Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

yani greencard'ı kazanıp oraya gidersek, ve bir iş bulursak eyalet bize 7500 dolar mı verecek?

Programın ayrıntıları aşağıda verdiğim linkte. İnceleyebilirsiniz.

Vermont Relocation Grant Program

hocam linkte bir sorun var sanırım..

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, hocam linkte bir sorun var sanırım..

Kontrol ettim.

Şimdi olması lazım.

• Sayın dostlar ;

'İdris Usta Usa' isimli youtube kanalındaki abimizin yaşadığı yer New Jersey mi ?

• İLLİNOİS YADA IOWA dışında soğuk yada sürekli yağış alan, yada hava sıcaklığının 20 derecenin üzerine çıkmadığını GÜZEL ve nüfüsünün +100k bandında olan yerler bilen Abiler-Ablalar- kardeşlerim yardımcı olabilir mi ?

• @JohnColt Idris usta New Jersey'de yasiyor.

• @JohnColt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

• İLLİNOİS YADA IOWA dışında soğuk yada sürekli yağış alan, yada hava sıcaklığının 20 derecenin üzerine çıkmadığını GÜZEL ve nüfüsünün +100k bandında olan yerler bilen Abiler-Ablalar- kardeşlerim yardımcı olabilir mi ?

North Dakota'da Fargo şehri var.

Areavibes'ta yaşanabilirlik konusunda popüler Austin'den bile fazla puan almıştı.

120 bin civarı nüfusu var. Yaşam pahalı değil. Şehir merkezinde 550-600 dolar civarinda kiralar.

Kuzey Dakota'da olduğundan gönül rahatlığıyla üşüyebilirsiniz.

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@JohnColt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

North Dakota'da Fargo şehri var.

Kuzey Dakota'da olduğundan gönül rahatlığıyla üşüyebilirsiniz.

😁

• ⭐⭐⭐⭐

@sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@kartalveat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öyle bir anlattınız ki ,benim bile şimdi eve alasım geldi.O gazla inşallah yanlışı tutup eve getirmem.

evdeki bocek sorunumu cozmek icin yillar once dusunmustum. cok mantiksiz geliyor ama hicbir ilac fayda etmiyordu. aradan aylar geciyor goruyodum orda burda. baska bir forumda bazi elemanlar bu kertenkeleden almislar. banada denk geldi. yakalanacak bisey degil. inanilmaz hizli kosuyor ve tavanda falan ters durabiliyor. sicakliga cok duyarli hayvanlar.nemli ortam olcak. benim evimde rutubetliydi zaten. bocekde oluyordu o yuzden.

en gicik ozelligi gozlerini yalamasiydi. surekli gozlerini yaliyor cunku gozlerinin nemlendiremiyor.
    genellikle sari kahverengi oluyorlar. yesil renkli olanlarida var.

turkiyede zehirli olanlari yasamiyor diye biliyorum. zehirli olanlari fazla benekli ve kirmizi yada mavi desenleri olanlar oluyor. kimse yaklasmasin diye hayvan zaten zehirli oldugunu belli ediyor.

ayni forumda koydeki fare sorununundan kurtulmak icin yilan besleyen bir adam da vardi.

bazi sorunlarin cozumune dogal yontemler en iyisi.ama sogukkanli hayvan. sicaklik degisiminde mal olur.

rahmetli büyükbabamın 2 tane kara yılanı vardı bekçi niyetine tarlaya koyardı. dedeminde vardı 1 tane eve göz kulak olsun diye beslerdi 😃

• Kuluçka makinası alıp keklik üreten bir muhtar ,büyüttükten sonra doğaya salıyormuş.Tarlaya hiç ilaç atmadan kımıl zararlılarından kurtulduğunu söylüyordu.
    Herşeyin doğal çözümü gene doğanın içinde var.
    Doğaya saygı gösterince gene kazanan insan oluyor.

• @Hyller cok tesekkurler abi devam edersen okuruz..

• Son 4 gün 👀👀🤲

• Heyecan dorukta şu son 4 gün bize bir yıl gibi gelecek herkese bol şans diliyorum isteyen herkese çıkar inşallah

• Çekilişe beraber katıldığımız bir arkadaş mesaj atarak ''sonuçlar temmuzda mı açıklanacaktı ya?'' demiş. En ideal bekleme şekli yemin ediyorum. Biz gün sayarken adam ''çıkarsa gideriz moruk'' kafasında.

• ⭐⭐

@Ali-Dmr 4 gün kallmış temmuz diyecek değiller demezler herhalde

• @haymatlos_ dv 2022 ile brileştirip mayıs 2021 de açıklamasınlar :)) trump reyizden beklenir aslında

• Bu yıl 10. başvuru umarım şeytanın bacağını kırarız herkese bol şans

• Temmuz da aciklamalarini isterdim... kazanamayip uzulecegime hayal kurmasi daha guzel oluyor)))

• cıkmaz ısede uzulmeyın gercekten gıtmek ısteyen her turlu gıder sayet ben cıkmaz ıse gıdıcem dönmem

• Arakdaslar benim hic aklimda yoktu avrupa yada ABD..maddi olarak normaliz..esim polis memuru ben de 17 yildir sirkette ustasiyim...bir arkadasimin benim adima israr etti basvuru ekim 12 de...Fakat bu pandemei doneminde 2 aydir evdeyim .surekli internette greencard cikip gidenleri izliyorum .Abi alim gucunu araba ev fiyatlarini market fiyatlarini goruyorum cildiriyorum.biz burda hanimla beraber aylik 10 bin kazaniyoruz..Kendi evim ve arabam var..Ama 15 yillik esimin birikimi ve 17 yildir benim birikimimle zar zor aldik...Ama omrum gittinyani...YANI GITMEK ICIN VE CIKMASI ICIN NASILN DUA EDIYORUM...GEBERICEM VALLAHI YA

• Yasaklı

@serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arakdaslar benim hic aklimda yoktu avrupa yada ABD..maddi olarak normaliz..esim polis memuru ben de 17 yildir sirkette ustasiyim...bir arkadasimin benim adima israr etti basvuru ekim 12 de...Fakat bu pandemei doneminde 2 aydir evdeyim .surekli internette greencard cikip gidenleri izliyorum .Abi alim gucunu araba ev fiyatlarini market fiyatlarini goruyorum cildiriyorum.biz burda hanimla beraber aylik 10 bin kazaniyoruz..Kendi evim ve arabam var..Ama 15 yillik esimin birikimi ve 17 yildir benim birikimimle zar zor aldik...Ama omrum gittinyani...YANI GITMEK ICIN VE CIKMASI ICIN NASILN DUA EDIYORUM...GEBERICEM VALLAHI YA

Merhaba Serdal bey yurtdisina cikmadan once emekliliginiz ile ilgili yasalari incelemenizi tavsiye ederim..Esinizi 15 yillik memuriyeti var ama artik yurtdisinda calisanlar Turkiyedeki emeklilik sandigini devam ettiremiyor bagkurdan emekli olmak durumunda kalacaklar..2019 Temmuzda yeni bir Kanun ile memurluk yapmis olanlarin emekli sandigindan ssk li calismis olanlarin ise ssk dan emeklilikleri engellendi..Turkiyeden ayrilmadan onceki calismalarinizin toplami yeterli olursa o baska...Onun icinde emekliliginize 3.5 yil yada daha az bir sure kalmis olmasi gerekiyor..Yurtdisina cikmak sadece bilet alip gelmek degil her detayin hesabini yapmak aslinda..Sorunuz varsa cevaplayabilirim..

• @baron40 Huston yada Virginia 🤲😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |