Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kedicik1616 oyle birseyi kimse dusunmeyecek kimsenin umurumdada degil zaten.. direk elenir

• herkese iyi akşamlar,

foruma epeydir üyeyim ama aktarabileceğim bir şey olmadıkça yazmamayı tercih ederim. Ama bunu sizlerinde tedbir alması için aktarma gereği hissettim.

bu sabah 06:28 civarı evimize hırsız girdi, salonu mutfağı karıştırmış yatak odasına girince annem sesine uyanıp bağırdı, benim odama girmeye fırsatı olmadan kapıyı açık bırakıp kaçıp gitti.. evde de sadece annem ve ben vardım çok fazla bir şey götüremedi ama yaşattığı korku ve huzursuzluk verebileceği maddi zarardan çok daha fazla oldu.

biliyorsunuz corona yüzünden hapishaneler resmen boşaltıldı, ne kadar hırsız yolsuz varsa sokaklarda, kapılarınızı pencerelerinizi iyi kilitleyin, yaşadıklarımızı yaşamanızı istemeyiz,

birde polislerin olaya bakış açıları en az hırsızlık olayı kadar rahatsız etti. ilk kez böyle bir olayla karşılaştık, ilk akla gelen şey 155 aradık hemen bi bayan memur çıktı durumu anlattık, sonra başka bir memura aktardı ona da anlattık durumu, bu arada kapı açık parmak izi vs alınacak diye elimizi bir şeye sürmeden tedirgin bir şekilde bi elimde bıçak bi elimde ayakkabı çekeceği bekliyorum, neyse memurlarla uzun süren telefon görüşmesinden sonra öğrendim ki, yasalarımız gereği hırsız kaçıp gidince polisler eve gelmiyormuş biz gidip karakola önce rapor edecekmişiz sonra onlar gelip parmak izi alacaklarmış.. polislere de ne diyebilirim ki onlar bir yandan tutukluyor mahkemeler diğer yandan ya serbest bırakıyor yada bi iki aya kalmadan bir şekilde salıveriliyorlar.

merak ettiğim konu amerika da bu duruma nasıl karşılık verilirdi, acil bir durumda polis itfaiye ambulansın aynı anda geldiğini duymuştum, yada evinize giren hırsızı vurma hakkınızın olduğunu, ama bu olayla karşılaşana kadar açıkçası başımıza böyle bir şeyin gelebileceğine ihtimal vermezdim..

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arka plani sen pc de beyaz yapar isen direk elenirsin... cunku photoshop yapmis olursun ... AM

turkce karakterden bahsediyorsunuz sanirim.

diger soylediginizde fotograflardaki exif bilgileri. kolaylikla okunabilir ve bu bilgiler fotograf hakkinda extra bilgiler verir. photoshop ile editlediginiz tum resimlere photoshop yazilimi ile editlendigi bilgisi exif olarak kaydedilir. fotograf makinasi ile cekilmisse makinanin adi , aperture boyutu , lens model gibi bilgiler de yazar. yinede boyut duzenleme icin exif bilgilerinde photoshop yazmasina takilacaklarini zannetmiyorum. sonucta fotograflar da belli boyutlara ayarlanmasi gerekiyor ve basvuru sirasinda sitede bunu yapan bir arac koymamislar.

• Bu ileti silindi!

• @sncr belli boyutlara ayarlaniza gerek yok dedigimi yapin 240 kb yi gecmeyen bir foto elde edersin zaten

• ⭐⭐

@Breeze geçmiş olsun

• @Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Peki ortaya bir olay daha atayım, diyelim pasaportun son hane veya 1 rakam yanlış yazanlar da direkt sahte pasaport algılanıp elenecek mi yoksa onlar bunu düşünüp bunu mülakata bırakacak olabilirler mi eğer öyleyse sahte başvuru yapanlar da mülakata girebilir demek olur, ve o gün öyle bir pasaport olmadığı ortaya çıkar sonuçta yeni aldım deme şansı olacak mı, bir de bilerek yanlış girip kazanırsa bu adam bunu bilerek masraf yapar mı oda muamma herhalde çıkarsa kesin başka yollar dener sanmam bunu dert edeceğini

sadece pasaport degil yanlis herhangi bir bilgide elenme sebebi olabilir. ornegin dogum tarihinizi , isminizi vs.. yanlis yazarsaniz buyuk ihtimalle elenme sebebi.

• @haymatlos_ teşşekkür ederim, Allah kimseye yaşatmasın.

• ⭐⭐⭐⭐

@sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor

bu durumla ilgili bir bilgim yok ama dusuncemi paylasmak istiyorum

basvurmak icin en az lise mezunu ve 18 yasin uzerinde olma sarti var. basvurdugunuz anda henuz lise mezunu olmadiginiz icin basvuru formunda lise mezunuyum diye isaretleyemezsiniz.

diyelim o sekilde isaretlediniz ve kazandiniz. dokumanlar sirasinda tarihlere de dikkat ediceklerdir.

mantiken basvurular bittikten sonra lise mezunu olsaniz bile bu meseleye takilabilirler. bu konuda dokumanlari detaylica okumak gerek.emin degilim.

18 yaş sınırı yok hocam lise mezunu olması yeterli

• ⭐⭐

@sncr doğum tarihi veya da isim de yapılan hatalar yalan boyutunda olmadığı sürece sorun olmuyor ancak hatalar 2 veya 3 değil 5 6 tane olursa bu elenme sebebi ufak yazım hataları vize almaya engel değil ancak çocuğunuz olduğu halde yok demişseniz o zaman vizeyi alamazsınız.

• @sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Peki ortaya bir olay daha atayım, diyelim pasaportun son hane veya 1 rakam yanlış yazanlar da direkt sahte pasaport algılanıp elenecek mi yoksa onlar bunu düşünüp bunu mülakata bırakacak olabilirler mi eğer öyleyse sahte başvuru yapanlar da mülakata girebilir demek olur, ve o gün öyle bir pasaport olmadığı ortaya çıkar sonuçta yeni aldım deme şansı olacak mı, bir de bilerek yanlış girip kazanırsa bu adam bunu bilerek masraf yapar mı oda muamma herhalde çıkarsa kesin başka yollar dener sanmam bunu dert edeceğini

sadece pasaport degil yanlis herhangi bir bilgide elenme sebebi olabilir. ornegin dogum tarihinizi , isminizi vs.. yanlis yazarsaniz buyuk ihtimalle elenme sebebi.

Biliyorsunuz usa da doğum tarihi normal tarih vs bizden farklı yazılıyor, ay gün yıl şeklinde bizdeyse gün ay yıl. Bu durumda kendi sistemimizi kullandık diye gene mi hatalı sayarlar? Birde adresimizi vs özel bilgileri yazarken

• ⭐⭐

@Kedicik1616 sistem amerikan sisteminde kabul ediyor doğum günü mesela yüksek olunca benim gibi mecburen doğru yazmak zorunda kaldım 🙂

• @Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Biliyorsunuz usa da doğum tarihi normal tarih vs bizden farklı yazılıyor, ay gün yıl şeklinde bizdeyse gün ay yıl. Bu durumda kendi sistemimizi kullandık diye gene mi hatalı sayarlar? Birde adresimizi vs özel bilgileri yazarken

hatali sayarlar cunku formin farkli dilde versiyonlari mevcut.

turkce icin G/A/Y yada ingilizce D/M/Y seklinde ibareler var.bunlara dikkat etmek gerekiyor.

hatalidir , ama hatayi duzeltme , basvuruyu kabul edip etmeme kismi konsolosluga kalmis.

• ⭐⭐

@Kedicik1616 bu pek çok kazanın yaptığı bir hatadır yalan beyana girmediği için ufak basit bir hata olduğundan herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

• @sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

hatali sayarlar cunku formin farkli dilde versiyonlari mevcut.

turkce icin G/A/Y yada ingilizce D/M/Y seklinde ibareler var.bunlara dikkat etmek gerekiyor.

hatalidir , ama hatayi duzeltme , basvuruyu kabul edip etmeme kismi konsolosluga kalmis.

Aslında kazananlar cevap verse çok iyi olur, hem resim konusunda hem bunlar konusunda. Mesela kazanan biri kurallara uymayan fotoğrafımı koymuştum ona rağmen kazandım demişti o arkadaş aktif burada belki görür yazar..

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

aniza gerek yok dedigimi yapin 240 kb yi gecmeyen bir fo

en az 600x600 en fazla 1200x1200 fotograf yuklemek gerekiyor ve 240kb boyutu da gecmeyecek. bunu ayarlamak zor. illaki bir edit programina ihtiyac var.

korkulacak bisey yok aslinda fotografla ilgili. sonucta exif bilgilerini silmekte mumkun.fotografin oynanmis olup olmayacagini anlayacaklari tek gercek yol image processing yapmak.

kameralarin uzerinde bir noise vardir. bu fotografa yansir. bu noise fotografta sivilce duzeltmesi vs.. yaparsaniz yokolur. bozulur. filtreden gecirilerek bu noise patterni bulunabiliyor. bunuda anlayabilecek cok basit yazilimlar ve yontemler var.

9104d8f9-811d-4fd8-9ba5-735eff138125-image.png

ornek olarak su resim. eger bu fotoyla oynarsaniz gozunuzle gormesenizde cesitli filtrelerden gecirip anlasilir bu durum. kamera yazilimlari noise u yok etmeye calissa bile fotografla oynanmasi baska bisey.

100% anlasilir demiyorum ama sivilce silersen yada sacini duzeltirsen parlatirsan vs.. anlasilir 😃 cok profesyonel olmak lazim anlasilmayacak bir edit yapmak icin.

exif bilgisine bakarak insanlari elemezler , diye dusunuyorum.

ama yinede dediginiz gibi onlem almak ve dikkatli olmak her zaman iyidir.

• Uzun süredir fotoğraf muhabbeti görmemiştim forumda, özlemişim 😄

• Adam halen daha fotograf ayarlanmaz illaki edit programi lazim diyorya ... la havle yaaaa... naparsan yap yaaaa

• @Breeze geçmiş olsun. Yıllar önce bizde polisi çağırdık. O kadar saçma bir şekilde davrandı ki bize. Parmak izi için bi kaç siyah toz serpti kapı koluna ama bizi vazgeçirmek için bildiğin dil dökmüştü. Bu zeminden iz çıkmaz ki, başka nereye dokunmuştur ki, hep mat yüzeyler, yakalasak ne olacak satmıştır zaten v.b. şeyler söyleyince bizde memur beyin gitmesini istedik.

• @Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Uzun süredir fotoğraf muhabbeti görmemiştim forumda, özlemişim 😄

😃 napalim , cok az zaman kalmis ama vakit gecmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |