Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,
    Eşim ile beraber dil eksikliğimiz üzerine yurt dışında dil okulu aramaya karar verdik. Başta amacımız Kanada olup, vize alamama problemi ile karşılaştık. Daha sonraki fikrimiz İrlanda idi fakat evli olup, belirli bir yaşın üstünde (35 civarı) olmamız vize konusunda bir problem ( Öğrenci Vizesi) olabileceği söylendi. Bizde tabi farklı alternatifler aramaya başladık.

Filipinler; gerek vizesiz 1 aya kadar kalınabilir olması, akabinde vizenin uzatılabilir olması nedeniyle ve dil okullarının oldukça uygun olup, halkın İngilizceyi aktif şekilde konuşabilmesi tercih nedenimiz oldu. Şubat ayında geldi. İlk 2 hafta oldukça güzel geçti. Corona hasta sayısı burada çoğalmaya başlayınca okullar kapatıldı, karantina başladı, yasaklar, vs, vs...

Biz kalıp okulların açılmasını bekliyoruz... Bu arada Green Card için de beklemedeyiz.

Ucuza dil öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiyem burası da bir alternatif. İnsanlar saygılı ve yardımsever. Yaşam masrafları Türkiye ile kafa kafaya diyebiliriz. Bazı şeyler gereksiz pahalı yada ucuz.

2 kişi olarak fiyatları belirticem. Fiyatlar konaklama ve günlük ders sayısına göre farklılık göstermekte. Biz en pahalı konaklama, ders sayısı bakımında en az olanı seçtik. Bu arada fiyatlara iki kişinin konaklama + eğitim + günde 3 öğün hergün açık büfe yemek dahildir.

2 kişilik 6 aylık fiyat : Condo ( stüdyo daire), Haftaiçi hergün günde 4 saat ( 3 saat birebir, 1 saat 4 kişilik grup dersi), hergün 3 öğün açık büfe yemek, 15.500 Dolar.

Birebir dersler oldukça faydalı. Tavsiye ederim.

• merhaba, dil okulunun adı nedir ? biraz daha bilgi verme şansınız var mıdır? bende dil okulu için canadaya başvurdum 2 kez red yedim, irlanda benim de aklımda ama, tekrar bir vize reddine takatim kalmadı. filipinleri ilk kez sizden duydum, googledan bakınca resmi dili ing ve para birimi olarak tl epey avantajlı görünüyor, tr den acenta ile mi çalıştınız ?

• Biz ilk başta aracısız gelecektik. Kimseye baştan para vermek istemedik. Kendiniz gelip okullarla konuşabilirsiniz tabi az biraz İngilizceniz varsa. Araştırma yaparken buraya daha önce gelip eğitim alanların danışmanlık yaptıklarını gördük ve danışman ile geldik. Ama kendiniz de gelebilirsiniz. Danışman para almıyor sizin ödediğiniz ücretten komisyon alıyor. Okul parasını buraya gelince elden verdik. Qqenglish okuluna gidiyorum. Bir kaç okul ismi verebiliri. Bazılarının internet sitelerinde fiyatları var bakabilirsiniz. Smeag , 3D , blueocean. Gittiğim okul qqenglish fiyat listesi internette yok. İsteyen olursa maiillerim

• ⭐⭐⭐⭐

@I-E-E, içinde söyledi: Filipinler dil okulu

ii

Okulun fiyat listesini atarsanız mükemmel olur. 6 ay için yeme içme dahil 15500 biraz daha aşağı çekilebilir sanırım. Ben Katar da çalışırken filipinli bir mühendis vardı Agila isminde. Aylık 150 dolara çok güzel evler kiralanabildiğini söylüyordu.

• Konaklamada ucuza gidilebilir o zaman fiyatlar biraz daha asagıda olabilir. Ben Cebu şehrindeyim daire fiyatları değişken. Cebu IT park sitede mobilyalı daireler faturalar dahil 600 dolar civarı. Adanın başka bölgelerinde o fiyatlarda olabilir.

• Merhaba Konunu ilgimi çekti ben ve eşimde 38+ yız GC çıkarsa birazdan bahsedeceğim plan rafa kalkacak. Fakat şimdilik planımız şu şekidle. 2021 Yılı için bizde kendi gelişimimiz için Taylan Phukete 6 aylığına yerleşmek istiyoruz Bu yola çıktığınız için tecrübeleriniz vardır.
    Taylanda baktınızmı?
    Filipinlerde kurstaki hocalarını Native İngilizce öğretmenler mi?
    Yaşam standartı TR ile ayn demişsiniz fakat PHP daha değersiz değil mi?
    Bu süreçte çalışıyor musunuz?
    Şuanda eşimle internet üzerinden çalışıyoruz orada condomuzda da çalışabilir miyiz? yani internet altyapısı stabil ve yeterli mi?
    Kendinizi geliştire sadece dil ile olmayacaktır. Genel anlamda memnun musunuz?

• PDF ekleyemedim. Mail verirseniz mail olarak kendi okulumun fiyat listesini yollarım. Ayrıca Smeag ve 3D isimli okulların internet sitelerinde fiyatlar mevcut.

• @cthax Tayland’a bakmadık hiç. Hocalarımız Filipinli ama aksan sıkıntısı yok. Başta benimde negatif düşüncelerim vardı ama okullardaki hocaların aksanları anlaşılır ve güzel. Kaldığımız yerde ev interneti çok hızlı ama bu birazda ev sahibinin seçtiği paketle ilgili.

Okulların artıları: Birebir eğitim alınıyor ve pratik açısından çok iyi. Hocaların aksanları iyi ve anlaşılır. Paket Program alındığında ( Eğitim, konaklama, yemek) yemek ve konaklama kısımlarını düşünmüyorsun.

Eksileri: Daha bir eksisini göremedim. Eğitimin 2. Haftasında corona nedeniyle okullar tatile girdi ve karantina süreci devam ediyor. Bekliyoruz okulların açılmasını

• Teşekkürler.peki bu bekleme sürecindeki uzatmalar sizden tahsil edilecek mi?

• Biz okulu dondurduk. Airbnbden başka eve çıktık. Şu an cepten yiyoruz.

• Okul bize online eğitim şeklinde devam edebilirsiniz dedi onura biz kabul etmedik

• tekrar cevaplarınız için teşekkürler gönlünüzce olsun inşallah
    ah

• Teşekkürler

• Peki filipinlerde eğitim süresince çalışma izni gibi bir durum var mı yasal olarak?

• Vize olarak turist vizesi ile kalıyoruz burada. Çalışılır mi bilemiyorum.

• Bende english central uygulaması ile filipinli hocalarla konuştum 6-7 ay amerikaya gelmeden önce çok faydasını gördüm. Native speaker değiller ama çok faydalı. Hani gitmeden de ucuza bu şekilde hallettim. Filipinler ilerde ziyaret edeceğimiz bir yer artık özellikle bazı adaları çok güzelmiş.

• @gkhanfeez Eğitim gördüğüm okulda online dersler aylık 80 dolardan başlıyor sanırım. Özellikle uzakdoğudan Kişiler online eğitim almakta. Bende gelmeden aksanları hakkında şüphelerim vardı ama yersizmiş. Buraya dil okulu ile gelmek isteyen arkadaşlar belkide ilk önce okulun online derslerinden alıp, hocaların ders işleyişlerine bakarsa aklındaki şüphelerden kurtulabilir.

• @I-E-E şu an da filipinlerdemisin

• @I-E-E şu an da filipinlerdemisiniz

• Temmuzda döndüm. 2021 Aralıkta tekrar Filipinler’e gideceğim

Benzer Başlıklar

• 3
  • 4
  • 33
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |