Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilcenk hocam neden son 3 ay ben onu anlamadım. yani neden mayıs ayı için yayınlanırken haziran da buna eklendi? birde bende şahsen 27 28binlerde biteceğini düşünmüyorum ancak dediğiniz gibi bizler için artık ihtimal pek kalmadı 🙂

• Burda herkesin yazdığına bakarak anladığım tek bir şey var benim case no 32xxx artık üstüne soğuk su iç demek oluyor. Ve numara gelir diye bir sonraki sene için insanların şansını çalmamak adına başvuru yapmadım öteledim biraz geç giderim en fazla dedim ama olmadı daha önceki yıllarda yanlış hatırlıyorsam düzeltin 2. Bir çağırma muhabbeti olmuştu yani belki yine öyle birşey olur diyeceğim ama bu kadar şanssızlık üstüne birşey olmaz bu sene sizin şanssızlığınız benimde çekilişe dahil olup eşimin kazanması oldu 😂 üzgünüm bunun için

• @pacaveli

Nisan ayında Mayıs ayının bülteni yayınlanıyor ve Mayıs ve Haziran aylarının cut off'ları bildiriliyor.
    Haziran ayının cut off'unu öğrendiğimize göre geriye bilmediğimiz ve öğreneceğimiz sadece 3 ay kaldı. Temmuz-Ağustos ve Eylül.

Onlarda şu şekilde açıklanıyor;
    Mayıs'ta Haziran-Temmuz
    Haziran'da Temmuz-Ağustos
    Temmuz'da da Ağustos Eylül için cut off sayıları belli oluyor.

Böylece Temmuz ayında 2018 için tüm rakamları öğrenmiş oluyoruz.

• Ulan madem gelmeyecen niye cıkıyorsun hiç çikmasa daha iyidi .bu kadar plan, program, hayal suya dustu.cekilislerin aciklanmasini beklerkenki asilsiz hayal gibide degil onunde somut bir sey var.mart dedik mayis dedik hersey belli olur.boyle gidim gidim arttirip son 3 ayda 5 6 k olarak artcagini hic sanmiyorum.simdiden alistirip unutmaya calisiyorum umut beslersek daha kotu olacak cunku cok buyuk ihtimal gelmeyecek en azindan psikolojikman hazirlik olmus olacak...

• @metert aynı şekilde 1,5 yıldır durmadan para biriktiriyoruz yeni evlenmiştik çıktığında eve doğru dürüst eşya bile almadık orda herşeyi sıfırdan alırız elimizde para olsun diye gelinen durum bu şansımıza işte trump a denk geldik herkesin hayalini yıktı trump amca birde kazanıp gitmeyenler de çok fazla bakalım

• @Ozan-Aydemir alın bende de okadar. Bu sene istatistik anlamında ezber bozan bir yıl oldu. Şanssızlık hep. Yine de insan psikolojisi son ana beklemekte fayda var. vize alıp gitmeyen, interview'a gitmeyen, form submit yapmayan insanların da çok fazla olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yoğunluk ve Hole artışı da bir ihtimal üst sıraları zorlayabilir. Brit'in ne söylediğinin bir önemi yok artık. Bundan önce de artacak diyen adamın current olmaz demesine de pek güvenmiyorum.

• @superdem22 bakalım tek ümit o yönde bizde de Avrupaya gitme şansımız var eşim alman fakat amerikaya o kadar çok baktık ki Almanya veya herhangi bir Avrupa ülkesi iğrenç geliyor şuan evler daracık herşey daracık istediğimiz hayalimiz bu değil. Fakat belkide başta yapılan hata vizeyi almadan hayal kurmak onu yapmadan da olmuuor ot gibi yaşadık 1,5 yıl neticede güzel günler görme hayali ile 🙂

• @Ozan-Aydemir bekleyip görelim derim ben yine.. umarım herkese sıra gelir. bir mucize ..

• ⭐⭐

@onur1601 istatikleri son değerler üzerinden yapman daha iyi olur. Nisan mülakatları neredeyse bitti. Yaklaşık 16000 kişiye ait dosya işlem gördü. (Issued+AP+Ready). Burada 2800 civarı zaten boşluk var. Dolaysıyla Nisan itibariyle yaklaşık 13500 vize tükendi. 20 bin üzerinden hesap yaparsan 7000 kişiye en az 6000 Case ile yakalarlar bence. 1071 i gitti kaldı 5000. Bence 20300 Cut-off a en az 4000-5000 case eklemeli derim ben.

• 2018 (26.03.2018 e kadar)
    AF 7.279
    AS 2.387
    EU 9.458
    NA 1
    OC 309
    SA 555
    TOTAL 19.989

2017
    AF 19.100
    AS 7.512
    EU 20.040
    NA 479
    OC 695
    SA 1.241
    TOTAL 49.067

2016
    AF 20.535
    AS 8.661
    EU 14.722
    NA 614
    OC 432
    SA 700
    TOTAL 45.664

2015
    AF 19.472
    AS 7.377
    EU 19.141
    NA 612
    OC 730
    SA 765
    TOTAL 48.097

2014
    AF 22.497
    AS 8.193
    EU 18.292
    NA 510
    OC 661
    SA 865
    TOTAL 51.018

• Arkadaşlar Endişenizi anlıyorum ama durun bakalım hemen enseyi karartmayın.Son düdük daha çalmadı.Hala umut var.
    Aklınızdaki ve gönlünüzdekinin hakkımızda hayırlı olması dileğiyle.

• @ikizbabasi bence çok ümitlenmemek lazım. Açıkcası ben kendimi hazırlıyorum bu duruma. Tek umudum şu; Yüksek sayıda GC kazananın olduğu senelerde örneğin 2014 - 140K , 2013 - 105K yani 100K'nın üzerinde selectee olduğunda verilen vize sayısı 50K'nın üzerine çıkmış. Eğer böyle bir istatistik bu seneyi de kapsarsa belki cutoff için CN'i yukarıya taşır.
    Bir de sorum şu olacak vize alıp gitmeme kararı alan kişilerin bu seneyi mi yoksa sonraki senelere mi bir katkısı olur ?

• Vize alıp gitmezse bize bir katkısı olmuyor hatta kimseye olmuyor malesef

• @efeser data için emeğine sağlık. bu datada bence şunu gözönünde bulundurmak gerekiyor. Bu sene kazanan sayısı önceki senelere göre daha fazla. Yani önceki senelerde 46-49K bandında verilen visa sayısı bu sene 50K'nın üzerinde olabilir. Yani 2013-2014'deki gibi 52K toplam visa sayısı olursa bu bir ihtimal bize sıra getirebilir. Benim tek umudum bu. Çünkü EU bölgesi için artı 2000 visa için fazladan 3-4 bin case gerekecektir. Yorumu olan arkadaşlar olur mu acaba ?

• 9 Nisan saat 09:00 da görüşme için eşim ve bebeğimiz ile saat 08:00 de elçilik kapısında hazır bulunduk. Kapıdaki polisler gayet yardımcı oldu. Bebek olduğundan dolayı bizi 08:30 da içeriye aldılar. Bebek yoksa erken gelmenize gerek yok. 20 dakika önce kapıda hazır bulunmanızın yeteceği izleminin aldım ben. Kapıda çok sıkı güvenlik kontrolü var. İki kademeli bir güvenlik taramasından geçiyorsunuz. Pasaport ve fotoğraf uygunluk kontrolü görevli tarafından yapılıyor. Bebek olduğundan dolayı bebek eşyaları için bir çantamız vardı. Çantayı içeriye almadılar. Sadece bebeğin suyuna izin verdiler, annesinin önceden içerek test etmesi neticesinde. içeri girdik gayet kalabalıktı. Girer girmez sol taraftaki bankoda görevli PTT kaydını kontrol etti. Pasaportların arkalarına pick up location gösterir stickerlar yapıştırdı ve bize bankalarda olduğu gibi numara verdi. Salonda yerimizi aldık ve uzun bekleyiş başladı. 45 dakika sonrasında evrak teslimi için numaramız yandı. Evrakları teslim ettik, görüşmeden 1 hafta öncesinde gelen evrak listesinde yazan ne ise onları istediler. PTT kaydını girişte kontrol ettikleri için istemediler ama her ihtimale karşı yanınızda bulundurmanızda fayda var. Herhangi bir probleme karşı DS 260 formlarının çıktılarını da almıştım ben gerek olmadı ama. Evrak teslimi sonrasında tekrar bekleyiş 30 dakika sonra tekrar numara yanması ve fee ödemesi gerçekleşti. 11:30 gibi nihayi görüşme için tekrar numaramız yandı. Görüşme yapan bay çok nazik biriydi. Yemin sonrası okul ve yurt dışındaki yaşamlarıma dair 2 soru ve tebrikler vizenizi onaylıyorum cümlesi. Beyaz kağıdı uzattı. 1 yılı aşkın forum takipcisi olmam ve AP sürecinin de beyaz kağıt sonrası olası bir durum olması sebebiyle çok fazla sevinemedim açıkcası taki 10 Nisan günü öğleden sonra CEAC da issued yazısını görene kadar. Bugünde pasaportlar PTT ye gelmiş. Yarın gidip alacağım. Bu süreçte forumdan ve özellikle @crazycells e çok teşekkür ederim. Görüşmeyi benim için bir dejavu ya çevirin forum yazarlarına ve deneyimlerini paylaşan herkese. Umarım herkes için hayırlısı olsun. Herkes aklındaki ve gönlündekini yaşasın.Herkese çok teşekkürler.

• haziranda ağustos bülteni açıkladığında kaç kişi gerçekten vize almış öğrenirsek herkese sıra gelme olasılığı var hala bence 20.000 vize basılsa avrupaya bence herkese sıra gelcek

• Moraller sıfır sıfır sıfır 😞 . EU da dolu dosya sayısı 20300 den sonra 7237 . 3 bülten kaldıgına göre her ay gerçek dosya olarak 2413 artması gerekiyor . buda şuana kadar imkansız gözüküyor . kendi araştırmama göre min 26 max 27 de bitecek gibi .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efeser DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@arnblt bu durumda kotayı doldurmak isterlerse doldururlar hala current olma olasılığımız var diyebilirmiyiz?

hayir, cok zor. Bu yilin basinda da soylemistik zaten, bu yil cekilisten secilen kisilerin sayisi gecen yila gore daha fazla ve gecen yil daha az kisi secilmesine ragmen butun vizeleri vermislerdi (hatta son ay vize alamayanlar bile olmustu). Sadece bu sayilari goz onunde bulundursaniz bile bu yil herkese sira gelme ihtimali yani aktif numaralarin "current" olma ihtimali cok zayif.

• @yekta 7237 dosya sayısını nerden buldun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt NACARA programina 5000 vize ayriliyor, bu vizelerden kullanilmayanlari 50.000'lik DV vizesine ekleniyor. O nedenle toplam verilebilecek vize sayisi 55.000 degil ama 50.000+ olarak dusunulebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |