Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster Cevap verilen mesajdaki kullanıcı adının sağında ufak bir yazı var "x kişisine cevap" anlamına gelen, ona basınca direkt cevap verilen mesaja gidiyor hocam 😃

alıntı yaparsa görebilirim kendi yazdığım yazıyı göremiyorum 😃

• @Rhonster Sende sıkıntı olabilir ben görebiliyorum mesela senin bu mesajının yanında kendi kullanıcı adıma tıkladığımda mesajın olduğu sayfaya hangi mesajı cevapladıysan altı mavi çizili bir şekilde götürüyor 😃 daha şimdi denedim

• @sncr acaba diyorum kafasında şu mu oluyor . 'ya biz gidemedik bari bir tanıdık gitsin yanına alsın bizi' . yani başka türlü olmuyor. insan bir konuda net olmalı. mesela her sene değişiyor ailedeki durum. ben son 3 senedir yani çocukla birlikte göçmeyi çok çok istiyorum. onun öncesinde maddi olarak zordu başvurmuyordum bile. ama keşke başvursaymışım. yani anneden, babadan, dayıdan bile istenirmiş aslında o kurla. şimdi o bile mümkün değil. bir de giderken evini bile kapatmayan oluyor. dünya hali elbette ama öyle ikilemli gitmek sıkıntı bence bu oradaki adaptasyonu da etkiler.

• greencard fakir fukaranın hayatını kurtarmak için başvurduğu yöntem olmaktan çıkalı çok oldu. ne olursa olsun bir kere sıfır dil ve sıfır parayla ne kadar iyi bir süreç olabilir ki. öyle olsam ben gider bir sahil kasabasına sezonluk iş bulur daha az risk alırdım şahsen. dünyanın öbür ucu yani ölsen cenazen bile kalır ortada dolayısıyla dil bilmek, az çok kavramı kişiye göre değişmekle beraber maddi hazırlık yapmak vs önemli. eşim bana soruyor sabah 'çıksa ne götürürsün yanında' inanın temel eşya haricinde hiçbir şey götürmem. göçmek böyle birşey yani herşeyi arkanda bırakacaksın iyisiyle kötüsüyle.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster Sende sıkıntı olabilir ben görebiliyorum mesela senin bu mesajının yanında kendi kullanıcı adıma tıkladığımda mesajın olduğu sayfaya hangi mesajı cevapladıysan altı mavi çizili bir şekilde götürüyor 😃 daha şimdi denedim

ben alıntı yaparak cevap verdiğimden görebiliyorsun 😃 direk cevap a tıklayıp yazsam göremezsin. 😃

• Bu ileti silindi!

• hakkımızda hayırlısı olsun der, bugünde çok iştahlı olan arkadaşlara ihtimalin olduğunu ama yüzde 1 olduğunu hatırlatmak isterim. kalın sağlıcakla..

• @cokomisket Biz esimle greencard vizelerimizi alinca, hemen buyukelciligin karsisindaki bir seyahat agentasindan, cash paraya ucak biletlerini de almistik. 2 hafta sonrasina. O zamanlar vize gorusmesi sabah oluyordu ve eger hersey yolundaysa, oglenden sonra 4 de geriye gidip, sari zarfla beraber passportlari elcilikten aliyordunuz. Biz zaten coktan manevi olarak gitmeye hazirdik. Maddi olarak ise hicde oyle hazir olmamamiza ragmen, cebimizde $1,500 civarinda para ile gocmustuk. Turkiye'deki evimizi esyalariyla beraber kapattik ve ABD'ye iki valiz kiyafetle goctuk. Turkiye'deki ev yaklasik 3 yil kapali kaldi, esyalariyla beraber. Sonradan esyalari ihtiyaci olan bazi tanidiklara dagittik ve evide kiraya verdik.

• @sncr Dil olmadan gelip baslamak cok zor ve yipratici olur. Ozellikle birde ilk baslarda yardim edebilecek, yok gosterecek bir tanidik yoksa.

• @Rhonster Ben sadece cevap'a tıklayıp yapıyorum kendi mesajımda yine görebiliyorum 😃 emin misin?

• @Rhonster Hatta sadece kendi mesajımda değil sadece cevap'a tıklayarak konuşan herkesin mesajında hangi mesaja cevap verdiğini görebiliyorum. Senin gözükmüyor dediğin mesajlar için de denedim yine görüyorum. 😃

• @MySea Adınız bendeniz mi, iki defadır aklıma takıldı. 🙂

• @thestars, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea Adınız bendeniz mi, iki defadır aklıma takıldı. 🙂

Hayir degil 🙂 Oglumun adi Deniz 🙂

• @MySea Allah bağışlasın hocam. Cevabınız için teşekkürler.

• @thestars Tesekkurler 🙂

• @thestars gerçekler 🙂

• Gerçekler acıdır hocam ama ayağımızı yere sağlam basmamızı sağlarlar. Sonra çok uçarsak, yere düşüşler sert olur. Amerika'ya gitmek istemeyen adamın zaten burada işi olmaz. Bir şekilde bu forumdaysak, herkes gitmek istiyordur. Bu duruma defalarca saygı duyarım hiç bir sıkıntı yok.. Ama gitmeden, ev bakanlar, iş görüşmesi yapanlar, hatta ileriye gidip ismini bile değiştireni duyunca şok oluyorum. %1 ihtimalde bunu yapacağını söyleyenler çıkınca neler yapar kim bilir. Doğmamış çocuğa don biçilmez.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster Hatta sadece kendi mesajımda değil sadece cevap'a tıklayarak konuşan herkesin mesajında hangi mesaja cevap verdiğini görebiliyorum. Senin gözükmüyor dediğin mesajlar için de denedim yine görüyorum. 😃

hocam siz sonraki cevabı görüyorsunuz benim sorduğum benim önceden yazdığım. yani hangi yazdığıma cevap verdi onu göremiyorum ortalığı iyice karıştırdınız.

• @Rhonster Sonraki cevabı falan görmüyorum belli ki sizde olmuyor. "Başka birinin sizin hangi yazdığınıza cevap verdiğini görebiliyorum." bence yeterince net. Neden ısrar ettiğinizi anlayamadım.

• @Rhonster Konu gereksiz uzadı şöyle açıklayayım, bunu kast ettiğinizi düşünüyorum mesajınızdan.

cevap.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |