Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @JohnColt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hesabımızda para olması şart mı görüşmeye giderken ? Benim sadece 1 arabam ve 1000 dolar net param var bu iş için biriktirdiğim. İşlemler onaylanır ve vize alabilirsem arabamı satıp gitmeyi düşünüyorum ama ... önce mi satmalıyım nasıl olacak ?

Sonra satacaksınız, araç ruhsatı ve bedelini gösteren muadil araçların ilan sitelerinden örnek çıktılarını da alırsınız.

• @tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Aynen, son 15 dk bu sefer gidecek galiba

Amerika böyle çalışmaların reklamı konusunda çok başarılı.

Örneğin uzaya ilk çıkan insan Yuri Gagarin (Sovyet Kozmonot) ancak dünyadaki çoğu insan Neil Armstrong'u hatırlıyor.

Bizim Türkiye'de Neil Armstrong'un uzaya çıktığına inanmayıp, Amerikan propagandası sananlar da var ki onlar zaten apayrı bir tartışma konusu. 😂

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Aynen, son 15 dk bu sefer gidecek galiba

Amerika böyle çalışmaların reklamı konusunda çok başarılı.

Örneğin uzaya ilk çıkan insan Yuri Gagarin (Sovyet Kozmonot) ancak dünyadaki çoğu insan Neil Armstrong'u hatırlıyor.

Bizim Türkiye'de Neil Armstrong'un uzaya çıktığına inanmayıp, Amerikan propagandası sananlar da var ki onlar zaten apayrı bir tartışma konusu. 😂

cabin crew slides armed and cross check 😂

• Fırlatıldı. 🙂

Amerika yıllar sonra tekrar insanlı uzay mekiği göndermiş oldu. 👨🚀 🚀

• ⭐⭐

gönderdik mekiği :))

• Sokaga cikma yasagi varken uzaya adammi gonderilir kardesim...fakirizya yasak bize...

• ⭐⭐⭐⭐

Ona bakarsan bizim Turkiyede Armstrongun ayda ezan duyduğu sonra Arabistan'da !!! gezerken aynı sesi duyup "Ama ben bunu ayda da duydum" deyip müslüman olduğuna inanan bir kitle var. Neyse ki sağlığında bir Türk gazeteci bunu sorduğunda adam "böyle bir şeyden haberim yok, ilk defa duyuyorum" dedi de ezan sesinin ayda yankilanmadigini anladık. 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ona bakarsan bizim Turkiyede Armstrongun ayda ezan duyduğu sonra Arabistan'da !!! gezerken aynı sesi duyup "Ama ben bunu ayda da duydum" deyip müslüman olduğuna inanan bir kitle var. Neyse ki sağlığında bir Türk gazeteci bunu sorduğunda adam "böyle bir şeyden haberim yok, ilk defa duyuyorum" dedi de ezan sesinin ayda yankilanmadigini anladık. 😂😂

daha neler var abi ayın 2 ye yarıldığı vs vs 😃

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles ben ikinizede cevap vereyim ama sirf begenmediginiz cevap icin dislike atmayin.. ikinizde direkt elenirsiniz sebebi ise beyaninizda durust davranmadiginiz icin... peki bu nasil anlasilir? Fotografin ozelliklerine baktiginizda her seyi gorebilirsiniz ...bunu sistem eler cunku emin ol baska turlu anlasilmaz ... butun ilk elemeleri sistem yapar kalanlar arasinda cekilis olur...ikinizde elendiniz bastan ....bana kizabilirsiniz ama 6 haziranda kazanamadiginizi goreceksiniz

yok size kızmıyorum bunu kesin olarak bilemeyiz ama bende sizin gibi düşünüyorum bir yandan da sahte fotoğraflarla olan başvuruları engellemek için de böyle bir kural koymuş olabilirler diye düşünüyorum pasaport konusu gibi bir muamma sahte pasaport numarasıyla başvuru yapanlar mesela direk belirlenip elenecek mi yoksa mülakatta mı anlaşılacak onu da bilmiyoruz fotoğraf konusu da aynı mantık. Fotoğrafçılar fotoğraflarla hiç oynamasalar bile en kötü parlaklık ayarı vs yapıyorlar o da orijinalliğini bozuyor mesela bu konu çok uzar gider biz ne kadar fikir belirtirsek belirtelim doğruluğundan tam olarak emin olamayacağız hiç bir zaman. Benim ilk başvurumdu gerçekten farkı belli bile olmayan bir düzeltmeydi ama sonuçta hata yaptım ama kimseye bu doğrudur şu doğrudur diye iddiam yok sadece benim düştüğüm hataya kimsenin düşmemesi için burada bana çok şey katan bu forumda önümüzdeki green card başvuruları için insanları uyarma ihtiyacı hissettim.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ay ikiye yarıldı mı kısmına girmeden Ayın yarılması ile ilgili Dr Ömer Çelakıl'ın bu konudaki tespiti aşağıda.İster inanın ister inanmayı tercih sizlerin.
    Ay" isimli bu surenin ilk ayetinden sonra yani Kur'an'ın sonuna kadar tam 1389 ayet geçer. Hicri takvimde 1389 yılı, Miladi takvime göre 1969 yılına denk gelmektedir, bu da Ay'a çıkış tarihidir. (Hicri 1389=Miladi 1969)

Kısacası Ay (Kamer) suresi, insanlık tarihinin en önemli gelişmelerinden birisi olan bu olaya önceden işaret etmektedir. Bununla birlikte Ay kelimesinin yanında kullanılan "Şakka (yarıldı)" kelimesi aynı zamanda "toprağın yarılması, kazılması..." anlamlarında da kullanılmaktadır. Benzer şekilde Ay'a giden Apollo 11 uzay aracı da Ay toprağından birçok parça alarak Dünya'ya dönmüştür. Bu açıdan da ayrı bir paralellik bulunuyor. Bunların dışında bu ayetteki bazı kelimelerin Arapça'daki matematiksel değerleri de yine Ay'a çıkış tarihini vermektedir.

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Neil Armstrong Ay'a ayak basti mi suphesinin kaynagi yine Amerika. ABD'de yapilan bir kamuoyu yoklamasina gore Amerikalilarin %20'si Neil Armstrong'un ay'a ayak bastigina inanmiyor. Bir o kadari da Ay'a ayak bastigini ancak o an kameraya cekilemediginden geri dondukten sonra o goruntulerin Londra'da bir studyo'da hazirlandigina inaniyor. Genel kani ise Nixon'un uzay yarisinda Ruslardan geri kalmis gorunmemek icin o goruntuleri hazirlattigi yonunde. Net'de bu supheyle alakali 100'lerce video, makale bulmak mumkun. Turkiye'de de bu supheyi dillendirenler varsa onlari tebrik ederim, demek ki Dunya aktualitesini iyi takip ediyorlarmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti @JohnColt muadil araç yada siteler örnek olmaz her evrak resmi olduğu için aşağıdaki site de resmi bir sitedir. Bu siteden alacağın bir çıktıyı yetkili bir sigorta acentesine götürüp imza ve kaşe yaptırırsın. Eğer aracın 2005 öncesi ise excel tablosunu indirip alırsın.

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

https://www.tsb.org.tr/motorlutasitvergisi.aspx?pageID=847

• ⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ay ikiye yarıldı mı kısmına girmeden Ayın yarılması ile ilgili Dr Ömer Çelakıl'ın bu konudaki tespiti aşağıda.İster inanın ister inanmayı tercih sizlerin.
    Ay" isimli bu surenin ilk ayetinden sonra yani Kur'an'ın sonuna kadar tam 1389 ayet geçer. Hicri takvimde 1389 yılı, Miladi takvime göre 1969 yılına denk gelmektedir, bu da Ay'a çıkış tarihidir. (Hicri 1389=Miladi 1969)

Kısacası Ay (Kamer) suresi, insanlık tarihinin en önemli gelişmelerinden birisi olan bu olaya önceden işaret etmektedir. Bununla birlikte Ay kelimesinin yanında kullanılan "Şakka (yarıldı)" kelimesi aynı zamanda "toprağın yarılması, kazılması..." anlamlarında da kullanılmaktadır. Benzer şekilde Ay'a giden Apollo 11 uzay aracı da Ay toprağından birçok parça alarak Dünya'ya dönmüştür. Bu açıdan da ayrı bir paralellik bulunuyor. Bunların dışında bu ayetteki bazı kelimelerin Arapça'daki matematiksel değerleri de yine Ay'a çıkış tarihini vermektedir.

hocam NASA yıllar önce de açıkladı geçen yıllarda da bir toplantı da aynı soruyu ilettiler konuşmacı öyle birşey yok kanıtlarıyla daha önce açıklamıştık yine gösteriyorum bak diyip tekrar göstermişti ayrıca ay yapısı itibari ile zaten yüzeyinde bolca krater var. amacım polemik yaratmak filan değil ama Kur'an dan örnek verilecekse çelişen bir çok ayette bulunmakta.

• ⭐⭐

@Pickles merak etmeyin, fotoğraftan dolayı elenmezsiniz. Bizim senemizde bir sene öncesinin fotoğrafını kullanan, fotoğrafın üzerinde oynama yapıp arka fonu değiştiren arkadaşlar var ve bu arkadaşlar vizelerini aldı. Talihli olmazsanız bunu fotoğraf olayına yormayın. Fotoğraftan elenme sadece mülakat sırasında konsolosun tasarrufu ile olur. Ankara da hiç olmadı.
    2018 yılı tecrübelerini formdan takip edebilirsiniz. Fotoğraftan elenme işi danışmanlık şirketlerinin bir pazarlama tekniği.
    Bir elenme örneği belirteyim. Örneğin 3 kişilik ailesiniz ve fotoğrafları karıştırdınız o zaman elenirsiniz.
    Yada sizi hiç bir şekilde yansıtmayan bir fotoğraf koyarsınız elenirsiniz. Bu iki tecrübede 2018 de başka bir ülkede yaşandı.

• ⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

I’m not sure what you[re referring to, but the current theory is that the Moon is the result of a collision with early Earth and a Mars-sized planetessimal. Early on when the Earth was completely molten, the heavier elements (iron, etc.) were falling to the center of the Earth leaving behind a less-dense outer layer/crust. When the collision happened, it ripped off that outer most layer and was flung out into orbit around Earth and eventually came together to form our Moon. This is the reassemble it, it is the result of two bodies collided with one another!

Brad Bailey

NLSI Staff Scientist

August 3, 2009 bu da başka bir cevap yine bir biliminsanından gelen cevap

• @JohnColt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hesabımızda para olması şart mı görüşmeye giderken ? Benim sadece 1 arabam ve 1000 dolar net param var bu iş için biriktirdiğim. İşlemler onaylanır ve vize alabilirsem arabamı satıp gitmeyi düşünüyorum ama ... önce mi satmalıyım nasıl olacak ?

ne yazikki sart para gostermeniz gerekiyor tek kisi ortalama 15bin$ istenen miktar. Arabayi satmaniza gerek yok paranin yaninda gosterebilirsiniz. Biliyorsunuz git gide sartlar zorlastiriliyor belki bunlar bile yeterli gelmeyebilir is teklifi veya sponsor gibi seyler de ek olarak istene biliyor gorevlinin insiyatifine kalmis artik.

• Bu ileti silindi!

• Son günler.. yıllardır amerika da yaşama hayalimi gerçekleştiremediğim için kendime kızıyorum.. asıl sebep şimdi ikiz çocuklarım için de olsa ben de hayalimden hiç vazgeçmedim😊 gerçekten en çok istediğim bu iken neden yapamadım bilemiyorum ama bu sene benim ve benim gibi gerçekten isteyen arkadaşlara çıkmasını diliyorum..🙏🙏kazanırsak 4 kişilik bir aile için çok zor olacak birikim göstermek ama yeter ki çıksın ve case no ilk sıralar da olsun🙏🙏🙏 herkeseee hayırlı olmasını dilerim🤗

• @arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles merak etmeyin, fotoğraftan dolayı elenmezsiniz. Bizim senemizde bir sene öncesinin fotoğrafını kullanan, fotoğrafın üzerinde oynama yapıp arka fonu değiştiren arkadaşlar var ve bu arkadaşlar vizelerini aldı. Talihli olmazsanız bunu fotoğraf olayına yormayın. Fotoğraftan elenme sadece mülakat sırasında konsolosun tasarrufu ile olur. Ankara da hiç olmadı.
    2018 yılı tecrübelerini formdan takip edebilirsiniz. Fotoğraftan elenme işi danışmanlık şirketlerinin bir pazarlama tekniği.
    Bir elenme örneği belirteyim. Örneğin 3 kişilik ailesiniz ve fotoğrafları karıştırdınız o zaman elenirsiniz.
    Yada sizi hiç bir şekilde yansıtmayan bir fotoğraf koyarsınız elenirsiniz. Bu iki tecrübede 2018 de başka bir ülkede yaşandı.

Teşekkür ederim bilgileriniz için eğer çıkmazsa zaten çıkma ihtimali çok düşük olan bir çekilişi fotoğrafa bağlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Tamamen hayırlısı olduğunu düşüneceğim şuan imkanlarım el veriyor ama belki seneye çıkacak ve çıktığında imkanlarım çok daha el verecek. Dediğim gibi daha ilk başvurum ve yaşımın daha çok genç olmasından dolayı biraz daha fazla törpüleyebiliyorum kendimi. Tecrübelerinize göre sahte fotoğrafla başvuruları engellemek için fotoğraf konusunda keskin uyarılar yapıyorlar büyük ihtimalle ama benim bir kaç iletidir tek anlatmak istediğim başvurunuzu yaptığınız tarihten sonuçların açıklanacağı tarihe kadar aklınızda hiç bir soru işareti olmaması için fotoğraf ve pasaport konusunu tamamen usulüne uygun tamamlamak sonra ister çıksın ister çıkmasın. Başvurumda da kesinlikle kendimi olduğundan farklı gösterecek bir fotoğrafla başvurmadım her yüzünde alnında kızarıklık bulunan insanlara yaptığı rutin oynamalardan yaptığını düşünüyorum fotoğrafçının. Herhangi bir yapay zeka yoksa iş konsoloslukta bitiyorsa hiç bir sıkıntı olmayacaktır umarım hakkımda ve herkesin hakkında en hayırlısı olur. çok fazla aynı konuda aynı muhabbeti döndürdüğüm içinde bu konuyu okuyan arkadaşlar kusuruma bakmasın. Size de verdiğiniz bilgiler için tekrardan teşekkür ediyorum amerikadaki hayatınıza her zaman en güzel şekilde devam etmenizi umuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |