Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi oralara gelip akıllanmayanları bırakın,(onlar arsız zaten veya dolarlarının TR de yaptığı değere sevinen tipler) Türkiye de rezil rüsva bir şekilde yaşadığı halde rejimin tek bir hareketine söz söyletmeyen gerizekalılara ne demeli...esnafım dükkanım kapalı tek bir hibe şeklinde destek almadım ve bana verilen cevap ''e kredi çekimini kolaylaştırdık ya daha ne yapalım '' oluyor...beni durup dururken borçlandırıyor ve bunu marifet sayıyor kendine..bu krediyi bile faizli bir şekilde veriyor ki faizsiz de verse ben durup dururken hiç hesapta yokken yeni bir borç yükünün altına giriyorum..diyeceğim o ki durum çok vahim

• Bu yalan felaket senaryoları yazan insanların tek bir düşünceleri vardır. O da başkasına iftira atarak kendilerini (Hizmet ettiği makamları, partileri vs.) yüceltme istekleridir. Ama neyse ki matematik diye bir bilim dalı mevcut.
    Ülkeler arası yapılan ithalat ihracat rakamlarına bakarsak. Amerika'nın batması, ülkemiz için hatta dünyadaki birçok ülke için ne kadar kötü sonuçlar doğuracağını gösterir. Bunun için konunun uzmanı olmanıza gerek bile yok. Sadece Malatya'dan kayısı alımı bile kesilse Türkiye çok zor durumlarla karşı karşıya gelebilir. Demek istediğim şudur ki Amerika'ya gitmek istemesen bile batmaması için dua etmen gerekir. Keza avrupa birliğindeki ülkeler için de geçerli.

• Acaba 5 Mayıs'ta sonuçlar açıklanacak mı 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@drrocky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster vize almak gözünüzde neden bu kadar zor gözüküyor ki?
    vizeden kalacak yere, gittikten sonra da sürecinin devamı için sponsorluğa vs devam edecekmiş

bol şans diliyorum. vize almak zor değil gözümde.

• ⭐⭐ Yasaklı

şafak patlatsın biri. evimde 2 metre ötemde vürüs işsizlik bahçesizlik havasızlık parasızlık.Trampın şafak kitlemesi yüzünden önü arkayı dagitik durumdayim. cAMide oturup batıya küfredenler belanın belasını bulsun adamlar sözünün ehli, adamlara türkiyeden malzeme sattım ptt kapalı olmasına ragmen beni tanımamasına ragmen(referanslaarım var ama rahatca soyabilirim) parayı yolladı Herr xxx PTT acılınca yollayın teşekkur ederim diye mesaj attı. Bizm burda olsa mal verirsin ustune borclu cıkarsın....Bu ulkenin sürüm sürüm sürünmesini amerikadan almanyadan hernerdense gurcistan sirbistanda olur elimde viskim zevkle şevkle izlemek istiyorum. Evde korana cıktı 70 yasında anamı babamı beni test bile etmediler Ne yiyosun iciyosun soran yok 5 milyar cezayı goze alarak ekmek su almak zorunda bıraktılar.Buzluktan ekmek cıkarıp yedim Nefret ediyorum. Yok olun Parya olun

• ⭐⭐ Yasaklı

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

vizeden kalacak yere, gittikten sonra da sürecinin devamı için sponsorluğa vs devam edecekmiş

rostır sana verirler. Hani ben gereksiz deliymişim apaçiymişim ya abd kanada aktif 4 tane desüresi gecmis almanya vizesi var. Sana hayli hayli verirler. Statüsü yüksek bu forum üyelerinin. Benim gibisine bile verdiler düşün...Vermicem vermicem benim degilmi vermicem diyemezler yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 benim tanıdığım @ayvalik10 bu mesaja kükrerdi 🙂 şaka bi yana isviçre çakısı gibisin kardeşim her bilgi mevcut 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aayhann ramazan geldi

• @ayvalik10 harikasın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

rostır sana verirler. Hani ben gereksiz deliymişim apaçiymişim ya abd kanada aktif 4 tane desüresi gecmis almanya vizesi var. Sana hayli hayli verirler. Statüsü yüksek bu forum üyelerinin. Benim gibisine bile verdiler düşün...Vermicem vermicem benim degilmi vermicem diyemezler yani

kim dedi sana öyle ya ayıp etmiş öyle diyen kral.

• Sakin, son 35 İzmir plaka 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@aayhann ramazan geldi

Maşallah maşallah hocam

• Bırakın amerikayı kötülesinler, bizim işimize yarar.Greencard başvurusu azalır, gerçekten gitmek isteyenlerin önü açılır

• @semavi dün youtube da estirdin kadir hocam, 3 film birden izledik. Seviyoruz seni ,iyi adamsın

• ya arkadaşlar bir de kadir abinin (semavi) kanalını neden takip eden sayısı bu kadar az..kadir abinin kendisini az çok tanıyoruz abonelik sayısıyla adamın yakından uzaktan ilgilendiğini düşünmüyorum fakat onun kadarda abd hakkında bu kadar güzel bilgiler veren çok az kanal var..ben 3-4 yıldır bu hayalin peşinden koşuyorum ve bu yüzden youtube dan olsun instagram dan olsun çok fazla kişiyi takibe aldım ama açık ara can çolpan la beraber kadir abinin en üst sıralarda olması lazım..o kadar alakasız kanallar saçma ilgiler görüyor ki şaşkınım doğrusu...

• @aayhann amerikada et yeme videosu çekmediği icin az ve öz kişi tarafından takip ediliyor, o da bize ve kendisine yeter bence

• @önder-çalışkan her videonun sonunda da beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın demediği için böyle oluyor sanırım 🙂

• ABD kotu, ekonomisi batmis falan diye olumsuz yazanlara cok da itibar etmeyin.

Herseyden once bu salgin tum ulkeleri olumsuz sekilde etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Tum dunya ekonomilerinde bu yil bir miktar daralma bekleniyor (Turkiye haric, damat bakana gore Turkiye bu yil yani 2020 de 5% buyuyecekmis).

Tum bunlara ragmen ABD hala dunyadaki en buyuk ekonomiye sahip olan ulke. Bu kriz aninda bile su ana kadar $2.2 trillionluk yardim paketleri hazirladi ve hem bireylere hem isyerlerine hemde hastanelere ve saglik kuruluslarina karsiliksiz dagitti. Salginin gidisatina gore yeni yardim paketlerinin hazirlanma ihtimali bile var.

Yerel bazda, her eyalette bircok issizlik maaslari, yardim paketleri hergun dagitiliyor. Mesela burada, Delaware'de hergun 18 yas alti cocuklar icin 3 ogun yemek cikartan okullar var. Hergun degisik yerlerde hem aileler icin yiyecek kolileri dagitiliyor, hemde evcil hayvanlar icin yiyecek paketleri dagitiliyor. Bazi gida dagitim firmalari, degisik semtlere gelerek kilise bahcelerinde halka yiyecek paketleri dagitiyorlar. Ve bunlarin hepsi karsiliksiz yani bedava!

Benim calistigim isyeri hem federal hukumetten hemde eyaletten maddi fon aldi ve bir centine bile dokunmadan, valilikle ve yerel kurumlarla koordineli sekilde her gun baska bir bolgede halka bedava yiyecek kolileri dagitiyorlar. Tum bu fondaki giris/cikis yapan paralarin islemlerini benim isyerinden arkadaslarim yaptilar, hala da yapiyorlar.

Evlerde gonullu maske ureten kisiler var, gonullu erzak ve gida dagitiminda gorev alanlar var, sirf ayakta kalabilsinler, islerine devam edebilsinler diye, local restaurantlardan ihtiyaci olmadigi halde yiyecek siparis edenler ve hatta oralarda calisanlara gift card gonderenler bile var.

Yani daha yazacak cok sey vardir, bulundugunuz eyalette biraz arastirsaniz, ozellikle local bazda neler yapildigina dair cok seyler ogrenebilirsiniz.

• @aayhann aynen katılıyorum...
    kesinlikle Kadir bey @semavi çok daha fazla aboneyi hak ediyor..
    "uber/lytf fake taxi" yapmadığı için olabilir mi... 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |