Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Füze atsınlar artık böyle ölmüyoz 😥

• ⭐⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

dobarlan abla 😃

• Mevcut 2021 lerin bile süreci riskli hale geldi, ek çekiliş gibi bir ihtimal göremiyorum.

• Herkese merhaba, uzun bir zamandır her yazılanı takip ediyorum ve sizler sayesinde GC için oldukça bilgi almaya çalıştım. Bir aksilik olmadığı sürece (malum anlık herşey değişiyor), bu Ekim'de ben de başvuru yapacağım. Ekşi sözlükte gördüğüm kadarı ile kazananları üzecek bir durum oluşmuş. Biz yeni başvuru yapacakları neler bekliyor acaba..bu arada bizler DV 2022 oluyoruz dimi :))

Herkese bol şans ve sağlık diliyorum...

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

dobarlan abla 😃

Bıragmadım gendimi ama baksana çok üzücü şeyler devam ediyor çocumm 😥 @Rhonster

• alt metni

Bugün günlerden San Jose 🙂

California eyaletine bağlı bir şehirdir. Adı "Saint Joseph"ten gelmektedir. Santa Clara Kontluğu'na bağlı olup bu kontluğun merkezidir. 29 Kasım 1977 yılında İspanyollar tarafından kurulmuştur. California'nın ilk başkentidir. 1990'lardan beri şehirde teknoloji sektöründe patlama yaşanmıştır. Silikon Vadisi'nin Başkenti takma adını almıştır. Kültürel, finansal ve politik olarak Silikon Vadisi'nin merkezidir. Nüfusu yaklaşık 1.03 milyon kişidir.

Okayama, Veracruz, Tainan City, Dublin, Yekaterinburg, Kanpur, Pune, Oeiras, Pekanbaru ve Kosta Rika'daki adaş şehri San Jose şehirleri ile kardeş şehirdir. İnovasyon merkezi olarak zenginliği ile meşhurdur. Akdeniz iklimine sahip bu şehirde yaşam maliyeti çok yüksektir. Sadece Amerika'da değil bütün dünyada en zengin şehirlerden bir tanesidir. Dünya üzerinde Zürih ve Oslo'dan sonra en büyük gayri safi hasılaya sahip üçüncü şehirdir. Ortanca bir evin fiyatı 1,085,00 dolardır. Amerika'daki en pahalı, dünyada en pahalı beşinci emlak sektörüne sahiptir. Cisco Systems, eBay, Adobe Inc., Paypal, Broadcom, Samsung, Acer, Hewlett Packard, Enterprise ve Zoom gibi global teknolojileri firmalarının merkezi buradadır.

SAN JOSE HAKKINDA FUN FACTS

1. San Jose'nin tam adı El Pueblo de San Jose de Guadalupe'dir.
    2. San Jose eskiden bir çiftçi topluluğuydu. İlk ticari brokoli alanları buradaydı.
    3. San Jose, California'nın en geniş civa maden yatağı idi.
    4. 1848'te başlayan altın akımının tedarik istasyonu idi.
    5. Şehrin Japon mahallesi, 2015'te 125. yıldönümünü kutladı.
    6. San Jose ayrıca 5 Çin mahallesine sahiptir.
    7. Düşük suç oranına sahiptir. Ülkenin en güvenli 6. şehridir.
    8. Evcil hayvan kotasına sahiptir. En fazla 5 tane evcil hayvanınız olabilir. Ayrıca üçten fazla köpeğiniz olamaz. Yani iki köpek, üç kedi olabilir. 5 kedi olabilir. Ama 4 köpek, 1 kedi olamaz.
    9. San Jose'de plastik poşet yasaktır. Bunun yerine kağıt poşet kullanılır.
    10. Son Jose'deki Umunhum Tepesi'nin anlamı "sinekkuşunun dinlenme yeri" idir.
    11. Steve Jobs ile beraber Apple'ı kuran Steve Wozniak, 1976'da San Jose'de doğmuştur.
    12. 930 fit kare büyüklüğündeki Monopoly oyunu, 2002'de Discovery Meadow'da açılmıştır. Alan 300 dolara kiralanıp oynanabilir.
    13. San Jose'de yaşayan Amerika'daki en uzun ortalama ömüre sahiptirler.
    14. San Jose Üniversitesi'nde Ira F. Brilliant Merkezi'nde Beethoven çalışmaları için, Beethoven'ın bir çok kemiği bulunmaktadır.
    15. 1930'lu yıllarda bir cinayetin iki faili, valinin de onayı ile linç edildi. 10000 kişi bunu canlı şekilde izledi.
    16. San Jose'de çok büyük bir köpek dışkısı şeklinde heykel vardır.
  • ⭐⭐⭐

vize alamayan dv2020 talihlilerine geçmiş olsun. kesin sıra gelir diyerek dv2021 e başvurmayan veya başvurupta kazanamayan arkadaşlara pek hoş olmasa da hoşgeldiniz diyorum.

sadece bir gün girmedim foruma neler olmuş😕

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

vize alamayan dv2020 talihlilerine geçmiş olsun. kesin sıra gelir diyerek dv2021 e başvurmayan veya başvurupta kazanamayan arkadaşlara pek hoş olmasa da hoşgeldiniz diyorum.

sadece bir gün girmedim foruma neler olmuş😕

hiç sorma abla boş bırakma buraları kıyamet kopacak yoksa

• ⭐⭐⭐

@Rhonster hiç sorma çocuum bu ne yaa 😣

• Ben de çok şanssızım.
    Girdiğim ortamı kurutuyorum yaw.
    2019 başvuruları sistemsel problem oldu 15 gün sonra tekrar başvurduk.
    2020 korona
    2021 bakalım neler olacak.

• ⭐⭐

Ben de buradaki yerimi alayım 🤪😂

• @Rhonster Tüm dualarımız bu yönde 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Anladigim kadariyla henuz senlik bise yok ama gel tabi. Kalabalikda güçlü dururuz bu yıl.

• ⭐⭐⭐

selam millet bu trump ne yapmak derdinde sıkıntısı ne milleti üzüyor. bu arada ben hala sonuçlara bakmadım inat ettim nasıl bir inatsa. @ibrahimasar selam kardşeim çayın tadı hala damağımda 😉

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Anladigim kadariyla henuz senlik bise yok ama gel tabi. Kalabalikda güçlü dururuz bu yıl.

En azından bura garanti 🤣

• ⭐⭐⭐

kambersiz düğün olurmu tabi al yerini sen giderken arkanda tanker su döktürücem 😉

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

kambersiz düğün olurmu tabi al yerini sen giderken arkanda tanker su döktürücem 😉

Ooooo oktay bey yazmanızı neye borçluyuz acaba teşrif ettiniz sonunda

• ⭐⭐⭐

Ooooo oktay bey yazmanızı neye borçluyuz acaba teşrif ettiniz sonunda

hiç olmayacak zamanda hiç olmayacak bir zamanda çıka gelirim 😉 neyse kaynamasın konu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

selam millet bu trump ne yapmak derdinde sıkıntısı ne milleti üzüyor. bu arada ben hala sonuçlara bakmadım inat ettim nasıl bir inatsa. @ibrahimasar selam kardşeim çayın tadı hala damağımda 😉

Afiyet olsun bilader. Son haftam burada. Yolu biliyorsun. Gel , çay, çorba,mangal... canin ne cektiyse...

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Afiyet olsun bilader. Son haftam burada. Yolu biliyorsun. Gel , çay, çorba,mangal... canin ne cektiyse...

eyvallah kardeşim varol söylemen yeter şu biladerin işleri bitsin bi hele inşallah onuda yaparız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |