Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 tavsiyemdir, okuma!
    Bak ben takmıyorum mesela senin bu tavırlarını 😁😁😁
    Ya çocukken çok ezmişler seni yahut sevgiden mahrum kalmışsın, bu tavırlarla dikkat çekme peşindesin.
    Boş uğraşlar bunlar. 😉

• ⭐⭐⭐⭐

@Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster Abi hatırlarsın, iphone ilk kez 1000 dolara satılmaya başladığında millet baya tepki gösterdi. Bizde şuan 16-17bin lira falan 😂

biz millet olarak genel tabirle afedersiniz malız, gösteriş düşkünüyüz, fesatız ve daha niceleri (eskidenmiş o yiğitlik mertlik bonkörlük) kendi çevremden bile biliyorum "kedi uzanamadığı ciğeri mundar edermiş" diyerek etrafına zarar verenleri.

• ⭐⭐⭐⭐

@Austintx bugün İlker Canikligil'in yeni videosunu izledim orada kredi nedir demişti kameraman o da kredi çok önemli ve güzel bir buluş ama biz millet olarak telefona kredi çekiyoruz demişti o aklıma geldi 😃

• @Rhonster Biz tepki veremeyen, hakkını savunamaya bir millet olduk. VE
    en kötüsü kabullenir bi yapıya büründük. Cidden asgari maaşla çalışıp cebinde 7-8bin TLden satılan telefonlarla dolaşan insanlar var. Kimseye almasın demiyorum tabi. Varsa hevesi biriktirir parasını alır. Ama ben sonuna kadar karşıyım. Kullandığım tütün 3 ayda 14TL'den 35TLye yükseldi. Almadım içmedim. 30'a geri düştü, yapacak bişey yok dedim yine aldım 🙂

• @Zelene, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Umutsuzluk tacirlerinin 6 hazirana kadar yazmaması güzel olacak sanırım sanki yastık altına diş koyup dış perisi bekledik olası bir durum hakkında hayal kuruyor insanlar daha çok calissaydim geçerdim diyeceğimiz bir sınav da değil sessizce aylardır yorumları okuyorum her konuda var böyleleri sessizce oku sende niye moral bozarsiniz ki bak eyaletçide küsmüş paylaşmadı bugün 😄

Her güne 1 eyalet serimiz devam ediyor.

Denizde dalga, Amerika'da eyalet bitmez. 🙂

Sen bu yazıyı yazdığın gün Montana'yı paylaşmıştım.

Tartışmaları okumakla vakit kaybedip eyalet gönderilerime 1 beğeniyi çok görürsen bilgiden mahrum kalırsın. 😶

• Pasaporttan önce bir kişi birden fazla başvuru yapabiliyor muydu.Deneyen oldu mu hiç.

• @nightwalker Yapabiliyordu ama kazandığında eleniyordun.

• @Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nightwalker Yapabiliyordu ama kazandığında eleniyordun.

O zaman daha önceki senelerdeki başvuru sayısı birden fazla başvurudan dolayı şişmiş sayının çokluğu bu yüzden olabilir mi ?

• @nightwalker Yani şuan yapan yine yapar. ikinci başvuruyu yaptığında bu pasaport numarasıyla daha önce giriş yapılmış uyarısı verilmiyor bildiğim kadarıyla.

• Bu sitede pasaportun niçin istendiği ile ilgili açıklama var.Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum. https://immigrationinto.us/changes-in-dv-lottery-entry-rules

Şöyle açıklama yapılmış.
    WHY IS THIS RULE IMPLEMENTED ?
    The State Department encountered more and more fraudulent entries each year. Criminals even submitted Entry Forms for individuals without their knowledge, then blackmailed them when they were selected.

BU KURAL NEDEN UYGULANIR?
    Dışişleri Bakanlığı her yıl giderek daha hileli girişlerle karşılaştı. Suçlular bile bilgisi olmayan bireyler için Giriş Formları sundular ve seçildiklerinde şantaj yaptılar.

• @dreams_usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 tavsiyemdir, okuma!
    Ya çocukken çok ezmişler seni yahut sevgiden mahrum kalmışsın, bu tavırlarla dikkat çekme peşindesin.
    Boş uğraşlar bunlar. 😉

hop orda dur bakalım kardeşim.bak yazdıkların hoş değil.hem fatih iyi çocuktur,yardımseverdir.bu yazdıklarını haketmiyor.sen onu tanımıyorsun.onun mizacı böyle üstüne gitmeyin lütfen...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint abiciğim sanal dünya da klavye de bir kişinin tuşlara basmasına engel olamayacağın için canını sıkma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan nerelerdesin artık gelmicen mi ne yaptın amerikaya gittin mi

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dreams_usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 tavsiyemdir, okuma!
    Boş uğraşlar bunlar. 😉

hop orda dur bakalım kardeşim.bak yazdıkların hoş değil.hem fatih iyi çocuktur,yardımseverdir.bu yazdıklarını haketmiyor.sen onu tanımıyorsun.onun mizacı böyle üstüne gitmeyin lütfen...

Sen benim duracağım yere karar veremezsin, hop sen de orda dur!
    Hep aynı terane, "iyi çocuktur, içinde kötülük yoktur, siz onu tanımıyorsunuz" vs vs.
    Tanımıyorum, tanımak zorunda değilim, tanımayan herkes de katlanmak zorunda değil.
    Burada kimse çocuk değil, azarlayamaz o şekilde.
    3. olarak sus lütfen!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@clourpoint abiciğim sanal dünya da klavye de bir kişinin tuşlara basmasına engel olamayacağın için canını sıkma.

Aynen, sanal dünyada geçmişsin klavyenin başına önüne gelene ahkam kesiyorsun!
    Ayıbı yapan siz, suçlayan yine siz.
    Nasıl bir dünyanız var diyecem lakin, merak etmiyorum. Zira, o da aşikar.

• Sevgili dostlar pasaport olayı ile ilgili olarak @nightwalker arkadaşımızın da paylaştığı link teki gibi pasaport zorunluluğu güvenlik amaçlı ve gerçekten başvurmak isteyenler için getirilmiş bir özellik. Böylelikle daha az evrak işi ile uğraşmak durumunda kalacaklardır. Örnek vermek gerekirse 200 bin başvuru sayısı otomatikman 120 bin gibi hatta daha da düşük bir orana gelecektir. ( Türkiye için konuşuyorum)
    Ama gerçekten şans meselesi, 200 bin içinde seçilmezsin 50 bin içinde de.. Tabiki istatistik açısında 200 bin ile 50 bin arasındaki oran bakılırsa elbette şans yüzdesi elbette artacaktır.
    Sahte pasaport numarası olayı için pasaport nedir bir araştırma yapması. (Pasaport yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belgedir.) Kaynak: Wikipedia
    Pasaport olayı bence bizim başvurularımız sonucu sistem kimlik bilgilerimiz ile pasaport bilgilerimiz karşılaştırıp sahte ve yanlış başvuruları eleyip sonrasında çekiliş sistemine yükleyecektir. Yani sallama pasaport numarası yapanlar resim hatası yapanlar gibi baştan elenip çekiliş kalanlar üzerinden yapacağıdır.
    Herkese bu süreçte şansının bol olması dileği ile

• ⭐⭐⭐

@dreams_usa selamlar, sürekli %1 hatta burdaki yazışanların ihtimalinin daha da az olduğunu söyleyenlerle ilgili bi çıkarım varmı onların çocukluğu nasıl geçti sizce ☺

• @aoakkaya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sevgili dostlar pasaport olayı ile ilgili olarak @nightwalker arkadaşımızın da paylaştığı link teki gibi pasaport zorunluluğu güvenlik amaçlı ve gerçekten başvurmak isteyenler için getirilmiş bir özellik. Böylelikle daha az evrak işi ile uğraşmak durumunda kalacaklardır. Örnek vermek gerekirse 200 bin başvuru sayısı otomatikman 120 bin gibi hatta daha da düşük bir orana gelecektir. ( Türkiye için konuşuyorum)
    Ama gerçekten şans meselesi, 200 bin içinde seçilmezsin 50 bin içinde de.. Tabiki istatistik açısında 200 bin ile 50 bin arasındaki oran bakılırsa elbette şans yüzdesi elbette artacaktır.
    Sahte pasaport numarası olayı için pasaport nedir bir araştırma yapması. (Pasaport yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belgedir.)Kaynak: Wikipedia
    Pasaport olayı bence bizim başvurularımız sonucu sistem kimlik bilgilerimiz ile pasaport bilgilerimiz karşılaştırıp sahte ve yanlış başvuruları eleyip sonrasında çekiliş sistemine yükleyecektir. Yani sallama pasaport numarası yapanlar resim hatası yapanlar gibi baştan elenip çekiliş kalanlar üzerinden yapacağıdır.
    Herkese bu süreçte şansının bol olması dileği ile

cok guzel aciklamissin. o pasaport numarasini oraya sadece girilmesi icin koymus olamazlar zaten. ayrica nasil baska bir ulkeye girdiginde pasaport numarandan/fotografindan vs.. pasaportun sahte olup olmadigi dogrulanabiliyorsa benzeri bir sistem ile numaranin basvuran kisiye ait olup olmadigida dogrulanacaktir.

pasaport numarasina bakmadan basvurulari degerlendiricek olsa neden bu yil extra pasaport numarasi sarti getirsin. ne mantigi var yani

• ⭐⭐

@aoakkaya dediklerinize kesinlikle katılıyorum ve şunu eklemek istiyorum aslında sahte başvuruları engellemeye yönelik bir çalışma sahte başvuru şöyle bir şey sadece görmek için siteye girip rastgele bilgi verip onay numarası alan çok fazla insan vardır hatta yapmadan önce emin olmak için sahte bir başvuru yapan insan sayısı kanımca çok fazla bir ara yakın bir zaman da Çin'den çok fazla başvuru yapılmış sahte botlar tarafından o yüzden çekiliş başvurularını silip tekrardan yapın denilmişti muhtemelen bu olayın pasaport şartı eklenmesinde büyük etkisi oldu ve bir yotuberdan duyduğuma göre bunun da maliyeti 40-50 milyar dolar olmuş

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dreams_usa selamlar, sürekli %1 hatta burdaki yazışanların ihtimalinin daha da az olduğunu söyleyenlerle ilgili bi çıkarım varmı onların çocukluğu nasıl geçti sizce ☺

Onlar kimseye hakaret etmedikleri gibi, art niyetli bir söylem yahut tahminde bulunmuyorlar. Bundan dolayıdır ki, bu tür tahmin ve söylemlerin, yaşadıkları çocukluk dönemiyle değil, umutlarıyla alakalı olduğu kanaatindeyim.
    En nihayetinde herkes bir umut peşinde koştuğundan burada değil mi? 😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |