Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu yıl 2021 e basvuranların gecen yıla göre şansları en az 3-4 kat daha fazla. Tabiki de pasaport şartından dolayı. Mesela geçen yıl 300 bin kişi basvurduysa,bu yıl maksimum 70-80bin basvuru olmustur. Umarım en çok isteyenlere,fırsatı degerlendirecek olanlara cıkar

• @Erkangeziyor şimdi durum şöyle.ülke kotamız max %7 imiş.Anladığım kadarıyla ne kadar çok müracat o kadar çok kazanan demekmiş.bende ilk duyduğumda tuhaf gelmişti ama öyleymiş.

• @Erkangeziyor Aynen ben de öyle düşünüyorum. İnşallah en çok gitmek isteyenlere çıkar.

• @clourpoint bu bilgiyi nerden teyit ettiniz. Bana çok saçma geldi

• @tuncayarat
    Haberin kaynağını teyit edip iletiye eklemeden paylaşım yapmanız yanlış.

• @fifadan forumda yazılan bir bilgi.yanlız o ülke kotamız doğru %7 en fazla rakam.forum yöneticilerinden daha doğru bilgiyi alabilirsiniz.

• @clourpoint bana saçma gelen ülke kotası değil. Başvuru fazla oldukça şansınızın artıyor olması hiç makul gelmedi

• @clourpoint abi benimde araştırmalarıma göre ne kadar çok başvuru o kadar şans artıyor . yani başvuru sayısı düştükçe gidecek kişi o kadar azalıyor ..

• Burada bahsedilen 55000 adet toplam vizenin en fazla %7'si bir ülkeye verilebilir. Geçen seneye kadar bu sayı 50 000'di. İçinde Nikaragua ve birkaç ülkenin de olduğu 5000 kişilik bir kontenjan DV2020'ye kadar ayrı idi. Bu sene o kontenjanı da DV çekilişine dahil ettiler.
    Bu da demek oluyor ki, bir ülkeden en fazla talihli sayısı 55,000 x %7 = 3850 adet olabilir. Geçen sene bu rakam 3500 idi.
    Ama çekilişte Türkiye'ye 500 vize de çıkabilir. 3500 de. Tek kriter 3850 üst sınırından fazla çıkmaması gerekliliğidir.

• @Ryback Merhaba önncelikle cevabınız için teşekkür ederim o halde bana çıkarsa zaten her ikimiz içinde sorun yok fakat ona çıkarsa ve yinede evlenirsek büyük ihtimal vize verilmez.

Peki (forumda yeniyim ondan ) tecrübelerinize ve burada okuduklarınıza istinaden velev ki ona çıktı ABD'de işveren olmak istediğimizi Maddi ve iş tecrübelerimiz ile kanıtlarsak olmaz mı (yazılım ve web ajansı )

yani burada ki amacım ona çıkması durumuda (B Planı) elimizi daha çok nasıl güçlendirebilirim?

• @cthax, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ryback Merhaba önncelikle cevabınız için teşekkür ederim o halde bana çıkarsa zaten her ikimiz içinde sorun yok fakat ona çıkarsa ve yinede evlenirsek büyük ihtimal vize verilmez.

Peki (forumda yeniyim ondan ) tecrübelerinize ve burada okuduklarınıza istinaden velev ki ona çıktı ABD'de işveren olmak istediğimizi Maddi ve iş tecrübelerimiz ile kanıtlarsak olmaz mı (yazılım ve web ajansı )

yani burada ki amacım ona çıkması durumuda (B Planı) elimizi daha çok nasıl güçlendirebilirim?

Once bu kura sonucunda gocmen vize almak icin gerekli olan minimum sartlari sagliyor olmalisiniz. Minimum sartlar arasinda lise mezunu olmak veya bazi meslek gruplarinda is tecrubesi sarti var. Isveren olmak icin alabileceginiz yatirimci vizeleri var, belki onlarida inceleyebilirsiniz ayrica cekilise alternative olarak.

• @cthax sayın @Ryback haklı, gerekli şartları sağlamadıktan sonra (en az lise mezuniyeti veya listede 7 veya üzeri puanı olan iş kollarından birinde son 5 yılın 2 yılını çalışarak geçirmek) iş tecrübeniz, maddi yeterliliğiniz gibi özelliklerinizin hiçbir önemi yok malesef, yani ortada elinizi güçlendirmek isteyeceğiniz bir durum da olmayacak.

• @dmr tamam

• @aysegul yok ben şartları zaten sağlıyorum ama asıl talihli eşim olursa diye danışmıştım tekrar teşekkürler

• @cthax biliyorum eşinizin talihli olması ihtimali için sormuştunuz, ben de onu cevaplamaya çalıştım. Rica ederim, hakkınızda hayırlısı.

• Neredeyse bu ayı da yarıladık. Heyecan dorukta.

alt text

• Bu ileti silindi!

• @rasul1995 anlıyorum seni. ama bu ısım konusunda sıkıntı cıkmaz yanı taktıgın seye bak amerika özgür bir ülke hicbirşey olmaz o kadar arap gidiyorken bizemi garezleri. inşallah cıkar grren sana.

• @rasul1995 üşenmeden bazen gülerek,bazen kafamı aşağı yukarı yapıp hak verek okudum.Bazılarına tercüman oldun.Bazen öyle doğum yerin kaderin oluyor,bazen fırsatlar kapına dizlirken gözlerin kapanıyor kestiremiyor insan işte.Umarım dileklerin gerçekleşir.Umudunu kaybetme herşey gönlünce olsun.

• Bazen bende işgillenmiyor değilim hani Greencard diyorum şans işi ama bazen de diyorum ki bir dolap dönüyor galiba:)Bu konu forumda bazen dile geldi,konuşuldu kesin kanı olarak çekiliş bilgisayardan yapılıyora vardı.Bende öyle düşünüyorum ama bazende kıllanıyorum gerçekten birşeyler oluyor diyorum yani:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |