Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rosa8 direk ds-260 formunu doldururdum 🖊 🙂 yani herşeye o kadar hazırım ki adres bilgisi. iş mektubu herşey hazır ^^

• Benim da 260 formu baya uzun surer. Amerikada kacak kaldim filan... adresler sunlar bunlar ... ohooo

• @rosa8 ben önce ağlarım heralde.

• @Oyunbozan sizin önceden kopyaladıgınız link zaman aşımına ugrayıp çalısmayacaktır muhtemelen. Sorgulama yapabilmek için aktif bir oturuma sahip olmanız gerekir. Yani sözün özü saat 7 den sonra aldıgınız bir url üzerinden sorgulama yapıyor olmalısınız.

• @Sympathique merhabalar iş mektubunuda mı ds 260 eklıyecegız acaba benm bıldıgım konsolosluk gorumesınde gosterılıyor dıye bılıyorum ama

• @umutcetnkaya ds-260 formunda bu konu hakkında bir soru olmadığını sanıyorum. sadece eğer bu sene talih yüzüme gülerse herşeyim hazır gitmeye hazırım bütün ayarlamalar tamam gibilerinden konuştum

• Merhabalar değerli arkadaşlar çekiliş sonuçları şimdi cumartesi akşamı yayınlanzcsk değilmi

• @kaankocer evet cumartesi aksam 19 da

• @kaankocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar değerli arkadaşlar çekiliş sonuçları şimdi cumartesi akşamı yayınlanzcsk değilmi

Evet cumartesi akşamı saat 7'de açıklanacak.

• kaldı 1 gün

• @Tufan-Yaveroglu Heyecan umut ve umutsuzluk hepsi bir arada inşallah sonuç iyi olur

• ⭐⭐

@rosa8, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

O gün geldi ve şanslı kişilerden olduğunuzu gördünüz. İlk ne düşünürsünüz? Yurt dışında yaşama fikrini oluşturan en temel motivasyonunuzu merak ediyorum.

Ben o anı video ya çekmeyi düşünüyorum, her bakma denemelerini karşıdan çıkarsa sevincimi çıkmazsa üzüntümü merak ediyorum
    Motivasyon kısmına gelince de her geçen gün yeni bir motivasyon ekliyor canım ülkem, genel olarak gelecek kaygısı diyelim

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido ABD de F1 ile ne okudunuz kaç yıldı OPT hakkı alamadınız mı?

dil okulu oldugu icin opt yok malesef. master falan olmasi lazim opt icin oda 1yil.

• @Sympathique ne kadar planlisiniz, umarım size de çıkar ve güzel haberlerinizi aliriz :)) ilk sorumu hazirladım hemen formu doldurup doldurmadiginizi soracagim.

• @cüneyt-tarıkman rahatlatıcı bir dışavurum, umarım size de çıkar ve gözyaşlarınız mutluluktan olur :))

• Şimdi ekranda seçildiniz yazarsa hemen ds-260 formunu mu doldurmaya geçeceğiz. Bu formu doldurmak için yani numaramız aktifse ne kadar vaktimiz olacak? Numaramızın aktif olup olmadığını (eğer aktifse) hemen öğrenebilecek miyiz yoksa bir süre geçecek mi bunun için?

• @MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

@Kedicik1616 , 14. basvurum bu yil. 🙂

@MuratUsa , 14 yil oturup gc yi beklemedim zaten 10 yil once f1 ile ogrenci gittim. 8 ay once de b2 turist ile gittim. 🙂
    Ama malesef oturum almak icin sponsor is teklifi gibi seyler gerekiyor bu da cok kolay birsey degil. b2 turist den diyelim f1 e geciceksin onunda garantisi yok , gectin diyelim tr ye gelirsen tekrar abd ye girmek icin vize almak zorundasin. Malesef kolay degil. Bekarsan b2 yada f1 ile gidip evlenirsin en kolayi bu ve senelerce de beklemezsin green cardi fakat evliysen isler zor ne yazikki o yuzden senelerce beklemen gerekicek 🙂

Farkli yollar denemissiniz oldu yada olmadi onemli olan denemek ..Sapka cikariyorum..Bir soru mesleginiz ? Yada varmi?

Tskler. Denizcilik departmani.

• @Zelene ne kadar güzel düşünmüşsünuz ve haklısınız sebep arayınca ardı arkası kesilmiyor umarım güzel haberlerinizi aliriz :))

• Olurda green kart çıkarsa DS260 Formu doldurmadan önce ve sonra bir ücret yatırıyor uyuz bir yere?

• Eğer cumartesi günü green card ı kazanırsak numaramızın aktif olup olmadığını hemen öğrencek miyiz yoksa bir süre beklememiz gerekecek mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |