Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

50 bin dolar rakamına nerden ulaştın ibrahim?kaç kişilik bir aile için geçerli bu rakam?bana biraz yüksek geldi.ozaman çoğu arkadaş için hayal oldu abd desene..

Turgut abi kendi yekünüm için söyledim onu. Selda ev yok birikim yok demiş ya, ben de olanı kopanı herşeyi satsak 50 bin etmiyor dedim. Yoksa 50 bin şartı var manasında söylemedim. Rahat ol.

• Bana gc cikarsa paradan yana sikinti yok. 6 ay boyunca yuksek paralar gosteririm yeterki kazanayim)))). Amerikada ise baslayacagima dair sirket yazisida alirim yeterki kazanayim))))amerikaya uyum sorunuda yasamam 3.5 sene yasamistim zaten amerikada... yeterki kazanayim))))) kazanirsam bekle beni virginia ...yeterki kazanayim))))))

• @gizemb, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

yeni geri sayım hangi ildeyiz??? 🙂

Bugün geri sayımda memleketim (29) Gümüşhane'deyiz 🙂

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bana gc cikarsa paradan yana sikinti yok. 6 ay boyunca yuksek paralar gosteririm yeterki kazanayim)))). Amerikada ise baslayacagima dair sirket yazisida alirim yeterki kazanayim))))amerikaya uyum sorunuda yasamam 3.5 sene yasamistim zaten amerikada... yeterki kazanayim))))) kazanirsam bekle beni virginia ...yeterki kazanayim))))))

İnşallah kazanırsınız tecrübe çok önemli. Niye Virginia ?

• Selam millet bekleme odalarında çok zaman geçirdim geçmişte GC kazanamadım ama şuan Almanya'da yaşıyorum. Avrupa hakkında merak ettikleriniz olursa sorabilirsiniz. Herkese bol şans dilerim.

• İyi geceler diliyorum hepinize 🙂
    Çok umutsuz gördüm sizi, bence bu kadar umutsuz olmamalıyız muhtemelen gösterilecek 15 bin dolar herkes için sıkıntı olacak ülkemizde bugünün şartlarında bu para kolay ulaşılabilir bir miktar değil. Tabii ki gerçekçi olmak şart ama umudumuzu da kaybetmemek gerek bence. Ben gittikten sonra pek bir sorun olacağını sanmıyorum yaşam masraflarının. Daha doğrusu biliyorum, senelerce kalmamış olsam da az bir miktar parayla bir düzen oturtulabileceğini görecek kadar deneyimledim Amerikayı.
    Eğer biraz becerikliyseniz işsizlik sanıldığı kadar büyük bir problem olmuyor. Tabii bu büyük şehirlerde daha kolay, iş imkanı daha fazla, çeşitlilik inanılmaz fazla. Tabii ona göre yaşam masrafları da artıyor büyük şehirlerde. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki (bir veya iki kişi için konuşuyorum, 3-4 kişilik ailede işler değişir.) NYC gibi pahalı bir şehirde bile kolayca iş bulup çok da sıkıntı çekmeden, hiç demiyorum 🙂 çok sıkıntı çekmeden düzen kurulabiliyor.
    Bu yüzden umutsuz olmayalım derim.
    Atatürk'ün de dediği gibi, "umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır."

• ⭐⭐ Yasaklı

Atatürk bile kurtaramadı burayı böyle bir degeri bile degerlendiremedi ler. daha umutsuz ne olsun

• ⭐⭐ Yasaklı

@hsndmn neresi almanyanın. Vizede yokus yaptılarmı

• @Calibraturbo Baden Württemberg hocam vizede yokuş yaptılar Almanca çok soru soruldu ama affetmedim hepsini doğru cevapladım o yüzden bir bakıma da benim için kolay oldu.

• ⭐⭐ Yasaklı

Özelden konusaloımmı biraz Hasan istersen

• @TughanTug gerçeği söylemek gerekirse 15 bin dolar az bir rakam en azından california için, daha burada bir kredi geçmişiniz olmadığı için ev araba kiralarken hep teminat istiyorlar, hayatta pahalı, biz kira artı depozit ve araba kiralama peşinatı hepsi toplam 11 bin dolar verdik ev eşyalarına da 4 bin dolar gitti , yani böyle düşününce yetersiz kalıyor. Biliyorum dolar çok yüksek ne kadar biriktirebiliyorsanız biriktirin, Herkese kolaylıklar

• Ben gidecek kişi için 15 bin dolar, yanında gidecek her kişi için 5 bin dolar istiyorlar diye biliyorum.Biz 4 kişilik bir aileyiz 30 bin dolar gerekiyor.Mart başında 180 bin tl ederken şimdi 210 bin tl ediyor.Gideceklerin işi daha da zorlaştı.Allah yardım etsin.

• Herkese merhaba. Foruma yeni katildim. Sonuclarin ertelenmesi heyecanimi daha da arttirdi. Sizlerle birlikte heyecanla bekliyorum.

• @Tufan-Yaveroglu yasadim virginiada daha once

• @ibrahimasar evet bu laf doğrudur. 2016 yılında, 2.5 milyon tl'lik alacağımız olmasına rağmen, 60 bin tl' lik çekimiz yazılmıştı. Sonrasını allah kimsenin başına getirmesin , herkes dayanamaz.

• @Rhonster o anlamda banka soymak değil.. anladınız siz onu.🤣🤣🤣🤣

• dolar bey ne durumda 😃

• @delikadir54 Ne taraftaydin Virginia'da?

• @alpecino, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sgt-sergey Canada, Australia gibi bir sisteme geçilecek sanırım artık bunun hazırlıklarının yapıldığını düşünüyorum. Bu durumda sistem nasıl olur kaç puan baraj olur açıklandığında belli olacak.

Dil seviyesi + Eşin dil seviyesi
    Mezuniyet - > Us mezuniyet + puan
    Sponsor
    Meslek deneyime göre + puan
    Us'de göçe ihtiyaç duyulan yerlere az puan Us tamamına göç fazla puan gibi bir sürü şey olacaktır.

Lottery'den programa geçince ben de öyle bir şey düşündüm. Yani iş artık loto gibi değil program şeklinde belirli kriterler üzerinden yapılır bence.

• Dolar bey 7.09'a düşmüş. Yoksa batıyor mu? 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |