Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

**Merhaba arkadaşlar her akşam yada gece sadece 1 not bırakın. bu Yazı , Resim , Video olabilir her mesaj sahibi sadece günlük BİR MESAJ bırakabilir. istediğiniz bir alıntı , replik , resim , yada video olabilir fark yaratanlardan olun... **

Hayatta her şey berbat giderken bile sen iyikimsin. Varlığına tutunuyorum.DG5hIJRW0AA8Kpq.jpg

• ⭐⭐⭐

hayatından gün çalanla değil gününe hayat katanlarla yola devam

• Hepimiz birer yildiz tozuyuz!

Olup gittigim zaman,
    Benim atomlarim parcalanacak,
    Ben tekrardan uzay tozu olacagim.

Ruzgar beni tasiyacak,
    Her tarafa beni dagitacak,
    Tipki ilkbahardaki karahindiba cicekleri gibi.

Ben baska dunyalari ve yabanci uydulari ziyaret edecegim;
    Ve bu cok kotu siirsel olacak,
    Ta ki senin sandwichine benim tozum konuncaya kadar.

• ⭐⭐

Hepsini al, sevgilim, ne sevgi varsa bende,
    Çoktan senin olmayan ne sevgi sağlarsın ki?
    Gerçek der misin ona eline geçirsen de
    Sevdiklerimin hepsi sende değil mi sanki?
    Sevgilimi alırsan gerçek sevgi uğruna
    Ses çıkarmam onunla keyif sürdüğün için;
    Sevgilime sırt çevirip el uzatırsan ona,
    Kendini aldatırsan suçun büyüğü senin.
    Tatlı hırsız, yine de bağışlarım suçunu
    Sen varımı yoğumu aşırsan bile benden;
    Oysa daha acıdır, sevenler bilir bunu,
    Güzel sürtük, kötülük iyi görünür sende;
    Biz düşman olmayalım canevini söksen de.
    William Shakespeare

• ⭐⭐⭐

Sonra bir sigara yakıyorsun, gökyüzünü seyrediyorsun. Bakıyorsun; her şey yerli yerinde, sen sadece kendini ziyan etmişsin...

• ⭐⭐⭐

ah be dostum az mı yazdık dönde bak bi maziye ne yazıyor sence ?

• ⭐⭐

Bir baş ol ki oğul!
    Dimdik durasın
    Çiğnenip ezilmeyesin

Bir göz ol ki oğul!
    İyiliği göresin
    Peşinden yürüyesin

Bir dil ol ki oğul!
    Zehire bal süresin

Bir el ol ki oğul!
    Yoksulu giydiresin

Bir yürek ol ki oğul!
    Her zaman bak diyesin

Ayak olursan oğul!
    Karınca ezmeyesin

Vakit kıymetli oğul
    Sakın boş gezmeyesin

• ⭐⭐

Bir daha dünyaya gelsem
    Yine seni severdim

• ⭐⭐

Duyduğum en güzel şarkı senin sesin,
    Gördüğüm en güzel gözler senin gözlerin,
    Dokunduğum en güzel yüz senin yüzün,
    Kokladığım en güzel koku senin saçlarının kokusu,
    Hissettiğim en güzel duygu da sana olan aşkım…
    sevgiliye-siir-2.jpg

• Ve kitabın sonu şöyle bitiyordu; O ilk gördüğü, tanıdığı, güvendiği, sevdigi insan değildi artık ! "Seven yanılmış" "Sevilen yabancılaşmıştı"

• Bu ileti silindi!

• Kolelere, asla ozgur olacaklari kadar odeme yapmazlar. Hayatta kalmalarina yetecek kadar verirler ki kolelige devam edebilsinler.

• Sen gidersen, bir ulke oksuz kalir, koskoca bir ulke...Kent sarkilari

• Yola ikna ettiğin insanlarla değil, inanan insanlarla devam et..

• Bu kente bir daha gel
    Yagmurlari da getir
    Uyandir umudumu
    Sevisen sozlerine
    Heybende oyun getir
    O siska cocuklara
    Biraz da gulus olsun
    Ne olur bahara kadinlara
    Sonra ekmek olalim
    Olur mu acisi acikana
    Ama unutma beni
    Sarilalim arada
    Heybende oyun getir
    O mavi cocuklara...

• ⭐⭐⭐

"Bugün yeni bir gün bundan öncesini unutun ve tamamen yolunuza hedefinize odaklanın geçmişinizi düşünmek zaman kaybından başka bişey değil ne değiştirebilirsin ne de ne kadar ağlasanda üzülsende geri getirebilirsin. Geçmişin hiçbir hükmü yok. Geçmişten geleceğe düşüneceğin tek şey yaptığın hatalar ve o hataları tekrar yapmamak.
    UNUTMA! Önemli olan şu an ne yaptığın ve yarın ne yapacağın"

• ⭐⭐⭐

Balıkçı ve İş Adamı

Ufak bir kasabada bir iş adamı sahilde oturuyormuş.

Otururken, sahile doğru ufak teknesi ile kürek çeken balıkçının teknesindeki iri balıklara gözü takılmış.

İş adamı etkilenerek sormuş, “Bu kadar balığı tutman ne kadar vakit alıyor?”

Balıkçı cevap vermiş, “Az biraz vaktimi alıyor.”

“O zaman neden daha fazla kalmıyorsun suda?” diye şaşırarak sormuş iş adamı.

Balıkçı “Tüm ailemi beslemek için bu kadarı yeterli” demiş.

“E peki günün geri kalanında ne yapıyorsun?” demiş iş adamı.

Balıkçı şu şekilde cevap vermiş:

” Sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gidiyorum, ardından eve dönerek çocuklarım ile ilgileniyorum. Öğlen eşim ile kestiriyorum, akşam olunca da arkadaşlarım ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söylüyoruz”

İş adamı ise balıkçıya bir öneri sunmuş.

“İş geliştirme üzerine doktoram var ve seni daha başarılı bir insan haline getirebilirim. Artık, balık tutmaya daha çok vakit ayırıp gününün büyük kısmını suda geçireceksin. Bu şekilde daha çok balık yakalayıp, daha çok para kazanacak ve daha büyük bir tekne alabileceksin. Daha çok tekne alıp bir şirket kurup ardından da konserve balık dağıtım ağını kuracaksın. Büyük şehirde bir merkez açıp işlerini ve şubelerini oradan yürüteceksin.”

Balıkçı sormuş, “E peki ondan sonra?”

İş adamı kahkaha atarak, “Artık krallar gibi kendi evinde yaşayıp, borsaya girebilir ve daha da zengin olabilirsin.” demiş.

İş adamı cevap vermiş, ” Onun ardından, emekli olup sahilde bir kasabaya yerleşir, sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gider, ardından eve dönerek çocukların ile ilgilenirsin. Öğlen eşin ile kestirip, akşam olunca da arkadaşların ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söyleyebilirsin.”

Balıkçı şu cevabı vermiş, ” Zaten şu anda yaptığım şey bu değil mi?”

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Geceye Bir Not Bırak

Balıkçı ve İş Adamı

Ufak bir kasabada bir iş adamı sahilde oturuyormuş.

Otururken, sahile doğru ufak teknesi ile kürek çeken balıkçının teknesindeki iri balıklara gözü takılmış.

İş adamı etkilenerek sormuş, “Bu kadar balığı tutman ne kadar vakit alıyor?”

Balıkçı cevap vermiş, “Az biraz vaktimi alıyor.”

“O zaman neden daha fazla kalmıyorsun suda?” diye şaşırarak sormuş iş adamı.

Balıkçı “Tüm ailemi beslemek için bu kadarı yeterli” demiş.

“E peki günün geri kalanında ne yapıyorsun?” demiş iş adamı.

Balıkçı şu şekilde cevap vermiş:

” Sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gidiyorum, ardından eve dönerek çocuklarım ile ilgileniyorum. Öğlen eşim ile kestiriyorum, akşam olunca da arkadaşlarım ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söylüyoruz”

İş adamı ise balıkçıya bir öneri sunmuş.

“İş geliştirme üzerine doktoram var ve seni daha başarılı bir insan haline getirebilirim. Artık, balık tutmaya daha çok vakit ayırıp gününün büyük kısmını suda geçireceksin. Bu şekilde daha çok balık yakalayıp, daha çok para kazanacak ve daha büyük bir tekne alabileceksin. Daha çok tekne alıp bir şirket kurup ardından da konserve balık dağıtım ağını kuracaksın. Büyük şehirde bir merkez açıp işlerini ve şubelerini oradan yürüteceksin.”

İş adamı kahkaha atarak, “Artık krallar gibi kendi evinde yaşayıp, borsaya girebilir ve daha da zengin olabilirsin.” demiş.

İş adamı cevap vermiş, ” Onun ardından, emekli olup sahilde bir kasabaya yerleşir, sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gider, ardından eve dönerek çocukların ile ilgilenirsin. Öğlen eşin ile kestirip, akşam olunca da arkadaşların ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söyleyebilirsin.”

Balıkçı şu cevabı vermiş, ” Zaten şu anda yaptığım şey bu değil mi?”

Aradaki gercek fark ise, balikci tum bunlari gecinmek icin yapiyor. Isadami ise cebinde veya banka hesabinda parasi oldugu icin, bir dinlenme, bir emeklilik faaliyeti olarak yapacak. Kissadan hisse, bazilarinin hayati, bazilarinin hayali!

• dünü unut bugünü yaşa yarını merak et.

• Eger dogada kendi basiniza (firinciya, toplutasimaya, sebzehaline, benzine, elektrigie vb ihtiyac duymadan) yasayabiliyorsaniz ne ala. Yoksa yakin gelecekte o balikci bahsettigi hayati zaten yasayamayacak.
    Bu arada bahsi gecti mi bilmiyorum, https://www.pbs.org/wgbh/frontline/film/in-the-age-of-ai/ saglam tezler var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |