Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

sabahlar olmasın

• En rahat, en gerginsiz , en üzgünsüz oda burası şuan için. Herkese iyi akşamlar

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

En rahat, en gerginsiz , en üzgünsüz oda burası şuan için. Herkese iyi akşamlar

Normalde tam tersi olması gerekirken 🙂

İmkânsız diye bir şey yok gerçekten de.

• Bu yola girdik artık arkadaşlar.
    2020'de süreç yüzünden gidemezseniz de dünya sonu değil. Bende 2021'de bir aksilik yaşarsam 2022'de şimdiden yerimi ayırtıyorum.
    Her şey gönlünüzce olsun.

• aranizda yerimi alayim yavas yavas 🙂

• alt metni

Herkese selamlar, askerlik işlerini hallettiğim için iki gündür bir şey paylaşmamıştım. Bugün Austin ile devam edelim.

Teksas eyaletinin başkentidir. Amerika'nın en büyük 11. şehridir. 2015 ve 2016'de en hızlı gelişen şehir olmuştur Amerika'da. Nüfusu yaklaşık 964.254 kişidir. U.S. New&World Report'a göre 2017 ve 2018'de Austin yaşamak için Amerika'da bir numaralı şehirdir. Ayrıca Forbes de, Austin'i Geleceğin Şehirleri listesinde 1. sıraya koymuştur. Austin'deki insanlar üniversite öğrencilerinden, müzisyenlerden, yüksek teknoloji çalışanlarından ve mavi yakalılardan oluşur. Austin'in "Dünya'nın canlı müzik başkenti" idir. Fortune 500 listesinden 3M, Amazon, Apple, Google, IBM, Intel, Oracle, Texas Instruments ve Whole Foods Market gibi şirketlerin merkezlerine sahiptir.

Saltillo, Maseru, Lima, Adelaide, Taichung, Oita, Koblenz, Xishuangbanna, Old Urlu, Gwangmyeong, Şiraz ve Antalya ile kardeş şehirdir.

AUSTIN HAKKINDA FUN FACTS

1. Teksas'ta kadınlar kamu içinde üstsüz gezmesini engelleyen bir yasa yok ancak eyaletteki tek çıplaklar kampı Austin'dedir.
    2. Amerika'daki en geniş kentsel yarasa kolonisi Austin'dedir. Mart ve Ekim arasında yaklaşık 1,5 milyon yarasa Ann W. Richards Congress Avenue Köprüsü'nün altında kış uykusundan uyanır.
    3. Austin, Dünya'da ay ışığı kulelerini işleten tek şehirdir.
    4. Austin'in profesyonel spor takımı bulunmamaktadır.
    5. Tonca film, Austin'de çekilmiştir.
    6. Austin, Amerika'daki en güneşli şehirlerden bir tanesidir. 365 günün, 300 günü güneşlidir.
    7. Austin, tonlarca müzeye sahiptir. Bir tanesi hurdalara ithaf edilmiştir. Hurda Katedrali turistlerin gözde mekanlarından birisidir.
    8. Austin, kurgu karakteri olan Winnie the Pooh'un doğum gününü 1963'ten beri kutlamaktadır.
    9. Eğer, Austin'i bir yemekle tanımlamak istersen bu kahvaltı taco'sudur.
    10. Austin'de insanlar milattan önce 9200'den beri yaşamaktadır.
    11. Austin her sene 20 milyon turist çekmektedir.
    12. The Circuit of Americas in Austin, ülkedeki tek formula 1 yarış alanıdır.
    13. 66 milyon yıl önce Austin tamamen su altındaydı. Bundan ötürü 10 tane su altı volkanı şehirde bulunmaktadır.
    14. Teksas Eyaleti Kongre Binası, Austin'dedir ve Amerika'daki en geniş kongre binasıdır.
    15. Austinlilerin %10'u Alman kökenlidir.
    16. 2015'te Amerika'nın En Sarhoş Şehirleri listesinde 5. sıradaydı.
    17. Austin'in resmi olmayan sloganı "Keep Austin Weird" (Austin'i Garip Tut) idir.
    18. Austin yaklaşık olarak New York City ile aynı büyüklüktedir.
    19. Austin'in en ünlü evsiz cross-dresser'ı (kadın gibi giyinen erkek) Leslie Cochran, üç kere belediye başkanlığına aday olmuştu.
    20. Leslie Cochran'ın ölümünden sonra Belediye Başkanı Lee Leffingwell 8 Mart 2012'yi Leslie Günü olarak ilan etti. Her 8 Mart'ta bugün anılır.
    21. Austin, Silikon Vadisi'ne gönderme olarak, Silikon Tepeleri diye anılır.
    22. Austin 90'ların başlarında başlayan yemek otobüsü sektörü ile bilinir. Şu an şehirde 2000 civarı yemek otobüsü bulunmaktadır.
  • ⭐⭐⭐

Austin'e bak sen. Neymiş de haberimiz yok. Teşekkürler @travelleth

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

1 ay bedelli askerliğe gidiyorum.. diğer şehirlere, askerden dönünce devam edeceğim 🙂

• Ben de 2020 talihsizi olarak burada yerimi aliyorum.Herkese basarilar

• ⭐⭐⭐

Şimdiden hayırlı teskereler 😊 @travelleth

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Şimdiden hayırlı teskereler 😊 @travelleth

eyv hocam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

1 ay bedelli askerliğe gidiyorum.. diğer şehirlere, askerden dönünce devam edeceğim 🙂

hayirli tezkereler...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hayirli tezkereler...

Teşekkürler Ali hocam 🙂

• @travelleth 1 ay askerlik yapacaksin, sonra askerim diye ortalikta dolasacaksin 🙂

O gunku kur ile yaklasik 20bin dolar odemisim bedelli icin... 6 Aylik bir proje almistik, gitmek ile odemek ayni idi... Icimi ferahlatan ise bu paranin sadece Sehit ve Gazilere harcanacagi sozu idi bir nebze...

Sonra bir haber cikti... Sehitlikleri falan duzenlemeye basladilar bu paralarla...

Muteahhitlere gitti sizin anlayacaginiz...

Keske birazda siyasiler ve siyasetten nemalananlar o 'mertebeye' ulassalar...

Ama pardon... Onlar onemli insanlar ve yasamalari lazim, yemeleri lazim, giymeleri lazim vs vs...

neyse trump karari sonrasi nedense yazmak pek icimden gelmiyor... Tadimiz kacti... Uzun suredir hayallerine ortak oldugumuz bazi arkadaslarin haklari yandi... Gordukce uzuluyorum... 2018de de kardesimiz ile yasamastik bu duyguyu maalesef...

• @semavi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth 1 ay askerlik yapacaksin, sonra askerim diye ortalikta dolasacaksin 🙂

O gunku kur ile yaklasik 20bin dolar odemisim bedelli icin... 6 Aylik bir proje almistik, gitmek ile odemek ayni idi... Icimi ferahlatan ise bu paranin sadece Sehit ve Gazilere harcanacagi sozu idi bir nebze...

Sonra bir haber cikti... Sehitlikleri falan duzenlemeye basladilar bu paralarla...

Ama pardon... Onlar onemli insanlar ve yasamalari lazim, yemeleri lazim, giymeleri lazim vs vs...

neyse trump karari sonrasi nedense yazmak pek icimden gelmiyor... Tadimiz kacti... Uzun suredir hayallerine ortak oldugumuz bazi arkadaslarin haklari yandi... Gordukce uzuluyorum... 2018de de kardesimiz ile yasamastik bu duyguyu maalesef...

valla hocam 34 yaşındayım.. bu kadar kaçabildim.. normalde tek bir gün bile yapmak istemiyorum.. en büyük pişmanlığımda 18 bine kışlasız bedelli çıktığında yaşım falan da tutmasına rağmen maddi olarak zorda olduğum için yapamamamdı..

• trmp yeşilkart yerine kırmızıkart verdi. forumdaşlarımı umutdaşlarımı üzdü. Oysa ki artık futbolda bile yeşilkart verilmeye başlandı.

• @YapayalnızGotoU-S kasımlar bizim. kendisine morkart takdim edecekler. Yıkılmak yok öyle hemen arkadas.

• @travelleth Hayırlı teskereler olsun

• @travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@semavi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth 1 ay askerlik yapacaksin, sonra askerim diye ortalikta dolasacaksin 🙂

valla hocam 34 yaşındayım.. bu kadar kaçabildim.. normalde tek bir gün bile yapmak istemiyorum.. en büyük pişmanlığımda 18 bine kışlasız bedelli çıktığında yaşım falan da tutmasına rağmen maddi olarak zorda olduğum için yapamamamdı..

Ben odedigime iyle pismanim ki... Zaten Doktora devam ediyordu ve buraya gelene kadar yapmayabilirmisim...

20bin dolar ek para ile gelmek cok iyi gelirdi bana 🙂

Neyse takan, pardon vatan! sagolsun!

• @Captain-Bugulata, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth Hayırlı teskereler olsun

Teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |