Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uğur-O kardesim cevap istiyorsun bende cevap vermek isterim ve eminim bu soyledigimin dogru olacagindan .. ama bu grupta insanlarin hosuna gitmeyen birsey soylersem - itibar aliyorum buda benim icin bir sorun... cevabin ise su; evet direk elenirsin cunku fotografta oynama yapmissin. Kusura bakma bu cevabimdan dolayi ve bunu eleyende program. Yani sorun yaparlarmi gozardi olayimi degil.programa ne tanimlarsan onu yapar. Aslinda bir cok basvuru bu sebeplerden dolayi bastan eleniyor ve cekilise giremiyor. Bundan dolayida aslinda cikma sansi yuksek ve insanlarin ilk basvurusunda kazanmalarinin sebebide bu... cunku yanlis basvuru haddinden fazla ve bundan dolayida kazanma sansi cokda dusuk degil aslinda gayet yuksek ... sen yeterki dogru basvuru yap ... dogru basvuru yapan birisi en fazla 4 senede kazanir.fakat kazanirda ulkeye girisine uygun gorulmez ise o zaten hic kazanamaz..👍

• ⭐⭐ Yasaklı

@Uğur-O cropladigini nerden anladinizki . Sacta kafada keskin kenar goremedim ben.crobu tespit eden programa mi soktunuz

• ⭐⭐ Yasaklı

Varmi boylebir program

• Hocam ben de fotoğrafçıda yaptırdım gri arka planı beyaz yaptı fotoğrafçı ve sistem kabul etti.
    Sıkıntı olması çok üzer...

• Sistem bunu anlayabilse bence fotoğraf kabul edilmezdi @crazycells bu konuda bize bilgi verebilir misiniz lütfen?

• Fotoğrafta veya Dijital İmajda İstenilen Nitelikler:
     Fotoğraf renkli olmalıdır.
     Fotoğraf net olmalıdır.
     Başın boyutu, çeneden kafanın en üst hizasına kadar 1 ila 1 3/8 inç (22 ile 35 mm
    arasında) veya fotoğrafın yüksekliğinin %50’si ile %69’u arasında olmalıdır.
     Fotoğraf, son durumuzu göstermesi için, son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.
     Beyaz ya da beyaza yakın renkte bir arka planın önünde çekilmelidir.
     Kameraya tam karşıdan bakar ve yüzün tümünü gösterir şekilde çekilmelidir.
     Doğal yüz ifadesiyle ve her iki göz açık olarak çekilmelidir.
     Günlük normal kıyafetinizle çekilmelidir.
     Günlük giyilen dini kıyafet dışında üniforma giyilmemelidir.
     Dini sebeplerle günlük olarak giydiğiniz hariç, şapka ya da saçı ya da saç çizgisini
    kapatacak şekilde başınızı örtecek bir şey giymeyiniz. Yüzünüzün tümü görünür olmalı
    ve eğer varsa başınızın üzerindeki örtünün gölgesi yüzünüze düşmemelidir.
     Kulaklık, kablosuz olarak kullanılabilen cihazlar veya benzerlerinin bulunduğu
    fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
     Fotoğrafınızı gözlüksüz olarak çektiriniz.
     İşitme cihazı veya benzeri bir cihaz kullanıyorsanız, fotoğrafınızı o cihazla
    çektirebilirsiniz.
    Uygun olan ve olmayan fotoğraf örneklerini buradan görebilirsiniz. Sürücü belgesinden veya
    diğer resmi evraklardan kopyalanan ya da dijital olarak taranan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
    Ayrıca, şipşak fotoğraf (snapshot), dergi fotoğrafı, otomat veya cep telefonuyla çekilmiş düşük
    kaliteli fotoğraflar ve boydan çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
    Başvurunuzun bir parçası olarak dijital fotoğrafınızı yüklemelisiniz. Dijital fotoğrafınız
     JPEG (.jpg) formatında olmalıdır.
     Dosya boyutu 240 KB’a eşit (kilobayt) ya da 240KB’ın altında olmalıdır.
     Piksel çözünürlüğü kare şeklinde (yüksekliği ve genişliği aynı) olmalıdır.
     600x600 piksel boyutunda olmalıdır.
    Mevcut bir fotoğrafınızı taramak mı istiyorsunuz? Bu durumda, dijital fotoğraf için gerekli
    özelliklere ek olarak, taranacak mevcut fotoğrafınız şu özelliklere de sahip olmalıdır:
     2 x 2 inç (51 x 51 mm)
     İnç başına 300 piksel (milimetre başına 12 piksel) çözünürlükte taranmalıdır.
    Aşağıdaki işlemleri yapmak için Dışişleri Bakanlığı’nın ücretsiz fotoğraf uygulamasını
    kullanabilirsiniz:
     Bilgisayarınızda kayıtlı bir fotoğrafı seçmek
     İhtiyaç halinde, fotoğrafı döndürmek veya boyutunu değiştirmek
     Tam olarak 600x600 piksel boyutunda olacak şekilde kare şeklinde kesmek

• Sıkıntı olurmu ki hocam burada yazmıyor öyle bir şey.

• Yukarıdaki bilgiye ek olarak rötuş konusu da şu şekilde,
    Arka plan, fotoğraf rötuşlama aracı kullanılarak kesilir, baş, yüz ve boynun dış hatlarını değiştirir. Yani eğer görüntünüzde bir değişiklik olmuşsa rotüş kabul edilmez. En iyi örneği bu linkten bulabilirsiniz.

• Yani sıkıntı yapmaya gerek yok, hiç bir şey olmaz 🙂

• @yigitboncuk kabul edilmez demişsiniz hocam

• @dmr görüntünüz yüz şekliniz değişmiş ise kabul edilmez ama arkadaşın fotoda gördüğüm kadarı ile herhangi bir değişim söz konusu değil. linkte örnekleri var resmi konsolosluk sitesidir.

• Unacceptable— Background is cropped out using a photo retouching tool, altering the outline of the head, face, and neck

• Buradan kontrol edebilirsiniz. Çok fazla kafanıza takmayın arkadaşlar. Sistem zaten elenme durumunu söylemiyor. Sadece seçilemediğinizi söylüyor. Sorun olmamasını diliyorum. Siz sadece fotoğraf yönergelerini yerinize getirdiğinize emin olun yeterli. Sonrası kısmet artık. İnşallah gönlünüze göre olur, kazanırsınız.

• Benim yüz şeklinde bir şey yok ama tshirt de biraz farkediliyor sıkıntı olurmu ki

• @clourpoint element uydurmadım. 5.000 usd telaffuz edildi, o kadar olmaması gerektiğini belirttim. Benim bahsettiğim rakama (1.200 usd) 10 yıllık passport da dahil.

• @iacar sağolun hocam

• @dmr Rica ederim, bir katkımız olduysa ne mutlu.

• Ben @iacar 'ın dediği siteden ayarlayarak yaptım her şeyi, hepsi yeşil olduktan sonra denedim, kendime de arkadaşıma da. ama crop olayı aklıma gelince can sıkıldı biraz. : (
    valla @delikadir54 sağ olsun cevap verdi ama içimi kararttı ya. :((

@Calibraturbo normalde bu kadar belli olmuyor foto kalitesi yüksekken ama whatsapptan arkadaşa yollamıştım fotomu ve o fotoyu yaklaştırdığımda üç tel saçımın üst tarafında belli oluyor biraz. 😞

• @crazycells 'den başkası bu olayı çözemez 😞

• @Uğur-O sanırım elendik abi😢

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |