Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mustafa34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Eren98 bu sene pasaport istemelinin bir faydası olur mu acaba

Başvuru sayısında azalma olmuştur bana kalırsa.

• Bu senenin başvuru sayısını 2 yıl sonra mı öğreneceğiz arkadaşlar ?

• ⭐⭐

@cüneyt-tarıkman ekim ayında yapılan seneye mayıs da

• ⭐⭐⭐

@mett, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar herkese,

Bir süredir forumu takip ediyorum ama ilk kez yazma fırsatım oldu. Bir sorunum var aslında benim..
    Ben 2008den beri Amerikaya gidiyorum. İlk 2 sefer Work and Travel ile gittim. SSN im var. Ehliyetimi illinoisten aldım o zamanlar hatta. Daha sonrasında da Turist vizesiyle 9 senedir eğitimler, alışveriş, tatil vs derken her sene 3-4 defa toplamda 25-30 kere çeşitli yerlerine gittim. Çok şey yaşadım. Kafama silah dayanarak soyulmaya dahi çalıştım 😃 neysee... Ben fizyoterapistim. Bir süredir de orada fizyoterapist lisansı alabilmek için sınavlara giriyorum..

Sorunum şu; green carda başvurdum. O olmazsa yatırımcı vizesine yönelme durumum var. Yalnız daha önce bir ilişkimde yaşanan problemden dolayı birinin aracını çizdim. Küçük bir olay, başka da birşey yok zaten. Bu olay yargıya taşındı. 2000tl para cezası arşiv kaydımda görünüyor. Bu benim için çok büyük bir sorun olur mu acaba? Tecrubesi ya da bilgisi olan bir arkadaş var mı?

Şimdiden teşekkürler.

@mett Öncelikle hoşgeldiniz 😁 Önce bir çıksın sonra greencard konusunda tecrübeli bir avukat sizi çok daha güzel yönlendirir. Ağır bir suç değil bizim gözümüzde ama konsolosluk nasıl bakar b duruma tahmin etmek güç.
    25-30 kez Amerikaya gitmek de ne bilim ne güzeldir herhal 🙈
    Eğer kafanıza koyduysanız mutlaka bir yol bulacağınıza eminim.

• ⭐⭐⭐

@umutkara, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba ben Umut 25 yaşında hayallerinin peşinde koşan bir Fizyoterapistim uzun zamandır formu takip etmekteydim totem olsun diye yazmaya karar verdim, Umarım bu uğurda hayal kurmuş herkesin hayalleri gerçek olur hepinize saygı ve sevgilerimle esenlikler diliyorum..

@umutkara hoşgeldin Umut. Ah ah ne totemler yaptık. Bakalım hangimizin şansı gülecek. Şansın bol olsun 🍀

• ⭐⭐⭐

He bide şunu söylemek istiyorum çünkü hep aklımda @Muhtaradana'nın seçildiğindeki sevinci gözlerim doluyor her defasında izlediğimde. Bize çıkar çıkmaz bilmiyorum ama halihazırda çıkan @Muhtaradana' nın bir an önce vizesini almasını çok istiyorum. İnşallah herşey yolunda gidecek. Bize çok şey öğrettiniz 🙏

• ⭐⭐

@Hyller çıkarsa ilk sana söyleyecem :))

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@cüneyt-tarıkman ekim ayında yapılan seneye mayıs da

yani 2019 Ekim başvurusu sayısını 2021 Mayıs ayında mı ?

• ⭐⭐

@cüneyt-tarıkman hayır 2019 başvurusu 2020 haziran 2020 de ekim başvurusu seneye belli olacak

• @Mustafa34 mesela benim yakın çevremde geçen sene başvuran 4 kişi bu sene başvurmadı bu yüzden. Elbet oranlarda epey değişme olmuştur çünkü bazı insanlar oturup sülalesindeki 30 kişi için başvuruyormuş önceki senelerde 😃

• ⭐⭐

@hato-santa pasaport yüzünden mi çıkmaz diye ümit kalmadığından mı?

• @haymatlos_ 1 tanesi artık çıksa da gitmem diyip kökten vazgeçti. Diğerleri de güncel pasaport sahibi değil. Eğer çıkarsa o zaman hallederiz pasaport işini diyorlardı önceki senelerde, ama şimdi pasaport gereksinim olunca uğraşmak istemediler

• ⭐⭐

@hato-santa anladım süreçte uzun olunca

• @hato-santa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mustafa34 mesela benim yakın çevremde geçen sene başvuran 4 kişi bu sene başvurmadı bu yüzden. Elbet oranlarda epey değişme olmuştur çünkü bazı insanlar oturup sülalesindeki 30 kişi için başvuruyormuş önceki senelerde 😃

2:00 den itibaren dinleyin,

Sene 2000 ler

1 kişi ... 100 kişiye başvuruyor....

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller çıkarsa ilk sana söyleyecem :))

Bu da senin totemin olsun @haymatlos_ 🙂

• aramızda bekar erkekler kimler 🙂 görebilir miyim? bekar bir erkek olarak çıkarsa nereden başlamam konusunda çok kararsızım.. houston, orlando, new york city arasında gidip geliyorum.. çıkarsa bekar, çocuksuz erkekler nereden başlamayı planlıyorlar acaba?

• ⭐⭐

@travelleth mesele bekar olmak değil mesele hangi eyaletin size uygun olacağı bende tek gidecem ama oregon arizona kentucky gidip duruyor kafa :)))

• houston'da çok fazla türkiyeli var. bu bir avantaj. orlando da sene de 80 milyon turist alıyormuş. bu muazzam bir rakam. ekonomisinin güçlü olacağını düşünüyorum. ama tek çekincem iş bulma konusu orlando'da bizdeki tatil yerleri gibi sezonluk mudur acaba.. new york city'i ise ekşisözlük'teki araştırmalarım da birisiyle konuştum. o biraz aklıma soktu. houston'da saati 10-11 dolara çalışacağına newyork'ta kiran ve gıda masrafın biraz artsın ama saat 20-25 dolar kazan tarzında dedi.. şimdi üç şehri hala karşılaştırıyorum kafam da..

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth mesele bekar olmak değil mesele hangi eyaletin size uygun olacağı bende tek gidecem ama oregon arizona kentucky gidip duruyor kafa :)))

hocam bence bekar olmak mesele.. buradan çocuğuyla gidenlerin işi bize göre daha zordur elbette..

• @travelleth iş imkanına bağlı olarak hareket etmek lazım bende evliyim ama tek gidecem çıkarsa tabi, kaynakçıyım bu sektörde nerede daha çok iş var ona göre gitmeyi planlıyorum ama doğru dürüst bir bilgi alamadım kimseden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |