DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hadi yani çekiliş hikaye..

• @hadi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@maitredemusique DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bir haftadır neredeyse bütün YouTube videolarını izledim. Genel kanı şöyle: Greencard çıkan birinin Türkiye ve Amerika masrafları için minimum "10.000 $" paraya sahip olması gerektiği.(sokakta yatarsanız, günlerce aç kalırsanız ve ev değil oda kiralarsanız bu fiyat biraz daha aşağı oluyormuş) 😱😱😱 Ki bu para da an itibariyle "43.150 TL" yapıyor. Umarım herkes en az 30 bin üstü paraya sahiptir. Yoksa başvurular boşa gibi duruyor. 😒 😒 😒 (Benim fikrim bu çekilişin bedava yapılmaması çok önemli. Zira bedava olduğu için herkes başvuruyor bu paralara sahip olmayanlar haliyle gidemiyor ve gidebilecek olanlar da yanıyor.) 😕

Gecen hafta burada calistigim sirkete Richmond'da ki ekipten 2 Amerikali arkadas gelmisti. Onlara sormustum Green Card konusunu. Soyledikleri; Green Card'in daha cok hali hazirda ABD'de yasayan ama bir sekilde kacak duruma dusmus kisileri legalize etmek amaciyla kullanildigini soylediler. Ne kadar dogrudur bilmiyorum ancak Trump puan sistemine (point based) gecilmeli dediginde sanirim bir diger politikaci endise edilecek bir durum olmadigini Green Card kazananlarin buyuk oranda ABD'de yasadiklarini soylemisti cok iyi hatirliyorum. Yani kazananlar yine Turk, Rus, Mozambikli vesaire ama bu kisiler cogunlukla hali hazirda orada yasiyor. Insallah daha cok ABD disindan aliyorlardir. Hepinize bol sans yarin.

Öyle olduğunu sanmıyorum ya da her kazanan öyle değil ilk kez giden insanlar tanıdım

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Katılım ücretinin çekilişe katılışın rakamı konusunda herhangi bir etki yapmayacağını savunan arkadaşlar oldu geçmişte. Hatta bu yüzden tartışmalar yaşadık. Hepsi geride kaldı. Bu konu da bundan sonra herhangi birisi ile tekrar bir tartışma daha yapmayacağım. @vecihi arkadaşımın da dediği gibi eğer ücret değil $50, $10 dolar yapılsa bile ciddi bir düşüş olurdu. Gc firmalarına para yedirerek başvuru yaptıran çok fazla evet, ama Türk insanı beleşçiliği sevdiği için kendi başına 10 saat araştırıp başvuru yapan da çok fazla. Çıksa bile adamın oraya gidecek parası yok. Kimisi gitsem mi gitmesem mi diyor. Kimisi öylesine başvuru yapıyor. Olan yine bize oluyor. Her ihtimale karşı şunu da belirteyim. Bu çekilişe ücret koymak Amerikan yasalarına aykırı. Bu yüzden böyle birşey söz konusu değil. Hayırlı günler.

• @crazycells teşekkür

• @azeusa umarım sizin de sıranız gelir. Azerbaycan'a selamlar.

• bu seneki tek umudum, 3 ekim ile 10 ekim arasi yapilan basvurularin iptal olup, bir cok kisininde tekrar basvuru yapmadigini ummam. tabi baskasini uzuntusuyle sevinmekte iyi degil. sadece bu sene basvuru yapanlarin gecmis senelere oranla bence bir tik daha fazla sansi var.

• @emre-koç pasaport süresi uzatılmıyor artık yeni pasaport başvurusu yapıyorsunuz.eski pasaporttaki vizelerinizi süreleri bitene kadar kullanabiliyorsunuz.

• @gc_dream neden daha fazla şansları var?

• @korcanmir bazı kişiler ne yazıkki iptalden haberdar olamadı. Haberdar olup tekrar başvuru yapmaya üşenende bir çok kişi olmuştur. Kendi düşüncelerim.

• 25 saat 9 dakka

• @maitredemusique bencede bu konu çok önemli.. çoğu kimse şunu diyor " Eee bu parayı göstermek mecburi mi?" Arkadaş mecburi olmasa bile hadi sana dediler para göstermene gerek yok, oraya gidince ne yiyeceksin nerde kalacaksın?? Bu para orada sıfırdan başlayıp bir kaç ay kendini idame ettirmen için gerekli.. Sokakta yatmayacaksan eğer ki yatsan bile ne yiyip içeceksin?? Adamlar bu parayı kendileri için değil senin için istiyor aslında seni düşündükleri için..

• @ehehehe çox sağ ol kardeş. İnşallah yarın sənin xoş xəbərini eşidərik

• Para şart,greencard ı verip köprünün altına geç dilen diyecek halleri yok bence

• Ücretin yanında İngilizce B1 B2 seviyesine denk gelecek TOEFL veya IELTS sonuçları da istense şansımız yüksek oranda artar. Demokratlar tabii ki karşı çıkacaktır fakat Trump'tan böyle bir şey beklerim. Bence güzel olur. İngilizce bilmeden bir kişinin genel olarak ABD'ye uyum sağlaması mümkün değil.

• @azeusa nəticələr müəyyən olsun kifayətdir. gözləməkdən sıxıldıq.

• @captain DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

er ki yatsan bile ne yiyip içeceksin?? Adamlar bu parayı kendileri için değil senin için istiyor aslınd

Ahhhh ahhhh... Ne diyeyim ki işte. Türkiye'deki açlık sınırını göz önünde bulundurduğumda ha deyince 40 bin lira kim çıkarabilecek bu başvuranların arasından? Gidemeyecek olan bile bencillik yapıp başvurur bizim ülkede. Ama sorsan baş müslüman. Atalarımız ne güzel demiş en amiyane tabiriyle: "Ayranı yok içmeye, taht-ı revanla gider s*çmaya"

• @rastaman-vibration Bu konuda ne yazık ki sizlerle aynı fikirde değilim. İngilizce bilmeyen insanlar da çevresindeki kültür ile kültürlenme yaşayıp eni sonu o dile hakim olacaktır. Kimse oraya giden insanların "native" olmasını beklemiyor zaten. Hayallerini kurup, bu ülkede hak ettiği hiçbir şeyi yaşayamamış ve hala da yaşayamayan her temiz yürekli vatandaşımıza çıkmasını diliyorum. Umarım hayırlısı olur.

• @maitredemusique DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@captain DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

er ki yatsan bile ne yiyip içeceksin?? Adamlar bu parayı kendileri için değil senin için istiyor aslınd

Ahhhh ahhhh... Ne diyeyim ki işte. Türkiye'deki açlık sınırını göz önünde bulundurduğumda ha deyince 40 bin lira kim çıkarabilecek bu başvuranların arasından? Gidemeyecek olan bile bencillik yapıp başvurur bizim ülkede. Ama sorsan baş müslüman. Atalarımız ne güzel demiş en amiyane tabiriyle: "Ayranı yok içmeye, taht-ı revanla gider s*çmaya"

Bende onu anlamış değilim zaten gidecek durumun yok diploman yok yani şartları taşımıyorsun. Neyin peşindesin ki.. Ama kabahat onlarda değil ki. Bence GC ye başvuru aşamasında yetkililerin el atması lazım bu konuya ilk baştan sormalı diplomasını parasını vs. Şartları tutmayanların başvurusunu kabul etmemeli.. Bu şekilde gerçekten gitmek isteyen gitmeye hazır kişiler seçilir ce GC amacına ulaşmış olur bence .. Yada Başvuru ücretli olmalı en az 300 500 hatta 1000 dolar bence. Vardı tanıdıklardan çıkan diploması yok sahte lise diploması ile mülakata gidip ömür boyu ban yiyen Şimdi bu nedir Allasen 😞

Benzer Başlıklar

• 22394
  • 4
  • 30033
  • 22189
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

176

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.9k

| | | |