Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar 5k 10 k hesabı yapmayın.bakın girin amerikan araç sitelerine 10k dan aşağısına tamirci değilsen binilecek araba yok.3 kişilik bir aile için ilk bir kaç ay çalışamayacağınızı düşünerek en az 20k o da minümum rakam lazım diye düşünüyorum.şu an amerika işsizlik oranlarında artış var iş bulma riskini göze alarak 25 k olarak görüyorum.para konusunda küçük düşünmeyin diyorum artık.zamanında küçük rakamlara gidenler olmuştur.şu an o rakamlarla konsolosluktan ret alınacağı kesin gibi göxüküyor.ha ben 10k ya ailemle giderim yaşarım derseniz buyrun gidin.çok sıkıntı çekersiniz benden söylemesi

• Amerika mart ayı işsizlik oranını açıkladı.

Şubatta % 3.5 iken martta corona etkisiyle işsizlik oranı % 4.4'e yükseldi.

unemprate.png

Yalnız bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. Ayrıntılı raporda eğitim seviyelerine göre işsizlik verileri de paylaşılmış.

Lise Diploması olmayanlarda işsizlik oranı 2020 Martta % 8.1 iken,

Bachelor's Degree yani üniversite mezunlarında 2020 Marttaki işsizlik % 2.4

Burda da eğitimin önemi ortaya çıkıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar sadece fikir ayrimi yasadiginiz icin ya da bir konuda anlasamadiniz diye iletileri eksilemeyin lutfen. Eksileme butonunun bu sekilde kullanilmasi yasak.

• @Final-Approach uzmanlar yol sonu rakamlarının 32% ye kadar çıkabileceğini söylüyorlar. Bu da neredeyse 3 te 1 demek.inşallah dolar artarken bu oran artmaz.

• ⭐⭐

@crazycells Bu yüzden eksilemedim. Bir yorumunda benim adımı yazabilecekken adamın biri diyerek yazdığım yorumun işine gelen kısmını cimbizlamis ve benimle aynı şeyleri söylediği halde sanki ben yanlış bir şey söylemişim gibi etik olmayan bir şekilde çarpıtma yapmıştır. Ikincisi Ayşegül hanım ile olan diyalogunda yine etik olmayan bir edebî sanat kullanmış ama inkar etmiştir. Kendisini bende tanımam ve tanımak da istemem zaten. Görüşleriyle ayrı düştüğüm için değil sahsimiza olan tavır ve üslubunu etik ve saygı ve nezaket dairesi icinde bulmadığım için ekşi verdim.
    Yoksa yazdıklarımız bütüncül olarak okunursa beyefendinin zaten benim söylediklerimi teyit eder şekilde düşünce beyanı var. Ama hem öyle hem böyle davrandığı için kendisiyle çelişen ve şahsımiza saygısızlığa varan tavırlarından dolayı eksi verdim.

• ⭐⭐

Bunlarla birlikte ben beni eksileyenleri göremiyorum. Arkadaşımız nasil görebiliyor acaba? Benim profil ayarlarımda bir problem mi var? Varsa bende eksi verenleri görmek isterim.

• ⭐⭐

@Eren98, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yahu arkadaşlar, 2 tarafta haklı diyoruz. 6-7 bin gösterip giden de var (bizzat tanıyorum 2 yıl oldu), 15 bin dolar gösterip giden de. Kaldı ki şuan ki tabloda para bile kurtarmayabilir sizi, ne olacağı belli değil çünkü. Virüs dünyayı resmen felç etti. Niye birbirinizi yalanlama derdine giriyorsunuz? Amaç nedir hakikaten anlayamıyorum. Tabiki düşük miktarda vize alma şansınız azalabilir. Bir bir daha iki. Bu kadar basit.

Gerçekleri görmeniz gerekiyor. Bu kartın çıkma ihtimali çok çok düşük. Bununla yatıp kalkmak anlamsız. Hepimiz şansımızı deniyoruz. Bunları düşünmeniz için çok erken. Siz hele o %0,5'lik kesime bi girin. Bunları düşünmek için, Amerika'da neler yapacağınıza karar vermek için çok vaktiniz olacak. Özellikle arkadaşın biri öyle bir yazmış ki, çekilişi başvuran herkes kazanacakmış gibi "5 bin dolar ile mülakat gidin, umarım konsolosluk kabul eder" vs. , tek dert paraymış gibi bunları konuşmak anlamsız. Gereksiz umutlanmayın, malesef üzülürsünüz. Şuan bekleme sürecindeyiz. Kart size çıkarsa bunları diğer talihli arkadaşlar ile konuşabilir, tartışabilirsiniz. Şuan ki tartışma çok anlamsız.

@crazycells Burada benim yorumumu bütüncül olarak ele almamış ve cımbızlama yöntemiyle çarpıtma yapmıştır. Ayrica benimle aynı düşüncede paralel yorum yaptığı halde olayı provake edip beni karalamıştır.

• Arkadaşım ne uğraştın ya. Çocuk gibi bütün mesajları tek tek eksilemekle ben uğraşmadım. Eğer orda ters birşey varsa yorumda belirtin, herkes yanlışı görsün. Ortak uzlaşmaya varalim. Böyle şeylere gerek varmı? @crazycells tartışma çıkmasın diye uyarıda bulunuyor, 3 post cevap veriyorsunuz. Yok provoke yok karalama bunlar nasıl uslub nasil suçlamalar boyle. Alt tarafı bir konuda farklı düşündük. Sırf sizinle tartışmamak için sizi engellemiştim, eksilediginiz icin engeli kaldırıp sebebini sordum. Bu nasil bir ruh hali boyle?

• ⭐⭐

Bir insana saygilarimi sunduğum, iyi dileklerde bulunduğum mesajı ve diğerlerini üşenmeden neden eksilediniz çok merak ediyorum. Bu nefret niye? Sizi tanımam etmem. Herkes görüşünü açıklıyor. Çok boş işler bunlar. Insanlar size saygıyla yaklasiyorsa sizde saygıyla karşılık verin. @Drywall

Eksi butonunun gereksiz kullanımı yasak diye biliyorum. Sayın @crazycells açıklama yapacaktır.

O insan da biz de yazılanların ne manaya geldiğini, arka planındaki mimikleri anlayacak yaşta ve tecrubedeyiz. Siz bence bunun farkinda degilsiniz.

• ⭐⭐

Arkadaşım ne uğraştın ya. Çocuk gibi bütün mesajları tek tek eksilemekle ben uğraşmadım. Eğer orda ters birşey varsa yorumda belirt, herkes yanlışını görsün. Ortak uzlaşmaya varalim. Böyle şeylere gerek varmı? @crazycells tartışma çıkmasın diye uyarıda bulunuyor, 3 post cevap veriyorsun. Yok provoke yok karalama bunlar nasıl uslub nasil suçlamalar boyle. Alt tarafı bir konuda farklı düşündük. Sırf sizinle tartışmamak için sizi engellemiştim, eksilediginiz icin engeli kaldırıp soru sordum. Bu nasil bir ruh hali boyle?

Siz @crazycells e şikayet ettiğinizi ve meseleyi uzattiginizi unutuyorsunuz galiba?
    Ayrıca eksi vermek veya artı vermek te bir yorumlama ve cevap eylemidir. Bakım beni engellemişsiniz. Oysaki ben sizi engellemedim. Kimin meseleyi uzattığı ve kimin ruh hali nasil belli oluyor.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşım ne uğraştın ya. Çocuk gibi bütün mesajları tek tek eksilemekle ben uğraşmadım. Eğer orda ters birşey varsa yorumda belirt, herkes yanlışını görsün. Ortak uzlaşmaya varalim. Böyle şeylere gerek varmı? @crazycells tartışma çıkmasın diye uyarıda bulunuyor, 3 post cevap veriyorsun. Yok provoke yok karalama bunlar nasıl uslub nasil suçlamalar boyle. Alt tarafı bir konuda farklı düşündük. Sırf sizinle tartışmamak için sizi engellemiştim, eksilediginiz icin engeli kaldırıp soru sordum. Bu nasil bir ruh hali boyle?

Siz @crazycells e şikayet ettiğinizi ve meseleyi uzattiginizi unutuyorsunuz galiba?
    Ayrıca eksi vermek veya artı vermek te bir yorumlama ve cevap eylemidir. Bakım beni engellemişsiniz. Oysaki ben sizi engellemedim. Kimin meseleyi uzattığı ve kimin ruh hali nasil belli oluyor.

Ben sizi sırf sizinle boyle gereksiz tartışmaya girmemek icin engellemiştim.Sonrasında mesajlarımı seri eksilemeye başladığınızı görünce engelinizi kaldırdım, sebebini sordum. Sayın @crazycells gereksiz bir şekilde eksilediginiz icin müdahale etmesini istedigim icin etiketledim. Yukarıda da uyarısını yapmış zaten. Lütfen bu konuyu daha fazla uzatmayalim. Belli ki ikimizde de birbirimizi rahatsız ettiğimiz uslup sorunlarımız olmuş. Bunu kabul edelim. Ben sizin mesajlarınızı görmemek adına daha once yaptığım gibi tekrar engelleyeceğim. Sizde beni engellerseniz sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben sizi sırf sizinle boyle gereksiz tartışmaya girmemek icin engellemiştim.Sonrasında mesajlarımı seri eksilemeye başladığınızı görünce engelinizi kaldırdım, sebebini sordum. Sayın @crazycells gereksiz bir şekilde eksilediginiz icin müdahale etmesini istedigim icin etiketledim. Yukarıda da uyarısını yapmış zaten. Lütfen bu konuyu daha fazla uzatmayalim. Belli ki ikimizde de birbirimizi rahatsız ettiğimiz uslup sorunlarımız olmuş. Bunu kabul edelim. Ben sizin mesajlarınızı görmemek adına daha once yaptığım gibi tekrar engelleyeceğim. Sizde beni engellerseniz sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

Tamam. Ben sizi engellemeyeceğim ama. Benim kapim herkese açık. Neticede sanal bir ortamdayız. Alanen hakaret veya küfür olmadıkça kimseyi engellemem.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Tamam. Ben sizi engellemeyeceğim ama. Benim kapim herkese açık. Neticede sanal bir ortamdayız. Alanen hakaret veya küfür olmadıkça kimseyi engellemem.

Hocam yaklaşık 7-8 dakika önce özelden anlaştık zaten seninle, daha yazmana gerek yok buraya bu konu hakkında. Sorunu çözdük problem kalmadı. Karşılıklı hoşgörü ile anlaştık.

• Bir aksilik olmaz ise tam bir ay sonra bugün sonuçlar açıklanacak hayırlısıyla. Selamlar herkese 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• merhaba arkadaslar sonuclar mayıs ayında acıklanıcakmı ? bu surecte degısıklık olabılırmı? bu konu hakkında bılgı bulamadım sıtede

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@bakk25, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhaba arkadaslar sonuclar mayıs ayında acıklanıcakmı ? bu surecte degısıklık olabılırmı? bu konu hakkında bılgı bulamadım sıtede

Şuan çekiliş sonuçlarıyla hakkında bir açıklama yok. Bekleyip göreceğiz.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |