Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

zaman unut

Evet, katıyorum. Görüntü kurtarma operasyonu. Yunanistan da kapıları açıp hoşgeldiniz demeyece bunlara tabii. Olan Türkiyenin uluslararası imajına olacak. Mültecileri tutarım diye milyar dolarları al. Sonra suriyeye desteğe gelmiyorlar diye avrupaya mülteci salarım diye tehdit savur. Sonuç, Sınırda tel örgülerde kış günü insan yığınları. İnsanlık dramı... Tüü kaka avrupa, cici Türkiye.. Kimse yemez bunları da yiyen yiyor işte.

• ⭐⭐⭐⭐

@EmreGdk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bakalım alabilic

Neden sadece vize kaldı. Bu sene GC ye başvurmadın mı?

• @dmr,
    @ibrahimasar,

Hersey unutuldugu gibi bunu da unutturmazlar umarim. Unutmamak gerekli bence de.

• florida eyaletinde yaşayan varmı bu forumda.florida!da isten çıkıp denize girebiliyormu.ibo abd görmüştüm videoda

• @ibrahimasar

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@EmreGdk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bakalım alabilic

Neden sadece vize kaldı. Bu sene GC ye başvurmadın mı?

hocam benim ki greencard değil,öğrenci vizesiyle başvurucam da,üniversiteden kabul aldım bir tek o kaldı.ondan dolayı öyle yazdım 🙂

• ⭐⭐

Valla Türkiye öyle bir yer haline geldi ki şu an burada tek yaşıyor olma sebebim başka bir ülkede oturma/çalışma iznine sahip olmamam. Green Card’ın yüzde birlik şansı yüzümüze gülse de kendimizi kurtarsak bir an önce.

• Multecilerin arasina karisip hazirda serbestken avrupaya gideceksin aslinda. 🙂

• Şafak 63, günaydın herkese 🙋🏻♂

• Yasalar zorlastiriliyor artik green card in tadini kaciriyorlar. Yeni gelen duzenlemeler ile daha da zorlucaklar gibi gozukuyor. Bundan sonra ki seneler icin cok buyuk zorluklar bekliyor olacak bizleri. Bu sene ciksa iyi olucak yoksa gun gectikce kotuye gidiyor.

• Bu yil kazanirsak arkadaslar insallah ne kadar nakit gosterebileceksiniz tasinmaz mallari lutfen katmadan ev var araba var bunlari gosteririm demek pek de somut bisey olmuyor malesef ayrica artik borcunuz var ise bunu da elinizdeki nakitten dusmemiz lazim ayrica kredi cekerim diyebilirsiniz ama yeni yasayla birlikte borc seklinde gozukecegi icin boyle bir durumda da mumkun degil malesef.
    3 kisilik bir aile olarak dusunursek ben kendimden ornek vereyim 35bin$ gosterebilirim. Yeni sartlarda pek yeterli gibi durmuyor gibi geliyor bana eger ben konsolosluk calisani olsaydim. Ya bir sekilde miktari arttiracagim bu da zor gibi borc a dusmeden miktari arttirmak yada sponsor bulacagiz bir sekilde abd den. Sizlerde durum nedir kisaca gercekleri gorerek hareket ettiginiz de nasil bir mali tablo icindesin.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu yil kazanirsak arkadaslar insallah ne kadar nakit gosterebileceksiniz tasinmaz mallari lutfen katmadan ev var araba var bunlari gosteririm demek pek de somut bisey olmuyor malesef ayrica artik borcunuz var ise bunu da elinizdeki nakitten dusmemiz lazim ayrica kredi cekerim diyebilirsiniz ama yeni yasayla birlikte borc seklinde gozukecegi icin boyle bir durumda da mumkun degil malesef.
    3 kisilik bir aile olarak dusunursek ben kendimden ornek vereyim 35bin$ gosterebilirim. Yeni sartlarda pek yeterli gibi durmuyor gibi geliyor bana eger ben konsolosluk calisani olsaydim. Ya bir sekilde miktari arttiracagim bu da zor gibi borc a dusmeden miktari arttirmak yada sponsor bulacagiz bir sekilde abd den. Sizlerde durum nedir kisaca gercekleri gorerek hareket ettiginiz de nasil bir mali tablo icindesin.

gayet yeterli bir miktar 35bin tabi seçeceğiniz eyalete ve şehre göre değişecektir bu ayrıca mesleğinizde bunu etkiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido daha önce kaç defa sordum şimdi sana da sorayım. Ev ssn gc banka gibi 2–3 ay içinde by işleri bitirdikten sonra delivery lyft uber haricinde hangi işi yapacaksın parayı boşver bu soru asıl senin vizeni etkileyecek. Ne mezunusun kaç yıldır çalışıyorsun

• @ayvalik10,
    @Rhonster,

Ben kendimi ornek olmasi acisindan yazdim. Bu kosullar ile alirmiyim diye sormak amacin da degilim 🙂 Genel olarak forumdaki arkadaslar kazandiklarinda nasil bir mali durumun icinde olucaklar ne gibi hazirliklar yapiliyor gercekten gc basvuranlar buna hazir mi bunu hep birlikte gormeye calisalim diye kendindimden ornekler veriyorum. Hic dusunmedim lyft uber delivery aslinda. Sartlar neyi gosterir bilemeyiz tabi. Baslangic olarak deneyen cok fazla insan var bizde deneyebiliriz neden olmasin. O kismi gelene kadar gc nin kazanilmasi ve mulakatin basarili bir sekilde gecilmesi var uzun bir surec hepimizin bildigi uzere. Tr de calistigimiz yil yada is abd de cok fazla bir ise yaramayacak malesef. (5) Lisans isletme mezunuyum. Sifirdan herseye baslayacagiz orda bir hic olacagiz ve var olma cabasi icine girecegiz. Ilk etap da tek gidip egitim alip bir yere girip daha sonra aileyi getirmeyi dusunebilirim. Simdi soyle boyle yaparim demek cok da saglikli olmayacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido bence şimdiden bir özellik bulmaya çalış Türk konsoloslukta sen çalış ve Türkiyeye mesleği olmadan gelen bir insanı hangi bölgeye gönderirsin böyle düşün
    Çıkmadan is başvurusu yapman lazım bana gelen cevaplar
    "İstediğiniz zaman yardımcı olmaya çalışırım"
    "Fatih bey merhaba,
    sigorta tecrubeniz olmasi cok guzel, Ingilizceniz de varsa, sigorta lisans sinavini gececek ya da sigorta islemleri icin ingilizce okudugunuzu anlayacak seviyede, lisansinizi da aldiktan sonra , green cardiniz da gelirse , iletisimde olalim, bizim her zaman elemana ihtiyacimiz oluyor.
    Kolay gelsin"

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido bence şimdiden bir özellik bulmaya çalış Türk konsoloslukta sen çalış ve Türkiyeye mesleği olmadan gelen bir insanı hangi bölgeye gönderirsin böyle düşün
    Çıkmadan is başvurusu yapman lazım bana gelen cevaplar
    "İstediğiniz zaman yardımcı olmaya çalışırım"
    "Fatih bey merhaba,
    sigorta tecrubeniz olmasi cok guzel, Ingilizceniz de varsa, sigorta lisans sinavini gececek ya da sigorta islemleri icin ingilizce okudugunuzu anlayacak seviyede, lisansinizi da aldiktan sonra , green cardiniz da gelirse , iletisimde olalim, bizim her zaman elemana ihtiyacimiz oluyor.
    Kolay gelsin"

Olabilitesi var dediginiz gibi sansimizi denemeliyiz. 😉
    tesekkurler.

• Merhaba şuan askerdeyim. Çok fazla takip edemiyorum normal olarak. Köklü veya büyük bir değişim var mı şuana kadar? Herkese iyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anilcangokben bomba yarın patlıcak mülakat deneyimlerini takip et

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@mexido Ben bu yıl gc çıkınca (çıkacak, olumlu düşünüyorum) kart borçlarını sıfıra çekip dükkanımı 250-300 bin tl gibi bir rakama devredeceğim. (Borçları varlıktan düşecekler demeni anlamadım, borçla ilgili bir döküm mü isteyecekler acaba?) Her halukarda borçsuz görüneceğim. Mümkün olursa 3 kişi için 45-50 Bin dolar civarında varlık göstermeye çalışacağım. Houstonda devir çamaşırhane, carwash, pizza restoran ve ya gas station türü işletmelerden mali olarak makul olan bir kaçını portföyüme ekleyip, daha öncesinde bu firmaların bazılarıyla yazışarak bu detayları görüşme esnasında vize görevlisine aktarıp bu işletmelerden birine yatırım yapacağımı, bu şekilde kendi işimi yapmayı planladığımı anlatacağım. İşletme fiyatı 70-80-100 bin dolar bile olabilir. Owner Credit gibi bir yöntemle üzeri borçlanılabilir. Zaten planım da bu. Eğer bunu makul görmezlerse parayı artırmayı denerim ama 60 bin in üzerine çıkmam zor.

• @ibrahimasar orada kredi history oluşmadan işletmeyi ipotek gösterip mi owner credit çekiliyor ,biraz anlatırmısın ibrahim bey. buranın bankacılık sistemini ezbere biliyoruzda oraları henüz başlamadım araştırmaya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |