Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• GC işi de bizim ülke gündemi gibi oldu, 2 saat gözünü kapatıyorsun olaylar, olaylar 😃 Neyse şafak 39 😉

• Hawaii gömleğimi balkona asmış 5 mayısı bekliyordum ki ertelenmiş. Şaşılacak bir durum değildi zaten belli etmişlerdi. Çok da önemli bir şey değil. Bir ay sonra öğreniriz. Ama has not been selected yazısını görmemiş rahatlayamıyorum.

• 1 ay ertelemeyi duyunca ağlamak isteyenler burada mı 😃

• şafak 1 ay daha uzamış gibi hissettim 😃

• ⭐⭐

@Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

1 ay ertelemeyi duyunca ağlamak isteyenler burada mı 😃

Ben buradayım😭

• Sabah sabah aldığım ertelenme haberini hoş karşılamadı bünyem 😃 O değil de talihliler tamamen rastgele seçilmiyor muydu? Evrak teslim, mülakat tarihi vb gibi süreçlerin ertelenmesi tamam ama rastgele bir talihli listesi oluşturmanın ne gibi bir sıkıntısı olabilir bu süreçte? Cidden merak ediyorum.

• Niye budar ümitsizlik içindesiniz ki ya iptal olsaydı ne yapacaktınız

• Geri sayımda durum böyle oldu;

An itibariyle 39 gün, 8 saat, 45 dakika, 20 saniye kalmış.

• 2020 leri başına gelen olmuş eşeğin başına gelmedi

• @tuncayarat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido Askıya alacaklarını düşünmüyorum ben. Alacak olsalardı, öyle bir konu geçseydi direkt iptal ettiklerini açıklarlardı bence

Bu yapilan ertelemeyi de kimse beklemiyordu o yuzden bu ortamda hersey olabilir hazirlikli olmak lazim diye dusunuyorum.

• Şafak sayıyoruz da ben geçen sene 2 gün sonra girebilmiştim sisteme.ayni gün açabilen oldu mu ki?

• @texasyoga ben acabilmistim maalesef iki saat sonra falan😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Alex, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sayın yucisrusa cevabınızı çok garip ve yersiz buldum lütfen girip profilime bakın kaç tane mesaj atmışım da gereksiz trafik oluşturmuşum. Gereksiz mesaj trafiği yapmıyorum, yapılmasınıda sevmiyorum. Ciddi bir şekilde soru sordum ve samimi cevaplar bekliyorum. Samimi olmayacaksanız veya cevaplamak istemiyorsanız cevaplamazsınız olur biter. Ama siz böyle samimi olmayan gereksiz cevaplar verirseniz konu gerçekten gereksiz uzar gider. Soruma mantıklı cevabınız varsa rica edeyim cevaplayın yoksa geçin gitsin ... Kimseye rahatsızlık ve kırmak vermek istemiyorum. Hatam olduysa özür dilerim...

e ben gayet ciddi cevap verdim ve sebebi de bu ? niye başka cevaplar bekliyorsun ki ozaman ?

Ben size bir şey demedim ki sayın Rhonster siz üzerinize lütfen alınmayın. Cevabınız için ayrıca teşekkür ederim. Sonuç açıklanması 30 gün daha ötelenmişken konusu, sonuç açıklanmasının 6 ay sürme nedenleri ne olabilir olan benim sorumu yersiz bulanlara, rayting arttırmak için sorulmuş diyen arkadaşa söylüyorum. Ne sorayım ? cevabını Google'da saniyeler içinde bulabileceğim sorular mı sorayım, yada forumun arama motorundan yanıtı defalarca verilmiş sorular mı sorayım ? bu sorularımın cevaplarını zaten bahsettiğim kanallardan aldım. İnanın şu an bu konunun 751. sayfasındayız ve ben tüm yazılanları okudum ve okumaya devam ediyorum. Her gün, her hafta, her ay forumda yinelenen ve çok gereksiz sorulara böyle tepki verildiğini hatırlamıyorum ? Gerçekten şaştım kaldım, neyi yanlış yaptım ? Evet aynen bu soruma başka cevaplar bekliyorum ki soruyorum. Başka cevap varsa rica edeyim yoksa yapacak bir şey var, o da bu şekilde cevap vermemek 😉

üstüme alınmadım sadece hala aynı soruyu soruyorsunuz oysaki net bir şekilde cevapladım tekrar cevaplayayım eskiden posta yoluyla gönderilen postaların ellerine ulaşması değerlendirme vs vs hepsi 6 ay sürüyordu ve eskiden gelen bir alışkanlık amerika işleyen şeyi değiştirmeyi sevmez. bu sorununda cevabı belli google daki saniyelik sorular arasında bende onu anlatmaya çalışıyorum zaten.

Aslında sebep sadece bu değil. Arkadaşın sorusuna yorum yazarak cevaplayayım. Üzmeyin birbirinizi.

• @mexido Bence erteleme beklenen bir şeydi, böylesi bir salgında zaten erteleme vs olabilir mi diye düşünüldü. Birde 1 ekimdeki mülakat başlama tarihini etkilemeyeceğini söylemişler, bana kalırsa iptal etme gibi bir durum olmayacak

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar yok abi üzmek gibi bir amacım yok sorusunu cevapladım kaç kere ama ciddiye almadığını düşündüm 2. den sonra o kadar.

• ⭐⭐⭐⭐

Daha önce de sormuştum yine orayım. GC başvuru süresinin bitiminden sonuçların açıklanması arası yaklaşık 6 ay, acaba bu 6 ayda ne oluyor? neler yapıyorlar da 6 ay sonra sonuçlar açıklanıyor? sonuçta bu ülke an itibarı ile Marsa insan göndermek üzere olan bir bilgi ve teknolojiye sahip. Ne için bekliyoruz ? Sizin tahmininiz nedir arkadaşlar ?

Alex ciğim, sadece eskiden postayla yapılması değil, eskiden başvuran kişi sayısı günümüze göre çok çok az idi. Dolayısıyla internet ortamına geçilmesi süreyi azaltmak yerine iş yükünü her geçen yıl artırıyor. KCC de 3000 kişi çalışıyor diyelim. DV 2020 talihlileri 5 mayıs 2019 da açıklandı desek, kısa süre içinde DS260 lar doldurulup gönderiliyor. Sonra Case lere göre evrak talepleri başlıyor, gelen evrakların kontrolü ve işlenmesi, sıralanması, sisteme işlenmesi, igili konsolosluklarla bu bilgilerin paylaşılması vs hep bu aynı 3000 kişinin sırtındaki iş yükü. DV 2021 ciler başvurduktan 1 hafta sonra sonuçları açıklasalar, henüz DV 2020 lerin evraklarıyla uğraşmaları gerekirken DV2021 ciler DS 260 göndermeye başlayacak. Sonra henüz talep edilmeden evrak gönderenleri düşün. Evrakına yanlış case nosu yazanları yanlış dv yılı yazanları.. Şimdi bu adamların ekimde kasımda bir önceki senenin talihlilerinin iş yükü pick durumdayken bir sonraki senenin sabırsızlarının işlerini de bu garibanlara yüklemek olur mu?

Haa.. şimdi gelelim bu senenin ertelenmesine. 30 binden 55 bine tüm numaralar current oldu. Herkes evrak gönderip alacak. Kısıtlı bir zamanda bunlar işlenip ekime kadar vizelerinin yetişmesi lazım. Bu iş aynı 3000 kişinin üstünde. Bir de bunlara DV2021 in iş yükünü eklemeye gerek var mı? Bu erteleme o 3000 kişiye işlerini doğru bir şekilde tamamlamak için gereken zaman aralığını verecek. Her çekilişte 6 aylık sürenin sebebi bu iş yükünü dağıtmak. Çünkü her şey çekiliş sonucunu açıklamaktan ibaret değil.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Daha önce de sormuştum yine orayım. GC başvuru süresinin bitiminden sonuçların açıklanması arası yaklaşık 6 ay, acaba bu 6 ayda ne oluyor? neler yapıyorlar da 6 ay sonra sonuçlar açıklanıyor? sonuçta bu ülke an itibarı ile Marsa insan göndermek üzere olan bir bilgi ve teknolojiye sahip. Ne için bekliyoruz ? Sizin tahmininiz nedir arkadaşlar ?

Alex ciğim, sadece eskiden postayla yapılması değil, eskiden başvuran kişi sayısı günümüze göre çok çok az idi. Dolayısıyla internet ortamına geçilmesi süreyi azaltmak yerine iş yükünü her geçen yıl artırıyor. KCC de 3000 kişi çalışıyor diyelim. DV 2020 talihlileri 5 mayıs 2019 da açıklandı desek, kısa süre içinde DS260 lar doldurulup gönderiliyor. Sonra Case lere göre evrak talepleri başlıyor, gelen evrakların kontrolü ve işlenmesi, sıralanması, sisteme işlenmesi, igili konsolosluklarla bu bilgilerin paylaşılması vs hep bu aynı 3000 kişinin sırtındaki iş yükü. DV 2021 ciler başvurduktan 1 hafta sonra sonuçları açıklasalar, henüz DV 2020 lerin evraklarıyla uğraşmaları gerekirken DV2021 ciler DS 260 göndermeye başlayacak. Sonra henüz talep edilmeden evrak gönderenleri düşün. Evrakına yanlış case nosu yazanları yanlış dv yılı yazanları.. Şimdi bu adamların ekimde kasımda bir önceki senenin talihlilerinin iş yükü pick durumdayken bir sonraki senenin sabırsızlarının işlerini de bu garibanlara yüklemek olur mu?

Haa.. şimdi gelelim bu senenin ertelenmesine. 30 binden 55 bine tüm numaralar current oldu. Herkes evrak gönderip alacak. Kısıtlı bir zamanda bunlar işlenip ekime kadar vizelerinin yetişmesi lazım. Bu iş aynı 3000 kişinin üstünde. Bir de bunlara DV2021 in iş yükünü eklemeye gerek var mı? Bu erteleme o 3000 kişiye işlerini doğru bir şekilde tamamlamak için gereken zaman aralığını verecek. Her çekilişte 6 aylık sürenin sebebi bu iş yükünü dağıtmak. Çünkü her şey çekiliş sonucunu açıklamaktan ibaret değil.

bunu da yazmıştım ama senin ki kadar detaylı değil 😃

• ⭐⭐

@Rhonster postayla da olduğu zamanlarda farklı işlemler mi vardı? Aynı şeyler gene aynı sayıda kişi için yetişmiyor muydu? Hemde posta varış süresi göz önünde bulundurarak

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster postayla da olduğu zamanlarda farklı işlemler mi vardı? Aynı şeyler gene aynı sayıda kişi için yetişmiyor muydu? Hemde posta varış süresi göz önünde bulundurarak

yukarı ibrahim abinin dediği gibi postanın gelmesi işlenmesi vs vs sonuçların açıklanması aşağı yukarı bu kadar sürüyordu.

• Ben uzatılmasını gayet doğal karşıladım,o kadar da af vah etmedim de umarım herşey yoluna girer.Mantıklı bir karar olmuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |