Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@fatihtfkc, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Tüm numaraların Current olması tam olarak ne anlama geliyor şöyle cahile anlatırmış gibi açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim 🤗

Herkes evrağını göndersin. Gelen gelsin kalan kalsın demek.

• Bu ileti silindi!

• @fatihtfkc, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Tüm numaraların Current olması tam olarak ne anlama geliyor şöyle cahile anlatırmış gibi açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim 🤗

Anlamı tam olarak şu.
    Eğer çekilişi kazananlardan bir isen biri case number'ın oluyor.
    Bu case number ların her ay bir kısmı aktif oluyor.
    Örn verecek olursak benim case number 21xxx lerde diyelim. İlk açıklanan visa bullettin 5000, diğer ay 13000, diğer ay 22xxx olduğunda benim 21xxx li numaram aktif olmuş oluyor. Yani benim için süreç başlıyor ☺️ Eğer yıl içerisinde numaram aktif olmazsa vizeyi alamıyorum. Çünkü kota dolmuş oluyor. Current demekte bütün numaralar aktif olmuş demek ☺

• @Oradaki çok teşekkür ederim ☺

• Şaka maka çok az kaldı.

Ben totem olsun diye bu başvurumda fotoğrafımı ilk defa kendim evde çekip öyle başvurdum.

İlk başvurumda büyük heyecanla stüdyoya gidip özel fotoğraf çektirmiştim. 😂

• DV2021 içinde çok önemli bir gelişme bu; başvuran sayısının azalması ve +5.000 kotanın eklenmesi ve bugün ki current olayı. Bakalım hiç olmadığı kadar yakın oluyor GC bu sene. Belki 55k'dan da fazla alım olabilir dv 2021 için. Hakkımızda hayırlısı

• Günaydın , hayırlı ramazanlar cümleten . DV2021 başvurularında sizce daha fazla green card verirler mi ? Çoğu problemi görmezden gelirler mi sizce ? Eğitim durumunu , lise konusunu yani , iş konusunu falan tolerans tanırlar mı sizce ?

• Bu konuda bir şey diyemem; ben istatistiksel olarak değerlendirdim. Yoksa eğitim ve iş durumu konusunda bir esneklik sağlayacaklarını düşünmüyorum.

• ⭐⭐

10dan geriye sayanlar

• @rasul1995, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido valla hocam beni kessinler, öldürsünler yine de bu Amerika'ya gitme davasından vazgeçmem 😃 bir şekilde olacak. eninde sonunda, hastalık bilmem ne falan engellemez ki zaten Türkiye'de hastalık yokken neydik ki hastalık varken bir şey oldu? Hiçbir şey değişmedi yani. Halk yine aynı halk. Kültür yine aynı kültür. Fakirlik yine aynı fakirlik. Ben o Amerika'ya gi-de-cem ya. bu kadar basit yaa. Hastalıkmış, trumpmuş, yok arkadaş ya. Yok yani. tınlamam. 😃

Oyle de iste elimizden gelen birsey olmayinca mecburen engeli asamiyoruz ne yazikki. Green card da elimizde olan bir durum degil malesef. Tamamen sans. Temennimiz bu yil kazanmamiz bekleyip gorecegiz.

• Şaka maka 9-10 gün birşey kalmış gerçekten 😳😳😳 tabi ertelemezlerse 🥴
    Bu virüs yüzünden bu kez gerçekten nasıl geçtiğini anlamadım son ayların, inşallah sonuçların açıklanması da ertelenmez de öğreniriz sonucu biran önce, zaten ertelenmesine gerek de yok aslında, elektronik ortamda yapılan işlemler, e fiziki süreç de ekimde başlayacak, trump o zamanlara kadar normal çalışma düzenine çoktan geçer(göçmen takıntısını saymıyorum), adam avrupa yakasındaki derginin patronu gibi sürekli “çalışalım arkadaşlar, çalışalım” modunda, zaten. İnşallah 2020lerin current olması da iyiye işarettir, 2 ay sonra hızlıca işlemleri tamamlaya başlayıp vizelerini alır isteyen herkes..

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller inşallah 5 Mayısta forumdan bolca güzel sevinç yazıları göreceğiz

İnşallah

• Twitterdaki olay yanlış dimi?

5 mayısta açıklanıyor yani...
    Sonradan takip edemediğim birşey oldu mu acaba?

• Artık son günler erteleme olmazsa inşallah olmaz bu senede forum ahalisi olarak bekleyen herkes kazanısın yani pik yapalım

• @Mrbye Evet https://dvprogram.state.gov/ sitesinde hala 5 mayıs olarak gözüküyor. Burada değişmediği sürece herhangi bir erteleme söz konusu değildir

• @thestars +5000 kota bilgisine nerden ulaştınız, doğruluğu var mı?

• Şöyle bi çılgınlık yapıp başvuran herkesi alsalar bu sene göçmenler Amerika'yı kalkındırabiliyor diye. 😂😂😂

• @this-time89 yok tabi böyle bir şey ama bu insanlar 1 senedir bu haberi bekliyorlar, hiç olmamasından iyidir

• @Final-Approach Bence daha da artacak önümüzdeki yıllarda. Sadece göçmenlerin değil Amerikalıların da taşınmak, yeni bir başlangıç yapmak için değerlendirdiği bi şehir oldu. Bakalım biz gidene kadar daha da prim yapmaz umarım 🙂

• Son 10 gün artık. Sık sık gizlice bir şey yazmadan okuyor olsam da buraları bugün yazayım dedim. Umarım ertelenmez ya da iptal edilmez bana çıksa da çıkmasa da ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |