Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Selim-Kocer FBI,CIA 'in uçak kapısında nusret'i beklediklerini hiç sanmıyorum. Bizim millet abartıyı sever.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Geçmiş çekilişte kazanacakları tahmin etmiştik diye hatırlıyorum. Kazanacağını düşündüğümüz kişileri etiketleyelim mi? 2 kişi bilene @crazycells çeyrek altın verecek :p başkan herkes çekiliş yapıyor bizim forumda neden yok 🙂

aynen sayin @tanti 🙂 su an forumca fakiriz maalesef, ancak kendi kendini goturuyor su anda forum, ama eminim 3-4 yil icinde cok daha fazlasini kazanmaya baslayacak, o zaman dediginiz gibi cekilisler yapalim 🙂 bunu kenara not edebilirsiniz...

Sitenin gelir kaynağı nedir tam olarak? Adblock'u bu site için kapatmış olmama rağmen herhangi bir reklam vs göremedim. Emin olmak için başka bir tarayıcıdan da girdim ama değişen bir şey olmadı. Şayet bir bağış sistemi vs varsa katkı sağlamayı çok isterim zira biraz iddialı olacak belki ama daha önce Türkiye'de böyle yardım sever insanların bir araya geldiği bir forum, topluluk vb görmedim.

Özellikle hiçbir maddi beklenti içerisinde olmaksızın yaptığınız çalışmalar takdire şayan. Bu vesileyse size ve kıymetli forum üyelerine çok çok teşekkür etmek istiyorum. GC çekilişi düşük bir ihtimal ama en azından alternatif yollarla ilgili de çok değerli bilgiler mevcut sitede. Umarım başarınız daim olur.

• Arkadaslar birsey sormak istiyorum..Şimdi diyelim green card cikti. Duydugum kadariyla elcilikler kapaliymis eylule kadar .Yani ben anlayamadim bilgim fazla olmadigi icin ..Ben soyle anladim bu kart ciksa dahi eylule kadar konsolosluk kapali oldugu icin problem mi olucak..vize falan mi vemiycekler kafam biraz karisti

• @Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Neden new york isteyen yok? New York cokmu korkucutu

Ben nyc ÇOK istiyorum ama yaşamın çok pahalı olduğu söyleniyor hep.

Toplu taşıma imkanlarının gelişmiş ve yaygın oluşu oldukça cazip geliyor bana. İş imkanlarının da diğer şehirlere oranla fazla oluşu güzel. Ama ev kiraları ve vergi olayı feci sıkıntı.

ben de bu konuda ikileme düşenlerdenim. bir arkadaşım geçmiş senelerde turist vizesi ile new york'a gidip dört ay kaldı. oda kiralamış.. kaçak çalışmış bir restorantta.. gidince ev buluyorsun her türlü dedi. airbnb ile ayarlarsın bir yer. sonra da oda kiralamalarına bakarsın. halledersin dedi. gıda masrafı mesela houston'a, orlando'ya göre %10-15 daha fazla olacak. ama houston'da, orlando'da başlarsan kesinlikle bir araba alman gerekecek. New york'ta da böyle bir zorunluluğun yok. kafam karışık açıkçası.

• @serdal Bu sene ki talihlilerin görüşmeleri zaten Ekim ayında başlayacak.

• @Famel sıkıntı olmuyar ozaman...anladim

• @serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar birsey sormak istiyorum..Şimdi diyelim green card cikti. Duydugum kadariyla elcilikler kapaliymis eylule kadar .Yani ben anlayamadim bilgim fazla olmadigi icin ..Ben soyle anladim bu kart ciksa dahi eylule kadar konsolosluk kapali oldugu icin problem mi olucak..vize falan mi vemiycekler kafam biraz karisti

Çekilişi kazanmanız durumunda vize mülakatları için Ekim ayına kadar beklemeniz gerecek her halükarda. Şuradan sürece ve zaman çizelgesine bakabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• Yasaklı

@Famel, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@serdal Bu sene ki talihlilerin görüşmeleri zaten Ekim ayında başlayacak.

Cok gerilerde olmayan bir sira numarasi ile kazanirsak en gec ne zaman giris yapmamiz gerekecek acaba..2021 Temmuz sonuna kadar halletmem gereken bazi seyler olabilir o kadar zamanimiz olurmu?

• @MuratUsa Vizeniz basıldıktan sonra 6 ay vaktiniz var. Aslında bu 6 aylık süreç sağlık raporu ile ilgili.

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Toplu taşıma imkanlarının gelişmiş ve yaygın oluşu oldukça cazip geliyor bana. İş imkanlarının da diğer şehirlere oranla fazla oluşu güzel. Ama ev kiraları ve vergi olayı feci sıkıntı.

ben de bu konuda ikileme düşenlerdenim. bir arkadaşım geçmiş senelerde turist vizesi ile new york'a gidip dört ay kaldı. oda kiralamış.. kaçak çalışmış bir restorantta.. gidince ev buluyorsun her türlü dedi. airbnb ile ayarlarsın bir yer. sonra da oda kiralamalarına bakarsın. halledersin dedi. gıda masrafı mesela houston'a, orlando'ya göre %10-15 daha fazla olacak. ama houston'da, orlando'da başlarsan kesinlikle bir araba alman gerekecek. New york'ta da böyle bir zorunluluğun yok. kafam karışık açıkçası.

bende bu sebeple istiyorum zaten. arabasiz cikip yuruyerek ve metroyla ise/eglenmeye/alisverise...vs.. gidebilecegim , kisin kar yagan , metropol bir sehirde yasamak istiyorum.

• Yasaklı

@MuratUsa Vizeniz basıldıktan sonra 6 ay vaktiniz var. Aslında bu 6 aylık süreç sağlık raporu ile ilgili.

Bu durumda surec 2022 ye bile uzayabilir yani cokta acle etmemize gerek kalmayacak.

• @sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bende bu sebeple istiyorum zaten. arabasiz cikip yuruyerek ve metroyla ise/eglenmeye/alisverise...vs.. gidebilecegim , kisin kar yagan , metropol bir sehirde yasamak istiyorum.

işte bilemiyorum.. sonuçta green card çıkarsa bi şansımız var.. dünya para götüremeyeceğiz oraya.. o yüzden en uygun yerden başlamak istiyorum.. bir de ben antalya'dayım.. sıcağı da severim orlando falan aslında bana çok uygun ama araba almak lazım işte.

• ![alt metni](![görsel url](görsel urlScreenshot_20200603-114818_Photo Editor.jpg ))

• Arkadaslar onay numarasi hani unutamamaniz gereken onay numarasi bu degilmis...yani bu sayfa onemli degilmi....zaman daraldikca panik oldum:-)

• Yasaklı

@serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar onay numarasi hani unutamamaniz gereken onay numarasi bu degilmis...yani bu sayfa onemli degilmi....zaman daraldikca panik oldum:-)

Numara bu evet

• @MuratUsa murat bey birsey daha sormak istiyorum..simdi mesela kazinilmasi durumunda nasil bir ekran cikacak ve sira numarsi veriyorlarmis ..gelen cevapta mi gozukuyor yoksa sonraki islemlerde mulakatta falanmi sira veriyorlar..tesekur ederim

• @MuratUsa Şöyle anlatayım. Dv 2021 vizeleri en son Eylul 2021 de basiliyor. Evraklariniz biraz gec yollayip randevu tarihinizi gec alabilirsiniz yada eksik evrak yollayabilirsiniz. Tabi ki bu bir risk.( EU bolgesini vizeleri erken biterse vizenizi alamayabilirsiniz) Kisaca soyle soyleyeyim eger gorusmenizi Agustos civari yaparsaniz. En gec 2022 Subat ayinda girebilirsiniz Amerika’ya.

• Yasaklı

@serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa murat bey birsey daha sormak istiyorum..simdi mesela kazinilmasi durumunda nasil bir ekran cikacak ve sira numarsi veriyorlarmis ..gelen cevapta mi gozukuyor yoksa sonraki islemlerde mulakatta falanmi sira veriyorlar..tesekur ederim

Onu kazanirsak gorecegiz suan bende bilmiyorum:D

• @MuratUsa tesekur ederim sagolun

• Yasaklı

@MuratUsa Şöyle anlatayım. Dv 2021 vizeleri en son Eylul 2021 de basiliyor. Evraklariniz biraz gec yollayip randevu tarihinizi gec alabilirsiniz yada eksik evrak yollayabilirsiniz. Tabi ki bu bir risk.( EU bolgesini vizeleri erken biterse vizenizi alamayabilirsiniz) Kisaca soyle soyleyeyim eger gorusmenizi Agustos civari yaparsaniz. En gec 2022 Subat ayinda girebilirsiniz Amerika’ya.

Aslinda gec gondermeme gerek kalmiyor cunku vizeyi 2021 Ocak ta alsam zaten Temmuz ayina kadar zamanim olacak.Buda benim icin yeterli oluyor zzaten..Tabiki once cekilisi kzanmamiz gerekiyor:)Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |