Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba ,çıkanlara hayırlı olsun çıkmayanların da en kısa süre istedikleri olsun dileklerimle. 3. denemem de çıktı tabi çıkanlar bu duyguyu çok iyi bilirler sevincin yanında geleceğe dair belirsizlik ve endişe de beraberinde geliyor. Burada insanların bir uyum içerisinde birbirlerine yardım ettiğini görmek beni bir nebze rahatlattı. İşlemlere başlamadan önce şuan önem arz eden bir konu benim için ki burada da soran illaki olmuştur fakat bulamadım ; eşlerin sonradan gelme durumu var mıdır en fazla ne kadar sonra gelebilirler ve gelmeleri durumunda girişte bir problem olur mu. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve yardımcı olabilirlerse cok sevinirim.

• @WhoCares, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Merhaba Arkadaşlar. Eşimle birlikte 6. başvurudan da elimiz boş dönmüş durumdayız. @redsat2000 abimizi hem yaşından hemde 13. başvurusunda kazanmasından dolayı bu zamanlarda beni motive etmiş olsa da, artık bu işin sonuna gelmiş görünüyorum. 38 yaşındayım ve 13 yıllık tecrübeli bir inşaat mühendisi olarak, Allah' a şükür iş konusunda hiçbir sıkıntım olamadığı halde, özel, toplumsal ve sosyal hayat sebeplerim ile 6 yıldır uğraştığım greencard maceramı bitirmiş olmaktayım. Eşimi zaten zor ikna ediyordum, benimde motivem bitmiş durumda.

Bu zaman esnasında başta @crazycells olmak üzere sitede ki katkılarında dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çekiliş çıkan, çıkmayan, çıkıp da kararsız kalan, hayalleriniz seneye taşıyan bütün arkadaşlara Rabbim gönlündekilerini hayırlı etsin diyorum. Hayat zaten ister Amerika' da, ister Türkiye' de veya dünyanın başka bir ülkesinde olsun çok büyük mücadeledir. Hepimiz bu cenderenin içinde iyi kötü hayatımızı eda etmeye çalışıyoruz. Hiçbir yer ne çok iyi, ne de çok kötü olabilir. Herkesin beklentisine göre tercihleri ve yaşam stili olacaktır. Önemli olan kararlılığınız, hayata güzel bakış açınız ve mücadele azminiz oldukça her yer size eminim güzel bir yaşam olacaktır. Allah' a emanet olun, sağlıcakla kalın arkadaşlar.

Değerli abim esenlikler, ben de sizinle benzer hislerdeyim (sizden biraz daha erken yıldım GC konusunda) ve bu yıl son başvurumdu. Sizden yaşça küçük bir kardeşiniz olarak naçizane tavsiyem İngiltere vizesini de değerlendirmeniz. Nitelikli bir mesleğiniz ve tecrübeniz var belki de Ankara anlaşması ile İngiltere'de sizi ve ailenizi güzel bir gelecek bekliyordur. Ben de bu yolları deneyeceğim, bu süreçte ABD hayalimden elbette ki vazgeçmedim, sadece planlarımı greencard ile sınırlandırmayacağım. İngiltere'de bir seçenek ve uzun araştırmalar yaptım. Size de tavsiye etmek istedim. Her şey gönülünüzce olsun.

• @stardium kardeşim tavsiyen ve dileklerin için çok teşekkür ederim. Ankara antlaşmasını duymuştum ama hiç araştırmamıştım. Ayrıca İngiltere ile ilgili hiç araştıma yapmadım. Değerlendirmeye çalışırım. Şirketim seneye Sırbistan' da ki iş için mevcut iş bitimi ile göndermeyi planlıyor. İkisini iyi bir etüt etmek lazım.

• yurt dışında yaşamak isteyenler sadece abd ile sınırlamayın kendinizi. ingiltere ve hollanda ankara anlaşması ile kanada puanlı göçmenlik sistemi ile (virüs ile birlikte puan alım sınırı düşüyor) almanya yeni göçmen alımı ile kapılarını yeni göçmenlere açıyor.genç ve bekar olanlar için fırsatlar daha kolay.kazanma şansı çok az olan çekilişi tek yol olarak düşünmeyin.

• @WhoCares, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@stardium kardeşim tavsiyen ve dileklerin için çok teşekkür ederim. Ankara antlaşmasını duymuştum ama hiç araştırmamıştım. Ayrıca İngiltere ile ilgili hiç araştıma yapmadım. Değerlendirmeye çalışırım. Şirketim seneye Sırbistan' da ki iş için mevcut iş bitimi ile göndermeyi planlıyor. İkisini iyi bir etüt etmek lazım.

Hadi hayırlısı olsun abi. Ankara antlaşmasına göre bir iş planı hazırlıyorsunuz, o iş planıyla konsolosluğa başvuruyorsunuz. İş planında Ingiltere'de ne iş yapacağınızdan, işin risklerine, piyasa araştırmasına, gelir ve gider tahminlerinize ve sektörünüzün hangi metaryelleri gerektirdiğine kadar her şeyin yer aldığı bir yol haritası hazırlıyorsunuz. Konsolosluk, sizin kağıt üzerinde siz henüz gitmeden bir şirket kurmanızı ve gittiğinizde de bu iş planınızı gerçekleştireceğinize ikna ediyorsunuz. İngiltereye gidildiğinde (eğer Ankara antlaşmasına göre gittiyseniz) contractor olarak veya doğrudan kendi şirketinizde çalışabiliyorsunuz. Bu şekilde Türkiye'de berberlik yapan bir arkadaş, iş planı hazırlamış ve şuanda ingiltere'de yaşıyor, kabul edilmiş. Youtube'da yazarsanız direkt çıkacaktır. Bende bunun Yazılım şirketi modelini denemeyi düşünüyorum. Sizin iş modeliniz de çok uygun gözüküyor. Umarım hayalleriniz bir şekilde gerçek olur. Gerçekten kendisi ve geleceği için çabalayan insanların hak ettikleri yerde olmasını çok istiyorum.

• @stardium ankara anlaşması ingiltere brexıt il avrupa birliğinden çıktığı için son başvuru tarihi 31 aralık başvurmak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor.
    ankara anlaşması için mesleğinizin yeterliliğini ve sermayenizin kanıtlanması şartı dışında çok öemli şartlar yok.

• @birumut, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@stardium ankara anlaşması ingiltere brexıt il avrupa birliğinden çıktığı için son başvuru tarihi 31 aralık başvurmak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor.
    ankara anlaşması için mesleğinizin yeterliliğini ve sermayenizin kanıtlanması şartı dışında çok öemli şartlar yok.

Bunu bilmiyordum, sanırım söylediğiniz gibi acele etmek gerekiyor öyleyse. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar bu yıl ki çekilşte çıktı çok şükür yanlız bi sorum olacak ben 13 yıl önce hafif tüberkloz geçirdim bunun için askerlikten muaf tutuldum...ama yıllardır gayet iyiyim...bu göçmenlik vizesine engellik çıkarır mı acaba DV-2021 -27xxx

• ⭐⭐

@redsat2000 teşekkürler abi sana da kolay gelsin yazdıklarını yaşıyoruz ruhumuzda

• @Mlarin28 Merhaba, sorunu ilgili başlık olan DV2021 Aşamalarına yazmalısınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• Öncelikle , kazandıktan 6 dk sonra forumda hesap açıp sorular sormaya başlayan Arkadaşları.... Görmedim sanmayın... 😃 😃

Biraz ağır konuşucam kusura kalmayın...

yahu adam kazanmış , diyor ki param yok... cesaretim yok... ailem izin vermiyor... karım istemiyor.. dilim yok...

neden başvurdun lan o zaman , şaka mısınız lan siz ?

okyanusun öbür tarafına gidiyorsun , mahalleden üst mahalleye taşınırken bile 10 kere düşünürsün be aptal , kıta değiştireceğin bir hayati bir kararda nasıl olurda öylesine başvursun ?

bu nasıl bir bencillik ? benim para dil ev tanıdık her şey hazırdı...

belki benim hakkımı yedin ? nasıl olurda böyle düşüncesiz olursunuz aklım almıyor...

pasaport şartı belki bir işe yarar aklı başında insanlara çıkar dedik... ama yok... yine süreçten habersiz , ''ne bankada parası yhaa yarın atlayıp gitmiyoz mu '' diyen bir tayfaya çıkmış ne yazikki.

trump'a kızıyordum ama hak verdim.. çekiliş ile olacak iş değil..

dil + başvuru ücreti+ yaş şartı + en az üniversite eğitimi almış olma şartı gibi yeni şartlar gelmesi kesinlikle şart...

ve bu kazanıp ta gitmeyenlere 5 yıl süreyle başvurmama şartı gelmeli..

• @AgeGuns Sakin hocam 🙂 Kimseyi yargılamaya hakkımız yok, sürece devam etmeyecekler için söylediklerinizde haklısınız ama çıktıktan sonra gelip de bir şeyler öğrenmeye çalışanlar için bunu söylemeye hakkımız yok.

• ⭐⭐⭐

Aslında genel olarak herkesin tepkisi neyin ne olduğunu neyle karşılaşacağını bilmeden araştırmadan öğrenmeden başvuru yapılmasına. Yani aslında çok istemiyor da olursa bakarız yaa kafasında olmalarına. Ne hikmetse de bu şekilde çok fazla kazanan var. Ya da algılarımız açık olduğu için bize öyle geliyor :)) dünde demiştim insan internetten kıyafet alırken bile kırk saat araştırıyor hayatını kökten değiştirmeye niyet etmişsin nasıl olurda hiç bir şey bilmezsin. Ya da gerçekten niyet etmiş misin?

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Öncelikle , kazandıktan 6 dk sonra forumda hesap açıp sorular sormaya başlayan Arkadaşları.... Görmedim sanmayın... 😃 😃

Biraz ağır konuşucam kusura kalmayın...

yahu adam kazanmış , diyor ki param yok... cesaretim yok... ailem izin vermiyor... karım istemiyor.. dilim yok...

neden başvurdun lan o zaman , şaka mısınız lan siz ?

okyanusun öbür tarafına gidiyorsun , mahalleden üst mahalleye taşınırken bile 10 kere düşünürsün be aptal , kıta değiştireceğin bir hayati bir kararda nasıl olurda öylesine başvursun ?

bu nasıl bir bencillik ? benim para dil ev tanıdık her şey hazırdı...

belki benim hakkımı yedin ? nasıl olurda böyle düşüncesiz olursunuz aklım almıyor...

pasaport şartı belki bir işe yarar aklı başında insanlara çıkar dedik... ama yok... yine süreçten habersiz , ''ne bankada parası yhaa yarın atlayıp gitmiyoz mu '' diyen bir tayfaya çıkmış ne yazikki.

trump'a kızıyordum ama hak verdim.. çekiliş ile olacak iş değil..

dil + başvuru ücreti+ yaş şartı + en az üniversite eğitimi almış olma şartı gibi yeni şartlar gelmesi kesinlikle şart...

ve bu kazanıp ta gitmeyenlere 5 yıl süreyle başvurmama şartı gelmeli..

hissiyatınızı anlayabiliyorum ama herkesin anlamadığı nokta şu. bu çekiliş herkese açık ve isteyen başvurabiliyor. istesek de engelleyemeyiz. kontrol edemeyeceğimiz bir süreç ile alakalı olarak da bu derece dertlenmeye gerek yok. hem konuya şu açıdan bakın. kazansaydınız ve numaranız 40 binlerde olsaydı, bu sefer de, "umarım çok fazla öylesine başvuran vardır" diyecektiniz.

işin özü bu adamlar 55 bin vizeyi her türlü veriyorlar. yani amerika'ya gitmek isteyip, kazananlar gidiyor zaten.

• Aslında bu gereksiz başvurulmaması ile ilgili forumda bir post paylaşılmalı, yok mu bir arkadaş detaylıca ve güzel bir dille yazacak.

• Arkadaşlar bilmiyorum forumda herhangi bir yerde konusu geçtimi yada bahsedildimi açıkcası göremedim.

Sahte pasaport nosu ile başvurupta kazanan varmı hiç duydunuzmu yada kazandığını bahseden oldumu ?

• @optimistic, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Arkadaşlar bilmiyorum forumda herhangi bir yerde konusu geçtimi yada bahsedildimi açıkcası göremedim.

Sahte pasaport nosu ile başvurupta kazanan varmı hiç duydunuzmu yada kazandığını bahseden oldumu ?

Vardır hocam vardır. Hiç şaşırmam 🙂 benzerleri var çünkü..

• başvuru ve sonuçların açıklanması arasında 7ay gibi bir süre var .kazandığını öğrendiğinde en erken 5 ay içinde gidebiliyor insan (en son giden kişi 17 .ayında) .hayat çok hızlı değiştiği bir dönemde fikirlerin şartların değişmesi normal .2020 kazananların başına gelenler ortada önce maddi yeterlilik sonra virüs ardından kapıların kapanması üstüne gösterilerin ortaya çıkması ile karar değiştirmiş insanlar olabilir.

• Arkadaşlar Merhabalar,
    DS-260 formunu doldurmaya çalışıyorum. ancak 16 yaşımdan beri yaşadığım adresleri girdiğim kısımda sorun yaşıyorum. Hiçbir noktalama işareti yada türkçe karakter kullanmadığım halde sürekli aşağıdaki uyarıyı almaktayım. Nerede hata yapıyor olabilirim. Aynı sorunu yaşayan var ise yardımcı olabilirmi lütfen?

Street Address (Line 1) is invalid. Only the following characters are valid for this field: A-Z, 0-9, period (.), question mark (?), apostrophe ('), hyphen (-), comma (,), semi-colon (;), and space.

Line 1 e girdiğim adreste şudur; HIZIRTEPE MAHALLESI LALE SOKAK NO 45 (bunun neresine hata veriyor anlayamadım)

• Bazi insanlar sanirim "basvurayim, cikarsa elimin altinda dursun" gibisinden bir dusunceyle, aslinda greencard hakkinda hicbir detayli bilgiye de sahip olmadan basvuruyorlar. Cikinca da biraz arastirma ile vize gorusmesi ve gidip yerlesmek icin belirli bir miktar paranin gerekligini ve bunun aslinda uzun ve detayli bir surec oldugunu ogrenince, gidemeyeceklerini anliyorlar veya fikir degistiriyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |