Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vecihi Allah razı olsun. Herkese çıkar inşallah.

• @Senay-Sirin Çok çok teşekkür ederim. Hiç üşenmeden uzun bir cevap yazmışsınız. Hepsi de merak ettiğimiz konular. Çok kıymetli bilgiler. Allah razı olsun.

• @paw-of-eagle
    Rica ederim, onemli degil. Bizim de bizzat basimizdan gectigi icin, tecrubelerimi paylasmaya calistim. Allah cocuklarimiz ve bizim icin en hayirli yerlere gitmeyi ve iyi insanlarla karsilasmayi nasip etsin.

• @senay-sirin Amin inşallah.

• Sadece 15 gün kalmış vay be :)) Kasım ayında kriz var iken forumda saatlerce vakit geçirirdim fakat son 6 aydır iş yüzünden hiç giremiyorum. Umarım gerçekten ihtiyacı olan herkese çıkar.Herkese iyi forumlar dostlar az kaldı çok az :))))))

• Haksızlıkların,eşitsizliklerin,adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı,emeğin sömürülmediği,aydınlık,eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla,tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun.

• bi esnaf arkadaşım başvurup vurmamakla kararsız kalmıs 4 senedır esnaf liseye açıkdan dewam edıyor meslekı yonden kurtarırmıyım dıe sordu @crazycells varmmıdır bı bilgi bu yönde ?

• Arkadaşlar merhaba,

kusuruma bakmayın paylaşılmış olabilir ancak 2018 başvurularının tam açıklanacağı tarih nedir acaba.
    Saygılarımla,

• 1 mayıs diye biliyordum. Zannedersem açıklanmamış..

• 15 mayıs arkadasim

• çok teşekkür ederim. İlk kez başvurdum kısmet bel ki çıkar. Eğitim durumu adaylar arasındaki eşit şartları değiştirebiliyor mu. Ben ortaokul mezunuyum. teşekkür ederim

• Şunu merak ediyorum bilen varmı acaba amerikada vizeli olarak bulunan birine gc çıkarsa amerikada faydalanabiliyormu dahamı zor türkiyeden.

• Son 15 gün..
    15 Mayıs bazılarımız için son olurken bazılarımız için yeni bir başlangıç olacak.

• @uslui basvuru sarti zaten minumum lise mezunu olmak veya abd tarafindan belirlenen bazi meslekler var bunlardan birinde 5 yil icinde 2 yillik tecrubeye sahip olmak.bunlari saglamiyorsaniz kazansaniz bile green card hakkiniz yanar

• @bahadır-kaplan DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Şunu merak ediyorum bilen varmı acaba amerikada vizeli olarak bulunan birine gc çıkarsa amerikada faydalanabiliyormu dahamı zor türkiyeden.

Dediginizden tam birsey anlayamadim zorluk derken.abd de bulunan birine gc cikarsa islemlere orda devam edebiliyor ancak her vizeyle olmuyor

• @metert 6 yıllık tecrübe diye bir şey söz konusu değil son 5 yılın 2 yılını Amerika hükümetinin belirlediği nitelikli işlerde çalışmış olmanız gerekli

• Merhaba, mesleki anlamda yeterli olduğum için başvurumu yaptım. Ancak bir tanıdığımın evladıda başvuru yapmış. Aramızda konuşma geçtiğinde kendisi mühendis iki yüksek lisansı var ve özel sektörde iyi bir pozisyonda çalışıyor. Her ne kadar çekilişte olsa eğitimin dünya genelinde önemli bir kıstas olduğunu düşünürsek bu çekilişlerde bir fark yaratırmı diye merak ettim. Bu arada ortaokul mezunu olmama rağmen kendi işyerim var kendimi oldukça geliştirdim. Ancak dediğim gibi Amerika hükümeti bunu belirtmese de iyi eğitimli insanlara öncelik tanıyabilir mi diye düşünmedende kendimi alıkoyamadım. Sizlerin yorumu nedir acaba, Saygılarımla

• @uslui hayır ikiniz arasında bir fark yaratmaz .Siz araştırmışsınız ama mesleğinizin onet sitesinde tablo 5 te yer alıyor olması gerekli ve svp si 7 den yukarı olmalı bilginiz olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sawas DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bi esnaf arkadaşım başvurup vurmamakla kararsız kalmıs 4 senedır esnaf liseye açıkdan dewam edıyor meslekı yonden kurtarırmıyım dıe sordu @crazycells varmmıdır bı bilgi bu yönde ?

su sayfadan sartlari kontrol edin isterseniz, eger istedikleri sartlarda bir meslek sahibiyse basvuru yapabilir:

https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahadır-kaplan DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Şunu merak ediyorum bilen varmı acaba amerikada vizeli olarak bulunan birine gc çıkarsa amerikada faydalanabiliyormu dahamı zor türkiyeden.

vizenin ne oldugu da onemli. Turist, transit, devlet gorevlisi vs. turden vizeler ile surece ABD'den devam edemez. Eger calisma ya da okuma vizesiyle ABD'de bulunuyorsa ve yeteri kadar sure ABD'de kalacaksa ABD'den islemlere devam edebilir.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 4
  • 29945
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |