Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkeze selamlar . Yaklaşık 20 gün falan kaldı. Günler azaldikca insan kendini kaptırıyor sanırım. Çıkmama ihtimali %99 olsada sizde bana cikicak gibi öyle hissedip plan yapıyor musunuz . Ben kendimi alıkoyamıyorum plan yapmaktan ama sonra çıkma ihtimali %1 olduğu geliyor aklima genede vazgeçmiyorum. Sizde de oluyor mu ya plan yapıyorum ama çıkmıcak düşüncesi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MrMuscle eğer bir kişi pasaport çıkartarak başvuru yapıyorsa bu kişinin gitmeme gibi bir düşüncesi olacağını sanmıyorum. Tek bir sıkıntı var. Ekim ayında 5,78 TL ilen dolar şimdi 6,90 TL bu durumda gitmemeyi istemesi yine de hak yemeye mi girer. Yoksa evde ki hesap çarşıya uymadıya mı girer. Eskiden olsa evet sonuna kadar haklısın 3 dakika başvuru doldur çıkarsa umursama ama şimdi bir olay yapıyorsun masraf yapıyorsun.

• Güzel bir ruya ile başladım bugün güne. Gerçi belki güzel olmayabilir de çünkü sayıdan emin değilim. 3600 ya da 36000 inci kişi olarak çekilişi kazanmıştım. 🙂 36000 olursa pek işe yaramaz sanırım.

• @MrMuscle bence öyle düşünmeyin. sonuçta vize verecekleri kişi sayısının ortalama iki katına kazandınız diyorlar.. kazandığınızda case number'ınız büyük olursa bu sefer de "umarım bir çok kişi öylesine başvurmuştur da bana sıra gelir" diye dua etmeye başlarsınız 🙂

• gitmek istemeyen zaten başvurmaz söylendiği gibi ve gerçekten gidebilicek kişilere çıkar gibi söylemler de gereksiz gerçekten,çıkarsa zaten bütün imkanları zorlayıp gitmeyini deneyecektir çıkan kişi..böyle söylemleri bırakalım

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MrMuscle bence öyle düşünmeyin. sonuçta vize verecekleri kişi sayısının ortalama iki katına kazandınız diyorlar.. kazandığınızda case number'ınız büyük olursa bu sefer de "umarım bir çok kişi öylesine başvurmuştur da bana sıra gelir" diye dua etmeye başlarsınız 🙂

ee yani,gc çıkan kişi tüm imkanlarını zorlayacak gitmeye çalışıcak :))

• ⭐⭐

Merak ediyorum çıkmış gibi varsayan ve gittiğinde kendini karşılaşacak olduğu yeni hayata şimdiden hazırlık yapan var mı? Manevi olarak değil fiziki olarak misal masraflar için birikim yapmak, nasılsa götürmeyecek olduğu eşyaları azaltmak, çocuklara ingilizce konuşmak, giderse yapabilecek olduğu başkaca meslekler hakkında kendini geliştirmek vs. Sanırım bu kadarı yoktur.

• @gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merak ediyorum çıkmış gibi varsayan ve gittiğinde kendini karşılaşacak olduğu yeni hayata şimdiden hazırlık yapan var mı? Manevi olarak değil fiziki olarak misal masraflar için birikim yapmak, nasılsa götürmeyecek olduğu eşyaları azaltmak, çocuklara ingilizce konuşmak, giderse yapabilecek olduğu başkaca meslekler hakkında kendini geliştirmek vs. Sanırım bu kadarı yoktur.

bencede yoktur

• @gariban ben varım. Cıkmış gibi enerji yayıp hazırlık yapıyorum 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban 6 haziran ile 1 ekim arasında 5 ay var. 1 ekimde mülakata girdin 6 ay daha vaktin var giriş için yani anlayacağın 10 - 11 ay varken neden şimdiden bu kadar stresin içine girelim. Dediklerin basit şeyler sen çocuk diyorsun en az 200.000 TL paran hazırmı ki dediğin olaylara başlayasın ondan dolayı boşver sen merak etme herkes para dedinde dediklerine daha sıra gelmesi çok zaman var

• ⭐⭐⭐⭐

@EmreGdk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bencede yoktur

kesinlikle vardır ya gözünü karartıp elbet bu sene kazanamazsam gelecek sene kazanırım tarzında düşünen mesela ben şuan ing alt yazılı friend i izliyorum ingilizce gelişsin diye geçen gün wordup uygulamasında kelime çalışırken kelimenin ingilizce manasını direk cevapladım ama türkçesi aklıma gelmedi 😃 dedim olacak bu iş çok güldüm sonra kendime 😃

• ⭐⭐

@ayvalik10 200.000 mi TL mi ben onu dolar sanıyordum TL ise kolay. şaka bir yana 1 yılda toplanacak para olmadığını bende biliyorum ne kadar olursa o kadar, elimizden geleni yapalım gerisi konsolosluk memuruna kalmış

• @gariban
    Birikim yapmak ve dil geliştirme haricinde ben de sanmıyorum...

• Bence çekilişte kazanan ve yeterli bütçesi olmayan arkadaşlar, kazandıklarını öğrendikleri an bankalarla aralarını iyi etmeye başlasınlar. Ne iş olursa olsun SSK yatırmaya başlasınlar. Gösterecek para bulursunuz bi şekilde ama oraya giderken birikmiş para yoksa en azından kredi çekebilmeli. Oraya gidince rahat rahat ödersiniz buradaki krediyi.

• Gayet mantıklı @Austintx

• @gariban şöyle söyleyim. kardeşim şu an 3000 dolar var. 6 haziranda çıkarsa bende para biriktirmeye başlıyorum. en azından 1,5 sene daha buradayız çıkarsa. böyle bir durumda ben de kenara bi 5-6 bin dolar koyabilirim. kardeşim zaten dolarla çalışıyor upwork sitesinden freelance olarak. o da 1,5 sene içinde bi 10 bin dolar daha koyar kenara. ondan borç alma şansım her daim var. maddiyat kısmını bu şekilde çözdüm.

diğer hazırlıklara gelince, ben oraya gidince uber eats, door dash ile başlayıp, daha sonra lyft, amazon flex yapmayı planlıyorum. buna yönelik soruları da burada da soruyorum ama ingilizcem sağlam olduğu için aynı zamanda sosyal medyada amerikalılara da soruyorum. new york city planlarımın arasında. yerel halkın daha iyi bileceği konuları direk amerikalılara sormayı tercih ediyorum. amerikalıların bilemeyeceği, direk göçmenleri ilgilendiren mevzuları ise buradaki ve oradaki türkiyelilere soruyorum. mesela en basitinden facebook'a new york city yazıp arama kısmında grupları seçip, orayla alakalı gruplara girip araştırıyorum. paylaşımlarını okuyorum, gündelik hayatı çözmeye çalışıyorum.

• örneklendireyim bunu hatta.. facebook'a "uber eats" ya da "doordash" yazdığınızda bir çok grup çıkıyor. bu gruplara girip new york city'de bu işi yapanları bulup onlara sormak daha mantıklı. çünkü amerika büyük bir yer. ve eyalet eyalet işlerin hem kazancı hem dikkat etmen gereken noktalar değişebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth şimdiden başla ozaman duaya numaram 25000 - 35000 arası olsun diye çünkü çok küçük gelirse ozaman planlar tutmayabilir ayrıca madem ki sağlam bir dilin var neden mesleğinle ilgili çalışmıyorsun da ingilizceni heba edeceğin işlerde çalışmayı düşünüyorsun

• @gariban Baştan söyliyeyim dilim sivridir, bunlari sormanızda bir anlam bulamadim ama yinede cevaplayayim rahat edin ve neler yapiyor insanlar öğrenin, bir daha pek fazla merak etmeyin bol miktarda hedefe ulaşmak için çalışın,
    Fiziki yapılanma : 3 kişilik bir aile için.

1. 30.000 usd hali hazirda iş içinde kullanilan
    2. Esyalari Tr gelince kullanırım ekmek istemez su istemez modu.
    3. Ufakliga 2 yildir yogun ingilizce eğitimi 5. Sinif (Devlet okulu özel değil)
    4. Yapacagim is burda da e-ticaret orda da e-ticaret (ayrica meslekler var ama yaş gecti artik)
    5. Gc cikma olasılığı çok düşük olduğu için, diğer vize türlerine hazırlık.
    6. ABD de şirket kurulum hazırlıkları
    7. NY / Long Island ta satin alinmis bir araç ve ayarlamalari yapilmis bir room. (Şu an orada bulunan arkadaşlarim vasitasi ile. Pandemi olmasa 12.05.20 de NY ta olacaktım)
    8. Sağlık ile ilgili tüm sorunlarımızı vakit ve imkan var iken burada halletmeye çalışmak. ( Bende Şeker ve Kalp rahatsızlıklari var, eş ve çocuğun diştir vs. Vs. dir halletmek)
      Daha da uzatmayayım. Hedefeniz gerçekten gitmek ise. Bu işi ben kafaya koydum hedef USA veya X bir yer diyor iseniz her durumda gitmenin hazırlığını yaparsınız. Yok sadece pasaportum da vardı, goygoy işte başvurdum bakalim ise, millet siz ne hazırladınız görelim demek, alay etmektir benim görüşümce ki herkez düşüncesini de söyleyebilir ama soru şeklinde ise bu söylem, her cevaba da alınmadan hazırlıklı olmalısınız. Ben 43 yaşındayım. 14 yaşımdan beri okur çalışırım, ailem varlıklı değildi yani. Ahir ömrümde 4 kez (Malum TR de ticaret yapıyorsun bıçak sırti. 3 ünde SIFIRI tüketip eksi bilmem kaçları da görerek battim 4. De sadece sifirladim) yinede yılmadım tekrar deniyorum, çocuk büyüyor ve bir çoğunuzla aynı kaygiları yaşayarak artik onun için hedefi o tarafa çevirdim. Evet geç kaldım belki ama içine düşülen girdaplardan çıkmak kolay olmuyor. Günün sonunda siz gerçekten gitmek istiyor musunuz ? ve bunun için ne hazırlık yaptınız ?

• @dreamworld Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkür ederim öncelikle, öğrenilen her bilgi çok değerlidir benim için. Zamanında ve hala bu konulara fazlasıyla kafa yormuş biri olarak belki kimisine göre az kimisine göre çok biliyorum bunları. Daha çok işin esprisindeydim orada 🙂
    Naçizane görüşüm ise dış minnak konusuna gelince her ülkenin kendi hariç etkileşimde olduğu ülke sayısı kadar dış mihrakı zaten vardır. Dış mihraklar zaten her ülke için her zaman olacak ve hiç bitmeyecek, bitmesi mümkün olmayan bir olgudur. Zaten dış mihrakların olmaması aslında bir sorun olduğunu gösterir, o zaman uluslararası ilişkilerde proxy devlet denen devlet türünden olmuşsunuz demektir. Önemli olan her zaman dış mihrakların bize verdiği zararı ne kadar engelleyebileceğimizdir. Bu da üretimle mümkün olur. Zaten siz de bahsetmişsiniz yüksek maliyetli ithalat ürünlerinden. Ülkenin ekonomisi ne kadar güçlü ise zaten bireysel alınan dövizlerin kurlara etkisi o kadar azalır, çünkü bu etki de alınan toplam dövizin rezervlere oranıyla şekillenir. Yani yine piyasada sahip olduğumuz(sizin de dediğiniz) piyasada bulunma miktarı ile alakalı. Merkez Bankasının elinde az bir miktar rezervin yanında yalnızca swap odaklı döviz kalması ve piyasadaki dövizin de birkaç elde bulunması zaten durumu açıklar nitelikte. Aslında konuşurken sıkıcı dursa da bence zevkli konular bunlar 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |