Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba 221g den e 2 vizesi reddi aldık ek belge istenmedi ve pasaport konsoloslukta kaldı başka bir bilgi de yok bu durum okuduğum kadarıyla idari işlem ve süresi bilinmiyor bu süreçte bir dosya numaram yok ya da ben bilmiyorum vize başvuru durumum hakkında nasıl bilgi alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐

• Muslu Law Firm

@fadime-agboyraz, içinde söyledi: 221 g

Merhaba 221g den e 2 vizesi reddi aldık ek belge istenmedi ve pasaport konsoloslukta kaldı başka bir bilgi de yok bu durum okuduğum kadarıyla idari işlem ve süresi bilinmiyor bu süreçte bir dosya numaram yok ya da ben bilmiyorum vize başvuru durumum hakkında nasıl bilgi alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Sayın @fadime-agboyraz ,
    221 g retleri birkaç nedenden dolayı olabilir. Bunlar vize başvurularında gereken dokümanları eksik teslim etmek, vize almaya yetersiz olmak (örneğin madde bağımlısı olmak gibi), terörizm vb. gibi güvenlikle ilgili kontrollerde takılmak, gibi nedenler olabilir. Eğer ret, dokuman eksikliğinden kaynaklanıyorsa size genelde en geç 12 ay sure verip evrakları tamamlama şansını verirler. 12 aydan sonra davanızı kapatırlar. Eğer problem idari işlem ve güvenlik kontrolleri ise bunun sonuçlanması 6 ayı bulabilir. İdari işlem/güvenlik kontrollerini hızlandırmak çok zordur. ABD’de bir şirketin veya ortakların da konu ile ilgilisi var ise ilgili eyalet senatörleri veya kongre üyeleri bazen yardımcı olabilir. Konu ile ilgili olarak http://amerikavatandas.com/tr/gocmenlik-surecinizde-usulen-sikintilar-mi-yasiyorsunuz-alternatif-cozumler-sunlardir/ linkini okuyabilirsiniz. Konsoloslukta E2 ünitesi yetkilileri ile iletişime geçip problemin ne olduğu öğrenilebilir. Size verdikleri ret kâğıdında da ret nedenlerini yazarlar. Pasaportunuzu ret durumunda iade etmeleri gerekir.
    Teşekkürler.

• Verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim,sizin yazdıklarınızı forumda da okudum fakat biz bunların hiçbirine girmiyoruz ek belge istenmedi ben devlet memuru emeklisiyim eşim üniversitede hoca herhangi bir suç ya da olumsuz bir sicile sahip değiliz bu nedenle idari incelemenin ne olacağını ile ilgili bir şey düşünemiyoruz kurulan şirket yasal ve şu anda devralınan yer çalışıyor ortağımız işin başında Amerika'dan bir avukat ile çalıştık fakat o da bir bilgiye sahip değil tüm bu veriler ışığında neden ne olduğunu anlamadığımız bir idari işlem geçiriyoruz

• Muslu Law Firm

Verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim,sizin yazdıklarınızı forumda da okudum fakat biz bunların hiçbirine girmiyoruz ek belge istenmedi ben devlet memuru emeklisiyim eşim üniversitede hoca herhangi bir suç ya da olumsuz bir sicile sahip değiliz bu nedenle idari incelemenin ne olacağını ile ilgili bir şey düşünemiyoruz kurulan şirket yasal ve şu anda devralınan yer çalışıyor ortağımız işin başında Amerika'dan bir avukat ile çalıştık fakat o da bir bilgiye sahip değil tüm bu veriler ışığında neden ne olduğunu anlamadığımız bir idari işlem geçiriyoruz

Sayın @fadime-agboyraz,
    İdari işlemin neden olduğunu size bu konuda bilgi vermedikleri takdirde bilmek mümkün değildir. Bir takım background kontrollerinde problem çıkınca idari isleme girebiliyorsunuz. Devlet memuriyetinin bununla bir ilgisi olabilir.
    Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

Verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim,sizin yazdıklarınızı forumda da okudum fakat biz bunların hiçbirine girmiyoruz ek belge istenmedi ben devlet memuru emeklisiyim eşim üniversitede hoca herhangi bir suç ya da olumsuz bir sicile sahip değiliz bu nedenle idari incelemenin ne olacağını ile ilgili bir şey düşünemiyoruz kurulan şirket yasal ve şu anda devralınan yer çalışıyor ortağımız işin başında Amerika'dan bir avukat ile çalıştık fakat o da bir bilgiye sahip değil tüm bu veriler ışığında neden ne olduğunu anlamadığımız bir idari işlem geçiriyoruz

Sayın @fadime-agboyraz ,
    Sorularınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Bu aşamada gerekli ve yeterli cevaplar verildiği için konuyu kilitliyorum.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |