Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Maryland ya da Marilend, ABD'nin eyâletlerinden birisidir. Chesapeake Körfezinin kuzeydoğusundadır. Doğusunda Delaware ve Atlas Okyanusu güneyinde Virjinya, kuzeyinde Pensilvanya vardır. Washington şehri Maryland'ın güneybatısında Potomac Nehri'nin kuzeyinde Virjinya sınırı üzerindedir.

Başkent'e yakınlığından dolayı, NASA'nın Hesap Merkezi, Ulusal Güvenlik Dairesi ve ABD Deniz Harp Okulu gibi birçok devlet kurumuna sahiplik eder.

Demografi

2012 itibarıyla Maryland'in tahmini nüfusu 5,884,563'tür. Kilometre başına düşen insan sayısı 230'dur.

alt text

Bayrağı :

alt text

Kaynak: Wikipedia

• maryland bölgesi hakkında bilgisi olan var mı? iş yaşam vs?

• Çok uzun süredir forumda hemen hemen her konuyu okudum fakat benim geldiğim eyalete gelen bir arkadaşa rastlamadım.

Ben şu an Columbia da yaşıyorum. İlk izlenimlerim olumlu, düzgün. Kuralları olan ve uygulanan bir şehir.

Henüz geleli 2 hafta oldu ssn ehliyet vs koşturuyorum.

Şimdiden ilginize teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Annapolis düşünüyorum avrupai havasından midir nedir çok cazip geliyor acaba orasıyla ilgili deneyimi olan arkadaslar var midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

video da seyrettim belki bilmiyorsunuz diye paylaşmak istedim. Simit almak için

Virginia da yaşayanlar için:
    Fairfax Bakery
    11211 Lee Hwy J, Fairfax, VA 22030
    (703) 277-9999
    https://goo.gl/maps/VXceEHpRYBEzgLvh8

Maryland’de yaşayanlar için:

Diyanet Center of America
    9610 Good Luck Rd, Lanham, MD 20706
    (301) 459-9589
    https://goo.gl/maps/Y9wrjo873o7swVgX8

• @ckanak merhaba Maryland de veya oraya yakın mısınız?

• @somebody kısa bir süre yaşadım, Virginia ya taşındım, şu an Türkiye deyim ..

• @ckanak ok

• Maryland de yaşayan arkadaşlar varsa yazabilir mi?

• Merhaba arkadaslar, ben de 17 mart 2020'den itibaren Columbia, Maryland'de yasamaya basladim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufihsan merhaba,
    sanırım 3 ayınız dolmak üzere. deneyimleriniz nasıldır diye merak etmekteyiz.
    olumlu, olumsuz taraflarını paylaşırsanız çok memnun olurum / oluruz.
    sağlıklı günler

• @yusufihsan merhaba, bende Greenbelt deyim. İş arıyorum. Siz iş konusunu halledebildiniz mi?

• Merhaba ben de L vizesi ile sürecim onaylanırsa Maryland eyaletine gideğim, Türkler genelde pek tercih etmiyor mu? Kimse yok mu? ☺
    Neyse gidersem izlenimlerimi bol bol paylaşırım sizlerle...

• Maryland da 2.5 sene oldu, gelmek isteyenlere önerim gelmeyin. Sanırım east-cost daki en sıkıcı -biraz da ırkçı- yer burası. Üstüne birde pahalı, Washington DC ye yakın olmasının dışında zerre özelliği yok, oturacak Cafe arasan yok, sosyal hayat yok, yemek çok sınırlı. Dediğim gibi ille de gelecekseniz, sakın Baltimore tarafına gitmeyin, DC ye yakın olsun..Tamamen iş için buradayım.

• Merhaba siz Maryland'in neresindesiniz?

• Bende gelecem buraya, kimse önermiyor anlamadım...Gitmeden soğudum Mayland'dan..

• @praxi Beltsville. Siz?

• Bende Maryland, Columbia düşünüyorum, tanıdığım orada yasıyor aksi durum olmazsa buraya gideceğim.
    Burada yasayan arkadaslarin güncel düşüncelerini, fikirlerini merak ediyorum.

• @somebody calisacagim firma Havre de Grace'de. Pensilvanya'ya yakın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |