Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @haymatlos_ dili çokça geliştirir bence.

• ⭐⭐

@Nothing-Man evli olsanda dil gelişir de bilmiyorum kültür şoku başka bişey

• Çocukların eğitimi konusunda .kendi kızlarının okul etkinlikleri ile ilgili videolar frlan izletti yapılan uygulamaları anlattı sosyal etkinlikler gibi. Tabi sadece çocuklar la ilgili de değildi alım gücü ne değindi tabi bindiği arabadan tutunda oturduğu eve kadar bunları birde görsel olarak izletince eşimin fikri değişti diyebilirim . En önemli etken iyi bir bölgede okul puanı iyi olan bir okulda çocukların başarı yuzdesinin çocukları daha yukarı taşıdığı gibi. en iyi örnek şu olabilir şu an eşimin istediği araba turkiye2 el fiyatı 80bin TL orda 6000 dolar.

• Tabiki herşey güllük gülistanlık değil dedim belki çok sıkılıcaksın belki 1 yıl hiçbir yeri gezemeceksin evde duracaksın ama ondan sonrasını düşün dedim. Tabiki zorluklar çekeceğiz ama herşey çocuklarımız için, eğer çocuklarımızın da bizim yasadigimiz hayata alışmasını istiyorsan gitmiyelim dedim ama vebali günahı senin boynuna dedim tamam ya tamam çıkarsa gideriz dedi 🙂

• @haymatlos_ Abi yazdığına istinaden söyledim, evli olan evde ingilizce konuşmayacak sonuç olarak.diğer açıdan bekar hiç türkçe konuşmayacak, ekstra zor olabilir mi belki ama daha verimli olur öğrenme ve anlama konusunda. AMAN boşver, iki tarafın da artı ve eksileri var.Kısa ve uzun vade de değişir herşey.

• @kleros hangi araba merak ettim mesela şuan Facebook bir ilan düştü 2013 Mustang 11 k dolar Türkiye fiyatına bakmaya korktum

• ⭐⭐

@dmrtkn passat falandır herhalde tahminim ucuz araba kalmadı memlekette benzin fiyatıyla zaten gezilmiyor iş dersen ne uzuyor ne kısalıyoruz benim düşüncem memleketinde insan hep eksi mi olur

• ⭐⭐⭐

her şeyden önce ilk önce kendiniz hem maddi hem manevi hemde pisikolojik olarak hazırmısınız ? kimse durduk yerde yaşadığı toprağı terketmek istemez şahsen evli olmasa idim bende düşünmezdim. ama işin için çocuklar girince düşünceler değişiyor her işinizin başı çocuklarınız evlatlarınız oluyor.

• Bu arada yanlış da anlaşılmasın, kısa vade de evli bireyler için zor yanları fazla, ama uzun vade de bir aile olması ilk sıkıntılar geçtikden sonra evliler daha avantajlı

• @haymatlos_ eşinizin beğendiği arabayı sormuştum 😊 benimde gözlemlediğim evet hep eksiye gidiyor bence

• Herkese günaydın. Olur da çıkarsa çıktıktan sonra düşünün derim. Şimdiden düşünmek delirmeye alamet, sonuçta yuzdesel bazda da durum ortada. Hiç bir isteyenin üzülmesini istemem açıkçası. Zaten yaşam şartları yeterince insanı depresif kılıyor. Naçizane düşüncem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kleros toplu bir konuşma telekonferans yapamaz mı 6-7 mayısta

• ⭐⭐⭐

8 senedir market işletiyorum kendime ait evim ve arabam var 8 senede elimden geçen paralar satış yaptığımmarket programının 8 senelik toplam miktarına baktığımda 4 milyon tl nin üstünde inanın bırakın uzamayı kısalmamak için mücadele veriyor insan. Türkiyede iş yapmak zor para kazanmak kolay oda birilerinin elini eteğini öpmekten yalaklık yalamalıktan geçiyor. düne kadar etrafımdaki insanların kahvelerde çay sigara dilenenlerin bugün altlarında mercedes audi , lüks apartman dairelerinde oturduklarını görünce halime şükrediyorum.

• ⭐⭐

Sanırım bayanları ikna etmek daha kolay yada bana oyle geliyor ben iki senedir daha eşimin ağzından bende cok istiyorum lafını duyamadım habere siz istiyorsunuz diye giderim diyor neye inat ediyorsa artık 😟 daha bu sabah ben gitmekten vazgeçtim diyim bakalım ne yapacak diye ağzını aradım adam kendisine evlenme teklifi yapmışım gibi havalara uçtu. 😟 tabi sonunda saka yaptığımı söyleyince de aynı hızda yere çakıldı 🤣

• ⭐⭐

@asilelif inat etmiyor sadece gidince olmazsa ben getirdim demek istemiyor bence evet sizin için gidiyor 🙂 eşi çocuğu için ama şu da olabilir çıkma ihtimalini düşük görüyordur belki de o yüzden ümit olmasın diye ama inanın içten içe yaşıyordur

• Günaydınlarlar herkese. Bayağı bir muhabbet dönmüş ve hemen hemen birçok arkadaşımızın hayatına dokunulmuş. Benimde durumum çok farklı değil. Nasıl çözeceğiz eş durumunu, birlikten kuvvet doğar 🙂

• @asilelif bende @haymatlos_ gibi düşünuyorum cikma ihtimali daha düşük olduğu için heyecan yapmak istemiyordur ama içten içe düşünüyordur ve bence çıkarsa ilk sevinip havalara uçacak kişide kendisidir

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sanırım bayanları ikna etmek daha kolay yada bana oyle geliyor ben iki senedir daha eşimin ağzından bende cok istiyorum lafını duyamadım habere siz istiyorsunuz diye giderim diyor neye inat ediyorsa artık 😟

2005 de evliliğe ilk adımı atacağım zaman hanıma dedimki bak ben nereye sen oraya Türkiye içinde evet dedi ama yurtdışı asla gelemem dedi bende tıpı tıpış gelirsin dedim hatta cehenneme,de gideceksem geliceksin elimden tutup. 🙂 bundan 6 ay önce hanımla oturup böyle bir düşünce var aklımda dedim önce hayır felan sonra çocukların eğitimi için pnların geleceği için dedim ve inadın için çocukların gleceği ile oynamaya hakkın yok dedim düşün hatta orada yaşayan bayanların deneyimlerini izlettirdim ve senin neyin eksik dedim onlardan. evet dedi almanyaya gelmek istemeyen kadın okyanus ötesine gelmeye razı oldu. 🙂

• ⭐⭐

@haymatlos_ inşallah dediğiniz gibidir bende hep hayırlısı ise gidelim yoksa gitmeyelim diye dua ediyorum

• ⭐⭐⭐

şunuda ekleyeyim gidecekmişim gibi plan yaparım araştırırım sürekli. ama çıkmazsada hiç hayal kırıklığı yaşamam hayat amerikadan ibaret değilki yaşantıma devam ederim yine gırgır şamata devam 🙂 çıkarsada ortalığı inletmem tatlı bir tebessüm olur 😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |