Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @this-time89 Bu ''bütün numaralar current oldu'' mevsuzu nedir hocam? Böyle bir durumda numara 25000'in üstünde olsa dahi mülakata çağırılacağı sonucu mu çıkıyor?

• @this-time89 sayı konusunda kafamda bır soru var sıra numaraı acıklandıgı andamı verılıyor yoksa bız formu gonderdıkten sonra onlar bıze maıl atıp bazı evrakları ıstedıkten sonramı gelıyor sıra numarası ? yanı formu ne kadar erken gondersek o kadar karmı ?

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Daha önce yazmıştım yukarıda başka bir talihli ama sırası gelmedeği için talihsiz arkadaşta yazmış. Sıranız 25000 altıysa sevincinizi abartarak bile yaşabilirsiniz. Ancak 25000 üstü riskli bölge sıra gelmeme ihtimali yüzde 50 den fazla. Sakin bir şekilde fazla umutlanmadan hazırlıklarınızı elbette yine de aksatmadan yaparak aşırı beklentiye girmeden bekleyin eğer numaranız 25000 üstüyse. Çünkü büyük hayal kırıklığı yaşarsınız diğer türlü.

Aslinda burada biraz ekleme yapmak lazim...

2017de sorun olmadi 25ustu
    2018de oldu
    2019da olmadi
    2020 covid nedeniyle belirsiz...

Genellikle 25-30 arasi kotu rakamlar degildi... ama 2018 bir travma veya cuvallama yili oldu belkide...

2017de 2200 kisi secildi... ailesi ile gelen sayisi 1300...

Muhtemelen 2018 icin fazla kisi secildi bu yuzden, yada ben oyle yorumluyorum... 2018de 4500 civari kisi secildi.... herkes 1 kisi getirse 9bin eder... TR kotasi ise 3500...

Yani bana gore birazda cuvalladilar burada... O yuzden ayni travma 2019da yasanmadi...

• @nothing34 yarınki sonuç ekranında talihli iseniz eğer case number ınız (yani dosya sıra numaranız) yazıyor olacak orada

• @northfield, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar,

ben DV2018 talihli/talihsizlerinden biriyim. Maalesef bizim kazandığımız sene EU bölgesi current olmamış, biz 28xxx (küsüratını gerçekten hatırlamıyorum) case numarasıyla işlemlere başlayamamıştık. Önceki yıllara bakarak 40bin öncesi garanti deniyordu, ama 30bini bile göremedik. Açıkçası 2018 yılında da kazanana kadar forumlara hiç bakmamıştım. Kazandıktan sonra gerek KCC formunu doldurmada gerekse bekleme süresinde bu sitenin çok faydasını görmüştüm. Greencard sürecimiz hüsranla sonuçlanınca siteye bir daha hic girmedim. Yeri gelmişken, yeniden özellikle @crazycells ve diğer tum arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Bugün tekrar girdim foruma ve birçok arkadaşımızın heyecanını yazdıklarından anlayabiliyorum. Gerçekten ABD'ye yerleşecek olanlar hayırlısıyla kazanırlar ve sonuna kadar sorunsuz ilerler umarım. Ama naçizane tavsiyem; sakın ama sakın vizenizi almadan hayatınızla ilgili büyük değişiklikler yapmamanızdır. Ben bunun ceremesini çok çektim hala da çekiyorum, bazı büyük adımlar atmıştım sonrasında çok buyuk bir hata ve hayal kırıklığına dönüştüler. Burayı 2018'de de takip edenler hatırlayacaktır; evini, arabasını satanlar oldu ve sonrasında gidemediler. Maddi yönden bayağı hasar verici bir yıl oldu kazanıp da gidemeyenler için.
    Manevi yıkıntısını söylememe gerek yok tahmin edersiniz ki çok yıprandık. Hayatımla ilgili yaptığım önemli değişiklikler sağlığıma da zarar verdi. O günlerden miras, stres kaynaklı bir hastalığım var şimdi. Yine de günümüze şükürler olsun. Her ay bulletinin açıklanacağı gün forumda nöbet tutuyorduk resmen. Herkes istatistik kasıyor, yorumlar yapıyor, Simon şunu diyor Simon bunu diyor diye hep beraber endişelenip, hep beraber rahatlıyorduk 🙂 ve belirtmek isterim ki herkes birbirine çok saygılıydı. Sonra 13 temmuz 2018'de 25xxx'den sonraki caseler için GC süreci tamamen sona erdi. Ben kendi adıma uzun sure etkisinden kurtulamadığımı söyleyebilirim. Ama her şey olacağına varıyor, üzülmeyi de umutlanmayı da makul bir seviyede tutmak en iyisi.

Neyse kusura bakmayın içinizi şişirdim ama söylemek istediğimi anlamışsınızdır. Hepinize bol sans....

Not: 2018'de 37xxx gibi case numarasıyla gidemeyen bir arkadaş hemen ertesi yıl 2019'da 4xxx gibi çok güzel bir sıralamayla GC'yi yeniden kazandı. Bu sene olmazsa başka bir sene olur, hiç olmazsa da olur 🙂 Sağlıklı günler diliyorum.

Kıymetli @northfield ne güzel işlemiş nakış nakış...
    Harika tavsiyeler , nokta atışı verilmiş ders adeta...
    Daha önce hiç çekiliş tecrübem olmamıştı fakat çok net bu söylediklerinin farkında bir insanım.
    Bu yazının üstüne söz söylemek haddime değil.

Heşeyin herkez için güzelini diliyorum.
    Umarım gönlümüzde olanı yaşama şansımız olur ailece...

Sevgilerimle..

• @aysegul Tesekkur ederım

• @Ali-Dmr Hayır. Bütün numaraların "Current olması" demek bütün numaraların eğer yetişirse mülakata çağrılacağı ve diğer kağıt işlemlerine devam etmeniz gerektiği anlamına geliyor. Kesinlikle herkese sıra gelecek demek değil. Örneğin 35000 üstü Current olmazsa ve sizin numaranız 35000 üstüyse zaten diğer işlemleri bile devam ettirmenize gerek kalmıyor anlamına geliyor.

• @Ali-Dmr bütün numaraların current olması durumunda, basılan vize sayısı sınırı geçmediyse (bu sene için 55.000 adet mesela) evet bütün numaraları mülakata çağırmayı öngörüyorlar demektir.

• @this-time89 ve @aysegul cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ne zamandır aklımda olan bir soruydu.

• Açıklanma zamanına az bir süre kaldı, hepimize bol şanslar diliyorum arkadaşlar.

• ⭐⭐

@semavi bu yıl kazanır umarım kendisi

• @Ali-Dmr yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem yeni çıkan bu DS formundan bahsetmiyorum diğer kağıt işlemleri derken. Onu herkes gönderecek zaten online olarak. Ben 2014 yılında kazanmıştım o zaman DS formu yoktu başka bir forum vardı UPS yolu ile Kentucky'e yollamıştım. Tabi benim numaram Current olmadığı için sıra gelmedi ve hayal kırıklığı yaşadım.

• @semavi Benim kazandığım 2014 yılında 40150'de kestiler üstü Current bile olmadı herkese sıra gelmemesini geçtim. Keşke Current olup sıra gelmeseydi biraz daha heyecan yaşardım 😃

• bi zahmet dinleyelim arkadaşlar..kendisi tevazu sahibi olduğu için şu an bizimle konuşurken reklamını bile yapma ihtiyacı hissetmedi 🙂

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi Benim kazandığım 2014 yılında 40150'de kestiler üstü Current bile olmadı herkese sıra gelmemesini geçtim. Keşke Current olup sıra gelmeseydi biraz daha heyecan yaşardım 😃

Yokya mazosistlik olurdu o... zaten yeterince travma oluyor kazanip sira gelmemesi ... Valla uzuldum...

• Arkadaslar diyelim ki 3000 kisi vize almaya hak kazandi bunun yuzde bilmem kaci ailelere bilmem kaci bekarlara yad unv. lise mezunu diye bolunuyormuydu?

• Herkes 7-8 gibi cok yogun olur ben 11-12 gibi bakacagim diyor sanki 7-8 biraz bos olacak gibi 😂

• ⭐⭐

@Sympathique ds260 formunda yazan aile üyeleri ile birlikte oluyor toplam sayı

• @zeyn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkes 7-8 gibi cok yogun olur ben 11-12 gibi bakacagim diyor sanki 7-8 biraz bos olacak gibi 😂

11-12 de yogun olacak hatta ilk 2 gün komple yogun olur bence ..yanlıs hatrlamıyorsam gecen sene öyle olmustu..

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Sympathique ds260 formunda yazan aile üyeleri ile birlikte oluyor toplam sayı

sorumu yanlis anldiniz sanirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |