Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Son zamanlarda gün geçmiyorki olumsuz , kötü bir haber çıkmasın karşımıza. iflas haberleri , cinnet geçirenler , boşananlar , kadın cinayetleri , hukuksuzluklar , haksızlıklar , adam dolandırma , kapkaç , gasp ve daha niceleri. bunları okurken hepimiz istemsizce şu soruları soruyoruz adalet nerde ? yani herkes kendi kanunu adaletini mi işletiyor ? evet bir bakıma öyle oluyor korkum o ki bunun patlak vermesi çoğalması. artık millet toplumsal cinnet geçiriyor daralıyor bunalıyor geçim derdi maddiyat derken başını kaldıramıyor hal böyle iken aile içi şiddet geçimsizlik baş gösteriyor. hangi ara raydan çıktık hangi ara cinnet geçirir duruma geldik. birbirlerine tam tanımadan evlenen çiftler ay dolmadan tartışmalar başlıyor yada şiddetli geçimsizlik baş gösteriyor. tabi ben bunları yazarken kısım kısım yazıp konudan konuya geçiş yapıyorum bu konuda beni mazur görün. ama inanın toplum olarak öyle noktalara geldik ki uçurumun kenarındayız anlayış , hoşgörü , merhamet , vicdan denilen şeylerden uzaklaştıkça uzaklaştık milletçe kafayı yemeye başladık. mutlu insan , neşeli insan , güler yüzlü insan yada işini severek yapan insanlara hasret kaldık. inşallah ülkem ve milletim daha güzel günlere ve yarınlara ulaşıcak...

• ⭐⭐⭐

Umarım dediğin gibi olur ama ben kendi adıma umudumu kaybettim artık. Bu ülkede sosyal medyaya düşmezsen, haberlere çıkmazsan ve en önemlisi Müge anlıya gitmezsen adalet gerçekleşmiyor ne yazıkki.

• Bunaldım sıkıldım daraldım...
    Daha geçen gün 17 ve 25 aralık soruşturmaları gözüme takıldı ve tüm dökümanlarıyla araştırdım cidden sinirim acayip bozuldu uyuyamadim tüm gece bu yönetim artık bıktırdı beni.

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: Ülkecek kafayı yiyoruz

Umarım dediğin gibi olur ama ben kendi adıma umudumu kaybettim artık. Bu ülkede sosyal medyaya düşmezsen, haberlere çıkmazsan ve en önemlisi Müge anlıya gitmezsen adalet gerçekleşmiyor ne yazıkki.

kardeşim haklısın ama inancımızdır bizi ayakta tutan eğer inanmazsak olmaz.

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş bu haberlerde gördüklerimiz sadece ufacık bir kısmı günlük türkiye geneline baktığın zaman o kadar çok asayiş olayı var ki ama haberimiz yok insanların tahammül sınırları ahlak kavramları örf adet gelenek görenek kavramları artık sözcüklerden ibaret bunların üzerine ekonomik kriz geçim derdi derken bardak taşmış vaziyette eskiden aman boşver diyebildigimiz şeyler bile fitili ateşlemeye yetiyor. Sonumuz hayır ola ne diyeyim.

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: Ülkecek kafayı yiyoruz

@Oktay-İbiş bu haberlerde gördüklerimiz sadece ufacık bir kısmı günlük türkiye geneline baktığın zaman o kadar çok asayiş olayı var ki ama haberimiz yok insanların tahammül sınırları ahlak kavramları örf adet gelenek görenek kavramları artık sözcüklerden ibaret bunların üzerine ekonomik kriz geçim derdi derken bardak taşmış vaziyette eskiden aman boşver diyebildigimiz şeyler bile fitili ateşlemeye yetiyor. Sonumuz hayır ola ne diyeyim.

evet görülmeyen görmediklerimiz haddinden fazla ama şu an bir toplumsal kutuplaşma ve cinnet hali var belki bunların çoğu ekonomik sebepler yada aile içi sebepler. insanlar daraldı bunaldı birde bunlarında yanında ahlaki çöküntü varki tuzu biberi oldu.

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş 2.324 bu rakam ne biliyormusunuz yeni askeri ücret yorum sizlerin...

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş 2.324 bu rakam ne biliyormusunuz yeni askeri ücret yorum sizlerin...

jest yapmış Başkanımız kendi tabiriyle. ülke çok farklı bir noktaya gidiyor çünkü kimse mutlu ve huzurlu değil işler berbat herkes borç batağında ve en acısı işsizlik hat safhada üretim bitmiş...

• ⭐⭐⭐

Vatana milleti hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim!!

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: Ülkecek kafayı yiyoruz

Vatana milleti hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim!!

gelişmiş ülkeler diyerek söze başlayanların tasarruftan itibar olmaza getirenlerin ayıbıdır asgari ücret. konuşturmasınlar adamı bu kış günü asgari ücretle geçinen kira elektrik su doğalgaz market pazar giyim birde çocuk okutuyorsa ne yapacak ? çöpten ekmek toplayan pazarlara akşam toplanmaya yakın gidip çürük meyve toplayanların yada sabahları fırınlara gidip ucuza bayat ekmek alan insanlar var ülkede.

• ⭐⭐⭐

@tezcan, içinde söyledi: Ülkecek kafayı yiyoruz

Bunaldım sıkıldım daraldım...
    Daha geçen gün 17 ve 25 aralık soruşturmaları gözüme takıldı ve tüm dökümanlarıyla araştırdım cidden sinirim acayip bozuldu uyuyamadim tüm gece bu yönetim artık bıktırdı beni.

kardeşim üzülme daralma bunalma herkesin bir hesabı varsa ALLAH,ın da hesabı var. ne buyuruyor Yaradan sakın Rabbin,in olanlardan haberi yok sanma o size şah damarınızdan daha yakındır buyuruyor. devlette her şeyin ve herkesin kaydı var zamanı geldiğinde hesabları görülür hesap verirler.

• Amerika'dada asgari ucret genelde saatine $7 ile $10 civari ve oldulca dusuk ama burada birden fazla is yerinde calisma sansiniz var ve calismaktan korkmazsaniz, kolay kolay issiz kalmazsiniz. Hicbirsey yapamazsaniz, bir restaurantta calisirsiniz, delivery yaparsiniz, bulasik bile yikarsiniz ve birseyler kazanirsiniz. Yani Turkiye gibi umutsuz durumda olmazsiniz!

• ⭐⭐⭐

@MySea sorun aslında iş bulmak değil insanlar sevdiği işi yapmaktan ziyade sevmediği işleri sırf kazançları getirileri güzel diye yapıyor yada yapmaya çalışıyor. ama bu durum sizinde bahsettiğiniz gibi amerikada ek işleri rahatça yaparak güzel kazançlar elde edebilir. bilgilendirme için teşekkürler.

• @MySea ve çalışınca en azından sağlıklı yaşayabiliyor insan, malesef ülkemizde bu çok zor, insanların dediğiniz gibi tahammülü yok, saygı desen zaten yok, yolda yürürken kimse kimseye yol vermiyor, ters ve dik bi şekilde bakıyor her an herşey olabilecek bir hava var, birisi tehdit etse şikayetçi oluyorsun içeri atmıyorlaz bi önlem bir yasa yok, sonra ertesi gün adam gelip vuruyor tüm aile perişan oluyor, ailevi sorunlar, maddi sorunlar, aşağılık kompleksi, kısacası bir ülkemizde sabahları yaşamaya değil savaşmaya uyanıyoruz(ilkay zaman demişti bu sözü) konu açılmışken ben de içimi dökmek istedim malesef yaşadığımız durum bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |