Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ryback Allaha sükür asosyal bir varlık degılım ve kımsenın takdırını kazanmaya ıhtıyacım yok bulundugum ortamlara hemen hayatın odak noktası gıbı bakmıyorum bılgı almak amaclı bu platformdayım ama kımse kımseyı kalıtelı kalıtsesız dıye ırkıclık sergılıyen hareketlerle ayırt edemez bırısı kufurlu konusurken bırısı asil londro lordu gıbı konusur bu dıgerını hedef gosterıp lınc kulturune destek saglayamaz o yuzden o arkadasın kısısel sorunları var dıger baslık altlarında mıllete baskı yaparak bılgı pesınde @Drywall mukemmel bır karıyerın paran var ve sureklı amerıka baglantıların var ıse neden dıger baslık altında bılgı dılenıyorsun dıye sorarlar adama kımse sana bılgı vermek zorunda degıl herkes tecrubesını yazıyor Artı burası tinder degıl kımse arkadas kanka aramıyor o yuzden ınsanları ayırt etmeden konusmayı ogrenın bence @ayvalik10 nun herzaman sıcak ve olumlu cevaplarını ve desteklecegı cevaplarınıda kımse sorgulamasın bence ıkı kısı var bırısı kavgacı ve negatıf dıgerı sıcak olumlu arkadas canlısı ıse pozıtıfın negatıfı kovma hakkı saklıdır

• Arkadaşlar genel bilgi ''Amerika da birisine zibidi veya ukala dediginiz zaman hapsi boylarsınız.'' cümlesi korono virüsünden daha tehlikeli kesinlikle amerika boyle bır yer degıl bızde 1960yıllarda degılız cok sukur ınternet var herkesın olmasada cogu ınsanın bır amerıka baglantısı var boyle hurafe ve büyücülere ruhsal sorunu olan form kullanıcılarına ınanmayın saygılar 🙂

• ⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ryback Allaha sükür asosyal bir varlık degılım ve kımsenın takdırını kazanmaya ıhtıyacım yok bulundugum ortamlara hemen hayatın odak noktası gıbı bakmıyorum bılgı almak amaclı bu platformdayım ama kımse kımseyı kalıtelı kalıtsesız dıye ırkıclık sergılıyen hareketlerle ayırt edemez bırısı kufurlu konusurken bırısı asil londro lordu gıbı konusur bu dıgerını hedef gosterıp lınc kulturune destek saglayamaz o yuzden o arkadasın kısısel sorunları var dıger baslık altlarında mıllete baskı yaparak bılgı pesınde @Drywall mukemmel bır karıyerın paran var ve sureklı amerıka baglantıların var ıse neden dıger baslık altında bılgı dılenıyorsun dıye sorarlar adama kımse sana bılgı vermek zorunda degıl herkes tecrubesını yazıyor Artı burası tinder degıl kımse arkadas kanka aramıyor o yuzden ınsanları ayırt etmeden konusmayı ogrenın bence @ayvalik10 nun herzaman sıcak ve olumlu cevaplarını ve desteklecegı cevaplarınıda kımse sorgulamasın bence ıkı kısı var bırısı kavgacı ve negatıf dıgerı sıcak olumlu arkadas canlısı ıse pozıtıfın negatıfı kovma hakkı saklıdır

Sadece bu şekilde bir hadise oldu. O arkadaşa yalnızca ben değil eğer o sohbeti dikkatle okursan başka arkadaşlar da o bilgileri vermesi için ısrar etti. Israr ettik çünkü bu bilgiler yalnızca bizim icin değil herkes icin önemli. Baskı yapmadık ısrar ettik ve sorumluluğunu hatirlattim. Ve bu platformdan bilgi alıp işi bittikten sonra bu platforma bilgi vermek bir sorumluluktur. Ayrıca Amerikada bağlantılarım var diye bir ifade kullanmadım. Bağlantılarım yok. Sadece turist olarak gidiyorum. Bunu siz uydurmuşsunuz. Sadece vizem var ve gidip geliyorum dedim. Arkadasa sorduklarimiz ise guncel bir konuya yani 24 şubat sonrasına dair kimsenin bilmedigi mulakat deneyimiydi.
    Bu arada bilgi talep etmek dilencilik mı oluyor sayin @nothing34 ? O halde buradaki herkese yonelik yine asagilayici bir söylemde bulunuyorsunuz? Çünkü burada herkes birbirinden bilgi istiyor. Sürekli hakaretvari ve aşağılayıcı alaycı üslupla yazıyorsunuz. Sizin bu saygısız tutumunuza boyun eğmeyeceğim.

• @Drywall insanları hedef göstermene izin vermedigim için bu agresifligini anlıyorum ama saglıklı bir birey olarak sızın tedavı ıhtıyacınız oldugunu düşünüyor ve kalan hayatınızda sıze basarılar dılıyorum lakin buradakı ınsanlar sızın carpıtıcı ve lınc kulturune hızmet edıcı hareket ve davranıslarınızı cok ıyı algılıyor merak etmeyın ...

• ⭐⭐

Arkadaşlar genel bilgi ''Amerika da birisine zibidi veya ukala dediginiz zaman hapsi boylarsınız.'' cümlesi korono virüsünden daha tehlikeli kesinlikle amerika boyle bır yer degıl bızde 1960yıllarda degılız cok sukur ınternet var herkesın olmasada cogu ınsanın bır amerıka baglantısı var boyle hurafe ve büyücülere ruhsal sorunu olan form kullanıcılarına ınanmayın saygılar 🙂

Bu kadar eminsiniz yani? Gidin o halde Amerikada birisine küfür edin veya alay edin ve o kişi sizi mahkemeye versin bakalım ne olacak? Madem Amerikada çevreniz var açıp bir avukata sorun. Orada gürültü yapıp komşunuzu rahatsız bile etseniz polis gelir ve kelepçeyi takar. Ve yine ruh hastası, büyücü gibi kelimelerle hakaretlere devam ediyorsunuz. Kimin aşağılayıcı bir dil kullandığı ortada.

• ⭐⭐

@Drywall insanları hedef göstermene izin vermedigim için bu agresifligini anlıyorum ama saglıklı bir birey olarak sızın tedavı ıhtıyacınız oldugunu düşünüyor ve kalan hayatınızda sıze basarılar dılıyorum lakin buradakı ınsanlar sızın carpıtıcı ve lınc kulturune hızmet edıcı hareket ve davranıslarınızı cok ıyı algılıyor merak etmeyın ...

Benim bütün yazdıklarım yorumlar ortada. Herkese açıp bakmalarını ben rica ediyorum. Öncelikle de sizden rica ediyorum. Beni tanımadan hala hakaretlerinize devam ediyorsunuz. Lütfen saygı sınırları içerisinde yazın. Sizin tahsiliniz nedir acaba? Kendinizi sağlıklı bir birey olarak tanımlayabilecek donanıma sahip olduğunuza nasil inanalım? Devamlı sizin sağlıklı biri olduğunuzu iddia etmeniz ve bana bu ithamda bulunmanız sizin bastırılmış bir psikolojik sorununuz olmasından kaynaklanıyor olabilir? Savundugunuz @ayvalik10 ve size mutluluklar dilerim. Ama ifadelerinize dikkat edin lütfen. Burası ergen liseli kahvehanesi değil. Ciddi ve saygılı insanların bilgi alışverişi yaptığı müstesna bir platform. Bu platforma yakışır bir şekilde hareket edelim lütfen. Çok rica ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34 biri gelmiş ocakta biri gelmiş şubatta klavyende ki yazıları silmeye değmez.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nothing34 biri gelmiş ocakta biri gelmiş şubatta klavyende ki yazıları silmeye değmez.

İyi o halde bizden erken geldiniz diye zibidi deyin, ukala deyin. Her ağzınıza geleni şapur şupur konuşun. Hatta bu küfürler az olur daha okkalı küfürler edin mı deseydik size? Bizde boyun eğelim bu hakaret ve küfürlere öylemi?

• @ayvalik10 Ben saglıklı bıreylerle konusmayı tercıh edıyorum o yuzden engelledım Umarım amerıka seçimlerde hata yapmaz 🙂

• @mexido sabrınıza hayranım doğrusu , bu yıl size çıkması yönünde iyi dileklerimle

• Ya sabır .gene ortalık 56 olmuş.Ne oldu gençler?Neden böyle sorunlar çıkıyor?gönül kırıpta bir şey kazanan ben görmedim.

Dilini terbiye etmeden yüreğini terbiye etmeli insan çünkü yütekte ne varsa dilden o çıkar
    Mevlana

• @clourpoint Valla bırsey oldugu yok haksızlıga gelemeyen ınsanlarız her konuda boyleyım sahsen ben gulum canım cıcım ayagına kotu kalbının arkasına saklanan laf sokup ınsanları assagalayan tıplerdende nefret ederım o yuzden kımse kusura bakmasın suslu plaza dıllerı ıle kımseyı ezdırmem o yuzden gerceklerı bazı ınsanların suratına vurunca hayatın gerceklerı agır geldı londro kökleri zarar gördü

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido sabrınıza hayranım doğrusu , bu yıl size çıkması yönünde iyi dileklerimle

Tesekkurler isteyen herkese cikmasi dilegiyle. 🙂

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben sizin diğer arkadaşla tartışmanıza herhangi bir yorum yapmadım. Arkadaşa kurmuş olduğunuz cümlelerin yanlış olduğunu söyledim. 2015 yılından beri forumdayım. Yeni account aldım şubatta. Şubatta katılmış olsam bile bu size forumda “yargı dağıtma” hakkını vermez. “Klavyendekileri silmeye değmez” demek ne demek? Kıdem yarıştırma vs. gibide bir hakkınız yok. Eğer insanlara yardımcı olacak paylaşımları, forumun “abisi” olma iddiası ile falan paylaşıyorsanız, öyle bir yer değil burası. İlk defa biriyle tartışıyorum forumda. Gereksiz şeyler bunlar. Ben sadece forumdaki cevap hızı artsın diye, cevabını bildiğim sorulara cevap yazmak için yeniden account aldım. “Karşılıksız” olarak.

• Ülkenin halini konuşun, Amerikayı konuşun, geleceğinizi/mizi tartışın.
    Ne kadar gereksiz muhabbet varsa hepsini sergelemişsiniz.
    Biriniz askerde devreciliğe maruz kalmış da, burada bastırılmış duygularını sergiliyor gibi devrecilik peşinde.
    Diğeriniz onun goygoy cusu.
    Bir diğeriniz kibar edalarında laf sokma peşinde lakin titanic gibi çırpındıkça batıyor.
    Ne gereksiz diyaloglar, ne gereksiz sayfa kaybı. Kapladığınız alan (gb)'a değmeyecek muhabbetler.
    Hadi gelin şimdi bir de benim üzerime, bekliyorum. Parmağımı oynatırsam terbiyesizim.

• Merhaba. Tartışmanızı böleyim:)
    Meslek lisesinden mezunum. Üniversite öğrencisiyim şuan ama olur da greencard çıkarsa pek bir anlamı kalmayacak herhalde ve yarıda bırakacağım.
    2 senedir green carda başvuruyorum.Forumda ve youtubeda çok araştırıyorum lise mezunu olup giden sayısı yok denilecek kadar az. Bunun nedeni kabul edilmemeleri mi yoksa başvuranların oranı mı az? Bu kalifiye / kalifiyesiz olayına mülakatlarda ne kadar çok dikkat ediliyor? Banka hesaplarının yanı sıra göz önünde bulunduruyorlar mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Böyle saçma yorumlarınız yüzünden yazmaz olduk. Tüm başlıkları ve yazılanları sabırla takip ediyoruz. Eski olmak, fazla bilgi paylaştığını düşünmek, o esnada gönlü şerbetli olunca savunulmayacak kişileri savunmak gibi hareketleriniz yüzünden burada insanlarda konuşma şevki kalmıyor. Whatsapp grubunda da aynı tavırlarınız vardı. Yazmayıp gidenlerden biri olduğum için zibidi ukala ve ortalığı karıştırma ithamlarınızı aynen iade ediyorum. Oktayın ve ya Ekremin neden burada yazmadığının cevabı da sizde. Siz ve bir kaç iyi adam, onlar da kendini biliyor hepimizden üstün, bilgili ve amerikayı herkesten çok hak ettiğinizi düşünüyorsunuz. Bu yüzden ortamı her fırsatta gerip verilen her cevaba hakaretle cevap veriyorsunuz. Sizlere kızıp yazmama kararı almıştım. Bu sizi sevindirdiği için bu kararımdan vazgeçtim. Saçmalıklarınıza tahammül edip sinmeyeceğiz. Her saçmalığınıza uygun bir cevabım olacak bundan sonra. Forum hiç birimizin babasının malı değil. Kimse kimseye çek git de diyemez, zibidi de diyemez ukalada diyemez. Yeter artık. Edebinizi takının.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint Burdayız Turgut abi, hiç bir meşguliyetimiz yok. Koronayla yatıp green cardla kalkıyoruz. Bazı şahısların ukala tavırlarına tepki olarak yazmıyordum. İnsanlar bu tarz durumları ''sindirdim'' diye yorumlayıp daha rahat hakaret etme yoluna gitmişler. Bundan sonra haddini aşan herkese bir cevap vereceğim. Aklıma geleni de GC ile alakalı ya da alakasız, satır satır yazacağım.

• ⭐⭐⭐⭐

@nothing34 İsteyen istediği cümleyi kuramaz efendim. Birini savunacağım diye komik duruma düşmeyin. Ayvalık10 un her konuda verdiği çeşitli iyi bilgiler var. Doğrudur. Seveni de çoktur. Ama bazen (dalga geçmiyorum hakikaten çok bilmenin verdiği) bir tahammülsüzlük ve sabırsızlık neticesinde kırıcı yorumları da var. Ve bu alışkanlık olmuş. Bazıları da sevdiği, tanıdığı, alıştığı için ''özünde iyi biri'' diyerek hakaretamiz yorumlarını hoş göstermeye çalışıyorlar. Tıpkı birinin ''özünde iyi çocuk'' dediği bir başkası gibi. Yani falanca evrakı nasıl çıkartıcam diyen adama '' bunu burada soracağına nüfusa gitmeyi denedin mi'' diye azarladığı gibi. Yahu adam bilse gelip burada sorar mı? Biliyor olmak, eski olmak, öğretmen olmak, bilmeyene, yeniye, öğrenciye hakaret etmeyi, dalga geçmeyi, kötü söz konuşmayı hak olarak vermez. Herkes istediği cümleyi kuramaz. Kurarsa illa bir uyaran olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ryback, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

anız, öyl

İsterseniz dün gelin, forumun açıldığında kayıt olan kişiden tırnak ucu kadar farkınız yok. Bilgi veriyorum ulan, diz çökün önümde deme hakkına da kimse sahip değil. Bazen anlamayarak, bazen yanlış anlayarak bir çoğumuz hatalı yorum yapmış olabiliriz. Bazıları bazılarına görüşme sonucu konusunda hadi hadi demiş olabilir. Unutulmasın ki başkaları da diyor, unutulmasın ki demeyenler de içinden '' hadi yahu, yokmu yeni bir görüşme bilgisi'' diyor. Buna yalvarmak, ağlamak dilenmek gibi ucuz kahvehane usluplarıyla yorum getirmek kimsenin hakkı değil. Bu bilgilere ihtiyacı olmayanın burada ne işi var zaten. Bu bilgiyi eksik ya da geç verenler için de malum kişiler ''forumu kullanıp gitti'' yorumu yapıyor. Biz de içten içe kızıyoruz bu forum kullanıcılarına. Ama tahammülsüzlük diz boyu. Sen yenisin ben eskiyim, ben bilirim sen cahilsin ayakları kokunca da sinirle sağa sola saldırılıyor. Bu davranışlara kızdığımdan günlerdir yazmıyordum. Bunlar gibi davranışlardan dolayı insanlar öyle yaralanıyor ki vizesini alan foruma bir daha uğrayıp bu gibi tipleri görerek sinirleri bozulsun istemiyor olabilirler. Çok doğal.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |