Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yaaa şimdi bişey yazıcam ama 2020 mülakat deneyimleri odasındaki arkadaşlar bu yazdığımı okursalar beni döverler bile ama bu benim hissettiğim.Haa inşallah böyle olmaz.Bence usa temmuz ağustos ayına kadar kendini toplayamayacak.O yüzdende gc falan filan düşünmeyecek.Adamlar düşmüş can derdine ekonomi derdine birde göçmenleri düşüneceklerini sanmıyorum.O yüzden bu yıl case number 35k görürse iyi.Bence ağustos gibi vizeler bitene kadar işi sıkı tutarlar ve dünya üzerindeki salgın dolayısıyla özür dileyip bırakırlar.Ama dv 2021 için tahminim diğer yıllara nazaran daha fazla kişiye vize verirler.Çünkü başka bir arkadaşın dediği gibi amerika halkının yapmayacağı bir çok işi göçmenler yapıyor.Göçmenin ne olursa olsun işe ihtiyacı var tutunmaya ihtiyacı var.Adam burada mühendis orada pizza dağıtıyor.Adamların işçiye elemana ihtiyacı olacak.Bu yüzden daha fazla kişi vize alacak diye düşünüyorum.Amacım kimsenin hayalini yıkmak değil.Burası bekleme odası olduğu için fikrimi yazdım.Tabii bu fikri çürütenlerde olucaktır,benim tahmin edemediğimi tahmin edenlerde....

Abd de olumlerim gittikce artis gostermesi 2021 de eger ki bu virus den kurtulmus olursalar daha fazla gocmen ihtiyaci olacagi buyuk bir ihtimal. Ama diger yandan da virus den dolayi sinirlama getirilmesi olarak da dusunulebilir. Aslinda hem iyi tarafi hem kotu tarafi mevcut suanlik.

• Gc basvurup koronovirus den hayatini kaybedenler belki olmus olabilir avrupada bu da daha fazla alim saglayabilir bekleyenlere diye dusunuyorum. Fakat boyle bir durum da nasil bir yol izleyecekler orasi mechul.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX O zaman biz açıklanmasını beklediğimiz günlerde aslında çekiliş yapılmış ve sonuç belli olmuş olacak.

Evet cünki 5 mayis günü kacyüz bin kisi veya milyon kisi ayni anda siteye basip sonucu ögrenmek istiyor.. hem kurayi yapip ayni anda aciklamak bence mantiksiz cünki siteler cöküyor.. millet günlerce bekliyor sonucuna bakmak icin

• ⭐⭐⭐

Bizim de sonuca bakacağımız günlere az kaldı. Şu günler bir geçse de sağlıkla hayallerimizin peşinden gitsek.
    Bir filmde gibi hissesiyorum bazen kendimi.
    Allahım lütfen isteyen herkese çıksın 🙏

• ⭐⭐

@mexido Ölümlerin yaş sınıfı bakımından üst kademede olduğu Gc başvuran kişileri etkileyeceğini sanmıyorum ve daha fazla alım sağlayamaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Cekilis yapılıp aynı gün sonucları yayınlıyorlar mı? Yoksa çekiliş önceden yapılıyor ve 5 mayısta sonuclar mı açıklanıyor?

Yanlis hatirlamiyorsam, daha once cekilis sonuclari iptal edilip bir daha aciklandiginda yaklasik 2 haftalik bir bekleme suresi olmustu (forumda baska hatirlayan varsa teyit edebilir ya da duzeltme yapabilir...)

Dolayisiyla tum cekilis ve kontrol islemlerinin 2 haftalik gibi bir zaman aldigini ongorebiliriz sanirim....

• ⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim. Evet 2 haftalık süre mantıklı.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokcell yok sayin @gokcell , bu dediginiz cekilise basvuru yapmak icin gereken sure. Benim bahsettigim baska bir durum... DV2012 olmasi lazim... O donemde cekilis sonuclari iptal edildi, cunku secimlerin buyuk bir cogunlugu rastgele olarak degil, bir bilgisayar hatasi yuzunden ilk iki gun basvuranlar arasindan yapilmisti...

Cekilis sonuclarini aciklamaya basladiktan 3-5 saat sonra bunu farkedip siteyi kapatmislardi. Ertesi gun de secimlerin bir daha yapilip X gun sonra yine aciklanacagini soylemislerdi. Bu X'i 15 gun gibi bir sure olarak hatirliyorum, ama uzun sure once oldugundan cok net degilim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Simdi baktim da, 15 Temmuz imis... 2 hafta degil 2 aymis yani ertelenme suresi... 15 Mayis'tan , 15 Temmuz'a... Bayagi yanlis hatirlamisim 🙂

Bu demektir ki, 2 aydan kisa bir sure icerisinde butun islemleri tamamlayabiliyorlar, ama buyuk ihtimal 1 aydan uzun suruyordur, yoksa bu kadar uzun bir erteleme suresi belirlemezlerdi.

Tabii, o gunden bu gune pek cok sey degismis ve surec kisalmis da olabilir...

• @tanti sesin çıktı en sonunda 🙂 hoşgeldiniz.

• Yazdığımı bazı arkadaşlar yanlış anlamış sanırım.Ben 55 bin kişi sayısı değişir demek istemedim.Ama bu yıl 55 bin kişi gidemeyebilir.Eger bu covid 19 olayı öyle 1-2 ay ile atlatılamazsa ( ki bence bitmeyecek bu kadar sürede ) adamlar konsolosluklarını açmazsa nasıl vize alacak bu yıl kazanıpta hala mülakatı gelmeyenler? GC tarihinde daha önce böyle bir durum oldu mu? 40 yaşındayım ve 40 yıldır bir pandemi olayı hatırlamıyorum ben.O yüzden bence bu yıl 55 bin kişi gidemeyebilir.Bizim ülkemizde konsolosluğu açmazsa ne olucak? Haa vize verir ama covid vakası az olan ülkelerde konsolosluğunu açar ve oralara mülakat verir.Zaten bundan sonra sağlık testinde covid testide isteyecektir ve belkide olupta iyileşeni almayacaktır bile bilemeyiz amerikan kafasını...Ben önümüzdeki yıl daha fazla kişi alabilir diye düşünmüştüm ama 55 bin sayısı değişmez dediniz olabilir dogrudur.Yada ölümler çok olursa adamlar Kanada usulu nitelikli göçmen olayına gider ve ihtiyacı olan meslek gruplarını almaya çalışır.Neyse hepimizin ve dünyamızın hakkında hayırlısı...

• ........

• @gokcell
    DV 2012

Haber 14.05.2011 yayınlanmış, iptal edilen çekiliş yeni başvuru alınmadan gerçekleşmiş, sonuçlar 15.07.2011 tarihinde açıklanmış

• @iacar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti sesin çıktı en sonunda 🙂 hoşgeldiniz.

Teşekkürler hoşbulduk 🙂

• ⭐⭐

@crazycells O halde kimbilir belki su an çekiliş yapıldı ve talihliler bellidir ?

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Yunus-Tilki çok isteyen herkese nasip eder inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olsuun🙏🏻 Gönülden isterken öylesine başvuranlara çıkıyor ya üzülmüyor değilim..

O öylesine başvuranların bazısı da çekiliş sonuç tarihini bile unutup teeeeeee aylar sonra tesadüfen öğreniyorlar ya onlara çıktığını...

Bizim de bi arkadaşımızın Amerikaya gitmek hiiiiiç aklında yokken, GC Lotteryden bi haberken, sağolsun benim ağzı gevşek kocam arkadaşına bahsetmiş başvuru öncesi pasaport alım işlemleri sürerken. O kadar da söyledim öyle herkese bahsetme, hiç aklımda olmayan arkadaşın varsa kulağına karpuz suyu kaçırma diye ama... Durmamış çenesi, arkadaşına söylemiş tam da başvurular başlarken. O arkadaş da "Aaa o zaman biz de başvuralım bakalım nasıl oluyormuş" diye kalkıp o da hem eşi hem kendi adına başvurdu. Şimdi bu kadar isterken bize değil de öylesine başvuran o arkadaşa çıkarsa sinirden deliye dönerim heralde 🤬🤬🤬

• @Selda sırf bu yüzden pasaport olayının gelmesine sevindim. En azından laklak olsun diye başvuranların sayısı düşüşe geçecek.

• Bu ileti silindi!

• @pelinbeyazkaya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Selda sırf bu yüzden pasaport olayının gelmesine sevindim. En azından laklak olsun diye başvuranların sayısı düşüşe geçecek.

Nedense başkasına yazdığım yanıt size yazılmış gibi olmuş, yanıtlarım karıştı gibi. Neyse 😀
    Bakın bizim öylesine başvuran arkadaş, pasaportla başvuruyu bile önemsemedi. Gitti hiç üşenmedi hem kendine hem eşine pasaport alıp başvurdu. 🤬🤬

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |