DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir spesifik sorum vardı, yardımcı olursanız sevinirim.

• Ben, Azerbaycan vatandaşıyım, eşim ve kızım Rusya Vatandaşı. Son üç yıldır Türkiye’de ikamet ediyoruz , ikamet adreslerimiz burada ve başvurumuzu Türkiye’den yaptık. Mülakat yerimiz Ankara’dır.
      Sorum şu ki, mülakatta yanımızda bulundurmamız gereken evraklarımızı kendi ülkelerimiz de mi tercüme ve noter onay yapıp götürmemiz gerekli yoksa Türkiye’de yapmamız yeterli olacak? örneğin; benim askerlik belgem-Azerbaycan kimlik belgem- doğum belgem- orta okul diplomam (attestat- kendi ülkem tarafında verildi), çocuğumuzun doğum belgesi - çocuğun Rusya kimliği, eşimin Rusya kimliği ( Rusya tarafında verildi), evlilik cüzdanımız (Rusya tarafından verildi), kendi ülkelerimizden alacağımız adli sicil belgeleri.

• ayrıca, konsolosluk belgeler üzerinde apostil mühürünün olup olmamasına dikkat ediyor mu?

-Lisans eğitimimi Türkiye’de tamamladığım için diplomam Türkiye tarafından verildi, anladığım kadarıyla onu çevirmeye gerek olmayacak doğru mudur?

• Salam. Yazdığım suala elave olaraq unutduğum bir diger sualım. Attestatımı tapabilmirem. İtirmiş olduğumu düşünsek, mülakata gederken Üniversite diplomam yanımda olması yeterli olar mı yoxsa tekrardan attestat almağımı mı meslehet görersiniz?

Olabilsin sual evvel verilib, tapabilmedim. Üzrlü sayın.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@antonio, içinde söyledi: DV2025 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Merhaba. Sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir spesifik sorum vardı, yardımcı olursanız sevinirim.

• Ben, Azerbaycan vatandaşıyım, eşim ve kızım Rusya Vatandaşı. Son üç yıldır Türkiye’de ikamet ediyoruz , ikamet adreslerimiz burada ve başvurumuzu Türkiye’den yaptık. Mülakat yerimiz Ankara’dır.
      Sorum şu ki, mülakatta yanımızda bulundurmamız gereken evraklarımızı kendi ülkelerimiz de mi tercüme ve noter onay yapıp götürmemiz gerekli yoksa Türkiye’de yapmamız yeterli olacak? örneğin; benim askerlik belgem-Azerbaycan kimlik belgem- doğum belgem- orta okul diplomam (attestat- kendi ülkem tarafında verildi), çocuğumuzun doğum belgesi - çocuğun Rusya kimliği, eşimin Rusya kimliği ( Rusya tarafında verildi), evlilik cüzdanımız (Rusya tarafından verildi), kendi ülkelerimizden alacağımız adli sicil belgeleri.

• ayrıca, konsolosluk belgeler üzerinde apostil mühürünün olup olmamasına dikkat ediyor mu?

-Lisans eğitimimi Türkiye’de tamamladığım için diplomam Türkiye tarafından verildi, anladığım kadarıyla onu çevirmeye gerek olmayacak doğru mudur?

Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyiniz.

Azerbaycan'dan ve Rusya'dan alacaginiz tum belgeleri eger dili Ingilizce degilse Ingilizce'ye cevirtmelisiniz. Yeminli bir tercuman ile cevirtmeniz yeterlidir, noter onayina gerek yoktur.

Turkiye'den aldiginiz diplomayi cevirmeden kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@antonio, içinde söyledi: DV2025 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salam. Yazdığım suala elave olaraq unutduğum bir diger sualım. Attestatımı tapabilmirem. İtirmiş olduğumu düşünsek, mülakata gederken Üniversite diplomam yanımda olması yeterli olar mı yoxsa tekrardan attestat almağımı mı meslehet görersiniz?

Olabilsin sual evvel verilib, tapabilmedim. Üzrlü sayın.
    Teşekkürler.

Bilmədiyim üçün soruşmaq məcburiyyətindəyəm, attestat orta məktəb səviyyəsində verilən diplomdurmu? Yoxsa universitet səviyyəsində?

Yanınızda universitet diplomunun olması kifayətdir.

İmza bölməsində viza prosesini qeyd etməyi unutmayın!

• tekrardan merhaba. Cevabınız için teşekkürler. Türkçe olarak devam ediyorum.

Öncelikle önceki soru için cevabınızda, “ Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyiniz.” cümlesini anlamadım. Ds-260 submit’i mi kastediyorsanız, formu doldurup gönderdik. Belgelerin noter onayına ihtiyacı yoktur dediniz, fakat konsolosluk yeminli tercüman tarafından sadece çevrilmiş belgeleri kabul edecek mi? (Noter onayı vb olmadan)

• evet, attestat , orta okul diplomasıdır. Ben onu bulamıyorum, ve merak ediyorum, acaba boş yere mi onu arıyorum, sadece Üniversite diplomamı götürsem mülakata yeterli olur mu?

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

• Merhaba, ben Türkiye’de Üniversitede okuyan Greenkart kazananı bir Azerbaycanlıyım. Sorum şudur: Ben Ankara konsolosluğuna belge vereceğim için ve türkiyede 6 aydan uzun yaşadığım için adli sicil kaydı gibi bir şey çıkarmam gerektiği yazıyor. Bu belgeyi de gidip ingilizceye mi çevirttirmem gerekiyor yoksa bu adli sicil kaydı mülakatta türkçe halinde versem oluyor mu ? Diğer bir sorum ise şudur: Her belge illaha ingilizce olmak zorunda mıdır ? mesela ben universiteden aktif öğrenci belgesini nasıl ingilizceye çevirttireyim ? Azerbaycanca olanlar harici türkiyeden alacağım türkçe belgeleri ankara konsolosluğundaki mülakatta türkçe şeklinde vermem mümkün müdür ?

• @crazycells hocam selamlar. İmzamı tamamladım. Aslında biraz şaşırdım, siz Noter onayına gerek yoktur dye cevapladığınızda, peki konsolosluk bu belgelerin gerçekliğinden nasıl emin olacak?

Normalde, kendi ülkemizin evrağını yabancı bir ülkeye ibraz ettiğimizde genelde, üzerinde apostil var mı yok mu bakarlar, ayrıca ibraz edilen ülkede (bu durumda Türkiye’de) apostilli belgenin tercüme + noter yapılmasını isterler.

Örneğin, Azerbaycan’dan aldığım “sabıka kaydı belgesini” , “orta okul diplomamı” , “askerlik belgesini”, sadece ingilizceye çevirip Ankara’ya götürmem yeterli olacaktır, doğru mu anladım? (Apostilsiz, noter onaysız)

Cevabınız için teşekkürler.

• Merhaba. Arşiv yazılarda bir kullanıcının yazdığı yazı aklıma takıldı, sormak istedim; “Ankara ABD Büyük Elçiliği sadece Türkiye’de doğanlara mülakat veriyor” diye arkadaş kendi mülakat deniyimini anlatmış (yazı 2021 yılına ait). Ben, Azerbaycan vatandaşıyım, Türkiye’den katılıp kazandım, Türkiye’de ikamet ediyorum hali hazırda, benim profilimdeki insanlara mülakat veriyor mu acaba, bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |