Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @haymatlos_ Ahtapot bana hic denk gelmedi. Maryland'de Chesapeake korfezi var. Bizim buraya 20 dakika uzaklikta sayilir. Mavi yengecleri ile unludur. Burada korfez etrafinda yengec ve deniz urunleri uzerine cok restaurant var. Haftanin bazi gunleri "all you can eat" yengec aksamlari vardir. Bira esliginde istediginiz kadar yengec yiyebilirsiniz. Ayrica meshur crabcakes her restaurant ve markette vardir.

• dv 2022 bekleme odasını açmak için kim pusuda bekliyor hadi itiraf edin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells şöyle bir entry gördüm ekşisözlük'te.. entry'de bahsedilen numarası büyük olanın, daha önce çağırılabilme ihtimali gerçek mi?

""siz türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız."

bunu yazan arkadas varsayimlar uzerine biraz fazla kurup yazmis. varsaydigi sey su: 3500. numaraya kadar olan arda$ik 1,2,3,4...,3500 numarali herkesin ama herkesin istisnasiz mukemmel form ve belgelerle surece devam edecegi.

mulakat randevulari case numarasi sirasiyla ilerlemiyor. belgelerini en erken gonderenlere randevu alma imkani saglaniyor numarasi current olduktan sonra.

ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir.

abd'de cogu kamu alaninda "first come first serve" mantigi vardir. bu da oyle. kimsenin numarasi dusuk oldugu icin vize alma garantisi yokken, kimsenin de numarasi yuksek oldugu icin mulakata cagrilmama kesinligi yoktur.

case numarasi sadece bir numara. cok yuksek olmadigi surece "kesinlikle alamazsin" anlamina gelmiyor. emaillerde de bunu yaziyorlar (diye hatirliyorum)

gelen emailleri dikkatli okuyun. milletin sagda solda yazdigi seylere (bu entry de dahil) koru korune bel baglamayin. kendiniz okuyup kendiniz karar vererek yapin.

kardesim icin ben tek basima bu sureci yesil kart adresimize ulasana kadar yuruttum. bilip de konusuyorum."

Eksi sozlukteki kisi atmis. 3501. Hic bir kosulda vize alamayacak olsa conf. numberi dahi olmaz. Dediginiz gibi onundeki 3500 kisinin tumu eksiksiz vize alabilecek donanimda olmali. Kaldi ki basvurup sonuca bakmayi bile unutan olen vs. bir suru aksiligin yani sira istatistiklerde goruyoruz ki 2000 kazanandan 1200 vize basilmis. Tekil olarak 750-800 kisi ve ailesi vize almis yani. Bu durumda 3501. degil 5000. bile vize alabilir.

onu sormuyorum ben.. "ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir." kısmı doğru mu onu soruyorum.

Evet. Belgeleri tam olan 250. Kisi gec gonderen 215. Kisiden once gorusmeye girebilir ve orneklerini okuduk 2020 mulakat deneyimlerinde.

• füü şafak sıkıştırıyo... 🦉

• merhaba yukarıda konuşulanlara göre erkenden belgeleri falan yollamak gerekiyor elenmemek için
    çıktıktan sonra ilk adım ne? ds-260 mı? pasaportu konsolosluğa yollamak mı
    bi sürü bilgi giren var o yüzden soruyorum. kronolojik olarak hepsini yazacak olan var mı? bir de danışmanlık alınmalı mı hata yapma ihtimali var galiba süreç bitene kadar

• ⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar peki pasaport şartının gelmesi ile şansımız arttı mı dersiniz? Bu konu ile ilgili çeşitli söylentiler var

Ben katilim sayisinin derlenip toplanacagini, sulale basvurusu yapanlarin azalacagini yahmin ediyorum. Ama daha bilincli bir kitle basvurdugu icin yuksek case lerin sansinin azalacagini dusunuyorum.

• ⭐⭐

@MySea tv de gördüm o yengeçten yemekleri

• ⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

1. yorumu yazdım 🙂

Bastaki 1 cikmiyor telefonda. Alinti yaparken gordum. 8275 gibi gorunuyordu yoksa. 18275 i tutturdun. 18275 li caseyi de tutturursun umarim.

• ⭐⭐

@ibrahimasar hahaha inş 1875 de olsa olur evet yazdıktan sonra çıkmamış 1

• @cokomisket teşekkürler, size de çok geçmiş olsun, alarm işini bizde düşünüyoruz

• Çevremdeki kimseye(erkek arkadasim haric) bu yıl Greencard’a başvurduğumu söylemedim. Sonuç olumsuz olunca çevreki insanların ‘yine mi olmadı’ bakışlarını görmek istemiyorum artık.
    Şans yüzüme gül🙏🏻☺

• @umutaga forex'ten al dostum o zaman.. işlem yapmazsın...sadece alım yaparsın

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells şöyle bir entry gördüm ekşisözlük'te.. entry'de bahsedilen numarası büyük olanın, daha önce çağırılabilme ihtimali gerçek mi?

""siz türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız."

bunu yazan arkadas varsayimlar uzerine biraz fazla kurup yazmis. varsaydigi sey su: 3500. numaraya kadar olan arda$ik 1,2,3,4...,3500 numarali herkesin ama herkesin istisnasiz mukemmel form ve belgelerle surece devam edecegi.

mulakat randevulari case numarasi sirasiyla ilerlemiyor. belgelerini en erken gonderenlere randevu alma imkani saglaniyor numarasi current olduktan sonra.

ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir.

abd'de cogu kamu alaninda "first come first serve" mantigi vardir. bu da oyle. kimsenin numarasi dusuk oldugu icin vize alma garantisi yokken, kimsenin de numarasi yuksek oldugu icin mulakata cagrilmama kesinligi yoktur.

case numarasi sadece bir numara. cok yuksek olmadigi surece "kesinlikle alamazsin" anlamina gelmiyor. emaillerde de bunu yaziyorlar (diye hatirliyorum)

gelen emailleri dikkatli okuyun. milletin sagda solda yazdigi seylere (bu entry de dahil) koru korune bel baglamayin. kendiniz okuyup kendiniz karar vererek yapin.

kardesim icin ben tek basima bu sureci yesil kart adresimize ulasana kadar yuruttum. bilip de konusuyorum."

Eksi sozlukteki kisi atmis. 3501. Hic bir kosulda vize alamayacak olsa conf. numberi dahi olmaz. Dediginiz gibi onundeki 3500 kisinin tumu eksiksiz vize alabilecek donanimda olmali. Kaldi ki basvurup sonuca bakmayi bile unutan olen vs. bir suru aksiligin yani sira istatistiklerde goruyoruz ki 2000 kazanandan 1200 vize basilmis. Tekil olarak 750-800 kisi ve ailesi vize almis yani. Bu durumda 3501. degil 5000. bile vize alabilir.

onu sormuyorum ben.. "ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir." kısmı doğru mu onu soruyorum.

Evet. Belgeleri tam olan 250. Kisi gec gonderen 215. Kisiden once gorusmeye girebilir ve orneklerini okuduk 2020 mulakat deneyimlerinde.

Teşekkürler bilgi için.. Peki bu hangi sayı aralıklarında oluyor biliyor muyuz? yani benim case number'ım örnek veriyorum 3000'lerde.. 20 binlerde olan kişi benden önce belgelerini gönderdiği için benden önce çağrılma ihtimali var mı?

• @travelleth 20binler aktif olduğunda siz hala göndermemiş olursanız belgelerinizi ve 20bindeki kişi yolladıysa tabi ki sizden önce çağrılacaktır. Yani şurada 3bininci belgesini yollamadı bekleyelim denmiyor. Sizin şöyle bir avantajınız olur, örneğin verilecek vize sayısı çok az kaldı. O noktada siz önce davranırsanız kalan vizelerden almış olursunuz.

• @umutaga, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oyunbozan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese selam,
    Sonuçların açıklama saatinin 20:00 olduğu kesin mi, nerde geçiyor bu bilgi?
    Sisteme girebilmek için beş on dakika önce tüm bilgileri doldurup saati gelir gelmez sorgula butonuna basmak işe yarar mı?
    Doğrulama kodunun bir süresi var mı? Mesela sayfaya on dakika önce girsek kodu yazssak on dakika sonra geçerli olacak mı yokssa bir kaç dakika önce onu yenilemek mi lazım?
    Teşekkürler

O bahsettiğiniz yöntem işlemez. Çünkü her oturumda random bir oturum kimliği oluşuyor. Yani şu an sorgulama ekranına gidin örneğin. Sayfa urlsine (sayfa adresine) bakın. Bir yere kopyalayın. Sayfayı kaptıp tekrar girdiginizde urlnin değiştiğini göreceksiniz. Üretilen rastgele urlnin bir geçerlilik süresi var zaten.

Dediğinizi denedim bunu bilmiyordum tabi anlamını da ama bahsettiğiniz süre çok mu kısa peki? dediğim mantıklı değil mi, beş dakika öncesinde girmek ya da zaten herkes kısa bir süre kala aynı anda gireceğinden siteye hiç ulaşılamıyor mu olacağız?

• @Oyunbozan dostum şu an https://dvprogram.state.gov sitesine girdiğinizde tek bir "check status" tıklama yeri bulacaksınız. ama 2 gün sonra orada 2 farklı tıklama olacak 2020 kazananları ve 2021 kazananları diye hatırlıyorum. yani dediğiniz imkansız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar bir mekalede okumuştum. Bu sene pasaport şartının gelme sebebi, GC nin yurtdışına çıkmış insanlara verileceği ile ilgili olabilirmiş. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz mantığı veya doğruluk payı var mı? @crazycells @semavi

Pek cok ulkede danisman sirketler ellerindeki isim listesine siz isteseniz de istemeseniz de basvuru yapiyor ve eger secilirseniz sizden para koparmanin yolunu ariyor.

Bence asil nedeni bu yanlis niyetle yapilan basvurularin onune gecmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet, eger gerekli formlari gondermezseniz veya belgeleri tamamlamazsaniz o durumda numaraniz aktif olsa bile sizi atlayip siradakine gecerler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar hahaha inş 1875 de olsa olur evet yazdıktan sonra çıkmamış 1

nokta oldugu icin sanirim "markdown" sira numarasi olarak algilayip listeye cevirmeye calisiyor... bilgisayarda da gorunmuyor bastaki 1... ben bu bug'i bildireyim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |