Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana umarım benımde dusuncelerım bu sekılde cunku burada bahsedılen rakam gunumuz turkıyesınde 100 bin tl para ben bu paraya asla sahıp olamam kı baska bır dusuncede son dakıka o para gozukurse oda suphelı olur onuda sorgularlar dıyor ıkı uclu ak degnek gıbı bır konu oluyor evet abd ye tasınıyoruz para lazım olucak ama sonucta calısmak ıcın gıdıyoruz oraya bence sponsor kalacak yer adres gosterdıkten sonra guven duyacaklar dıye hıssedıyorum cunku yaklasık 15 bın tl masraflara gıdıyor konsolosluk zaten herseyı arka planda ızleyıp bence vızeyı onaylıyor mulakat kısmı odemeler ve evrak ıslerı dıye dusunuyorum gunlerdır bırcok yer ıncelıyorum henuz para gosteremedı dıye red alan bır kaynak okumadım bu arada cvp ıcın tesekkurler

Evet haklısınız oraya çalışmaya gidiyorsunuz ancak gitmeden evvel devlete yük olmadan kendi ayakların üstüne üzerinde durmanız gerekiyor
    Nitekim sizin bankada gösterdiğiniz miktar sizin seçtiğiniz eyaletin gelir düzeyine göre de şekil alıyor.
    Para ödeme işi unganlarda aşı 180 $ + 100 $ muayene olarak tek kişi ücreti olarak alınıyor (yanlışım varsa düzeltin)
    Mülakatta da 330 $ vize ücretiyle devam ediyor.
    Eğer mülakat olumlu sonuçlanırsa hazırlıklar vs uçak bileti derken bir dünya para lazım

Bu seneki sonuclar neticesinde seneye yapacagimiz mulakat oncesi harcamalar sabit kalacak mi onu dahi bilmiyoruz belki ucretlerde degisiklik olacak kestiremiyoruz. Total de ulkeden cikmadan harcanin miktar da az bir para degil malesef.

Haklısınız süreç neler gösterecek bekleyip göreceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @Calibraturbo , ayristirici ve kiskirtici ifadelerden kacinmak zorundasiniz. Lutfen gonder tusuna basmadan once yazdiklarinizi ikinci kez okuyun.

• Bugun bir arkadasımın yasadıgı olayı canlı canlı aktarmak ıstiyorum belkı bu konuda onlem almak ıstıyenler olabılır arkadasım us vizesi için basvuruda bulunuyor ve bu basvuru surecınde bazı facebook gruplarına kendı real hesapları ıle orada kalacagına yonelık vıze basvurdugunu belırten ıs aradıgını belırten cumleler yazıyor sanırım nasıl yapıyorlar bu konuda bır bılgım yok veya bırımı sıkayet ettı onuda bılmıyorum bugun sabah arkadasımın gorusmesı vardı ve normalde vıze reddı ıcın konusmadan kagıt verırler bu sefer sosyal medya ıcerıklerınız suphelı davranıs sergıledıgı ıcın vızenızı onaylıyamıyoruz seklınde sozlu beyanda bulunmuslar gren kart ıcın bu tur bır uygulamaya gıtmıs olabılırler naçizane tavsıyem kısıler bılgılerınızı form sıtelerınde veya sosyal medya gruplarında kullanmayın gızlılık ıcerısınde surecı tamamlayın

• ⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bugun bir arkadasımın yasadıgı olayı canlı canlı aktarmak ıstiyorum belkı bu konuda onlem almak ıstıyenler olabılır arkadasım us vizesi için basvuruda bulunuyor ve bu basvuru surecınde bazı facebook gruplarına kendı real hesapları ıle orada kalacagına yonelık vıze basvurdugunu belırten ıs aradıgını belırten cumleler yazıyor sanırım nasıl yapıyorlar bu konuda bır bılgım yok veya bırımı sıkayet ettı onuda bılmıyorum bugun sabah arkadasımın gorusmesı vardı ve normalde vıze reddı ıcın konusmadan kagıt verırler bu sefer sosyal medya ıcerıklerınız suphelı davranıs sergıledıgı ıcın vızenızı onaylıyamıyoruz seklınde sozlu beyanda bulunmuslar gren kart ıcın bu tur bır uygulamaya gıtmıs olabılırler naçizane tavsıyem kısıler bılgılerınızı form sıtelerınde veya sosyal medya gruplarında kullanmayın gızlılık ıcerısınde surecı tamamlayın

green card için değil galiba arkadaşınının başvurusu f1 veya b1 tarzı göçmen olmayan vizeler diye düşünüyorum yoksa çalışmak istediğini belirtmesi gayet normal gc ile

• ⭐⭐

Beyanlarımızda ve başvurularımızda dürüst davranmalıyız. Turist vizesine başvurup bu vize ile orada çalışmanın yasak olmasına rağmen iş arayışına girmesi doğru bir davranış değil. Amerikaya gitme gayemiz ne ise ona yönelik vizelere başvurmalıyız. Eğer amacımız orada çalışmak ise çalışma izni veren vizelere başvurmalıyız. Turist vizesi çalışma izni vermez. Bu nedenle turist vizesine başvuran bir adayın iş arayışına girdiğini tespit eden Konsoloslugun vizeyi red etmesi doğru bir hareket olmuş. İşte bu dürüst olmayan arkadaşlar yüzünden gerçekten turist olarak gitmek isteyen dürüst insanlar zorluk çekiyorlar.

• Akşam akşam kafama takılan bir soru var. Eşimle beraber çekilişe katıldık. Kendisi ikinci eşim ve ilk eşimden bir kızım var. Loto eşime çıkarsa ds-260'da çocuğunuz varmı sorusuna nasıl bir cevap vermesi gerekiyor?

• @SchieZophRen eşiniz kendi adına yaptığı başvuruda çocuk bölümünde kızınızın bilgilerini de yazdı değil mi?

• @aysegul evet kızımın fotoğrafını ve bilgilerini ekledik başvuruya.

• ⭐⭐

@SchieZophRen Elektronik başvuruda eklemiş ds-260 formunda da eklemeli çünkü çocuk evlatlık bile olsa bunu başvuruda ve formda eklemelisiniz

• @Ramazan teşekkür ederim. Bende o şeklide hatırlıyorum ama emin olamadım bir türlü.

• ⭐⭐

@SchieZophRen Rica ederim bol şans size ve ailenize 😄

• @SchieZophRen ha tamam o zaman, siz ds260 için ayrıca sorunca ben bir an başvuruda da acaba eklemediniz mi diye kötüsünü düşünüp sormuştum. Evet ds260ta da öz ve üvey çocukların bilgileri adresleri vs ekleniyor.

• bir zamanlar arkalarına bakmadan gidenler şimdi türkiyede corona vakası yok diye geri gelmeye çalışıyorlarmış 🙂 şaka bir yana ama artı olucaksa şuan dünyada söylenenlere göre pandemiye dönüşen bu hastalık şükür ki hala türkiyede bulunmadı yeeey as bayrakları modunda gezelim 🙂

• @gizemb, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bir zamanlar arkalarına bakmadan gidenler şimdi türkiyede corona vakası yok diye geri gelmeye çalışıyorlarmış 🙂 şaka bir yana ama artı olucaksa şuan dünyada söylenenlere göre pandemiye dönüşen bu hastalık şükür ki hala türkiyede bulunmadı yeeey as bayrakları modunda gezelim 🙂

Turkiyeden Amerikaya giden bir yolcuda coronavirus gorulmus https://sptnkne.ws/BCm6

• @crazycells Selamlar;
    Ds260 dolduruken Eş ve Çocuk için pasaportları soruluyor mu?

• Herkese Günaydın dün Türkiyeden amerikaya dönen bir kadında corona virüsü tespit edilmiş bu ılk vaka ve kadın 80 yasında dayanamaz ölür ise bu bazı ırkcı politikacıların desteklemesi ile karsılıklı ucuslar iptal edilebilirmiş umarım green card surecını etkılemez 😞 zaten hayaller kurdugumuz bu gunlerde hersey bıze karsıymıs gıbı hıssedıyorum döviz yükselişi savaş virüs her gün lütfen 5 mayısa kadar bırsey olmasın dıye uyanıyorum kı tum belımı buna baglamadım olmaz ıse dıl okulu ıle gıdecegım yınede ıkı ulke ılıskılerının her zaman ıyı olması gocmenler ve zıyaretcıler ıcın bır sans

• @Samet-Yılmaz hahahahah guzel bır cevap olmus 🙂

• @Old-Traveler evet soruluyor. Hatta Kasım ayında ki ilk başvuru da zorunlu hale geldi.

• @hope34 sorum yanlış anlaşılmış olabilir mi ? GC kazanıldığı belli olduktan sonra EŞ ve ÇOCUK için doldurulan DS260 Formlarında Pasaport Bilgisi Soruluyor mu ? Zira açıklanması ile doldurlması arasında en fazla 1 Hafta var-yok, bu sürede onlar için pasaport mu çıkartacağız. Yoksa sadece KCC Evrak gönderirken ve mülakata giderken yanımızda olması yeterli mi? DS260 doldurduktan sonra çıkartabiliyor muyuz? sonuçta pasaport çıkartmanında randevuydu vs. 1 hafta 10 gün süresi oluyor.

• @Old-Traveler unganlar doktor randevusuna kadar pasaport çıkartmak için süreniz var, buda size yeterde artar bile

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |