Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

şerefini haysiyetini onurunu duruşunu dünya menfaati için bırakıyorsa kul hakkı yemekten çekinmiyorsa ne desek boş... BİR UMUTSA YAŞAMAK ONURSUZCA YAŞAMAK DİZ ÇÖKMEK NEYE YARAR

• ozaman hak ediyoruz böyle yönetilmeyi ve hak ediyoruz fırca yemeyi.

• @dmrtkn 1927 yılında kastamonu'da cumhuriyet bayramı dolayısıyla balo tertiplenir.
    balo'ya evsahibi olarak vali de katılır.
    vali balo salonuna girerken herkes ayağa kalkar lakin bir kişinin ayağa kalkmadığı görülür.
    vali kızar, kim olduğunu sorar.
    ayağa kalkmayan kişi genç bir öğretmendir, görmediği için ayağa kalkmamıştır, özür diler.
    fakat vali tatmin olmaz.
    işi milli eğitim bakanlığına şikayet yazmaya kadar götürür.
    vali salona girdiğinde ayağa kalkmayan bu öğretmenin görevden alınmasını talep eder.

milli eğitim bakanlığında bu dilekçe incelenip tartışılırken, o sırada bakanlıkta bulunan atatürk durumdan haberdar olur.
    olayın ne olduğunu öğrenir ve içişleri bakanlığına talimat verir;
    "derhal vali bey'i görevden alınız, yapılacak bunca işimiz varken, genç bir öğretmenle uğraşan valiyle bir yere varamayız..."

ve vali görevden alınır

• ⭐⭐⭐

Makamı büyüdükçe boynu eğrilmeyenler hayır gelmez diyorlar ya doğru işte... artık sosyal medyada sayesinde haberdar oluyoruz. Çok üzücü çok

• ben bu valilik makamını hiç anlamıyorum seçilmiş belediye başkanın olduğu bir ilde valiye ihtiyaç ne vali en üst yetkili ise belediye başkanına ne gerek var.
    valiyi görevden alsan ödülmü cezamı belli değil.görevden al ankaraya merkeze gider bir oda verilir sabah akşam oturup maaşını alır.ne güzel dünya

• ⭐⭐

@birumut işte ona merkez valisi diyorlar iş yapmadan vali maaşı alıyor illere vali atıyorlar içişlerini temsilen mülki amir olarak ama valiler devlet adamı olmayıp iktidar adamı olunca bunları hep yaşayacağız biri söver öteki başka bişey yapar

• @haymatlos_ ben atanmış valilik makamının olmasının anlamsız olduğunu düşünüyorum.iktidarlar değişiyor ama valiler değişmiyor değişmeyince her gelen iktidarın adamı oluyor seçim ile gelip gitseler makamlarının kalıcı olmadığını anlayıp ona göre davranırlar.

• ⭐⭐

Bir kaç gündür şehir dışındaydım ama ara ara girip yazamasamda yazıları okudum. Yazmayı da özlemişim hani

• ⭐⭐⭐

bu devran böyle gelmiş böyle gider değişiceğide yok zaten.

• ⭐⭐⭐

yıllar önce bir yazı,ya denk gelmiştim o gün bugündür aklımdadır çok anlamlı ve güzel bir yazıydı

KUŞLAR GİBİ UÇMAYI BALIKLAR GİBİ YÜZMEYİ ÖĞRENDİK AMA İNSANCA YAŞAMAYI ÖĞRENEMEDİK !

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş şimdi abi biz niye amerikaya gitmek istiyoruz herkesin sanırım fikri aynı bir bu ülkede gelecek göremiyoruz iki insanca yaşarız ümidiyle gitmek istiyoruz bakıyorum 20 yıldır çalışıyorum ben ama ne kendime ne aileme faydam olmamış olamamış yarın ne olacak bilemiyoruz

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş şimdi abi biz niye amerikaya gitmek istiyoruz herkesin sanırım fikri aynı bir bu ülkede gelecek göremiyoruz iki insanca yaşarız ümidiyle gitmek istiyoruz bakıyorum 20 yıldır çalışıyorum ben ama ne kendime ne aileme faydam olmamış olamamış yarın ne olacak bilemiyoruz

kardeşim hepimizin ortak noktası belli gelecek kaygısı , eğitim sorunu , alın terinin karşılığı , ekonomik sebepler , toplumsal gerginlikler , hak ve hukuk , hayat pahalılığı vs. adaletin olmadığı yerde her zaman gerginlikler sorunlar problemler olmuştur ve olacaktırda ne zamanki haktan hukuktan adaletten ayrıldık işte o zaman sorunlar dağ gibi çoğaldı.

• ⭐⭐⭐

2020 mülakat odasında yazılanları okudukça herşeyin bir adım daha zorlaştığını anlıyorum. Daha çok şey okuyup öğrenmek adına araştırıyorum. Sanki bu sene bir tık zor görünüyor gözüme değil mi 😞

• ⭐⭐

@Hyller aynen bende o konuyu düşünüyorum kazanırsak mülakat nasıl olacak vize alabilecem mi diye

• ⭐⭐

Vali haberini yeni gördüm bu konuyla ilgili yorum yapmamaya karar verdim neden derseniz yorumumu yazık ederim diye düşündüm deymez

• @Hyller aynı tedirginlik bende de oluştu .

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Vali haberini yeni gördüm bu konuyla ilgili yorum yapmamaya karar verdim neden derseniz yorumumu yazık ederim diye düşündüm deymez

adam gibi adam bir Vali tanıdım Cennet Mekan Recep Yazıcıoğlu adam gibi adamdı adam kelimesinin vücut bulmuş hali bu ülkenin öz be öz evladıydı.

• ⭐⭐⭐

@birumut @haymatlos_ @Hyller her şey olacağına varır gün doğmadan neler doğar akışına bırakın 😉

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş erzincan valisi vardı birde ismi aklıma gelmedi şimdi

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş erzincan valisi vardı birde ismi aklıma gelmedi şimdi

Recep Yazıcıoğlu geçmişte erzincanda yaptı valilik aynı kişidenmi bahsediyoruz acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |