DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Bayram hayır.
    onlardan gelecek cevabı bekleyin.
    ve sakın "maili dikkate almayın" diye mail atmayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayrak, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba arkadaslar, dv2025 icin secildim, case number 57xx larda.
    Basvururken Ankara, Turkey secmistim interview yerini ancak suan almanyadayım legal sekilde oturumum ve calisma iznim de var calisiyorum.
    Frankfurt'taki amerikan konsolosluguna tasımak istiyorum dosyamı.
    KCC ye mail attım, sorum su, DS-260'ı suan doldurayım mı yoksa mailime cevap mı bekleyeyim ? eger ds-260 doldur derseniz, interview yerini Frankfurt olarak mı secmem gerek ?

Adres bilgilerinizde Almanya'da oldugunuzu belirtin ve mulakat yerini Frankfurt olarak secin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevet eğer siz de iltica etmeyecekseniz olmaz.
    süreciniz için en doğru olan şey forumu ve özellikle bu başlığı sıkı takip etmektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnnisa, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formunu dün gece doldurdum ve annemin kızlık soyismini yazacağıma güncel soyismini yazmışım napmaliyim?

bir sey yapmaniza gerek yok, bu sekilde kalsin.

• @gucarslan teşekkürler. Peki hali hazırda B1/B2 vizemin olması işimi kolaylaştırır mı? Bir de farklı bir yerde interview e gireceğim o tarihlerde oturumum biterse sorun ederler mi? Oturum soruyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@VIRTUE, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Benim cn 27xxx ankara imkansız gibi. Ds-260 doldururken direkt avrupa da bir konsolosluk yazmam mantıklı mı? Yeşil pasaportum ekim ayına kadar olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Formu bugün dolduracağım çünkü.

Bu sekilde gelecege dair kehanetle hareket etmemenizi tavsiye ederim... Once pasaportunuzu alin, sonra seyahat ayrintilari ve kalacaginiz adresi netlestirip, ardindan bu bilgileri KCC ile paylasirsiniz.

• @gucarslan yok zaten öyle bi niyetim yok vize alıp aos yapma gibi bi olanak olur mu o yüzden sorucaktım anladığım kadarıyla olmaz. Cevabınız için teşekkür ederim.

• @Koray85 hayırlı olsun. Umarım vizenizi alırsınız. Kesinlikle boş yere danışmanlara para dökmeyin çünkü forumda her şey o kadar açık ve net ki aradığınız tüm cevapları burada bulabilirsiniz. Paranızla rezil olmayın. Danışman şirketleri bir çok şeyi objektif aktarmıyor zaten. Green card kazandıktan sonra hemen Ds260 formunu doldurmayı danışmansız da kendiniz yapabilirsiniz. Sonrasında zaten eğer sıra numarası düşükse Ankara’yı bekleyeceksiniz, değilse alternatiflere bakıp dosya taşıyacaksınız. Kim nereye nasıl taşımış burada hepsi yazıyor, biraz vakit ayırıp okursanız danışmana gerek olmadığını göreceksiniz..
    Eğer ben bu stresli süreci bilinçli yürütebildiysem, dosyamı taşıyabildiysem, ve hayallerime ulaşabildiysem bu forum sayesinde. @gucarslan ve @crazycells desteği ve emeği asla unutulmaz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Trio, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

internette ds 260'ın pasaportsuz da doldurulabileceği söyleniyordu other travel documents'i seçerek ancak formun sonunda imza yerinde pasaport number soruluyor. Bu kısımda ne yapmalıyım?

seyahat belgesi sorusuna verdiginiz cevabi bir daha kontrol edin isterseniz, eger other travel documents diye secerseniz dogum tarihinizi sormasi lazim.

• @crazycells Hocam evet save'e basmayı unutmuşum site çökmüştü. Sorunum çözüldü teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaren-Ekiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle kazanan talihlileri tebrik ediyorum!
    Benim sorum babam için olacak. Hali hazırda ben ve eşim Amerika’da iltica sürecindeyiz. 2023 yılının sonunda annem ve babam Turist vizesi aldılar, ve dün babam green card çekilişini kazananlardan oldu.

Bununla ilgili olarak sormak istediğim bir kaç şey var, sorumu yanlış yerde soruyorsam lütfen beni yönlendirin 🙏🏻 ve bunun için özür dilerim çünkü bu sitede çok yeniyim ve sadece babamla ilgili süreci doğru yönetip, aktarabilmek adına ilk kez burada bulunuyorum.

Babamın emekli olmasına 3 yıl var , Türkiye’de annemle birlikte yaşıyorlar. Bu sene Ağustos ayında hem annem hemde kendisi turist vizeleriyle Amerika’ya gelecekler, çünkü ben doğum yapacağım.. Burada sormak istediğim şey, green card için işlemlere Amerika’dayken başlaması daha mı mantıklı olur ? İlk formu Türkiye’de doldursa, Amerika’ya girişte turist vizesi ile bir sıkıntı yaşarlar mı? Ve ya sürece burada başladıktan sonra tekrar Türkiye’ye dönüp daha sonra yeniden buraya gelmek istemeleri turist vizelerini etkiler mi?

Case number: 2025EU23XXX

Anladığım kadarıyla süreç Amerika’da başlatılırsa kartları gelene kadar dönmemeleri gerekiyor. Peki ya kartları geldikten sonrası için durum nasıl olacak? Buraya ilk olarak giriş yapacakları zaman Ağustos 2024 oldugu için aslında zaman çok kısıtlı.. belki düşünmek karar almak, Türkiye’de işi evi yoluna koymak için kısıtlı bir zaman..

Aslında keşke daha genç olsalardı diye düşünüyorum.. yaşları 50+ zaten Türkiye’de hali hazırda evleri ve maddi imkanları var. Artık 3 sene sonra babam çalışmaya devam etmek zorunda da kalmayacak, annem zaten emekli.. yani talihli olmasına rağmen beni düşündüren şey Amerika’ya gelip burada emekli hayatını değilde, yine koşturmaca ve çalışma ile geçecek olması gerçeği..

Zaten 10 yıllık vizeleri varken hiç o vizenin durumunu greencard talihlisi olarak işlemlere başlayıp bulandırmamalılar mı?

Umarım kendimi anlatabilmiş, sorularımı ifade edebilmişimdir. Teşekkür ediyorum.

Bulteni takip, bultene gore numaralari aktif olmadan ABD'ye giris yapmalarini tavsiye ederim, cunku Eylul sonunda DV sureci sona erecek ve Eylul sonuna kadar USCIS'teki dosyasinin onaylanmasi gerekiyor.

Green Card'i aldiktan sonra re-entry permit basvurusu yapip, 2 yil boyunca TR'de kalmak icin izin alabilir ve emeklilik sonrasi ABD'ye temelli tasinabilir.

Halihazirda turist vizeleri oldugu icin DS-260 formunu doldurup gondermelerinin bir sorun yaratmamasi lazim.

• @Koray85 öncelikle tebrikler. Zor bir süreçten geçmeniz nedeniyle endişelisiniz. Bu iletilerinizi yazdığınız başlığın ilk sayfasını sakin bir şekilde okuyun, DS260 nasıl doldurulur videosunu izleyin, tüm bunları okuduktan sonra hala soru işaretiniz varsa not alın ve bir mesajda tüm sorularınızı tek tek bu forumdaki deneyimli kullanıcılara ve forum yöneticilerine sorun. Danışman paranızı alacak ve üstüne sizi eksik/yanlış bilgilendirmesi söz konu olabilir. Green card sürecinde herkes kendi kaderini kendisi çiziyor.

Tüm sorularınıza cevap aldıktan sonra en az hata ile (boşanmış olsanız bile başvuru tarihindeki medeni durumunuz önemli, bu kısmı iyi okuyun ve irdeleyin, forumdan destek alın) DS260 formunu doldurun ve 01.10.24 mali yılının açılmasını bekleyin.

Formu çekiliş sonuçlarının açıklandığı tarih itibariyle şu tarihe kadar kesinlikle doldurun denmesi sizi hataya sürükleyebilir zira bu tarihi kimse bilemez. Sakince en kısa zamanda doldurmaya bakın. Çekiliş sonuç tarihinin üzerinden 2-3 gün geçmesine müteakip formu doldurmanız sürecinizi etkilemeyecektir.

Yeter ki sakin, sabırlı, bilinçli, mümkün olduğunca maksimum düzeyde bilgi sahibi olarak ve en az hata ile DS260’ı doldurun. Form doldururken yapılan basit hataların telafisi var, endişe etmeyin. Sürecinizde bol şans 🍀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neoseptik Çok teşekkür ederim dilekleriniz için. Yani zaten other travel documents'i seçtiğim için pasaport numarası kısmı açılmayacak mı sonda? Yoksa girmesek te kabul ediyor mu sistem.

kendi formunuzda gormediginiz bir soruyu burada sormayin lutfen.

• @Mehmet-Fatih-Aslan Ankara’yı seçin, mevcut profilinizle Ankara’yı seçmekten başka şansınız yok, başka yer seçerek sistemsel olası bir sıkıntı ile karşılaşmayın (kötü tecrübeler yaşayanlar var). 01.10.24 itibariyle DV2025 süreci başlayacak, alacağınız diğer aksiyonları (dosya taşıma veya AOS) devam eden süreçte zaman kaybetmeden doğru zamanlama ile tecrübeleri okuyarak alırsınız. Bol şans 🍀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym Merhaba değerli bilgiler için teşekkürler. Rica etsem konsoloslukla iletişime geçebileceğim bir maili atabilirmisiniz ?

Konsolosluga suradan ulasabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Bayram, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba,
    DS 260 formunu doldurup yolladım ama sonra bir kaç bilgi eklemem gerektiğini farkettim ve unlock için mail attım. Sizlere sormak istediğim
    have you lived anywhere other than this address since the age of sixteen
    kısmına tüm bulunduğumuz adresleri yazmamız lazım mı? Örneğin, uni yurdu, askerlik, yurtdışı şantiye vs.
    Bazılarının adres bilgisi elimde yok. Bu noktada yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
    Diğer bir konu ise police check. Bazı ülkelerden police check alamıyorum (Libya, Iraq vs) bu durum sorun teşkil eder mi?
    Bu arada B1/B2 vizem de var.

formu tek seferde dogru ve tam sekilde doldurup bir daha actirmamanizi tavsiye ederim.

dediginiz kisa sureli kaldiginiz yerleri yazmasaniz da olur...

Eger alinamiyorsa yapabileceginiz bir sey yok zaten, o nedenle sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Fatih-Aslan, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@neoseptik hocam dosya taşıma olayi nasıl oluyor. Ds 260 formunu ilk doldururken mecbur Ankara seçmek zorunda degilmiyiz. Başka ülkede oturumum yok. Daha sonradan baska ülkenin turist vizesini alarak, oraya tasiyabiliyormuyuz. Yoksa oturum sartmi.

Degilsiniz, eger su an baska bir ulkede yasiyorsaniz ve bu ulkede mulakata girmek istiyorsaniz o ulkedeki konsoloslugu da secebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler. Unlock için maili atmış bulundum. Gelecek cevaba göre hareket edeceğim. Açılırsa girebileceğim maksimum detayı girmeye çalışacağım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Bayram, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan teşekkürler. Peki hali hazırda B1/B2 vizemin olması işimi kolaylaştırır mı? Bir de farklı bir yerde interview e gireceğim o tarihlerde oturumum biterse sorun ederler mi? Oturum soruyorlar mı?

Turist vizenizin konsolosluklardaki surece bir etkisi olmaz.

Mulakatinizi yaptiginiz konsolosluk gorevlisi vizenizi gormek isteyebilir, bu durum tamamen kendi inisiyatiflerine bagli... Ama bu durumu mulakata cagirmadan once sorarlar, mulakat sirasinda veya sonrasinda degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevet, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan yok zaten öyle bi niyetim yok vize alıp aos yapma gibi bi olanak olur mu o yüzden sorucaktım anladığım kadarıyla olmaz. Cevabınız için teşekkür ederim.

AOS icin sadece ABD'de bulunmaniz yetmiyor, ayrica ABD'de yasal bir statu sahibi olmalisiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.0k

| | | |