Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Nothing-Man karıştırmayalım oraları

• Ben de geldim, kuralara ne zaman başvuruluyor? :))

• şöyle bir mantık yürütelim: hem sahte başvuruların önüne geçmek için pasaport şartı getirip,sonradan numaraların doğruluğunu kontrol etmemek mantıksız olurdu çekilişten önce. işime geldiği gibi inanmak istemiyorum ama bana çok mantıklı geliyor. bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz.

• bir pasport numarsı ile birden fazla başvuru yapmışsan bunu sistem bulur.pasport bilgileri başka ülkeler ile paylaşıldığını sanmıyorum.pasport bilgilerinde kişilerin tüm özel bilgileri mevcut bunu neden paylaşsın devletler.

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

şöyle bir mantık yürütelim: hem sahte başvuruların önüne geçmek için pasaport şartı getirip,sonradan numaraların doğruluğunu kontrol etmemek mantıksız olurdu çekilişten önce. işime geldiği gibi inanmak istemiyorum ama bana çok mantıklı geliyor. bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz.

bu sebepten, verilecek vize sayısının neredeyse iki katı kadar fazla kişi seçiyorlar.

• A ülkesi B ülkesinin pasaport no sundan pasaport bilgilerine ulaşabilir nasılki yabancı bir ülkeye giriş yaparken oradaki polis memuru pasaport numarasından tüm bilgileri görüyor zaten pasaport uluslararası kimliktir.

• @önder-çalışkan @crazycells Merhaba Arkadaşlar
    Benim bambaşka bir durumum var konuyla ilgili olara çözebilene helal olsun diyorum şimdiden.
    Benim eşim uzakdoğu vatandaşı ve sadece ismi var soyismi yok doğduğu ülkede azınlık durumda oldukları için soyismi alamamışlar Türkiyedede evlendikten sonra doğal olarak evlilik cüzdanımızda benim soyismimi aldı.
    Ancak green card başvurusu sırasında kendisi için formu doldururken isim soyisim alanına kendi ismi ve benim soyismimi yazdım ancak pasaport bilgisi tarafında pasaportunda soyismi olmadığı için ve no surname diye birşey olmadığı için isim soyisim alanına isim isim şeklinde yazdım.Benim kendi başvurumdada eşimin isim soyisim bilgisini kendi ismi ve evlilik cüzdanındaki soyismi şeklinde yazdım.
    Şimdi soru şu Önder Hocanın elde ettiği bilgilerden 2.maddede yazana göre uygunsuz bir durummu yapmış oluyorum çünkü pasaportta soyismi yok ancak isim soyisime evlilik cüzdanındaki isim artı evlendikten sonra aldığı soyismi girdim.
    Durumum baya karışık umarım otomatik elenmiyorumdur.

• Eğer @önder-çalışkan ın dediği gibi pasaport bilgileri ile başvurudaki doğum tarihi eşleşmemesinden eleme olacaksa bu başvuruları bayağı bir azaltır çünkü tüm dünyada neredeyse gün ay yıl şeklindeyken amerika da ay gün yıl şeklinde bir çok kişi bu nedenle yanlış yazıyor

• ⭐⭐⭐

@birumut pasaport numarasını rastgele yazıp Green kart çekiliş başvurusu şöyle yapılır diye video çekenler vardı.

• @alpecino Merhaba sorunuz kaynamasın arada 🙂 Eşinizin mevcut pasaportunun kaç yılı var ? Çıkarsa değiştirin ds 260 da yenisini yazıp konsoloslukda eski ve yeni pasaport gösterip açıklarsınız, eşinizin ülkesi neresi kendi ülkesinden başvuranlar nasıl giriyor soy isim olmadan ? onu referans olarak almanız lazım dı.

• @fetihy yapanlar oldu hatta hiç pasortu olmadan numara sallayıp başvuranlar olduğu söylendi.

• @Nothing-Man Eşimin vatandaşlığı green card a başvuramayacak ülkeler arasında dolayısıyla başvuruyuda benimle evli olduğu için benim üzerimden yaptı pasaport süresinin bitimine 9 yıl var tr vatandaşlığınada henüz geçmedi crazycells hocam evlilik cüzdanımızdan yola çıkarak resmi bir evrak olduğu için bu şekil başvuru yapabileceğimizi söylemişti.

• @alpecino Tuhaf bir durum maalesef @crazycells ne dediyse o daha bilgili benden sizi doğru yönlendirmiştir. GC çıkarsa gerisi konuşulur.

• @Nothing-Man yani sonuçta illegal bir durum yok konsolosluk durumu anlar değil mi? Otomatik elenmeme neden olabilir mi ? Zaten 12 yıldırda çıkmıyor :)))

• ⭐⭐⭐

@birumut aynen doğru söylüyorsunuz. Aynı konuda istişare ediyoruz 😊

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese günaydın. Sabah kahvaltısında haberleri izliyorum aslında psikolojim bozulmasın diye pek izlemem ama bugün denk geldi işte heryerde kavga cinayet uyuşturucu iştahım kesildi. Sebeplere baksanız o kadar basit şeyler ki ama ne millet olarak hoşgörümüz kalmış ne tahammülümüz nede örf adetlerimiz toplum olarak nereye gidiyoruz bilemedim Allah sonumuzu hayır etsin inşallah

Bende uzun zamandır tv izlemiyorum. Eşim sabahları haberleri izler işe gitmeden önce, o daha kapıdan çıkmadan kapatıyorum televizyonu. O izlerken bile tahammül edemiyorum başka şeylerle uğraşıyorum. Gerçekten benim de psikoljimi bozuyor. Kanalın birinde hep kötü haberler varken, diğeri günlük güneşlik sevgi kelebeği mübarek. İnsanların aklıyla dalga geçmelerinden usandım resmen.

• @Mrfirat Mesela 23.07.1980 de doğmuş olsun, 07.23.1980 şeklinde entry'e giriliyor, eğer 23.07.1980 şeklinde girilirse entry onaylanmazdı zaten değil mi? Aklıma takıldı acaba nasıl girdim diye..

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese günaydın. Sabah kahvaltısında haberleri izliyorum aslında psikolojim bozulmasın diye pek izlemem ama bugün denk geldi işte heryerde kavga cinayet uyuşturucu iştahım kesildi. Sebeplere baksanız o kadar basit şeyler ki ama ne millet olarak hoşgörümüz kalmış ne tahammülümüz nede örf adetlerimiz toplum olarak nereye gidiyoruz bilemedim Allah sonumuzu hayır etsin inşallah

Bende uzun zamandır tv izlemiyorum. Eşim sabahları haberleri izler işe gitmeden önce, o daha kapıdan çıkmadan kapatıyorum televizyonu. O izlerken bile tahammül edemiyorum başka şeylerle uğraşıyorum. Gerçekten benim de psikoljimi bozuyor. Kanalın birinde hep kötü haberler varken, diğeri günlük güneşlik sevgi kelebeği mübarek. İnsanların aklıyla dalga geçmelerinden usandım resmen.

yazılıcak anlatılıcak o kadar çok şey varki. yazıyorum sonra siliyorum. bir kanalda Türkiye isviçre iken diğer kanalda norveç diyorumki ben acaba hangi ülkede yaşıyorum ?

• ⭐⭐

@bidünya hem en güzeli hem en sağlıklısını yapıyorsunuz

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş 😂😂 kesinlikle öyle bende kendimi sorguluyorum. Acaba ben farklı bir yerde mi yaşıyorum diye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |