Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kendalkutlu gitmemek delilik. İkiz kulelerin uçaklarla yıkıldığı yılki yaşım. Göremedim kuleleri yerinde diye hayıflanmıştım. Çalışıyordum ama yeterli para yoktu cebimde. Bulduğum gitme yöntemlerine ailem taş koyuyordu. Bunalımda ve kız meseleleri yüzünden karamsarliktaydim. Yanlış olan gitmemekti. O zaman da biliyordum şimdi de biliyorum.

• @önder-çalışkan owner henüz bana denmiyor olacak. Eski sahibi ne yapıyorsa bir kredi çekerek ve ya işletmeyi ipotek göstererek ya da kendisi vadelendirerek sağlıyor diye hatırlıyorum. 2 yıldır e2 konusunda araştırma yapmadığım için net hatırlamıyorum. Ve pek owner kreditli seçeneklere bakmamıştım. Borcsuz alıp işime bakayım istiyordum. Sonuç olarak diyelim ki geri 30 bin dolar kaldı, belli bir vadede anlaşıp taksitle ödüyorsun.

• @gokcell Amerika tercihimdir...

• ........

• @gokcell ben de lokum getireyim bari; kahveler rahatlı olsun:)😁

• ........

• @gokcell konum gönderseniz daha iyi olmaz mı? ya ben bağırır da siz kafayı çıkartmazsanız, ödüm kopar benim elimde lokum yabancı yerde...

• ........

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX bu sorunun cevabı yerine soruna soru sorduğum zaman sen cevabı bulacaksın. Ev ssn gc banka gibi 2–3 ay içinde bu işleri bitirdikten sonra delivery lyft uber haricinde hangi işi yapacaksın bu soru asıl senin vizeni etkileyecek. Ne mezunusun kaç yıldır çalışıyorsun

Ben suan okuyorum daha, endustrial engineering bölümünde (Bachelors Degree) ondan öncede Lojistik bölümünde meslek yaptim ve calistim, experience toplayabildim yani 😃

• ........

• ⭐⭐ Yasaklı

Seneye bugunlerde cars and coffee bahar bulusmasinda goruselim

• Coffeesiz bir hayat zor, gercekten zor! 🙂

• Ne kadar cok bos muhabbet yapiyorsunuz yaaa. Herkezin takip ettigi siteyi niye bos kahve muhabbetiyle dolduruyorsunuz ki... sacma sapan hayallerinizi gormek zorundami insanlar.....vize ve gocmenlikle ilgili yeni bir bilgi yada fikriniz varsa yazin yoksa bos yere kalabalik yapmayin sitede zaten millet canindan bezmis kacmanin caresinde... site yonetimi neden engel olmuyorki.. bos muhabbeti neden engellemiyorki....

• ⭐⭐

@delikadir54 Bey size gore bos olabilir ama goruyorsunuz ki burasi bekleme odasi. Yani sohbet odası. Bu forum benim görebildiğim kadarıyla çok yönlü bir forum. Iki kişi arasındaki basit bir espiriden dahi sürpriz bir bilgi çıkabilir. Anlamaya çalışalım lütfen. Anlayamiyorsak da bari anlamadığımiz seyi suclamayalim. İlgisiz başlıklar altında yapılan ve o başlığa zarar veren sohbetlere ben de karşıyım. Ama burası bekleme yeri. Insanlar beklerken streslerini atmak ve heyecanlarını yenmek için geyik muhabbeti de yapabilirler. Bence siz bu bakışınızı gözden geçirmelisiniz. Bırakalım insanlar espri yapsinlar, şakalar yapsınlar. Yeterki kavga olmasın, saygısızlık olmasın, hakaret olmasın.

• @delikadir54 bu nasıl bir üsluptur yaa..sizin bahsettiğiniz durumla alakalı daha önce bende bir eleştiride bulunmuştum evet ama bu nasıl bir yargılamadır..fikrinizi düzgün bir şekilde belirtebilirsiniz beyefendi..öğrenmek istediğiniz bütün konular forumda zaten mevcut fakat bekleme odası biraz daha sohbet barındırıyor..demek ki siz bir kaç ay önce takip etseydiniz iyice kafayı yerdiniz..şu an sohbetler gayet normal bana göre

• @delikadir54 Forumdaki yorumlara ilişkin ilk negatif puanlamayı yaptım sayenizde. Sizin için bir önemi yok lakin benim için önemli. Çünkü burada ne zamandır ''yahu neden herkes bu kadar kibar ve iyi, neden günlük hayatta böyle insanlara rastlamak zor'' diye iç geçirirken siz yardıma koştunuz sağ olun.

GC başvurusu yapmadan önce ve başvuru sonrasında sitedeki pek çok başlığı okudum, şu an için ihtiyaç duyduğum ve çekilişi kazanmam ihtimali sonrasında ihtiyaç duyabileceğim bütün konular hakkında başlık olduğunu gördüm. Siz de sitede biraz dolaşırsanız hangi konu hangi başlık altında konuşuluyor rahatlıkla idrak edebilirsiniz. Burası da ismiyle müsemma ''Bekleme Odası''. İnsanlar DV 2021 sonuçlarını beklerken burada sohbet ediyor, ABD de yaşayan arkadaşlar oradaki tecrübeleri hakkında bu sohbetler bağlamında bilgi veriyor, geyik yapılıyor, ülke gündemi konuşuluyor vs. Yani kasap dükkanına gidip ''yahu niye burada saçma sapan sakatatlar, kuzu döşler var? Biz et almak zorunda mıyız? Nerede beş metre don lastiği? Hani t cetveller?'' diye serzenişte bulunmak ne kadar haklı bir davranışsa siz de ancak o kadar haklısınız. Üslubunuza zaten diyecek laf yok. İmlalar ve hakaretler ele ele tutuşmuş site boyu halay çekiyor hey maşallah.

• ⭐⭐⭐⭐

@delikadir54 Demek ki, boş muhabbet edilmesi site yönetimi tarafından hoş karşılanıyor. Siz çok dolu bir bilgiye sahipseniz onu aktarırsınız. Haftada bir kez siz ve ya bir başkası bekleme odasında ve ya başka bir yerde ayar verme derdindesiniz. Merak ediyorum, gc çıkar da amerikaya giderseniz nasıl adapte olur, nasıl uyum sağlarsınız bu tahammülsüzlükle. Bazı üyelerin amerikaya gidiş süresine kadar bir şeyler yazdıklarını, fakat gittikten sonra forumla ilişkilerini kesip bir daha yazmamalarına güceniyordum. Çok da haksız değillermiş. Siz ve benzeri bir kaç kişi daha, Türkiyedeki kaçma sebeplerimizden bazılarını temsil ediyorsunuz. Siz burada konuşulanı beğenmiyorsunuz ama bakalım kaç kişi sizin tavrınızı beğeniyor.

• Arkadaslar burasi bekleme odasi evet bizde bekliyoruz.bekliyoruz birisi bir bilgi verir burda diye...1 gun de 5 sayfa atlamis oda ama bakiyorsun 2 tane bilgi gerisi bizi ilgilendirmeyen seyler... senin komple forumu okumaya zamanin olabilir ama benim yok ve ben en guncel olan bu bekleme odasini okuyabiliyorum sadece... adaptasyon meselesi de sorun degil detaya girmeyeyim..lutfen sadece bilgi paylasirsin ve bizde okuyalim ve tesekkur edelim...bu kadar basit

• ⭐⭐⭐⭐

Hocam her yazınız bir tartışma. Vaktiniz olmayabilir. Haklısınız, ben de geliyorum ve 4-5 sayfa gitmiş. Ama bekleme odasında güncel bir bilgi bulamazsınız. Mülakat Deneyimleri 2020 de kopuyor fırtınalar. Boşuna bu konuyu takip etmeyin. Üstelik sizin saçma sapan hayallerinizi mi göreceğim dediğiniz adamın biri zaten Amerikada, öbürünün de babası Amerikada kendisi de gitmeye çalışıyor. Amerikaya gitme olayı başlıbaşına bir hayalle ortaya çıkmış. Bizler için de öyle. Bodrumda, kendi işimi yapan, ortalama geliri olan biriyim. New York'ta yağmurlu bir havada Taxi de (Yellow Cab) tıkılıp kalmak gibi bir saçma hayalim var. Müsade ederseniz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |