Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar kimse moralini bozmasın. 12 senedir kovalıyorum, her çekilişi sabahında bu şarkıyla çiftetelli oynuyorum. Dert etmeyin dostlar.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen Ama artik GC olayı da paraya dayanıyor. Yani eğer sponsor veya iş teklifi yoksa 20.000$ gerekiyor. Aile fert sayısı arttıkça bu rakamda artıyor. Amerika da yıllık en ucuz minimum living wage 20.000 $ dan aşağı yer yok. GC bedavaymış gibi bir izlenim var. GC olsa da para lazım. Ve 4 kişilik bir aile en aşağı 30.000$ göstermese yeterli görülmüyor. Bu yıl yürürlüğe giren yasa işleri çok zorlaştırdı.

GC göçmen statüsünde olduğu için gerekirse aileden destek alınır veya kredi çekilir gidilir ve orada kazandıktan sonra tl borcunuzu çok rahat ödeyebilirsiniz. Diğer vize türleri için kredi çekmek risk oluyor. Gösterilmesi istenen maddi birikim ise dediğiniz gibi fert sayısına, gidilecek eyalete ve o seneki mülakat deneyim gözlemlerine göre değişiyor. GC vizesini diğer vize türlerinden ayırmak lazım diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@FreeMen Tabi ki GC vizesi diğerlerine göre daha iyi. Keşke çıksa da GC ile gidilse. Ama benim bahsettiğim GC çıkmaması halinde bu vizeye en yakın ve en olumlu vize olan E vizesi. E vizesi de iyi bir avukat ile yola çıkılırsa garanti gibi bir şey. Yani hedef Amerika ise E vizesi de GC gibi garanti bir vize. Hem sağladığı avantajlar da GC dan geri kalır değil. Hemen hemen aynı imkanları sağlıyor aşağı yukarı.

• @Drywall E vizesi veya diğer vizeler kötüdür iyidir demiyorum, GC'nin rağbet görmesinin en büyük nedeninin daha az masraflı ve göçmenlikten sonra vatandaş olmanın çok daha rahat elde edilebilir olmasından ötürü insanlar diğer vize türlerine rağbet göstermiyor dedim. Dolar kuru da malumunuz, 2 sene öncesine kadar bile dil okulu ile gitmek istiyordum ama şimdi sorsan aklımın ucundan geçiremiyrorum, çok lüx bir harcama olarak kalıyor.

• ⭐⭐⭐

@LordBolton 1.ciymiş

• ⭐⭐

@FreeMen E vizesi ile giden veya orada GC sürecine geçen çok sayıda insan var. Tabi şartları size uymayabilir. Şartları uyanlar için tavsiye ettim. Her yöntem herkese uymayabilir.

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Zelene 6 aylık şuan ama başvurulara kadar 10 aylığı geçecek pasaportla ekliyor muyuz okadar küçük bebeği tam bi bilgim de yok

Evet ekliyorsunuz ama pasaporta gerek yok pasaport sadece başvuran kişi için gerekli benimde iki yaşında oğlum var

• @USA süper ya😂😂😂 kahkahayla dinledim Allah sağlık sorunu vermesin. Gerisi hal olur yeterki pes etmeyelim

• @USA, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar kimse moralini bozmasın. 12 senedir kovalıyorum, her çekilişi sabahında bu şarkıyla çiftetelli oynuyorum. Dert etmeyin dostlar.

Efsane😂

• Arkadaşlar hepinize selamlar
    Aranıza yeni katıldım
    23 ülke gezdim
    Amerika yı yaşamak için ilk sıralara koyarım

• 2 de 0 yaptık seneye devam 😃

• HAS NOT BEEN SELECTED'lar ayrılsın şöyle 🙂 ilk başvuruda kazananlardan olamadık. Koydu. Şimdi Ekim Kasımın yolunu gözle başvurmak için. Sonra Mayısı bekle çıksın diye. 11 ay kalmış 🙂 🙂

• @Kedicik1616, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ejay, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Kedicik1616 yanlız değilsin:)

Biliyorum ama ben kendimi yapayalnız hissediyorum, sınavda kağıt karşılaştıran çocuklar gibi nerde hata yaptım diyorum, bir dahakine onlar gibi başvuru yapıp en azından bu sefer doğru yaptım ve çıkmadı derim sarılırım reddime ne yapalım kader kısmet. 2. Başvurudada çıkmazsa artık hiç ilgilenmem, evet sonuçta bir çekiliş ama bir çoğumuzun buna çok çok ihtiyacı vardı çünkü ben bu ülkede çocuk bile yapmıyorum kendimce sebeplerden yani hayatımı oturtamıyorum tek yol çekiliş değil elbet ama ilk başvuruy heyecanı ve stresi üzüntüsü mazur görün

Estağfurullah nedemek. Kimi insanlar için hayallerine tamamen şans yada hazıra konarak torpille ulaşır fakat kimileri ise yani siz ve ben gibi hayallerine dişleri tırnakları ile kazıyarak kavuşuruz aksine birçok engele ve sorunlarla yüzleşerek ulaşırız. hiçbir şeye kolay ulaşamayız. Bu durumun iyi tarafından bakalım biraz ☺☺️ en azından bizim hayalimize ulaştığımızda aldığımız haz ve değer diğerlerinden çok daha fazla. Allah ne istediğimizi iyi biliyor inşallah en kısa zamanda herkes gönlünde istediğine kavuşur. Bu arada Emin olun yanlız değilsiniz dün resmen tren çarpmışa dönmüştüm ve bizim gibi birçok kişi vardır. Keşke hep beraber baksaydik destek olurduk birbirinize. ☺☺

• ⭐⭐⭐

@USA çok iyi 😂 😂 😂

• ⭐⭐⭐

@baba-kartal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar hepinize selamlar
    Aranıza yeni katıldım
    23 ülke gezdim
    Amerika yı yaşamak için ilk sıralara koyarım

Selamlar hoşgeldiniz aramıza

• ⭐⭐⭐

@ahmetaydin, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

HAS NOT BEEN SELECTED'lar ayrılsın şöyle 🙂 ilk başvuruda kazananlardan olamadık. Koydu. Şimdi Ekim Kasımın yolunu gözle başvurmak için. Sonra Mayısı bekle çıksın diye. 11 ay kalmış 🙂 🙂

Sağlık olsun

• Heeyy ahaliii nerde o dünkü curcuna herşey yolunda değilmi çok şükür kazanamadık diyede ölmedik.

• @Selim-Kocer, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ugur geçmiş olsun herşeyin hayırlısı olsun annesi babası olmayan biri olarak çok üzüldüm.

Sağolasın aynen herşeyin hayırlısı

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ugur, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Kedicik1616, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Kedicik1616, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Kedicik1616 bu ençok bizim ülkemizi zorlar elin avrupalısına koymaz yine onlara yarar bence.
    tabi katılanların şansınida katlar

Pasaport şartıyla bile siteye rahat girildi bu sene, bizim ilkti ama, bende zorlanmadım girerken baya kasar diye düşünüyordum. Ücret gelirse herhalde azalır

Benim de ilkti ilk baş girerken zorlandım hata verip durdu meğer soyadım yerine adımı yazıyomuşum hep heycandan yarım saat sonra jeton düştü 😄

Bir daha böyle heyecanlanıp üzülmem diye düşünüyorum sonuçta rütbe atladık yoksa aynı mi oluyor 😳 ehehe

Çokta üzülmedim açıkçası çünkü 1 ay önce babamın kanser hastası olduğunu öğrendik onu bırakıp zaten gidemezdim ama vazgeçmek yok seneye kısmet hayat kaldığı yerden devam ediyor ben başvuru yaptığımda daha heycanlıydım sanki yarın kalk gidiyoruz diceklermiş gibi arabayla yolda giderken oranın caddelerini sokaklarını hayal ederdim şimdi daha rahatım 🙂

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dileriz.

Sağolun

• @anesthetic mesleğiniz anestezi mi acaba? Bende anestezi teknikeriyimde tanışmak istedim👍Malum zor bulunan ama bulunca etinden sütünden yararlanılan bir meslek😀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |