik ve tum ucus sirasinda sakin sakin durmustu. Kedi veya kopegi uzun ucusta kafes icinde tutmak herhalukarda zor, o sebeble yatistirici vermek gerekiyor. Birde ucus gunu su ve yemek vermez iseniz (biliyorum vicdani sizlatiyor) hem onun hem sizin acinizdan daha kolay olur.
    Diyet konusunu kilo acisindan mi sordunuz? Su an kac kilo oglunuz?

• @cem-dinçel, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@newyorker Yetkililer bununla ilgilenmiyor. Biz kopegimize veterinerin verdigi ilaci ucaga binmeden once vererek getirdik ve tum ucus sirasinda sakin sakin durmustu. Kedi veya kopegi uzun ucusta kafes icinde tutmak herhalukarda zor, o sebeble yatistirici vermek gerekiyor. Birde ucus gunu su ve yemek vermez iseniz (biliyorum vicdani sizlatiyor) hem onun hem sizin acinizdan daha kolay olur.
    Diyet konusunu kilo acisindan mi sordunuz? Su an kac kilo oglunuz?

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. En son tartıldığında 9 kilo civarıydı, şu an tam olarak bilmiyorum. Açıkcası kabinde götüremezsem kesinlikle kargoya veremem o açıdan çok tedirginim 😞

• Forumda kedi ya da köpeğini kargoda götüren var mı? Deneyimlerinizi merak ediyorum. Özellikle aktarmalı uçuşlarda aktarma nasıl oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@znerus, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

Forumda kedi ya da köpeğini kargoda götüren var mı? Deneyimlerinizi merak ediyorum. Özellikle aktarmalı uçuşlarda aktarma nasıl oluyor?

bubaşlıkta deneyimlerini paylaşanlar var, bu başlığı okumanızı tavsiye ederim.

• @gucarslan okumuştum aslında ama aktarmalı uçuşlarla ilgili hatırlayamadım tekrar okurum ☺

• @newyorker Tasiyacaginiz tasima cantasini da hesaba katiyorlar. Lutfen ona da dikkat edin ve hafif bir canta temin edin. Rejim konusu hassas bir konu, bizler kendimize hakim olamazken onlari yonlendirmek ayri bir beceri ve sabir gerektiriyor. 0.5-1kg'lar tolere edilebiliyor ama hersey check-in yapacak yetkilide bitiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |