DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @evr42 selam öncelikle hayırlı olsun, telaş yapmayın, sizin durumunuzda cok kişi oldu, forumda biraz araştırma yapın yeterli zamanınız var, benim de size yakın durumum oldu, benim deneyimlermi de okuyabilirsiniz. Ve evet, dosya taşımak için elinizden geldigi kadar baska ülkelerin konsolosluklarıyla iletişime geçebilirsiniz, ama henüz erken tabi. Siz sakince ds260 formunuzu dogru doldurmaya odaklanın, bi yandan da sizin sürecinizdeki insanların tecrübelerini bulmaya çalışın, forumdaki arama butonuyla. Size bir de extra bilgi vereyim, süreç başladıgında ilk Romanyadaki Amerikan konsolosluguyla iletişime geçip şansınızı deneyebilirsiniz, Romanyadaki Amerikan konsoloslugu savas nedeniyle Ruslara ve Ukraynalılara destek oluyor, gittigimiz gün mülakatta bir sürü Rus ve Ukraynalı vardı. Kesin olacaktır demiyorum ama şansınızı ilk oradan kullanabilirsiniz, mail atarken eşinizin Ukraynalı oldugunu özellikle belirtirsiniz. bol şanslar dilerim tekrar hayırlı olsun.

• @gucarslan Teşekkürler

• Merhaba Ben Şuan da Amerikadayım J1 vizesi ile daha öncede yazmıştım buraya sıralamam 27 binde olduğu için işlemlerimi amerikada devam etme kararı aldım ama 2 senelik yasağım var ve vize bitişime 4 ay kaldı sizce iyi bir avukat bulup işlemlerimi burada devam edebilir miyim bilginiz var mı acil dönüş yaparsınız sevinirim 🥹

1. başvuruda sonuca ulaştım 😃 kazanan herkesi tebrik ederim. Umarım kısa sürede Ankara’da sonuçlandırabiliriz başvuruyu

• ben isvicre dogumluyum 1982-1998 orda dogdum ve yasadik, 14 yasimdayken
    ailem temelli donus yapti ve tum haklarimiz iptal ettik. ( vatandas degilim, neden gibi sormanız🤬, ayri uzun hikaye)
    ama su var chargebility'im switzerland, ama mulakat vatandaslik turkiye, tc vatandasiyim, orda ise tandik aile vs yok yani, sadece kimlik te dogum yerim isvicre, you have been selected kisimda da switzerland yaziyo evet, ama mulakat ankara.
    simdi ds260 doldurdum ve ankara ok ledim, oysa baska yer mulakat secme yapabilirdim, ama secmedim cunku isvicre icin vize oturum vs yok, kabul etmeyebilir haliyle alakam yok suan.
    ama
    1.dogum belgem kimlik kazandigim form lari bern konsolosluga atarak, mulakati bern de yapmak istiyom orda dogdum ve turkiye de sira gelmiyo tc vatandasiyim va desem kabul ettirebilirmiyim?
    2. bu sefer kcc yazyip ds260 acmak istiymom demen gerek, acinca mulakat yeri bern sececem
    3. sonra ise mulakat beklicem, numaram current olunca ki seneye mayis haziran gibi olur 33xxx, mail gelince isvicre icin hemen turist vize randevu almam lazim olacak red alma ihitmali var ama riske girmeye deger, cunku tr de sira gelmeme ihtimali var, ama bu isler zamanlama kisimlar zor
    4.vize aldik ailecek, bu sefer ise doktor randevu sonuclarin cikmasi ve vize gorusmesi islemler

• Merhabalar sıra no 24700 lerde ve turist vizem var. Sizce sira gelmeme durumu olurmu. Gitme olasiligim nedir. Çok korkuyorum hakkim yanacak diye. Teşekkürler şimdiden.

• @Cemil-Hacioglu
    selam öncelikle hayırlı olsun.

1- bu sorunun net bi cevabı olamaz, bunu denemeden bilemezsiniz, konsoloslugun yogunlugu/işleyişine ve daha başka nedenlere göre sizi kabul edip etmemeleri değişebilir, bu yüzden size kabul ederler veya etmezler diye bi cevap vermek tamamen yanlış olur. Ama deneyebilirsiniz tabi. Zira ben Türk vatandaşı olmama ragmen Ankara eşimle dosyamızı direk reddetti, kesin kabul ederler eş durumundan geliriz diye düşünüyorduk, olmadı.

2- bu soruyla ilgili çok bilgi sahibi degilim o yüzden cevaplayamayacagım.

3- numaranızının ne zaman current olacagını geçmiş rakamlara bakarak tahmin edebilirsiniz ama kesin bişey söylemek çok zor. Ve ben burda sormak istediginiz şeyi anlamadım?

4- burda da bir soru var mı onu da anlamadım?
    Eğer zaten bu bir soruysa bu işlemler temelde aynı olsa da bazı ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor. Hangi konsoloslukta mülakata girecekseniz forumdaki arama butonunu kullanın, ülkelere göre daha önceden mülakat deneyimleri olan arkadaşlar bu işlemler nasıl yapılıyor anlatıyor.

Bol şans dilerim.

• @Trio mülakat ya da mailden değiştirmeyi hiç duymadım amerikaya ilk girişinizde zaten size soruluyor adres değiştirmek istediğinizi orda belirtebilirsiniz

• @Mehmet-Fatih-Aslan
    hayırlı olsun, telaş yapmayın. Ds260 formunu olabildigince sakin ve dogru doldurmaya dikkat edin. Bu iletinin ilk sayfasında AOS için detaylar yazılmış, adminlerin oluşturdugu en baştaki iletiyi dikkatlice sonuna kadar okuyun. Daha sonra süreçle ilgili başka deneyimler için forumdaki arama butonunu ziyaret edin.

Bol şanslar.

• @Uzuzi tahminimce ankarada mülakat alırsınız 7 binler düşük numaralar gelecek sene mayıs ve ya ağustos aylarında mülakat tarihiniz netleşir

• Bu ileti silindi!

• @canym Hocam, eşim hamile 1 ay kaldı doğuma. Ds formunu şimdimi doldurmaliyim yoksa doğumu bekleyip çocuk bilgisini girerek 1 ay sonrami doldurmaliyim. Bir süresi varmı.

• @Mehmet-Fatih-Aslan şimdi doldurun ds260 formunu. doğacak çocuk için mülakat tarihi aldıktan sonra ds260 formunu açtırıp çocuğunuz için form doldurabilirsiniz en erken şekilde ds260 formunu doldurun güncel bilgilerle

• @Mehmet-Fatih-Aslan
    Siz formunuzu doldurup gönderin, daha sonra çocugunuz olunca add Applicant yapıp diger aile üyelerini ekleyebilirsiniz, daha sonra mülakat maili alınca kendi formunuzu güncelleme talebinde bulunursunuz. Formunuzu gonderdikten sonra mülakat maili alana kadar formunuzu açtırmayın, bu süreçle ilgili örnekler var, yine okumanızı tavsiye ederim.

• @Mehmet-Fatih-Aslan case numberiniz 24binlerde görünüyor mülakat alma şansınız zor görünüyor turist vizeniz ile abd de süreci devam ettirebilirsiniz

• Selamlar 32xxx cn'im var. Bulgaristan vatandaşlığım var fakat Türkiye'de yaşıyorum. Vize sırasının Türkiyede gelmeyeceğini düşündüğümden DS260 ta normalde Ankara olan konsolosluğumu Sofia yapmayı düşünüyorum. Bu konuda daha önceden direkt DS260 üzerinde dosya taşımamda bir sakınca olur mu acaba

• Merhaba ds260 formunu dün gece doldurdum ve annemin kızlık soyismini yazacağıma güncel soyismini yazmışım napmaliyim?

• @Uzuzi ve diğer kazanan case number’ının yüksek olduğunu düşünen arkadaşlar;

Mülakat gelir mi gelmez mi konusunu düşünmek ve gözlemlemek için çok zamanınız olacak, öncelikle aşağıdaki süreçleri adım adım takip etmeniz sürecinize daha fazla fayda sağlayacaktır.

1- Dosya numaranızı imzanıza ekleyin (imzanızı güncelleyin) bu forumda cevap ve doğru yönlendirmeler almak için.

2- Yukarıdaki arama butonunu kullanmaktan, aklınıza gelen soruları anahtar kelimeler kullanarak forumdaki derin bilgi ve deneyimleri aramaktan çekinmeyin.

3- DS260 formunuzu en az hata ile, forumda detayları ile anlatılan videoyu izleyerek acele etmeden en kısa sürede doldurun ve submit edin.

4- Submit ettikten sonra hatalar olduğunu fark ederseniz formunuzu kesinlikle açtırmayın, sürecinize olumsuz etkisi olabilir.

5- Hayatınıza green card çekilişini kazanmamış ve sahip olduğunuz CN ile mülakat alamayacakmışsınız gibi devam edin. Çekirdek aileniz hariç komşu, akraba, eş, dostlarla kazandığınız bilgisini paylaşmayın ilerleyen süreçte olumsuz ve moralinizi bozacak yorumlar ile karşılaşmamak adına.

6- 01.10.24 tarihinde DV2025 mali yıl süreci başlayacak, sabırlı bir şekilde süreci takip edin, boş zamanlarınızda DV2024 aşamalarını ve DV2024 mülakat deneyimlerini okuyarak tecrübe edinmeye çalışın.

7- Mülakatınızı başarı ile geçinceye ve vizenizin basıldığı pasaportu konsolosluktan teslim alıncaya kadar sahip olduğunuz malınızı mülkünüzü asla satmayın, mevcut günlük yaşantınızda hiç bir şeyi değiştirmeyin.

8- Kazandığınızın zevkini ve tadını kaçırın 🥳

Bol şans 🍀

• @sbayrak Selamlar hocam bende aynı şekilde kararsızım eğer kccden maile yanıt yada herhangi bir geri dönüşte burayı güncellerseniz bende faydalanmış olurum. Şimdiden teşekkürler.

• Benim cn 27xxx ankara imkansız gibi. Ds-260 doldururken direkt avrupa da bir konsolosluk yazmam mantıklı mı? Yeşil pasaportum ekim ayına kadar olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Formu bugün dolduracağım çünkü.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |