Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün günlerden Mississippi. ⛵

Barbekü, deniz mahsülleri, az trafik ve düşük yaşam masrafları diyenlerin eyaleti. 🙂

50'den fazla üniversite barındıran ve Ermeni Soykırımı'nı tanımayan tek eyalet.

alt text

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ermeni Soykırımı'nı tanımayan tek eyalet.

"Ermeni Soykırımı'nı tanımayan tek eyalet."

acaba obur eyaletler neden tanıyor?

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Alex Hoşbulduk! 👋 hayat, iş güç, hem her gün hatırlayıp daha fazla heveslenmeyeyim diye ara vermiştim 🙂 Umarım siz de iyisinizdir ✌

İyiyim teşekkürler, heyecan dorukta beklemeye devam ⏰

• sonuç açıklanması cumartesiye denk geliyor özellikle hafta içi değil hafta sonunu bu konuyamı ayıracaklar acaba normalde çalışmıyorlar....

• allahtan july değil kötü espiri olucak ama klavyede iki hata olsydı katip kişide temmuza kalırdı açıklanması 😃 neyse bir ay daha bekleriz ne diyeyim mart geçmek bilmedi nisan 3 günde bitti bakalım mayısın gidişatı nasıl olucak.. umarım hızlıca geçer biter..

• bu gece gece aynı saatlerde elektriklerin kesilmeside beni kıllandırıyor hemen komplo teorileri 😃

• Biraz özel bir soru ama sormak istiyorum yine de. Diyelim ki kart çıktı aramızda son dolar kurlarından sonra 15 ile 20 bin dolar arasında istenen bankadaki rakamı göstermede an itibariyle zorlanmakta olan kişiler var mı? Ben kıyısındayım çünkü satacak arabam yok maalesef.

• @Final-Approach Bible belt denen bu eyaletlerde yaşanmaz. Zaten beyaz Amerikalı değilsen her türlü ırkçılığa urğrarsın. Aynı zamanda bu eyaletler ABD'nin en cahil ve en fakir eyaletleridir. Ülkemizden gidip oraya yerleşecek kimse yoktur bence. Sizin bulunduğunuz eyalette aslında çok iyi bir eyalet değil siz mutlusunuz sanırım yine de.

• @this-time89 vallahi bizde biriktiriyoruz işte 1-2 yıldır çıkarsa oraya çıkmazsa devam o konuda çok takılmıyorlardı eskidende şimdi durumlarne olur nekadar detaylı inceleme yapıyorlar bilmiyorum ama bu sene işler biraz daha sıkı..

• Bu arada Mahallemizde 4 Eczane olmasına rağmen 1 adet maske bulamıyorum yahu.. yok yok yok o kodlar boş duruyor kod gelse ne işe yarıyor maske yok.. Cimeri arasan açan yok ben yazılı şikayeti pek sevmiyorum geç aksiyon alıyorum diyede yinede 150 açmayınca mecbur yazdım... Ayrıca işsizlik içinde ben geçen ay almadın dışarı çıkmıyayım diye zaten bizim mahalledeki ptt açmıyordu merkezede gitmek istemedim o işsizlik yanıyormu??? kimsede aramadı beni getirelim falan... ÇIVDIVIYORUMMM az kaldı yaz gelse herşey bitse deniz kum sahil gc da geçtim of bir nefes alabilsek....

• ⭐⭐

@this-time89 Bible Belt Virginia'dan başlar alta kadar iner derler ama biz Virginia'da bir sıkıntı yaşamadık. Ayrıca çok fazla Türk ve yabancı var o bölgede.

• @arnblt Virginia kıyısından giriyor Bible belt'e tam sayılmaz yani. South Carolina, Georgia, Teenesee, Missisipi vb. komşu eyaletler sayılabilir bible belt için. Florida'da var gözüküyor teoride bible belt içinde ama sadece kuzey florida için geçerli bu durum. Güney florida'nın bible belt eyaletleriyle hiçbir alakası yok Miami çevresi vs. Tabi siz orada yaşayan biri olarak bu gözlemleri daha iyi yapmışsınızdır.

• Hocam bu ırkçılık ve beyaz Amerikalı konusunda birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle eyaletler kocaman bir ülke gibi. Bunların altında countyler ve şehirler var. Her bölge farklı olarak değerlendirilmeli.

Örneğin Virginia Norfolk sanayi ve liman sebebiyle çok fazla farklı eyaletten gelmiş insanlarla dolu, aynı zamanda askeri personeller var ama 20 mil ötede virginia beach tatil yeri ve sürekli sirkülasyon olan bir bölge. Yine Richmond 100 mil ötede tamamen farklı özellik gösterir.

Benzer şey Raleigh-Cary-Durham ile Outerbanks arasında da geçerlidir. Outerbanks'in herhangi bir şehrinde (duck, corolla, kitty hawk) kışın 100-1000 arasında nüfusu varken yazın 10 000 olur ve her hafta bu binlerce kişi değişir. Tatilciler sebebiyle yılın 6-7 ayı bu değişim olur.

Dolayısıyla bu eyalet göçmen için iyi bu eyalet göçmen için kötü demek sanırım doğru değildir.

• ⭐⭐

@this-time89 UPS den iş teklifi aldım. Nisan 13 de başlayacaktım ama sırf Kentucky diye içim içimi yiyordu. Sonra corona çıktı işi de yedi. Gelince ara diye resmi yazı gönderdiler ama ne yaparım bilmiyorum.

• @arnblt en iyisini yaptınız , dayım ve ailemin bir bölümü yıllarca amerikada yaşadı , bu tür hizmet sektröründe çalışacak iseniz , yani muhattabınız insanlar olacaksa , eyalet seçimi çok önemli

bu tür eyaletler çok ama çok yobaz , türk olduğunu anladıkları an başlarlar gözleri iye seni yemeğe , kimisi dalga geçer falan , yani kendini oraya ait hissetmessin ,

dayımın hep dediği birşey vardır , 80lerin sonunda oraaya gittiğinde ne kadar zenci latino varsa yardımcı olmuş , yemeğini paylaşmışlar , bu white dediğimiz beyazlar ise hep bir tepeden bakma hep bir aşşağalama durumu olmuş , ki nyc de bile bu olay varsa siz düşünün , kentucky yi yani

bu tür eyaletle ile abd lilerin kendisi bile dalga geçiyor , yani köylü falan diyorlar bildiğiniz

biz türklerlede neden böyle küçük eyaletlere gitmek istiyoruz anlamıyorum ki 😃

bir göçmen için herşeyin başlangıcı olacak 3 şehir var ,nyc la houston ,

ayrıca belirtmek isterim bu güney eyaletleri korona virüse isa adıyla bağırıp ülkeden kovacaklarını düşünen , sosyal mesefa nedir yha diyen bir tayfa

• ⭐⭐

@AgeGuns para fena değildi ama, aylık 6400$, full sağlık , 2 gün evden çalışma 🙂
    Hakkımıızda hayırlısı diyelim.

• ⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns para fena değildi ama, aylık 6400$, full sağlık , 2 gün evden çalışma 🙂

Ufak eyaletler, ufak şehirler, avrupa köyleri gibi düşünürsek, dışarıdan gelmiş biri tünel görüş ile oradakilerin fark etmediği ya da önemsemediği bir takım fırsatları işe dönüştürüp başarılı bir hayat dizayn edebilir. Büyük yerin ekmeği büyük olur diye bir atasözümüz var. Burada olumsuz bir mana içeriyor aslında. Yutamazsın, kaldıramazsın, zorlanırsın manasında. Ben Oregon gibi, North Carolina gibi, Colorado gibi eyaletleri daha başarıya açık ve daha yaşanası buluyorum. Houston ve ya San Diego'da yaşamayı, New York'ta gezmeyi hayal ediyorum ama bir göçmen için farklı, ufak eyaletleri deneyimlemek, gerçek Amerika ruhunu ve fırsatlarını yakalamak için ideal bir tercih bence.

• @arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@arnblt Hangi bölümde çalışacaktınız acaba? Maaşı gerçekten iyiymiş.

• ⭐⭐

@deagerz UPS te Oracle Developer olarak.

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@arnblt en iyisini yaptınız , dayım ve ailemin bir bölümü yıllarca amerikada yaşadı , bu tür hizmet sektröründe çalışacak iseniz , yani muhattabınız insanlar olacaksa , eyalet seçimi çok önemli

bu tür eyaletler çok ama çok yobaz , türk olduğunu anladıkları an başlarlar gözleri iye seni yemeğe , kimisi dalga geçer falan , yani kendini oraya ait hissetmessin ,

dayımın hep dediği birşey vardır , 80lerin sonunda oraaya gittiğinde ne kadar zenci latino varsa yardımcı olmuş , yemeğini paylaşmışlar , bu white dediğimiz beyazlar ise hep bir tepeden bakma hep bir aşşağalama durumu olmuş , ki nyc de bile bu olay varsa siz düşünün , kentucky yi yani

bu tür eyaletle ile abd lilerin kendisi bile dalga geçiyor , yani köylü falan diyorlar bildiğiniz

biz türklerlede neden böyle küçük eyaletlere gitmek istiyoruz anlamıyorum ki 😃

bir göçmen için herşeyin başlangıcı olacak 3 şehir var ,nyc la houston ,

ayrıca belirtmek isterim bu güney eyaletleri korona virüse isa adıyla bağırıp ülkeden kovacaklarını düşünen , sosyal mesefa nedir yha diyen bir tayfa

Kesinlikle yazdıklarınızın çoğuna katılmakla birlikte 2017'de Nyc de 3 farklı işte çalışmış biri olarak hiçbir şekilde ırkçılığa maruz kalmadığımı belirtmek isterim. Hep şehrin yerli halkıyla iç içe olan işlerdi, çok fazla insanla muhattap oldum. Brookyln'in neredeyse tüm sokaklarında dondurma satmaktan tutun Manhattan'da sosisli satmaya kadar 😃
    Şu kadarını söyleyebilirim ki özellikle Brookyln'de yaşayan (mid-high wealth için konuşuyorum) insanlar gerçekten çok anlayışlı beyaz veya siyahi olsun birkaç istisnai grup hariç neredeyse hepsi.
    Çok benimsediklerini ve kendilerindenmiş gibi davrandıklarını gördük biz hepimiz. Ayrıca Türkiye'ye çok fazla ilgi duyan da var aralarında. Diğer giden insanlar nasıl tecrübeler edinmiştir neler yaşamıştır bilmiyorum ama bizim tecrübelerimiz çok güzeldi. Nyc ve özelinde Brookyln'in bende yeri çok ayrıdır her zaman.
    İnşallah bu sene Green Card talihlisi olursam ilk giriş Nyc 🤲🏼 🙏🏼

Ayrıca bu yazdıklarımın tam tersi de Delaware için geçerli. Çok ırkçılar ve hoşgörü yok denecek kadar az, insanları bir garip gerçekten. Zaten kim orada neden yaşar bilmiyorum ama giderken iki kere düşünün derim. İlk gidişimde sokakta tabiri caizse fazlasıyla iri kıyım bir siyahi tarafından gasp edilmiştim, neyse ki üzerimde fazla bir şey yoktu. 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |