Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@MySea çok türkiye de ki gibi düşünmemek lazim hatta hiç düşünmemek lazim.. gidenlerin en çok şaşırdığı şeylerden biri de yaşlı nüfusun çalışması ben çok kişiden duydum buraya geldim artık 70 mi 80 o civarda bir Türk kadın geldi Uber olarak diyordu bunun gibi çok örnek var burada Türkiye'de mağazalarda gençler olur oraya gidince hep yaşlı insanlar gördüm diyordu giden arkadaşlarım orada burada emekli olan yaş grubunu çalışması çok olağan bir durumdur...

• @LordBolton O konuda cok dogru yazmissiniz, fakat burada covid-19 yuzunden hayatini kaybeden yasli nufusun cogunlugu nursing home veya senior living adi verilen 65 yas ustunun yasadigi yerlerden. Buralarda yasayan insanlar genelde emekli olup, artik calismayanlar.

Sizin bahsettikleriniz, emekli olup, ya emeklilik maasi yeterli olmayip, hala calismak zorunda kalanlar veya sikintidan dolayi emekli olmalarina ragmen calismaya devam edenler. Hatta volunteer olarak gonullu ama para almadan calisanlar da var.

Ben Florida'da bir otelde 95 yasinda bir receptionist ile tanismistim yillar once. Niye hala calistigini sordugumda ise, gonullu olarak can sikintisindan haftada birkac gun orada yardim ettigini soylemisti.

Ayni sekilde burada parklarda cop toplayan yaslilarla da cok karsilasiyoruz ve cogunlugu gonullu olarak hem zaman gecirmek hemde acik havada yuruyus yapmis olmak icin calisiyorlar. Kutuphanelerde, cafelerde ve marketlerde boyle calisanlara cok rastlarsiniz. Tabii ki gonullu olmayip, masraflarini karsilamak icin calismak zorunda olan yaslilarda var.

• bence 10k param var başvursam mı kısmı tek kişi için 'elbette başvur' noktasındadır. ancak çoluk çocuk yerleşecek biri için 10k cidden az bir tutar. işte biri yukarıda hesap yapmıştı bekarım akrabam var, bekarım pasaportum var. yani bu çok ekstrem bir durum. bir çocuğu olan bir ailede anne ilk etapta çocuğa bakacaktır ya da baba bakar anne çalışır. yani 1 kişi çalışacak 3 kişi bakacak. böyle bakınca ve elbette gitmeden önceki masrafları 10k çok yetersiz. yani ben şuan 2.5 yaşındaki çocuğumda 3 kişilik bir aileyim örneğin. daha önce abd yi tecrübe etmiş biriyim, eşimin kısa vadede sektörde iş bulacağını umut ediyoru. bu koşullarda bile 40k gibi bir param olmasını düşünüyorum. ancak bekar olmak, yeni evli ve çocuksuz olmak bunlar çok farklı. gerekirse ucuza araba alınır ve arabada bile yatılır.

• bence başvurmak için gerçekten istemek gerek ve ruhen, fiziken buna emin olmak gerek. acabaları olanları anlamıyorum. yani daha önce bir çok facebook grubunda gördüm işte yazmış bize çıktı ama eşimin de benim de işimiz fena değil. çocuk bekliyoruz şimdi niye düzen bozalım falan yazanlar vardı. bu tarz kişilerin büyük ayıp ettiklerini düşünüyorum. yani ben cidden göç etmek istiyorum. karı koca senelerdir çalıştığımız işleri, tüm hayatımızı yarın bırakmaya hazırız. 'neden bu kadar çok istiyorum' fazla özel bir konu tartışılır ama laf olsun diye istemiyorum yani. istemekle kalmıyor her anlamda hazırlık yapıyorum. %1 ihtimal için buradaki hayatımı tehlikeye atıyorum ya da buradaki hayatımı sevmiyorum demiyorum. burayı da seviyorum, burası için de plan yapıyorum ancak dediğim gibi 'gel' dediğinde gelecek pozisyondayım. bence gidecek kişilerin de bu koşulu sağlıyor olması gerekiyor.

• Vize gorusmesinde kisi basina ne kadar para gostermek gerekli konusu bircok faktore bagli. Egitim durumunuz, mezuniyetiniz, is tecrubeniz, aile birey sayisi, gitmeyi planladiginiz eyalet ve hatta eyaletin hangi sehiri gibi...

Mesela, Delaware en kucuk 2. eyalet, kuzey-guney dogrultusunda bir ucundan diger ucuna 2 saatte varirsiniz ama kuzeyindeki yasam masraflari ile guneyindeki yasam masraflari arasinda fark var. Kiralar farkli, ev fiyatlari farkli, is imkanlari farkli, okul kaliteleri bile farkli...

• @cokomisket o konuya hiç girmeyin , çok sinirliyim , ne yazikki biride kuzenim.. ÇIKTI HERŞEY TAMAM , YA AŞIK OLDUM BEN YHA DİYİP NİŞANLANDI .. gitmedi...,

sırf bu yüzden fazla fazla veriliyor zaten

• @LordBolton valla hocam ne yazikki bende bu ölümlerin bize bir artısı olmayacak gibime geliyor , hatta aksine ... artık hiç istemeyecekler,

ama moral bozmak yok , bu senelik herşey normal gidiyor , umarım kazanırız ve ARMY DE 2 türk adında birbrimizin youtube kanalına konuk oluruz 😃

• @Rhonster emin miyiz...

11 eylül öncesine kadar ben ve ailemde öyle düşünüyordu ama ...

bilemiyorum...

11 eylülden sonra herşey.. ama herşey değişti...

• @Voom dişini sıkar isen 5 yeter ,

herkes direk şu arabayı vs alıcam demiş forumda

o zaman 30 da yetmez 😃

tabiki konsolsluk bu konuda benle aynı fikirde değil , onlara 15k gibi bir miktarı göstermek zorundasın

• @Rhonster bu kesinlike değişmeli

21 ile 33 arasına alınması taraftarıyım ..

kendi fikrimdir, hemen - vermeyin lütfen 😃

• Zaten 55.000 vize veriliyor olsa da ilk aşamada 110.000 talihli seçiliyor, bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

• @sncr aklıma bir anıyı getirdiniz 😃

bu greencardı askıya alma süreceinin ilk günü , koyu cumhuriyetçi çiflik işleten bir abd li tanıdık hemen şunu sormuştu ;

NE ? TARLADAKİLERİ KİM TOPLAYACAK ŞİMDİ ?

Irkçı ve nikayeci bir şekilde sordu 😃 ama soru açık ve net , meksikalı gelmez ise kim toplayacak o domatesleri ??

• @MySea uykucunun memleketi ... siz ne diyorsunuz ? alacak mı kasımda tahtı sarı kafanın elinden

• Şafak 17 olmuş bile, çok güzel börekleriyle meşhur Çanakkale 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster emin miyiz...

11 eylül öncesine kadar ben ve ailemde öyle düşünüyordu ama ...

bilemiyorum...

11 eylülden sonra herşey.. ama herşey değişti...

hocam hangi yazılarıma cevap verdiğini alıntı yaparsan o kadar çok yazım var ki hangisine cevap verdiğini bulamadım 😃

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea uykucunun memleketi ... siz ne diyorsunuz ? alacak mı kasımda tahtı sarı kafanın elinden

Virus salgini olmasaydi alamazdi, Trump yine secilirdi. Su anda durum cok acik ve net degil. Bazi anketlerde Biden biraz onde gorunuyor ama belli olmaz. Ekonomik olarak eyaletler acilinca issizlik ve piyasalarin nasil olacagina bagli. Yavas yavas acilmaya basladilar zaten.

• @Rhonster Cevap verilen mesajdaki kullanıcı adının sağında ufak bir yazı var "x kişisine cevap" anlamına gelen, ona basınca direkt cevap verilen mesaja gidiyor hocam 😃

• @AgeGuns Anladım sağolasın o zaman konsolosluğa 15 göstersem yeter ? illa bankada mı göstermem lazım ?

• @cokomisket benzer dusunmekteyim. bu yil getirilen pasaport sartida cok guzel oldu. sonucta eline bilgisayari alan oturup sulalesine basvuruyordu. gecmis yillarda cok gitmek isteyen bir arkadasim son gun kendi arkadasindan fotograf isteyip onun adina da basvurmus. sonra kendisine cikmamis arkadasina cikmis. arkadasida gitmemis.

garip yani. anlamak guc. basvurmak ve gitmek isteyenlere karisamazsin ama. gitmek istemeyenlere zorla basvuru yapmazsin. adam bir basliyordu hala dayi amca kuzen birakmiyor.

• Gecen aydakı gibi gün sayiyorum bakalım sonuc nasil olucak cikarsa bilə gitmə ihtimali 100/10% para gerekiyo.
    Bir cok arkadasin yorumuna katilmiyorum cikibda gitmediyse kendi işidir bizə ne hayatda herkesin karsisina boyle firsatlar cikar biz firsat olarak goruruz onlar omursamaz bu yüzdən onları linc etmək bize yakismaz ve doğru deyildir. hər kəsə bol şans son 17

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |