Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim, en azından saati öğrendiğimiz iyi oldu ))

1. Bir ülkenin “yerlisi olmak”, “kuraya katılmaya uygun ülkeler” ve “başka bir ülkeye göre
      değerlendirilmek” ne demektir?
      Kuraya katılıma uygunluk ülkeniz normal şartlarda doğduğunuz ülkedir. Kuraya katılıma uygunluk ülkesi
      yaşadığınız ülke veya vatandaşı olduğunuz ülke demek değildir. Bir ülkenin yerlisi olmak genellikle o
      ülkede doğmuş olmak demektir. Ancak, göçmenlik amaçları için ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık
      Yasası’nın 202(b) sayılı maddesine göre, bir kişi doğmadığı bir ülkeye göre de değerlendirilmeyi talep
      edilebilir.
      Bir ülke ya da coğrafi bölgeden gelen göçmenlere sayı sınırlaması olduğu için her kişi bir ülke kotasından
      yararlanmalıdır. Değerlendirdiğiniz ülke hangi ülkenin sayı kotasından yararlandığınızı gösterir. Uygunluk
      ülkeniz normal koşullarda doğduğunuz ülke olacaktır. Ancak, uygunluk ülkenizi eşinizin doğduğu ülke ya
      da doğduğunuz zaman orada yerleşik olarak ikamet etmedikleri ve orada doğmadıkları takdirde anne
      babanızın doğduğu ülke olarak seçebilirsiniz. Değerlendirildiğiniz ülke ancak bu üç şekilde belirlenebilir.
      Başvuruda yanlış veya uygun olmadığınız bir ülkeye göre değerendirilmeyi talep etmek (örneğin geçerli
      bir bağ oluşturamadığınız bir ülkenin kotasından yararlanmayı talep etmeniz) başvurunuzun diskalifiye
      olmasına neden olabilir.
      diyor dv lottery başvuru klavuzunda amerika beni almanyadaki sıradan almıyorsa iyi şansım yükselir
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanseliq evet, o kisma dogdugunuz ulkeyi yazmalisiniz o konuda sorun yok zaten. Ben ilk cumlenizin ikinci kismina yorum yapiyorum. O kisma Turkiye yazmakla Almanya yazmak arasinda fark yok. Iki ulkeden de secilme sansi ayni.

• @tanti kardeşim ben de her sabah akşam bakıyorum bir ihtimal erken vermişlerdir sonuçları belki diye ama yok yok😁
    Sonra diyorum kendi kendime ne alâka koca USA koyduğu kurala uyacak tabi ne zaman dediyse o zaman açıklar sapıtma işine bak diyorum kendime ama ertesi gün gene bakıyorum🤣

• Bir de yazmadan edemeyeceğim. Bazı forumlarda olsun vloglarda bloglarda olsun azıcık Amerika görmüş insanlar hemen ordaki insanların daha doğrusu Amerikalıların çok mesafeli ve bencil olduğundan kınayarak bahsediyor ve bizim doğu kültürümüzü öve öve bitiremiyor ama bugün de gördük ki fazla samimiyet o kadar da iyi birşey değilmiş.

• Tövbe tövbe ezik miyim ben 😆 herkes kaçıyor ben birşey yazınca 😂

• @reader herkes bir gerildi sanırım bugün 😃

• @gözde haklısınız şaka yapayım dedim😁

• Neyse arkadaşlar en bomba sohbetleri yapmamıza az kaldı salı gecesi ve ilerleyen günlerde bol bol konuşuruz zaten

• @reader estağfurullah 🙂 akşam vakti, evine gelenler, çoluklar çocuklar, yemekti vs derken bu saatler sakin oluyor

• Nasılsın @reader kardeşim?

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Neyse arkadaşlar en bomba sohbetleri yapmamıza az kaldı salı gecesi ve ilerleyen günlerde bol bol konuşuruz zaten

• @likable iyiyiz Allah'a şükür hamdolsun.
    😁

• @apex haklısınız hatırlatmanız iyi oldu ben de gidip birşeyler yiyeyim bari😁

• @reader afiyet olsun 🙂

• Ben açıklandığının ertesi günü sabah girebilmistim. İse gider gitmez sabah 8de ilk açtığım sayfaydı. Önce kendiminkine baktım sonuç hüsran. Sonra esiminkini amaan buna da çıkmamıştır diye açtım ve soook 🙂 inanamıyorum diye çığlık atmışım herkes odama koştu ne oldu diye 😂

• @reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Tövbe tövbe ezik miyim ben 😆 herkes kaçıyor ben birşey yazınca 😂

Kardeşim maçı izliyordum 💛❤

• @damladav DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ben açıklandığının ertesi günü sabah girebilmistim. İse gider gitmez sabah 8de ilk açtığım sayfaydı. Önce kendiminkine baktım sonuç hüsran. Sonra esiminkini amaan buna da çıkmamıştır diye açtım ve soook 🙂 inanamıyorum diye çığlık atmışım herkes odama koştu ne oldu diye 😂

Evliliği mantıklı bulmayan biri olarak evliliğin en güzel tarafı bu olsa gerek şansını arttırmak 😂

• @tanti kesinlikle öyleymiş bunu anladım. Şakalaşıyoruz birbirimizle boşayacaksan da giriş yapalım öyle boşa beni diye 😂😂

• @damladav DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@tanti kesinlikle öyleymiş bunu anladım. Şakalaşıyoruz birbirimizle boşayacaksan da giriş yapalım öyle boşa beni diye 😂😂

Haha kesin eşiniz de bunu çıkar amaçlı kullanmıştır çay yap sırtıma yastık koy gibi 😂😂😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |